Hirdetés
Új hozzászólás Aktív témák
-
idioty
tag
Az OSx-es témához: vannak olyan területek, amelyhez tényleg nincsenek alkalmazások OSx-re. Pontosabban vagy nincsenek vagy nem olyan jó minőségűek. Egyébként nem az alkalmazások mennyisége számít, hanem a minősége. De elég kevés ilyen terület van és általában ezek a területek cél hardveres alkalmazások (amikhez elengedhetetlen egy hardver). Ezen kívül van egy pár cég, aki egyszerűen nem hajlandó figyelembe venni az OSx platformot. (ugyanaz a helyzet a linux-szal). Én már több, mint 8 éve használok csak és kizárólag OSx-et, és összesen kétszer fordult elő, hogy valamit nem tudtam megoldani OSx alatt közvetlenül: az egyik az, hogy a váltáskor volt egy Sony mp3 lejátszóm, és nem lehetett csak Windows-szal feltenni rá zenét. Úgy tudom, hogy a Sony a mai napig nem készíti el a szoftvereit Windowson kívül másra (bár nem figyelem a szoftvereit már évek óta). A másik gondom az volt, amikor kifejezetten Windows-ra kellett egy alkalmazást fejlesztenem. Nem Windows Phone-ra. Már a Windows Phone-ra való fejlesztés is megoldódni látszik OSx-en (és linuxon egyaránt).
A másik témához pedig, hogy mennyi az esélye annak, hogy architectúrát vált: Meglépte ezt több, mint 8 évvel ezelőtt is, amikor is az OSx piac tényleg teljesen elenyésző volt a maihoz képest. Akkoriban majdhogynem 5 éves átállást biztosítottak. Tehát nem egyik pillanatról a másikra vezették be az Intel processzorokat. Azt sem szabad elfelejteni, hogy az ARM processzorok sokkal kevesebb áramot fogyasztanak mindamellett, hogy már lassan kezdik utolérni teljesítményben az asztali processzorokat. És ha belepakolnának egy gépbe annyi ARM processzort, ami fogyasztásban megközelíti az x86-ot, akkor lehet, hogy már a teljesítmény ott is van mindamellett, hogy valószínűleg több szál jut a processzoroknak.
Szóval én is valószínűnek tartom, hogy előbb-utóbb át fog állni ARM-re, mert van még egy fontos oka: jelenleg két különböző API-t kell támogatniuk. Sokkal többet érhetnének el, ha minden fejlesztő az Apple-nél egyetlen egy API-t fejlesztene. Ja és még egy ok: az Intel fejlesztéseibe nem tud teljesen belefolyni, míg a mobil processzorait teljesen maga fejleszti, így bármilyen irányba el tudna indulni, ezáltal akár óriási előnyre is szert tehetne más operációs rendszerekkel szemben. -
oriic
HÁZIGAZDA
válasz
Komplikato #74 üzenetére
Az edge csak egy átlagos főnév, bármihez hozzá lehet tenni szinte. A korábbi MS féle Halo-s kódnevek mind- mind egy-egy fontos részei voltak a Halo világának. Edge néven nincs ilyen. Attól hogy egy vagy több hajót így hívnak, az csak egy dolog.
-
-
Nagyon jó ötlet,remélem nálunk is elérhetö lesz.
-
GhanBuri Ghan
őstag
Ezzel csak az a baj, hogy a legtöbb alkalmazás nem igazán tud jól skálázódni.
Nem lehetne rám azt mondani, hogy Apple fan vagyok, de az A8X-et nagyon eltalálták, kíváncsi vagyok az utódjára (ami mindenképpen kisebb csíkszélességen fog készülni, már csak a 14 vagy 16 a kérdés, gyártótól függően) -
Gusztáv
addikt
A vállalati piacon nagyon is kell egy rendes Alkalmazás bolt, mert a mostani megoldás nem erre van kitalálva. Nem véletlenül lett bejelentve, hogy lehet majd saját Store-t csinálni, ahova csak azok az alkalmazások kerülnek be, amiket a vállalat IT részlege jóváhagy. Céges vonalon a Continuum-nak is lehet értelme, pl sok nagyobb céghez körülményes bevinni egy notebook-ot / táblagépet, viszont a telefonokkal nem szoktak szarozni. Egy miracast képes projectoron, vagy ha lesz egy átalakító kábel, meg simán lehet pl prezentációt tartani a telefonról.
