Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Fiery

    veterán

    válasz GhanBuri Ghan #61 üzenetére

    Szerintem abszolut realis mindket verzio. Az ARMv8 nagyon eros architektura, es 1-2 even belul fel lehet majd skalazni desktop felhasznalasra. Azonos palyan fog focizni minden vonalon az x86 es az ARM, egyedul az lesz majd a donto, hogy melyik mennyibe kerul, es milyen celra epitik a telefont, tabletet vagy epp notebookot. Ha pl. az lesz a fontos, hogy a klasszikus x86 Windows szoftverek is fussanak a telefonon/tableten/notebookon, akkor x86 procis gepet erdemes venni, minden masra meg adott esetben jobb lehet az ARM alapu verzio.

    Hamarosan jon egyebkent a Google valasza is erre, azaz hogy mikepp fog konvergalni az Android es a Chrome OS. Utana mar csak az Apple-t kell figyelni, naluk kemenyebb dio lesz az OSX es iOS osszeolvasztasa vagy kozos alapokra hozasa.

    Az szerintem teljesen normalis hozzaallas, ha a Microsoft egyelore marad az ARM alapu telefonoknal, amig csak Atomokkal tudna kivaltani oket, es problemas lenne nehany meglevo WP8 alkalmazas futtatasa. Egyszerubb biztosra menni, nem felrugni a Qualcommal apolt jo kapcsolatot, es inkabb az univerzalis appokat eroltetni, aztan hosszutavon, ha sok univerzalis app lesz, me'g mindig el lehet donteni, hogy x86 vagy ARM alapu telefonokkal operaljanak. A hagyomanyos x86 Windows desktop alkalmazasok futtatasa telefonon pedig barmikor bedobhato, mint lehetoseg, ha elegendo igenyt lat ra a Microsoft. Most is meg lehetne ezt csinalni, van hozza Atom proci, de szerintem most inkabb az univerzalis app temat nyomja a ceg, hatha sikerul meggyozni a portolasrol a fejlesztoket. Ha minel tobb szoftvert portolnanak at univerzalis appa, onnantol az x86 vs. ARM vita is kevesbe lenne erdekes, es a Microsoftnak sem kellene egyertelmuen elkoteleznie magat egyik vagy masik mellett -- akarcsak az androidos gyartoknak.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák