Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Tigerclaw

    nagyúr

    válasz zetor2000 #67 üzenetére

    Ha az Intel beadja a derekat es elkotelezodik komolyabban a bergyarto fele, akkor ugyanazt a technologiat fogja kapni o is mint az AMD, sot talan jobbat is, mert ott az kapja a legkorszerubbet aki megfizeti, lasd Apple.

    Amugy lathatoan az Intel meg ilyen lemaradasban is jol tartja magat. Ez annak is koszonheto, hogy az AMD - nek limitalt a bergyarto kapacitasa es hogy egy idoben csak egy termekre tudnak koncentralni. Az intel gyartasban sokkal produktivabb. Lehet hogy nem az ove a legmodernebb, de tobbszoroset tudja leszallitani, mint az AMD. Hulye mondas, de reszben itt is igaz, hogy van az a mennyiseg ami mar minoseg.

    Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

  • Trollbjorn

    csendes újonc

    válasz zetor2000 #67 üzenetére

    A piaci verseny nem úgy működik hogy örökre megtartod az előnyödet, az elmúlt évtizedekben bizony többször fordult a kocka, volt már többször is hogy az intel gyengébb termékeket tudott csak piacra dobni és sokan valami konkurenciát választottak. A 386-os processzor előtt hátrányban voltak, a Core2 előtt is, úgy látom amit most csinálnak az pont az amit már a múltban is, jelentős erőforrásokat tesznek megint kutatás-fejlesztésbe és megpróbálnak megint kijönni egy olyan termékkel amit meg akarunk majd venni, ez teszi izgalmassá a hardveripart.

    Másrészt a különbségek a gyártástechnológiák között desktop fronton egyre kissebbek lesznek mivel a fizika korlátaiba kezdenek ütközni, konkrétan a jelenlegi játék szoftverek a CPU-knál nem skálázódnak rendesen a magok számával és emiatt nagyobb frekvenciákon üzemelő processzorok kellenek, és itt jelentkezik a kissebb csíkszélességek nagy problémája hogy csökkenő felületen nem bírják leadni a keletkezett hőt, emiatt van hogy 7nm ryzen nem képes a 14nm intel frekvenciáját elérni és csak IPC növeléssel és egyedi hűtések mellett képes kb. azonos egyszálas teljesítmény nyújtani. Ez a frekvencia növelés viszont nem kell a mobil prociknál és a szerver prociknál se, ott fontosabb a teljesítmény/watt mutató, lásd Apple M1 proci meg a most beinduló ARM alapú datacenter CPU/GPU dolgok (nvidia arm vásárlása). Ezek miatt apple már tud 5nm-es gyártást használni de a nagyobb frekvenciákon működő desktop ryzen cpu és gpu (nvidia gpu ugyanez) csak a 7nm-es gyártással megy, mert a 7nm már bírja a nagyobb teljesítménysűrűség melletti stabil működést amíg az 5nm még csak az M1 proci kis fogyasztásához ideális és valószínű a selejt arány is magasabb amit az apple tud csak fizetni. Ez a 3nm és továbbiakban csak erősödő tendencia lesz, egyre kisebb lesz a különbség és ez főleg desktop-on és konzolok esetében fog gondot jelenteni. Emiatt ha az intel gyártása hátrányban is lenne az a hátrány minimális jelentőségű lesz.

    A mostani blogoló és fake news világban meg az ilyen 5% különbségekből már csak azzal tudnak hírt és hype-ot gyártani a tech oldalak és fórumozók hogy "HUGE", "DESTROYS!", "ALÁZZA" szövegeket nyomnak tesztekben ahol az egyik proci nagy nehezen átlagban pl. 3.5%-al gyorsabb lett mint a másik, vicc az egész :D

Új hozzászólás Aktív témák