-
GhanBuri Ghan
őstag
Nekem is a "One more thing - it's true" járt a fejemben. Persze, az egész más szituáció volt, az Intel addigra már rég lelépte a PowerPC-t, ami elég soká lesz várható el az ARM-tól.Biztos, hogy lesz szükség emulációra, nem ismerem az OSX-es piacot, de biztos van rengeteg támogatás nélküli sw, amit még sokan használnak - és hát igen, ehhez elég komoly teljesítménytöbblet kell.
A rigorózus titkolózásukat ismerve nem lennék meglepődve, ha már egy ideje dolgoznának ilyen projekten, akár több tűzközeli fejlesztőcég főbb embereit is bevonva.Az x86-os iOS számomra ennél is valószerűtlenebb, az az architektúra mindig is szenvedni fog attól, hogy CISC utasításkészletű RISC processzor - habár az Intelnek már elég tapasztalata összegyűlt, hogy minimalizálja a hátrányokat.
-
Cassi
őstag
válasz
GhanBuri Ghan #55 üzenetére
Már leszállította, az S6-ban levő Exynos 7420 gyorsabb az A8X-nél is a többszálas benchmarkokban. Ettől persze még nem lesz feltétlenül jó telefon.
"a fejlesztők garantáltan jönni fognak"
Ez ugyanolyan megalapozatlan vágyálom, mint korábban, a Windows 8 indulásakor. Játékokon kívül nem lesz már tömeges igény otthoni desktop programokra, az az időszak elmúlt, a vállalati piacon meg nincs jelentősége semmilyen alkalmazásboltnak. -
Fiery
veterán
válasz
GhanBuri Ghan #63 üzenetére
Azt azert ne felejtsd el, hogy az OSX alol kirantani az x86-ot kb. olyan lenne, mint a Surface RT
Elobb azt kell felmerni, hogy a fejlesztok hajlandoak lennenek-e megint (10 ev utan ujra) architekturat valtani, es portolni minden OSX desktop szoftvert ARM-ra. Ha igen, akkor mukodhet, amit irsz. Ha nem, akkor viszont patthelyzet, hiszen egy ARM prociba soha nem fognak x86 emulaciot epiteni, plane nem normalis sebesseggel mukodo megoldast.
Ugyanigy, az iOS appoknal is komoly problema lenne, ha architekturat akarna valtani az Apple. Az ilyesmit Androidon es WP-n sokkal konnyebb megtenni, mint a nem-runtime-os megoldasu iOS eseteben. Egy fajdalmas es hosszu atmenet lenne iOS-en ez a valtas, viszont hosszutavon szerintem valamelyik vonalon meg kell majd csinalni a valtast. Vagy az OSX alapu gepekbe kell az ARMv8 procikat beleeroltetni, es a fejlesztoket sarkallni a portolasra, vagy a telefonokba es tabletekbe rakni x86 procit. Ha az appok/szoftvereket darabszam alapjan vizsgaljuk, akkor elmeletileg az OSX-nel lenne egyszerubb a valtas, de ugye az OSX-es szoftverek meg sokkal komplexebb kodot hasznalnak...
-
imibogyo
veterán
Armageddon's Edge - hajó
UNSC Razor's Edge - hajó
UNSC Edge of Umbra - hajó
Edge Closer - OSTTessék válogatni. Bár nem annyira evidens egyedi és közismert név, mint mondjuk a Spartan, de hát végülis azokból is több volt, ahogy hajókból is.
-
GhanBuri Ghan
őstag
Ebben teljesen egyetértünk.
Szerintem várható, hogy az Air széria lesz az, amelyiken kipróbálják az ARM-OSX házasítást (úgy tűnik, az OSX-iOS közös alapra hozása nem várható, mindenképpen megtartják az elkülönülést, legalábbis eddig mintha ez lett volna a company policy. Aztán persze lehet, hogy ha a piac azt igényli, akkor inkább az iPad szériát alakítják produktívabbá, és ahhoz hoznak "dokkolót" (ha lesz, akkor wireless lesz
))
Az Air nagyon sokat profitálhatna az ARM váltásból (az üzemidő mellett főleg abból, hogy házon belül terveznék a processzort is - nagyobb profit + tudják az oprendszer igényeihez idomítani). És persze ez is soktényezős, nyilván az Intelnek sem hagyná elveszni ezt a piacot. -
Fiery
veterán
válasz
GhanBuri Ghan #61 üzenetére
Szerintem abszolut realis mindket verzio. Az ARMv8 nagyon eros architektura, es 1-2 even belul fel lehet majd skalazni desktop felhasznalasra. Azonos palyan fog focizni minden vonalon az x86 es az ARM, egyedul az lesz majd a donto, hogy melyik mennyibe kerul, es milyen celra epitik a telefont, tabletet vagy epp notebookot. Ha pl. az lesz a fontos, hogy a klasszikus x86 Windows szoftverek is fussanak a telefonon/tableten/notebookon, akkor x86 procis gepet erdemes venni, minden masra meg adott esetben jobb lehet az ARM alapu verzio.
