Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Hi!King

    őstag

    válasz eladogeppc #68 üzenetére

    Én is azt írtam, hogy minden cégnél van IT üzemeltető. Csak nagyon nem mindegy milyen arányban. Mert oké, hogy minden majdnem cégnél kiteszi a 2-3%-ot az üzemeltetők aránya, ellenben a másik oldalon arányaiban sokkal több fejlesztés van nyugati országokból Budapestre helyezve, ahol viszont tömegesen vannak fejlesztők, míg üzemeltető kevesebb. Pl. Nokia, Siemens, Ericsson Morgan Stanley, MSCI, Blackrock, Epam, Evosoft, hogy csak pár nagyot említsek, ezek rengeteg fejlesztőt alkalmaznak, és elég sok van még a közepes kategóriában, a kicsik jó része pedig eleve outsource-olt projekteket visz, ott még nagyobb a fejlesztők aránya. És megjegyzem, dolgoztam hazai kereskedelmi bankban is, ahol jóval több volt az üzemeltető, mint a fejlesztő. Igen ám, csakhogy ha a bank rendszereinek egészét nézzük, akkor már nem ilyenek az arányok, mert a benti szoftverfejlesztők nagyrészt rendszerintegrációs fejlesztéseken dolgoztak, a szoftverfejlesztés nagyobb része ki volt adva külső cégeknek, ha azok létszámát nézzük, akkor már nem az üzemeltetők voltak többen.

    De akkor ha túlzottan elszigeteltnek tekinted a tapasztalataimat, nézd meg a profession-t, több a fejlesztő kategóriában az álláshirdetés, mint az üzemeltető kategóriában. Holott elvileg az hogy hány hirdetés van, felülreprezentálja az üzemeltetőket, mivel az üzemeltetők sokkal több cégben vannak szétszórva, az általam említett nagy cégeknél simán több száz potenciális munkahely is tartozhat egyetlen hirdetés alá, míg ha egy középvállalat 20 fős IT csapatába keresnek egy megüresedett helyre embert, az is egy hirdetésnek számít.

Új hozzászólás Aktív témák