Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • bambano

    titán

    válasz Áfogat #87 üzenetére

    nem hiszem, hogy a t-nél bármiféle érdek szerepet játszott.
    a gyerek betört, nyilvánosságra került a dolog, majd betört még sok másik alkalommal is. Nem közismert, de a GDPR vonatkozik az esetre, és az például bejelentési kötelezettséget ír elő. Előfordulhat, hogyha nem lennék lusta előkeresni a többi jogszabályt, például a 2013. évi L. törvényt, akkor abból is kiderülne, hogy a trének bejelentési kötelezettsége volt.

    azt a kockázatot, hogy egy, a sajtóban nyilvánossá vált esetet ne jelentsenek be hivatalosan a hatóságok felé, én biztosan nem vállaltam volna fel, a tré sem tette meg.

    tehát én nem mondanám, hogy a tré érdekek miatt jelentette fel és perelte be a gyereket, nekem erről az a véleményem, hogy a körülmények alakulása egy kényszerpályára tolta a tré-t, és azon mozgott önálló döntési lehetőségek nélkül.

    A témában nincs közérdek. Közüzem van.

    azt a marhaságot meg hagyjuk már végre, ami rendszeresen előjön mindenféle topicokban és témákban, hogy az egyik bűncselekményt a másik hibájával akarjuk mosdatni. az, hogy a tré mit tett vagy nem tett, semmilyen módon sem befolyásolja annak megítélését, hogy a gyerek tette mit érdemel.

    az is marhaság, hogy a tré nem tett semmit a hibák javítására. egy akkora rendszerben, mint amekkora a tré-é lehet, már annak a megállapítása is több hét lehet, hogy kiktől kell megkérdezni, hogy egy változás mivel járhat. ez nem menti a trét, nem akarja azt mondani, hogy a tré nem felelős a történetért, ez objektív tény. hiába akarod egy óra alatt befoltozni a hibát, ha fizikailag lehetetlen.

    a magam részéről továbbra is azt látom a történet középpontjának, hogy a tré megkérte a gyereket, hogy húzzon el, a gyerek meg dafke nem húzott el. ezt a csökönyösséget kell(ett volna) megbüntetni minimum egy felfüggesztett börtönnel. A jogszabály úgy fogalmaz, hogy "jogosultságát meghaladó mértékben" belép. A tré a találkozáskor a tudtára adta, hogy semmire nem kapott jogosultságot/felhatalmazást, tehát ettől kezdve minden, amit tett, explicit törvénytelen.

    tudod, ez olyan, hogy ha a gyerekem megy a konnektor felé, akkor rászólok. ha megint megy, akkor megint rászólok, harmadjára meg ráütök a kiskezére akkor is, ha ettől a liberók falra másznak :P ugyanezt hiányolom az ítéletből.

    az egy teljesen másik történet, hogy se a tré jogászai, se a kirendelt szakértők, meg nagyjából senki nincs a hivatása csúcsán a kérdésben. de ez nem menti a tettet, annak megítélését. Nekem volt már több ügyem a trével, adatvédelmi is, hogy finoman fogalmazzak, nem a megelégedésemre zárult a történet.

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

Új hozzászólás Aktív témák