Hamarosan jon egyebkent a Google valasza is erre, azaz hogy mikepp fog konvergalni az Android es a Chrome OS. Utana mar csak az Apple-t kell figyelni, naluk kemenyebb dio lesz az OSX es iOS osszeolvasztasa vagy kozos alapokra hozasa.
Az szerintem teljesen normalis hozzaallas, ha a Microsoft egyelore marad az ARM alapu telefonoknal, amig csak Atomokkal tudna kivaltani oket, es problemas lenne nehany meglevo WP8 alkalmazas futtatasa. Egyszerubb biztosra menni, nem felrugni a Qualcommal apolt jo kapcsolatot, es inkabb az univerzalis appokat eroltetni, aztan hosszutavon, ha sok univerzalis app lesz, me'g mindig el lehet donteni, hogy x86 vagy ARM alapu telefonokkal operaljanak. A hagyomanyos x86 Windows desktop alkalmazasok futtatasa telefonon pedig barmikor bedobhato, mint lehetoseg, ha elegendo igenyt lat ra a Microsoft. Most is meg lehetne ezt csinalni, van hozza Atom proci, de szerintem most inkabb az univerzalis app temat nyomja a ceg, hatha sikerul meggyozni a portolasrol a fejlesztoket. Ha minel tobb szoftvert portolnanak at univerzalis appa, onnantol az x86 vs. ARM vita is kevesbe lenne erdekes, es a Microsoftnak sem kellene egyertelmuen elkoteleznie magat egyik vagy masik mellett -- akarcsak az androidos gyartoknak.
-
GhanBuri Ghan
őstag
Ezt megadom, mivel te a dokkolt telefonokból indultál ki, ki mig én a felfele osztály váltó ARM-okról fantáziálok
Viszont ha ez utóbbi jön be, akkor oda kevés lesz az univerzális app - szóval láthatóan ezt a vonalat egyelőre nem erőlteti az MS, ahogy az x86-os mobilokat sem.
Ez számomra elég nehezen érthető, hiszen előre kellene menekülnie, ehhez képen mintha direkt lekorlátonzá magát. -
Fiery
veterán
válasz
GhanBuri Ghan #59 üzenetére
Egy akkor 7 eves kvazi high-end desktop processzor (Core 2 Duo "Conroe") tudasat mar masfel eve hozta a 4 magos Bay Trail-T tablet SoC. Azaz, ha mondjuk a Goldmont 2017-ben jelenik meg, akkor egy cca. 2010-2011-ben megjelent eros desktop processzor teljesitmenyet fogja tudni hozni. Az pedig az a processzor, ami az en mostani PC-mben is van, a Sandy Bridge i7-2600
En azzal kibekulok 2017-ben is, ha egy telefonba berakja nekem valaki
-
GhanBuri Ghan
őstag
Felteszem, egy tíz éves mainstream desktop processzor tudását.
Ami tényleg elképesztő teljesítmény mondjuk tized-huszadakkora fogyasztáson, csak sajnos a programok igényei is nőttek az elmúlt években.
No meg a másik kérdés az, hogy mennyiért fogják adni, és hogy fog viszonyulni a 14nm-en elkészített A72 teljesítményéhez (és teljesítmény/fogyasztásához). -
Fiery
veterán
3 erdekes on-topic video:
-
Fiery
veterán
válasz
GhanBuri Ghan #55 üzenetére
Az A8X-bol en nem indulnek ki. Mar csak azert sem, mert az tablet processzor, mint ahogy a mostani Broadwell-Y is. De a Broadwell-Y alapjan mar nagyjabol el lehet kepzelni, hogy cca. 2 ev mulva milyen lesz a Cannonlake. Ha pedig az le fog tudni skalazodni 2.5-3 Wattig, akkor bingo, mehet telefonba. Ha pedig megis az ARM lesz a jobb valasztas me'g akkor is, az univerzalis appok futni fognak ARM-on is.
-
azopi74
addikt
"Miert kene ismernie a Windowsnak? Persze nyilvan tok jo dolog lenne, ha az androidos appokat lehetne futtatni valtoztatas nelkul, de az kb. egyet jelentene a Microsoftnal a kapitulacioval."
