Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Raymond

    félisten

    válasz ddekany #27 üzenetére

    Itt van egy video az egyik legnepszerubb VR FPS-bol ahol lathatod hogy mukodik a dolog: [link]

    Az hogy ki hogy birja teljesen individualis dolog. Meg lehet lassan szokni azt is amit nem birsz, de van olyan is aki soha nem szokja meg. Annak ez nem valo mondjuk.

    Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

  • kiskuplung

    őstag

    válasz ddekany #27 üzenetére

    Szia!

    Nálam eddig több mint 50 ember próbálta ki, és álló játékokkal senki sem lett rosszul. Pontosan azért, mert teljesen természetesen mozogtak, és a kontrollereket a kezük helyett használták, még a 60 éves öregapám is, aki még egeret se fogott a kezébe :)

    Gond ott van, ahogy mondod, ha mozogni kell. Ez nálam is picit problémás volt, de 2-3 hét alatt napi fél órás játékokkal teljesen megszokja az ember.

    Gyomorral extra nehezen bevehető játékok szerintem az autó- és repülőgép-szimulátorok, illetve az Elite Dangerous, ha túl közel mész egy állomáshoz :) De itt pl. nálam nagyban közrejátszik az is, hogy nekem iszonyatos tériszonyom van, és egy 2. világháborús gép kabinjából kinézve a mélység egyből kiváltja ezt :)

    Tényleg ki kellene próbálnod, mert videókon ez nem jön át. Ne egy monitort képzelj a fejedre. Hanem teljesen benne vagy az adott játékban, teljes térérzékeléssel. Ha kiállsz egy magasabb épület tetejének a szélére pl. a Robo Recall-ban, akkor rendesen bekapcsol az életösztönöd ;]

    Nekem 1,5 éve van meg a Rift, és azóta nem szívesen játszok már monitoron, mert egyszerűen olyan mintha fekete-fehérben kellene filmet néznem a színes helyett :)

  • proci985

    MODERÁTOR

    LOGOUT blog (1)

    válasz ddekany #27 üzenetére

    erre kulonbozo implementaciok vannak:
    - free locomotion: siman joystickkal mozogsz, allitolag van egy kis hanyada a jatekosoknak, akik ettol nincsenek rosszul. doom 3 VR (de ez tudja az osszes masikat is)
    - dash / teleportalas: nem mozogsz, hanem helyek kozott ugralsz. pl robo recall, doom, arizona sunshine, from other suns
    - "wave shooter" / stacionarius roomscale megoldasok: arktika.1, serious sam last hope, superhot!. korlatozott jatekter, korlatozott mozgasi lehetosegekkel, viszont pl arktikanal lehet helyek kozott ugralni.
    - "huzom magam elore a korlaton": Gorn (van free locomotionja is), azaz lenyomod a Bt es utana a kezeddel mozogsz. amennyire fura annyira remekul mukodik
    - fix pozicio: jellemzoen kvazi techdemoknal, mint a face your fears vagy a blue.

    autoszimulatorok: alapvetoen valamennyire az ember erzi, hogy nem liftezik a gyomra, de jellemzoen annyira nem problema. ameddig fejre nem allsz az autoval, meg nem pordulsz, vagy 0-300-0 gyorsulas-lassulas koroket mesz mert az embertprobalo tud lenni.

    egyebkent probald ki ha teheted, teljesen mas erzes. en is kicsit mast kaptam, mint vartam: eredetileg szimulatorozni akartam, gyakorlatilag viszont az, hogy az embernek van keze amivel dolgokat tud csinalni nagyon sokat dob.

    Don't dream it, be it. // Lagom amount.

Új hozzászólás Aktív témák