Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Phülöp

    addikt

    válasz Eastman #26 üzenetére

    Engem a külföldi tapasztalatok vezettek arra, hogy nem is 2, de 3 havi kauciót kérjek (plusz számlakivonat a havi bevételről vagy munkaszerződés, kizárólag megtekintésre). Egy havit nagyon gyorsan le tud amortizálni a lakó, aztán ha megpattan, vagy csak nem akar fizetni, ott a baj. Azt is érdemes figyelembe venni, milyen értékek vannak a lakásban - mi például magunknak raktuk össze a kecót, nem a "mindenből legolcsóbb, a bérlőnek jó lesz az" elvet követtük.
    Cimbora budai lakását másfél év alatt úgy amortizálták le a lakók, hogy nemrég 400e Ft-ot kellett ráköltenie.
    A rezsire nálam az volt a jó megoldás, hogy az én számlámról ment a fizetés (csoportos beszedés, ill. rendszeres utalás), a bérlő megkapta a számlakivonatot (ez a számla csak erre volt fenntartva), és az alapján fizetett nekem - így nem tudott szolgáltatói tartozásokat felhalmozni. A szerződésben mindez úgy volt megfogalmazva, hogy a rezsi nem fizetése ugyanazt jelenti, mint a bérleti díj nem fizetése: szerződésszegés. Mindez természetesen türelmi idővel, meg ha amúgy jó fej a bérlő, de éppen sz.rban van, akkor nem keménykedek. De ezért ennek is van határa.

    [ Szerkesztve ]

    A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

  • Feruendios

    aktív tag

    válasz Eastman #26 üzenetére

    Milyen főnyeremény, nyugdíjas állás?

    8,5 éve dolgozik ugyan ott és jelenleg nem tudd egy albérletbe se költözni a mai árszinvonalon, szted mikor kapott utoljára fizetés emelést?

    Btw. ha nem titok milyen iparágban dolgozol?

    Sajnos mar nincs magyar billentyuzetem :(

Új hozzászólás Aktív témák