Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • bteebi

    veterán

    Szóval 3 év múlva talán lesz 40"-os is. Remek... Mondjuk még mindig jobb, mint a semmi. A 80" 8K mondjuk várós (tulajdonképp 40" 4K), bár az árát inkább nem szeretném tudni :DDD.

    Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

  • bteebi

    veterán

    válasz powerup2 #18 üzenetére

    Azért az az egész jó ár is elég drága még, persze minden relatív. Ráadásul az ferde/görbetévé, és "csak" FHD (ami mondjuk pont elég lehet még akkora méretben). De tény, OLED, nagyon jó képminőséggel :).

    #21: Szerintem meg ne torzítsanak... Mondjuk érdemes lenne látni, de aligha lenne jó. Amúgy már a 16:9 is elég WS már, és a ritka 4:3-as adások (régi filmek például) még bénábban néznének ki, és szerintem a mozifilmek méretén se nyerne túl sokat az ember. Persze tesztelni, látni kellene, viszont látatlanban én elég szkeptikus vagyok... Egyébként ha már a 16:9-et lehet 2:1-re torzítani, akkor a 21:9-et is lehet(ne valamelyest). Hangyányi zoommal és levágással kész is lenne a 16:9 :).

    [ Szerkesztve ]

    Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

  • bteebi

    veterán

    válasz BiP #34 üzenetére

    Valószínűleg az jött ki a szimulációkból, hogy így éri meg jobban :DDD. Meg talán nem is tudnák másképp ütemezni. A nagyobb modellekkel több hasznot zsebelnek be, aztán amikor már majd nő a kapacitásuk, akkor gyárthatnak kisebb modelleket, amiknek elég nagy sikere lehet majd. 40" körüli méretben szerintem 250k alatti árcédula lesz majd (kiindulva a legolcsóbb 55"-os modelljük 350k-ig beeső árából), pláne 3 év múlva. Az már nem lenne nagyon rossz, pláne ha majd 200k alá is benéz.

    #35: Az 55" szerintem még nem olyan nagy. Én legalábbis nagyon gyorsan megszoktam (sajnos nem OLED-ben :) ). Időnként persze úgy vagyok vele, hogy tényleg hatalmas :), de simán el tudnék képzelni helyette egy 70-75"-osat. Pláne OLED-ben :DDD.

    [ Szerkesztve ]

    Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

  • bteebi

    veterán

    válasz Segal #38 üzenetére

    40-es nem, de 38,5-es igen, az se rossz. Valamelyest csökkenteni lehetne vele a selejtarányt szerintem, de ezzel együtt se igen érné meg, az általad is mondottak miatt (egyébként erre utaltam én is fentebb - nem csináltak kisebbet, mert minden bizonnyal nem érte volna meg nekik). Tegyük hozzá, hogy 40"-osból sokkal többet el tudnak majd adni, mint 80-asból, de talán még így is kevesebb profitot fognak termelni a kisebb méretű modellekkel. A 40-es és az 55-ös között egyébként hatalmas méretbeli különbség van, és szerintem a legtöbb (vagy legalábbis viszonylag sok) ember, aki OLED-et akar, az szíve szerint legalább 55"-osat venne, szóval nem feltétlenül csökkenne nagyon sokat az 55"-os OLED-ek eladása, talán csak akkor, ha 40" helyett 47-50"-os képátlójú modellek is lennének.

    Ettől függetlenül persze van értelme a kisebb méretnek is, már csak az ára miatt is. 26-32"-ig simán lemehetnének vele, meg persze lehetnének már végre OLED monitorok is :). (Persze volt már, de az nem az, amire én gondoltam.)

    #43: Az AM csak aktív mátrixot jelent, ami a vezérlés típusát adja meg, és nem csak az RGB OLED-re (Samu-féle "AMOLED"), hanem az LG WRGB/WOLED-jére is teljesül, akár csak gyakorlatilag az összes LCD paneltípusra. Passzív mátrixos vezérlést normális kijelzőknél valószínűleg már vagy 10-15 éve nem használnak (nem kultiválja a nagyobb felbontást), bár javítsanak ki az okosok, ha tévednék :B.

    Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

Új hozzászólás Aktív témák