Hát igen, semmi akadélya, hogy a MS piacra dobjon egy olyan OS-t, ami változtatás nélkül futtatja az androidos appokat. De ennek legegyszerűbb módja az lenne, ha csinálnának egy android forkot.
Lehet, hogy ez a C terv, de itt nem tartunk még
-
GhanBuri Ghan
őstag
Eddig még nem sok Broadwelles tesztet láttam - a szintén 14nm-es Core M-ről azt lehet tudni, hogy nagyon drágán, nagyon szép teljesítményt tud leadni - akár 5 percig is, mielőtt visszavenne a melegedés miatt.
A 810 híresen hajlamos a melegedésre, vegyük helyette mondjuk az elég jól sikerült A8X-et - tudom, ez Apple, szóval biztos, hogy nem lesz más gépben, viszont ezt a teljesítményt, fogyasztást jó eséllyel már idén tudja szállítani a Samsung.
-
Fiery
veterán
válasz
aprokaroka87 #52 üzenetére
"De a teljesitmény igényes appok jórésze mind natív kódokat használ"
Marmint a jatekok hasznalnak nativ kodot, de azok kozul is csak a komolyabbak, a 3D-s shooterek, szimulatorok, ilyesmik. A jatekok jo resze sem hasznal nativ kodot, az appok (tools) jo resze sem. Ha olyan rengeteg nativ kod lenne az androidos appokban, akkor nagyobb problema lenne az x86-os androidos eszkozokon.
"Egyébként az lenne az egyszerű ha Windowsnak lenne valami Dalvik/Art okossága,mert a Windows nem ismeri pl az apk. fájlokat."
Miert kene ismernie a Windowsnak? Persze nyilvan tok jo dolog lenne, ha az androidos appokat lehetne futtatni valtoztatas nelkul, de az kb. egyet jelentene a Microsoftnal a kapitulacioval. A BlackBerry sem tudott profitalni az APK futtatas lehetosegebol
-
azopi74
addikt
válasz
GhanBuri Ghan #47 üzenetére
"az ultramobil Intel procik nem igazán bírják sokáig a terhelést, azaz komolyabb desktop dolgokra nem lehetne használni"
Ez azért nem így van. Szerintem sokan az állukat fogják keresgélni, ha meglátják, mire lesz képes pl egy Goldmont-os Willow Trail.
-
aprokaroka87
nagyúr
a nem natív appok
De a teljesitmény igényes appok jórésze mind natív kódokat használ
Egyébként az lenne az egyszerű ha Windowsnak lenne valami Dalvik/Art okossága,mert a Windows nem ismeri pl az apk. fájlokat.
De maradjunk annyiban hogy szerintem az Art runtime pl megtudná oldani hogy ismerje A Windows az apk-t
Meg azért az x86-ba sokminden tartozik -
Fiery
veterán
válasz
GhanBuri Ghan #47 üzenetére
"Rövid távon rengeteg mindent megoldana az x86-tal szerelt mobil, de csak alapdolgokra lehetne használni, az ultramobil Intel procik nem igazán bírják sokáig a terhelést, azaz komolyabb desktop dolgokra nem lehetne használni."
Es ha nem Atomot raksz a telefonba, hanem Broadwellt? Pontosabban egy Broadwell utodot, a 10 nanos Cannonlake-et, ami varhatoan hasonlo TDP-re lesz skalazhato, mint most az Atomok -- csak kozben mas dimenzionban fog mozogni a teljesitmenye.
Amugy meg, a tabletbe valo Bay Trail-T (aminel mar van ujabb generacios Atom proci is) kb. hasonlo teljesitmenyt nyujt, mint a legerosebb Conroe (Core 2 Duo) annak idejen. Nem gondolnam, hogy az ne lenne eleg egy desktop alkalmazas futtatasahoz, es hamarosan realis lehetoseg lesz egy telefonba berakni ezt a teljesitmenyt vagy me'g tobbet.
Megjegyzem, az ARM-os procik sem birjak sokaig a terhelest. Par perc, es a Snapdragon 810 is leszabalyoz 900 MHz kornyekere, az alap 2 GHz-rol; es ezzel a problemaval nincs egyedul az ARM vonalon a 810-es Snapdragon. Ez a problema nem csak az x86-os SoC-okat erinti, sajnos.
