Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • captainm

    tag

    Én 2005 óta haszálok logitech egereket, kitartottam az mx 518 mellett, pedig próbáltam más egeret is (MX revolution használhatatlan volt az alacsony dpi és a minimális érzékelő késés miatt 1920*1200-as felbontás mellett, az A4tech gamer egerei pedig silány anyagból lettek összerakva, nagyon vékony a vezetékük, bár a célnak megfeleltek). Kb 2 hónapja váltottam G500-ra és szerintem megéri a plusz ráfordítást. Aki anno 2005 környékén vette az mx518-at, annak a sok kicsi, könnyen kopó és nehezen sikló talppal szemben jobb lesz a három, jobban csúszó talp a g500-ban és a kopási faktor is teljesen más, két mx518-as egeret nyűttem el az évek során, mindkettőt azért nyugdíjaztam, mert olyan szinten koptak el, hogy már rossz volt rájuk nézni. Tehát amiért a G500-at érdemes választani az mx518 helyett:
    - nem fog kopni, mert más anyagot használtak, de a festés miatt ha kopik is nem fog látszani!
    - nem szedi össze a felső rész az elhalt bőrt, a szöszöket
    - cipőfűző vezeték, ami nehezebben akad össze a sima vezetékekkel
    - sokkal jobb görgő, ami ki/be kapcsolható szabad futásra és nem szabad futásra (hosszú dokumentumnál hatalmas előny)
    - jobb gomb elrendezés és plusz egy funkció gomb a bal oldalon
    - felbontás kijelző a bal szélen, amivel tisztában lehetünk épp mire van beállítva az egér
    - beállítás tárolás saját memóriában, ha több gépünk ven nem kell mindenhol állítgatni
    - 5700 DPI felbontás 1800DPI-vel szemben, ami jármű vezetésnél lehet nagy előny: egy példa: Bad Company 2-ben a tankok lövegtornyát sokkal gyorsabban lehet 5700dpi-n forgatni, ami nagy előny a harctéren, nem kell emelgetni az egeret+ időt lehet nyerni!
    - nincs középen műanyag sziget, ami stílusra is jó, de az újaknak is több teret ad!
    nem világít semmi, ha felemeled az egeret, mivel lézeres, nem optikai!, ez is fontos különbség
    - és végül: sokkal jobb anyagokat használtak, jobban meg lehet fogni és kellemesebb a tenyérnek

    Jó az mx518, 10000-es árban a legjobb, de plusz 6000-ért megéri a G500, maradéktalanul!
    (amúgy 13000 környékén már kapni bizonyos helyeken, én 14000-ért vettem a sajátom :) )

  • captainm

    tag

    válasz kovsol #27 üzenetére

    Persze, a higiénia alap, de én 5 év tapasztalatát sűrítettem most össze egy hozzászólásba, az elhalt bőr ÉS a szösz belekerülhet a résekbe és ott is marad, ha nem szeded ki rendszeresen :).

Új hozzászólás Aktív témák