Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • szab.tam

    nagyúr

    válasz MaCS_70 #121 üzenetére

    látom, te még bírod. :))
    én leírtam minden véleményemet, hozzátenni nem tudok többet.
    de szívesen olvasom a vívást.

    ****

    sajnos ebben a kérdésben vannak olyan pontok, amik hasonlatosak a politikához, politikai szimpátiához.
    ugyanannak a dolognak más a magyarázata, ha jobbról vagy balról nézzük.

    jelen esetben nem oldalirányú az eltérés.
    a drónokat másképp ítéljük meg, (még akkor is, ha csak elvben karatézunk), ha fentről, vagy lentről tekintünk rájuk...

    [ Szerkesztve ]

    fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

  • Ghoosty

    őstag

    válasz MaCS_70 #121 üzenetére

    De olvasom a topicot, és az abban elhangzott szabályozásokról vitatkozom. Ehhez nem szükséges ismernem a jelenlegi szabályozást. Mivel nem hangzott el benne szerintem logikus ésszerű szabályozás, így azzal kapcsolatban nem tudok érdemben hozzászólni. Természetesen logikus ésszerű szabályozás ellen semmilyen kifogásom nincs.

    Olvastam a 30 napos szabály nem tudom, mire vonatkozik, milyen magasság, mekkora gépre, közterületen? saját kertben? stb. Ez is életszerűtlen hülye szabály és egy bizonyíték, hogy nem szabálykövetőek az emberek. Mivel nem tartatja be senki, szinte senki nem követi ezt a szabályt.

    Elsődleges problémára nem a kamera volt felhozva, hanem, hogy balesetet okoz, akár szándékosan is, így én abból az irányból közelítettem, nem a személyiségi jogi kérdést helyeztem középpontba.

    Ma ezer módja van anonim módon lebukás és következmény nélküli fotózásra és nem is drágák. Véleményem szerint ehhez alig tesz hozzá valamit, hogy most egy droneról is lehet. Eddig is tilos volt, itt a betartatás a hangsúlyos megint.

  • GeryGreyhoun

    tag

    válasz MaCS_70 #121 üzenetére

    Ez a 30 napos dolog - ahogy korábban írtam - az egyik legjobb példa a rossz, betarthatatlan és életszerűtlen szabályozásra. Mi van akkor, ha január 13-ra kérek ma engedélyt, és aznap végig szakad az eső vagy a hó? Addig fel se szálljak egyáltalán? Mert gyakorlás nélkül azért elég nehéz ügyesen navigálni a drónnal akkor is, ha aznap épp süt a nap.

    A személyiségi jogi aggályokat továbbra sem tartom olyan komolynak, ahogy egyesek túldimenzionálják. Én már azt sem értettem, miben sérti a személyiségi jogaimat, ha a Google lefotózza a házamat, és publikálja a Streetview-n. Ennyi erővel a gyalogosok is sértik a személyiségi jogaimat, akik elsétálnak előtte és bármikor megláthatnak :)

    Amúgy általános személyiségi jogi szempontból ez a mai modern urbánus technikai környezet kifejezetten kellemes. A Google Streetview vagy akár egy drón kutyafasza egy vidéki pletykás vénasszonyhoz képest :D

    tomanovicsgergely.hu

Új hozzászólás Aktív témák