-
Fiery
veterán
válasz
aprokaroka87 #43 üzenetére
Miert kene tamogatni egymas utasitaskeszletet? Az oprendszer gondoskodik mindenrol, erre van a Windows Runtime, vagy a masik oldalon (Android) a Java. Androidos keszuleknel is majdnem mindegy, hogy milyen procit raksz be, ha megvan a Java Runtime es a Linux kernel, akkor futni fognak a nem-nativ appok.
Egyebkent az megvan, hogy az Intel telefonos x86 SoC-ai tudnak ARM kodot futtatni? Lassan, de tudnak.
-
idioty
tag
Szerintem most az a cél, hogy minél több alkalmazás legyen elérhető a Windows-ra, hogy ne legyen gond a váltás, főleg Androidos oldalról, ha megcsinálják az Androidos alkalmazások futtatását. Szerintem ez a lépés a lehető legjobb, amit ki tudtak találni, függetlenül attól, hogy lehet, hogy nem lesznek eleinte minőségi Windowsra portolt alkalmazások. Aztán ha majd jobban elterjed a platform, akkor a fejlesztők is jobban figyelnek arra, hogy Windows-on is jól jelenjen meg, és ha már nagyon elterjedt, akkor lehet, hogy annyi natív alkalmzás lesz, hogy már szinte kevés lesz a más platformról portolt alkalmazás.
-
GhanBuri Ghan
őstag
Nem, pontosan értettem, hogy mire gondoltál.
Persze, ehhez az kellene, hogy az alkalmazásokat fordítsák le ARM-ra is. Még nem tetttem fel, de van egy olyan sejtésem, hogy a VS2015-ben nincs ilyen fordítási opció.
Rövid távon rengeteg mindent megoldana az x86-tal szerelt mobil, de csak alapdolgokra lehetne használni, az ultramobil Intel procik nem igazán bírják sokáig a terhelést, azaz komolyabb desktop dolgokra nem lehetne használni. Középtávon viszont várható, hogy az ARM teljesítménye elég lesz notebookokba is, jó lenne, ha addigra már megágyazna ennek az MS. -
legiaap
félisten
Kíváncsi vagyok mennyire fognak ezek után szállingózni az appok.
-
ferensz
senior tag
Az hagyján, hogy úgy-ahogy lesznek átportolva az Androidos és IOS-es appok, de a csak Windowsra készülő appok is el fognak maradozni, mivel az egységsugarú júzer inkább használja a valamelyest rosszabb minőségű, de teljesen megszokottan működő hivatalos Instagram appot, mint bármelyik 3rd partyt, amivel még a minőségi appokat készítő Rudy Huyn lába alól is kirántják a padlót. Pedig az MS mobil oldalon mindig vele hozakodik elő, hogy itt a mintapéldány.
azopi74: Azért nem fog különösebb erőt feccölni bele, mert átkalapálja annyira az egészet, hogy fusson aránylag stabilabban és mivel korábban már úgy is elkészítette más platformra, ami bevételt hoz, a Windowsos ökoszisztémára úgy fognak tekinteni, mint egy ingyenes pénzszerzési módra.
-
martonx
veterán
Ha komoly cél az 1-2 éven belül 1 milliárd eszközön win10 futtatás, akkor kénytelenek nem hivatalosan a warezt is támogatni.
Nekem ez az Android, IOS app támogatás dolog nem kerek. Ezek után komolyan ki fog win10-re fejleszteni? Mert az ember megcsinálja Androidra, IOS-re, mint elterjedt platformokra, aztán ha nagyon kell majd, valamilyen minőségben átportolja win10-re is. De itt a nagyon kell-en, és a valamilyen minőségen van a hangsúly.
Ki lesz az a fejlesztő, aki neki fog ülni, és normálisan meg fogja írni az alkalmazását arra az elenyésző százaléknyi win10-re is? Nyilván senki. -
alevan
őstag
válasz
GhanBuri Ghan #36 üzenetére
Próbáltak sietni az ARMel, megszületett a WinRT és bukott is.
Most nem sietik el.
(#38) woland_y2k Nekem nem kongat meg egy harangot sem a Halo-s emlékeimben az Edge.
-
Fiery
veterán
válasz
GhanBuri Ghan #36 üzenetére
Szerintem Te most kevered a dolgokat. Amire en gondolok, az egy x86-os SoC-cal szerelt Windows telefon, ami telefon uzemmodban a WP-s ill. univerzalis appokat tudja futtatni. Ha azonban kulso kijelzore + billentyuzetre + egerre csatlakoztatod a telefont, akkor a hagyomanyos, desktop alkalmazasok is futtathatoakka valnanak. Tehat pl. egy konyvelo programot vagy barmilyen jelenleg, a PC-n hasznalt szoftvert is tudnal hasznalni a telefonodon.
