Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • GeryGreyhoun

    tag

    válasz MaCS_70 #114 üzenetére

    Szerintem azt senki nem vitatja, hogy szabályokra szükség van, csak épp Magyarországon a szabályozás és az ésszerűség ritkán jár együtt. Amiket eddig olvastam, az kb közröhej kategória: például 30 nappal előre bejelenteni. És ha 30 nap múlva pont szakad az eső, akkor bebuktam, és újabb 30 nap múlva próbálkozhatok újra?

    Én pár hete vettem egy Cheerson CX20-at, és jól látom, hogy mik a veszélyei. Egyáltalán nem a személyiségi jogok és egyéb marhaságok (most őszintén, valaki lefotóz, hogy bbq party-t tartok a teraszon - és?) sokkal inkább a fizika. A gravitációt meg nem lehet bürokráciával szabályozni, márpedig a drónok legnagyobb baja ez. Egy autópálya felett lezuhanó drón könnyen halálos tömegbalesetet okozhat akkor is, ha az illető 30 nappal előtte bejelentette. Meg lehet tiltani az autópályák felett való repülést, de egy hirtelen széllökés akkor is oda sodorhatja a gépet. Akkor majd betiltjuk a szelet?

    A felelőtlen hülyegyerekek meg akkor is kimennek szélben repkedni az autópálya felett, ha tilos, szóval ugyanaz a szitu, mint régen a DVD filmek előtt az áttekerhetetlen figyelmeztetés a szerzői jogokról: az is csak a becsületes DVD-vásárlót szívatta, mert a kalózverzióból kihekkelték.

    Ezt az egész kérdést inkább nem a jogi, hanem a technikai oldal felől kéne megközelíteni: az elektromos áram is egy rohadt veszélyes dolog volt 150 éve, de ezeket érintésvédelmi előírásokkal oldottuk meg, nem pedig azzal, hogy bejelentés mellett használhatom csak a villanyt. Ugyanígy a drónokra is ki kell találni valami kötelező biztosítórendszert, ami probléma esetén valamiféle érzékelők segítségével keres egy olyan leszállóhelyet, ahol nem észlel mozgást, vagy valami ilyesmi. Csak ehhez a magyar törvényhozás sosem fog felnőnni.

    tomanovicsgergely.hu

  • GeryGreyhoun

    tag

    válasz MaCS_70 #121 üzenetére

    Ez a 30 napos dolog - ahogy korábban írtam - az egyik legjobb példa a rossz, betarthatatlan és életszerűtlen szabályozásra. Mi van akkor, ha január 13-ra kérek ma engedélyt, és aznap végig szakad az eső vagy a hó? Addig fel se szálljak egyáltalán? Mert gyakorlás nélkül azért elég nehéz ügyesen navigálni a drónnal akkor is, ha aznap épp süt a nap.

    A személyiségi jogi aggályokat továbbra sem tartom olyan komolynak, ahogy egyesek túldimenzionálják. Én már azt sem értettem, miben sérti a személyiségi jogaimat, ha a Google lefotózza a házamat, és publikálja a Streetview-n. Ennyi erővel a gyalogosok is sértik a személyiségi jogaimat, akik elsétálnak előtte és bármikor megláthatnak :)

    Amúgy általános személyiségi jogi szempontból ez a mai modern urbánus technikai környezet kifejezetten kellemes. A Google Streetview vagy akár egy drón kutyafasza egy vidéki pletykás vénasszonyhoz képest :D

    tomanovicsgergely.hu

Új hozzászólás Aktív témák