Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Ghoosty

    őstag

    Félig off kérdés.

    Körbenéztem gyorsan a neten, hogy mennyiért lehet venni ilyen quadrocoptereket és örömmel látom, hogy már pár ezer forintért vannak. Az viszont meglep, hogy egyik se bír még 10 percig sem repülni egy töltéssel.

    A kérdésem az lenne, hogy mennyiért lehet venni olyat, ami legalább egy 20 percig tud repülni? Kamera ilyesmi, nem érdekel, inkább csak játszásra magamnak a gyerekeknek.

  • Ghoosty

    őstag

    válasz atike #62 üzenetére

    Megnéztem őket. Jó a cucc, de kertben a gyerekekkel való bohóckodásra, nagyon drága.

    Még kicsik a gyerekeim szóval nem sürgős, majd talán jövő Karácsonyra. :)

    Azért az a 25 perc, az a nagyon max, mert így írják 15-25 perc.
    Most néztem egy 1,2 millás darabot, arra is csak 15 percet írnak.

    [ Szerkesztve ]

  • Ghoosty

    őstag

    válasz .mf #67 üzenetére

    Most olvastam egy "cikket" erről. Ott azt írják:

    "De egy ilyen drón ettől még óriási buli. Voltak napok, amikor folyamatosan ment, szinte töltéstől töltésig éltünk, s ez a családunkat beállította a nagyjából 52 perc töltődés (USB), 8 perc játék, tehát egyórás ciklusokkal üzemelő bioritmusra. Amíg megy egy ilyen drón, le nem teszed."

    Gyanítom, azért ez csak az első pár napban van így, de ha lesz drone-om, tuti veszek hozzá legalább 2-3 aksit.

    Amit még írnak a cikkben, hogy nem annyira érzékeny az ütődésre szóval nem kell annyira vigyázni sem rá.

  • Ghoosty

    őstag

    válasz MaCS_70 #109 üzenetére

    Aki feleslegesnek tartja a szabályozást, az azért teszi, mert tudja, hogy tömegesen csak az olcsó műanyag vackok fognak elterjedni. Ezek estében a 'reptér közelébe ne játssz vele' szabályon kívül (ami már megvan) bármi más már túlzó. Főként, mert a repülési idejük 10-15 perc, ezért nem igazán tudod messze elreptetni, mert vissza is kell jönnie. Mivel a drága verziók se jobbak ebben a tekintetnben, ennek fizikai akadálya lehet.

    A közepes kategória esete meg a már meglévő RC gépek. "...jellemzően hozzáértő, elhivatott, tájékozott emberkék kezelésében állnak, akik tudják, hogy mit lehet/szabad/illit tenni velük, és ismerik a gépeik képességeti, határait, nem mellesleg pedig jellemzően a kellő tisztelettel, alázattal viszonyulnak a témához..."

    A nagy csomagszállító drone-ok esetében már jogos a szabályozási igény. De nem tudjuk, hogy merre mire szeretné valaki használni. Ha létrehozunk egy rossz szabályt, kinyírhatunk vele egy egész piacot. Mivel nem nálunk lesz senki sem úttörő, meg kell várni, hogy másoknál okoz-e problémát, milyen szabályaik vannak és azok a tapasztalatok alapján kialakítani a saját szabályainkat.

    "szabály - rossz szabály - nincs szabály vonalon, és bizony csak a nagyon szélsőségesen elbaltázott rossz szabályok rosszabbak a nem létezőknél."

    Alapvetően inkább egyetértek ezzel az állítással, de szerintem új/ismeretlen terület esetében még egy kicsit rossz szabály is nagy károkat okozhat.

    "emberek döntő többsége ugyanis szabálykövető"

    Ezzel egyáltalán nem értek egyet. Elég ránézni a közlekedésre függetlenül attól, hogy autóval, gyalog, vagy kétkerekűvel megy valaki, meg a warez téma. Általában akkor szabálykövető egy ember, ha átérzi a szabály lényegét és/vagy nem származik belőle hátránya. Amint hátránya származik, máris előkerül, hogy mekkora eséllyel bukik le és akkor mi a szankció. De a másik tipikus példa a számlaadás.