Jelen allas szerint ez azert nem megoldhato, mert ARM processzor (konkretan Qualcomm Snapdragon) van az osszes WP telefonban, ergo hiaba is dugsz ra kulso kijelzot, csak az univerzalis appokat tudod hasznalni, a klasszikus Windows szoftvereket nem. Erre megoldas lehet, ha a regi szoftverek egy reszet portoljak univerzalis appkent, de rengeteget nem fognak portolni. Azokat pedig "csupan" 8+ colos Win10-es tableten fogod tudni hasznalni -- meg persze PC-n.
Vagyis, ha a mostani felallast vesszuk, akkor a telefonokban az ARM processzor x86-ra cserelese uj tavlatokat nyithatna meg. Ez nem igaz az iOS-es es az androidos telefonokra, de a Win10/WP10-hez nagyon hasznos lenne az x86-ra valtas. Mint ahogy a Surface 3 is sokkal hasznalhatobb az x86 procinak es a teljeserteku Windowsnak koszonhetoen, mint a Surface RT valaha volt.
-
Воланд
titán
válasz
GhanBuri Ghan #37 üzenetére
cortana, spartan, edge, treshold. ezek mind a halo univerzumbol vannak.
-
GhanBuri Ghan
őstag
válasz
Komplikato #21 üzenetére
A Spartan kódnév volt, szerintem egyfajta belsős vicc, valahogy így: "IE is big, unefficient. I want a new browser. It must be fast. It must be small. I want it to be spartan"
-
idioty
tag
iOS fejlesztőként nézve ez eléggé érdekes dolog. Eddig nem nagyon érdekelt a Windows platform, de így mar érdekes lesz. Bár az is igaz, hogy az új projekteket már teljesen Swiftben írom, szóval jó lenne, ha azt is tudná importálni.
-
Воланд
titán
az android lett volna a lenyeg, de kozben kiderult, hogy Thurrott teljesen rosz szoveget masolt be a cikkebe. ez a helyes:
"For existing Android™ developers, ”Project Astoria” will enable you to build apps using Android code to target Windows 10 phones without having to leave your Android IDE.
In addition to extending the IDE, ”Prmeoject Astoria” will include a Windows phone emulator and interop capabilities that help your app (including UI and services) to run and look great on the Windows platform.
" [link] -
Fiery
veterán
Megvalositottak? Kik es hogyan? Az nem ugyanaz, ha felskalazod a telefon kijelzojet, mint ahogy az Android 2.x mukodott a tableteken, vagy ahogy az iPhone-only alkalmazasok kineznek iPaden... Plusz, mindket kijelzot lehet hasznalni egyszerre es egymastol fuggetlenul, tudtommal ilyesmi eddig nem letezett. A bemutato videoban ( [link] ) az ember felveszi a bejovo hivast a telefonon, mikozben a monitoron tovabb tud dolgozni.
-
Fiery
veterán
"ok, az ms most nyirta ki az uap-ot"
Ezt megis mibol derivaltad le? Az altalad idezett szovegben benne van pl. ez a resz is:
"iOS developers will be able to take existing XCode projects and compile them with Visual Studio into native universal apps with minimal work"
Az Android kapcsan pedig, ahogy fentebb is irtam, az univerzalis appok sokkal tobb mindenre lesznek kepesek, mint amit az androidos emulacioval el lehet erni. A Continuum peldaul brutalis cucc, es onmagaban amiatt is megerheti egy fejlesztonek az univerzalis appokkal foglalkozni. Es ha a Microsoft terve sikerul, es tenyleg ra tudjak venni a Win7 es Win8.x felhasznalokat a Win10-re valo upgrade-re (+ ugye a WP8.x-eseket a WP10 upgrade-re), akkor az univerzalis appoknak egy olyan komoly felhasznaloi bazisa lesz, amivel a 2. helyre zarkozhatnak fel az Android utan. Ez egy teljesen mas helyzet, mint ami a Win8-nal volt. Win8-nal ha meg akartad celozni a PC-t es a telefonokat is, akkor 2 kulonallo appot kellett fejlesztened, 2 kulon store-ba feltoltened, es csak remenykedhettel abban, hogy a csempes app valakit erdekelni fog egyaltalan. A Win8.1-nel annyi valtozott, hogy komplikalt modon ugyan, de nagyjabol egy kodbazisba lehetett vonni a 2 appot, de me'g mindig 2 kulon store-ba kellett feltolteni oket, es a felhasznaloi felulet tervezese es karbantartasa is eleg nyogvenyelos volt. Nem csoda, ha a fejlesztok nem lattak me'g mindig fantaziat ebben, hiaba volt a Win8.x-nek mondjuk 15-20%-os piaci reszesedese a PC-piacon. A Win10-nel abszolut besimulnak a desktopba az univerzalis appok, a bazis egesz biztosan magasabb lesz, mint a Win8.x-nel, plusz a telefonokhoz sem kell kulon appot fejleszteni, raadasul a meglevo iOS-es appokat konnye(bbe)n lehet portolni, nincs tobbe Windows RT-s (a tabletre gondolok) **szkolodas sem tobbe. Csupa olyan dolgot fixal most a Microsoft, amik eddig utjaban alltak a windowsos/WP-s app fejlesztesnek.
