Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • dezz

    nagyúr

    válasz madgie #66 üzenetére

    Nem feltétlenül sas, csak az átlagnépességnél jobb szemű vagy megfelelő szemüveget viselő (de egyéb szempontból jó szemű) ember... Pl. ezt (1 láb = 30,5cm) a grafikont 1 ívperc felbontású átlagos látás alapján készítették, de a szem (illetve a látórendszer) ennél jóval többre is képes, amit optikai hibák ronthatnak le.

    Mindenesetre a 3,5m rég nagyobb távolság, mint ami a moziélményhez (látómezőkitöltés) kellene!

    Viewing Distance Calculator

    42":
    - Ajánlott max. távolság az SMPTE szerint (30 fok látómezőkitöltés): 1,8m
    - Ajánlott max. távolság a THX szerint (26 fok látómezőkitöltés): 2m
    - Ajánlott távolság a THX szerint (36 fok látómezőkitöltés): 1,5m

    50":
    - Ajánlott max. távolság az SMPTE szerint (30 fok látómezőkitöltés): 2,1m
    - Ajánlott max. távolság a THX szerint (26 fok látómezőkitöltés): 2,4m
    - Ajánlott távolság a THX szerint (36 fok látómezőkitöltés): 1,8m

    (#67) Bird: Miért is? Ja, hogy te sem sokat olvasol (gy.k. azt a topikot, amihez hozzászólsz).

    (#68) aerosmith: Ebből VR sisakot? Kicsit nagy lenne! :) Akkor már sokkal inkább LCD projektor panelekből, lásd (#60).

    (#75) Tigerclaw: "Beleraknak a 3 színnek 3 érzékelőt, de egyenként egyik sem éri el, még a 720p-t se."

    Nem tudom, honnan szeded ezt de szerintem hülyeség. Max. egyes amatőr kamerák lehetnek ilyenek, de a filmeket min. 1440x1080-as kamerákkal veszik fel, illetve a korábbi "analóg" filmeket min. 2Kx1K-val scannelik.

    (#76) Sanyix: Azt hittem, te nem vagy ennyire hülye... (...hogy még olvasni sem tudsz.)
    (#77): Uhh, talán mégis...

Új hozzászólás Aktív témák