Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Peter13

    senior tag

    Akkor ezek szerint most kaptunk egy rx480-at, csak (nem is kicsit) lassabb orajelekkel. Nem leszolni akarom, mert jo kis kartya a 480, de meg az itteni tesztben is az jott le, hogy 4K-ra sajna keves.Tudom, APU meg fejletteb API meg minden...de igy is az ps4 pro 30% orajelhatranybol indul egy olyan vga-hoz kepest ami egy tuningolt i7 mellett is szenvedett a 4K-val. Maradjunk inkabb a feltupirozott FHD-nal, az biztos jol fog szaladni, es latvanyos/erezheto is lesz...

    "No, I'm not immortal: I'm just not good at dying..."

  • Peter13

    senior tag

    válasz lezso6 #80 üzenetére

    Szerintem nem károgás van, inkább csak szkepticizmus. A prohardveres teszt szerint is küszködött az RX 480 4K-ban, kb 30%-ot kéne gyorsulnia hogy elérje a stabil 30FPS-t (nagy átlagban). A most bemutatott SOC-ban a fent említett RX480-nál úgy kb 25%-al lassabb verzó csücsül, egyes modern feature-ök nélkül. Ebből az jön ki, hogy minimum (de tényleg nagyon minimum) másfélszer gyorsabban kell hogy fusson az a a kód a konzolon mint PC-n. Ezt segíti a közös címtér (APU legnagyobb előnye) és a fejletteb/közvetlenebbül programozható API, de nem feltétlenül segíti a "butított" architektúra és jaguar magok (vs tuningolt i7, ugye), és a lassabb memória.

    Szerintem egyáltalán nem biztos hogy mindent figyelembe véve kijön az a minimum 50% (de inkább több kéne) plusz a cső végén (nem sz eredeti PS4-hez képest, hanem az asztali RX480-hoz mérve), ami a behimbált látnyhoz kellene. Ha pedig a 7850 vs 480 párhuzamot nézzük, akkor 4x annyi képponthoz van 2.5x annyi nyers erőnk, hát, ez sem feltétlenül ígéretes... :U

    Disclaimer: Az RX 480 szerintem egy jó kártya, a PS4 egy nagyon szimpi konzol, és az új verzió elég potens. Egyiket sem szólom le, nekem pusztán az ígéretek betarthatóságával kapcsolatban vannak komoly kételyeim.

    "No, I'm not immortal: I'm just not good at dying..."

Új hozzászólás Aktív témák