  • Ghoosty

    őstag

    válasz MaCS_70 #114 üzenetére

    Az idei évből számos olyan esetet tudok, csak a környezetemből, ahol egy matchbox autó gondot okozott, azok közül egyik esetben súlyos sérülés történt, csonttörés. De tuti senki nem fog sírni majd, hogy szabályozzuk a matchbox használatot. Ugyanígy rengeteg esetet fel lehet sorolni, ahol egy kés/gyufa bármi balesetet okoz. Nem tudom, milyen szabályozás vonatkozik ezekre, de ennél többet nem szabad kis méretű dronokra se alkalmazni.

    Azért az, hogy 100k-s gépet kap valaki játszani, sose lesz tömeges, már csak az ára miatt sem. Ez egy kiragadott példa. Én ismertem olyat aki 10-15 éve kapott rc helikoptert, akkor még szintén gimnazista volt. Néhány hét alatt tönkre is tette. Itt sincs semmi új dolog.

    Nem csináltam statisztikát, hogy mennyire döntő a többség, de ritkán látok olyat, hogy a gyalogosok tiszteletben tartanák a bicikli sávot, vagy az autósok 50-nel mennének városban. Kb mindenki 60-nal megy, mert csak az felett büntetnek.

  • Ghoosty

    őstag

    válasz MaCS_70 #119 üzenetére

    "aminek a fő funkciója (kamera)"

    Szerintem nem fő funkciója a kamera, én kimondottan olyat kerestem, amelyiken nincs.

    " pontosan kiválóan alkalmas mások személyiségi jogainak a megsértésére, "

    Tehát már szabályozva is van. Miért kell még szabály? Tilos mást lekamerázni és kész.

    Azért csak kismértékű a gyorshajtás, mert azt még nem büntetik, nem azért mert önszántából jogkövető valaki. Az a néhány, akiknek nem számít az az pár 10k huf büntetés, azok mennek többel is.

    Nem rámászik néhány ember a bicikli sávra, hanem gyakorlatilag tömegesen azon közlekednek. (Nem vagyok biciklista, de látom.)

    "...vannak többé-kevésbé jól kidolgozott, életszerű, betartható szabályai..."

    Az itt elhangzott: -regisztrálni/rendszámozni, chipeztetni, kötelező GPS követő, stb minden, csak nem életszerű, betartható szabályozás. (kivéve az "ipari" drone-ok esete)

    "valamit gyakorlatilag tiltunk (mint kvázi most)"

    Nem tudom, mi a mostani szabályozás, de ha tényleg kvázi tiltás, akkor miért lehet venni bármikor nagyáruházakban drone-t? Blogok szólak róla, ki hogy használja a saját drone-ját. Ennyit ér a szabályozás? Ennyire jogkövetőek az emberek?

  • Ghoosty

    őstag

    válasz MaCS_70 #121 üzenetére

    De olvasom a topicot, és az abban elhangzott szabályozásokról vitatkozom. Ehhez nem szükséges ismernem a jelenlegi szabályozást. Mivel nem hangzott el benne szerintem logikus ésszerű szabályozás, így azzal kapcsolatban nem tudok érdemben hozzászólni. Természetesen logikus ésszerű szabályozás ellen semmilyen kifogásom nincs.

    Olvastam a 30 napos szabály nem tudom, mire vonatkozik, milyen magasság, mekkora gépre, közterületen? saját kertben? stb. Ez is életszerűtlen hülye szabály és egy bizonyíték, hogy nem szabálykövetőek az emberek. Mivel nem tartatja be senki, szinte senki nem követi ezt a szabályt.

    Elsődleges problémára nem a kamera volt felhozva, hanem, hogy balesetet okoz, akár szándékosan is, így én abból az irányból közelítettem, nem a személyiségi jogi kérdést helyeztem középpontba.

    Ma ezer módja van anonim módon lebukás és következmény nélküli fotózásra és nem is drágák. Véleményem szerint ehhez alig tesz hozzá valamit, hogy most egy droneról is lehet. Eddig is tilos volt, itt a betartatás a hangsúlyos megint.

Új hozzászólás Aktív témák