-
Воланд
titán
Introducing the Universal Windows Platform Bridges
ok, az ms most nyirta ki az uap-ot. es persze szokas szerint a keynote-on nem mondtak el mindent.
[ Módosította: radi8tor ]
-
Gusztáv
addikt
Azért ez a HoloLense nagyon kemény, januárban a bejelentéskor mindenki kételkedett benne, most meg mindenki kap a Build-en egyet pár napra
. A Continuum is iszonyat nagyot szólhat, ha lesznek rendesen felkészített appok az MS által készítetteken kívűl is.
-
Madwe
nagyúr
válasz
hibavissza #24 üzenetére
már maga az android is egy szitokszó, nem
?
-
Воланд
titán
na, szerencsere a warezt is megkonyitette az ms. milyen rendesek....
All Windows 10 devices have access to 'developer unlock' mode through Settings
-
hibavissza
veterán
Kíváncsi vagyok a "konzolport" szitokszó után találkozunk e az Androidporttal mint szitokszóval
-
Fiery
veterán
válasz
Komplikato #21 üzenetére
Szerintem a Microsoft azert valasztott ilyen nevet, hogy 1 szotagos legyen, es konnyen rogzuljon az emberek tudataban a nev (brand). Az egy szotagkent kiejtheto nevek nagyon gyorsan rogzulnek, pl. az "i" ill. "Mac" elotagot leszamitva az Apple termekei is ezzel operalnak. iMac, iPod, iPad, iPhone, MacBook, Mac Pro, stb.
-
Воланд
titán
válasz
Komplikato #21 üzenetére
edge is a halobol van. azt ne kerdezd, hogy hol es milyen konteksztusban.
-
Fiery
veterán
A Microsoftnak rovidtavon nem feltetlenul fontos, hogy irjanak uj appokat az androidos app fejlesztok, eleg ha a meglevo appok is futnak WP10-es telefonokon, mar az is oriasi elorelepes lesz az app valasztek kapcsan. De ha egy fejleszto elkezd erdeklodni, akkor hamar meglathatja a fantaziat az univerzalis appokban. A Continuum for WP peldaul eleg durva cucc, es abszolut egyedi. Arrol nem beszelve, hogy az univerzalis appok futnak Windows PC-n, tableten es Xboxon is.
Ha a fejleszto szemszogebol nezzuk, akkor pedig az lehet az izgalmas kerdes, hogy windowsos tableten nem futnak tovabbra sem az androidos appok. Ha a mostaninal lenyegesen tobb tabletet adnak majd el Win10-zel, akkor az trendfordito lehet.
-
Воланд
titán
válasz
Komplikato #18 üzenetére
szvsz holnap fent lesz channel9-on.
-
Воланд
titán
válasz
aprokaroka87 #14 üzenetére
biztos, hogy nem teljes erteku, akkor nem kellene lecserelni az api-kat. apk-t meg nem tud futtatni. az mas kerdes, hogy fejlesztes alatt van ez a funkcio, a megjelenese viszont kerdeses. gondolom az mar valami c, vagy d terv lehet.
-
Madwe
nagyúr
-
aprokaroka87
nagyúr
-
Воланд
titán
válasz
aprokaroka87 #11 üzenetére
android alrendszer lesz telefonokon, ennyit mondtak a keynoteon es nem lesz semmifele "exe to apk tool". ez egyaltalan mi, vagy minek?
