Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • .mf

    veterán

    válasz arn #39 üzenetére

    "en ezt parszor mar vegigzongoraztam, 500 eur kornyeken ez a legjobb ajanlat"

    Na jó, de nem mindenki akar 500 EUR-t egy videókártyára költeni :)
    Bosszant, hogy egykor 30-40k (100-120 EUR) volt egy korrekt középkategóriás kártya, most már 70-80k-nál (250 EUR) tartunk...

    Zanik: "Mindig agyalok hogy új konfigot kéne összeraknom, de amint összeszámolom a költségeket, mindig rájövök hogy kidobnék negyed millát, miközben alig lenne gyorsabb az új gép a réginél. [...]
    A Zen2-nek majd adok egy esély megjelenés után fél évvel. De ha nem látok érdemi teljesítményjavulást reális áron, akkor továbbra is elodázom majd a PC fejlesztést.
    "

    Dettó, annyi különbséggel, hogy a CPU-k lassuló fejlődésével egyre ritkábban gondolkozok el rajta, és vidkari-cseréken kívül eddig is elég ritkásan fejlesztettem gépet: Athlon XP -> Core 2 E2160 -> Core i5-750 - mindig csak akkor vettem újat, amikor már jelentősebb volt a teljesítmény-ugrás; márpedig Sandy óta csak generációnként pár százaléknyi reszelgetés van Intel oldalán, több mag eddig csak az ultra-drága felső kategória kiváltsága volt. Zen2 6/12-es, ha értékelhető többletet hoz 2600-hoz képest hasonló áron, akkor arra lehet, hogy jövőre beújítok - hacsak nem vesz más irányt az életem, márpedig ennek is reális esélye van...

    Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

Új hozzászólás Aktív témák