Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • nortsen

    aktív tag

    válasz atomka78 #86 üzenetére

    Igen, de nem egyértelmű, így leírom inkább, hogy miket csináltam, és majd megpróbáljátok ti is, és összerakjuk melyik megoldással jött össze.

    Szóval:
    Létre kell hozni egy másik google fiókot, amin a pay profil országa németország lesz, valami kamu címmel. Más fórumokon a meglévő saját felhasználón módosították az országot, de a google is írja, hogy egyéb előfizetések mehetnek ezzel a levesben, szóval én a meglévó felhasználómat nem bántottam.
    [link]

    Ezután fel kell venni a telóra. Mivel nem tudtam melyik fog működni, én a meglévő felhasználomhoz is felvettem az új google fiókot, ill csináltam egy új felhasználót ezzel az új németországi profillal, de sztem ez utóbbira nincs szükség, mert felhasználó váltáskor elve leszakad az óra a telóról, hiszen azt nem azzal a felhasználóval társítottuk.

    Tehát megvan az új felhasználó, fel van véve a telóra egy második google fiókként a meglévő mellé. Nos elviekben úgy kéne működnie, hogy beléptek a google play-be, kiválasztjátok a német profilos accot, és rákerestek a google pay-re, aminek ott kéne lenni a találatok között. Nos nekem ez nem sikerült.
    A Google írja, hogy ország váltást évente 1x lehjet csinálni, és akár 48 óra is eltelhet. Ill azt is írja, hogy az első kártyának országon belülinek kell lennie.
    Próbáltam várni, de német kártyám nyilván nincs (helyette revolut-ot adtam meg), így kezdtem feladni, mert a pay nem jelent meg sehogy sem a listában 2 nap alatt.

    Azután amit ma csináltam, és nem todom melyik lépés oldotta meg, de leírom mindent, majd ti is próbálkoztok.
    Kitöröltem a felvitt revolut kártyámat, azaz semmilyen kártya nincs regisztrálva a német profilban.
    A play alkalmazásban lecsekkoltam az új felhasználó fiókhoz tartozó országot:
    jobb fönt felhasználó(a német profilos legyen kiválasztva)/beállítások/általános/fiók és eszközbeállítások/ország és profilok
    Itt Németországnak kell szerepelnie.

    Ezután leszedtem a telóra a windscripe vpn klienst, és kiválasztottam Germany/Frankfurt Castle-t.
    Ezután vártam, nyomkodtam a play áruházban a keresést, rebootoltam a telót, aztán egyszer csak megjelent a google pay alkalmazás a listában.

    Feltettem, ami feltette az órára is, és azóta szépen megy minden.

    A VPN-t bontottam, újraindítottam a telót, órát, de a pay úgy néz ki már megmarad, nem tűnik el a google play-ből, így az óra sem tiltja le.
    A német profilos felhasználó csak arra kell, hogy feltelepüljön hivatalosan a pay app, de a kártyákat már a saját felhasználom használja, azaz nem kell ennek az új felhasználónak regisztrálni semmilyen kártyát, nem lesz zűrzavar, melyik kártya hol van!

    Aminél volt némi zavar, az a vpn szükségessége. Ebben egyáltalán nem vagyok biztos, de leírtam, aztán ha nektek más lesz az eredmény, osszátok meg.

    Ha ezek után holnap eltűnne, csodálkoznék, hiszen van egy olyan felhasználom, aki teljesen hivatalosan német, így furcsa lenne ha ezután tiltana bármit is, de google-nél semmin nem lepődünk meg, szóval probáljátok ki ti is. :)

    [ Szerkesztve ]

    Ne vegyél fel bugyit, mert valami fontosat akarok mondani

Új hozzászólás Aktív témák