-
Fiery
veterán
Nem is szukseges a tobbi platformra. A Microsoft celja most az, hogy a WP platform terjedjen el, de nagyon gyorsan, es a fejlesztoknek konnyebb legyen az elete, vonzobb legyen a Windowsra valo fejlesztes. Az androidos appok futtatasanak lehetosege az app gap-et tömi be, onnantol nem lehet erv a WP ellen, hogy nincs eleg app. Ha pedig a WP piaci reszesedese ennek (es a WP10-nek ugy altalaban) koszonhetoen at tudja lepni a 10%-ot, onnantol a fejlesztok is megindulnak tomegevel, es nekiallnak univerzalis appokat hegeszteni.
-
Fiery
veterán
Remelem, lesz hir a Continuum for WP-rol is, mert az pont az a koncepcio, amit mar en is nehany topicban felvazoltam, mint a jovore vonatkozo viziot
Mondjuk en vezeteknelkuli monitorral kepzeltem el, tehat teljesen vezetekmentesen, de velhetoen 1-2 ev, es az lesz a termeszetes evolucioja ennek a fejlesztesnek. Plane izgalmas lesz (lenne), ha x86 procival szerelt telefonban, kulso monitorra csatlakoztatva a hagyomanyos Win32 desktop alkalmazasokat is lehetne hasznalni... Bilibe log a kezem, tudom...
-
Воланд
titán
válasz
aprokaroka87 #8 üzenetére
igen, windows api-k lesznek.
-
Воланд
titán
amugy az egesz androidos app tortenet nem kerek, mert szo nem volt arrol, hogy desktop-on, tableten, xbox-on, vagy a hololensen droidos app fog futni, csak es kizarolag a telefonok voltak kiemelve, hogy azok tartalmaznak valami android alrendszert.
-
aprokaroka87
nagyúr
Az Androidos appok futtatása is opció lesz?
-
Glenda
addikt
válasz
Meteorhead #3 üzenetére
GUI-ban pofonegyszerű olyan controllokat, stílusokat ki-be kapcsolni, amik csak akkor jelentkeznek ha van-nincs egér, avagy tapi.
Visual Statek eddig is voltak. De amíg egy Twitter 1280x720-on úgy jelenik meg, hogy felskálázza a 800x480-as appot, egyszerűen nincs miről beszélni.
-
Meteorhead
aktív tag
A MS fejlesztett az XAML GUI nyelvén is, és a GUI-ban pofonegyszerű olyan controllokat, stílusokat ki-be kapcsolni, amik csak akkor jelentkeznek ha van-nincs egér, avagy tapi. Nagyon fain GUI-t lehet benne összerakni. Rádugsz a tabletedre egy egeret, és előjönnek gombok, vagy összemennek a tapizható változatok... rengeteg lehetőség nyílt meg evvel a fejlesztők előtt.
-
bepken
veterán
na akkor jöhet a CoC már azonnal WP-re
egyébként így leírva ez tök jól hangzik. bár véleményem szerint ezidáig nem sok olyan app készült, amit PC-n egérrel is olyan élvezet (kényelmes) lenne használni, mint mondjuk a telefont tapizva.
-
kiszi07
senior tag
Csak már jönne ki, egész jó volt ez az élő közvetítés
Új hozzászólás Aktív témák
Hirdetés
ph A vállalatnak csak a Windows 10 terjedésére kell fókuszálni, a fejlesztők garantáltan jönni fognak.
- OLED TV topic
- Szívós, szép és kitartó az új OnePlus óra
- OFF TOPIC 44 - Te mondd, hogy offtopic, a te hangod mélyebb!
- gban: Ingyen kellene, de tegnapra
- Fortnite - Battle Royale & Save the World (PC, XO, PS4, Switch, Mobil)
- Nintendo Switch 2
- Milyen asztali (teljes vagy fél-) gépet vegyek?
- Xbox Series X|S
- Kuponkunyeráló
- Milyen okostelefont vegyek?
- További aktív témák...
- ÁRGARANCIA!Épített KomPhone Ryzen 5 5500 16/32/64GB RAM RTX 4060 8GB GAMER PC termékbeszámítással
- ÚJ Bontatlan Apple Macbook Air 15,3" M3 8C CPU/10C GPU/16GB/256GB-(MC9G4MG/A)Éjfekete- 3év garancia
- Telefon felvásárlás!! Apple Watch Series 9/Apple Watch Ultra/Apple Watch Ultra 2
- LG 48C4 - 48" OLED evo - 4K 144Hz - 0.1ms - NVIDIA G-Sync - FreeSync - HDMI 2.1 - A9 Gen7 CPU
- Samsung Galaxy A71 128GB, Kártyafüggetlen, 1 Év Garanciával
Állásajánlatok
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest