Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • macman507

    aktív tag

    Én nemrég vettem monitort. 50 ezer alatt nézegettem főleg. Kipróbáltam először VA paneleset, aztán kétfajta IPS-t.
    A VA BenQ Ghosting-olt mint állat, pedig elvileg a legújabb VA panel volt a monitorban, beállítástól függetlenül, a színeit se tudtam valahogy megfelelőre beállítani.

    Aztán jött egy LG IPS, ami már sokkal jobban tetszett, IPS Glow talán volt valamennyi, Ghosting nem volt. Viszont megjelent egy zöld függőleges pixelcsík :D , meg a formája se tetszett, így visszaküldtem.

    Aztán jött az AOC 22V2Q. IPS Glow van egy pici, de ugye csak tök feketén észrevehető. 6+2 bites csak a panel, így vannak érdekes dolgok néha, de cserébe nem ghostingol és mégis valahogy elégedett vagyok a színével.
    Első IPS monitorom amúgy, korábban LG TN volt.
    A cél az volt, hogy a lehető legkevesebbet költsem monitorra, de mégis olyat vegyek, ami megfelelő nekem és ezt az AOC tudta, majdnem.., ha még 8 bites is lenne... :)

    1hs,.2HS,.3HS, yay! ;)

  • macman507

    aktív tag

    válasz Komplikato #35 üzenetére

    "Viszont nézzünk rá valamelyik felkapott pénzes streamer gyerekre. 144-240Hz-es TN panelen, GTX1080 vagy RTX2080 kártyán nyomják a kompetitív játékot LOW(!) grafikai beállításokon. Miért? Mert állítólag ezzel csökken szerintük az input lag. A fura az, hogy megnézve pár arcot, aki pro gamer, de még sem tolja LOW-ban, nem látom, hogy rosszabbúl menne nekik."

    Az input lag kérdéses, hogy változik-e ettől, de az FPS biztos csökken, ha magas beállításokon játszik valaki. Ezért játszanak többek között pl CSGO-val 4:3-ban alacsony felbontáson egyesek, majdnem minden beállítást low-ra téve.

    1hs,.2HS,.3HS, yay! ;)

Új hozzászólás Aktív témák