Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • adamssss

    veterán

    válasz Partz #17 üzenetére

    OLED-et majd akkor érdemes venni, amikor direkten OLED-hez fejlesztett vezérlő elektronika kerül a TV-kbe. Jelenleg az LCD vezérlőegységeket módosítják ezért jönnek elő a hibák. A paneltechnológia már tökéletes. (de hát ugye majd el kell adni a TV-ket jövőre is.) :)

    Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz Partz #17 üzenetére

    Fura, hogy az utóbbi pár évben minden LG TV-n, amit láttam, "zilált" a szénkezelés. Először azt hittem, hogy csak az első OLED-ek a furák, mert sietve alátették az LCD-ik szoftverét és nem hangolták át megfelelően ("majd utólag javítjuk frissítéssel" stílusban). Aztán láttam az UHD LCD-iket és azok is ugyan olyanok. Akkor azt hittem az új szabványok támogatásával van összefüggésben (pl. a Rec2020 támogatás volt az elsődleges, és nem figyeltek rá, hogy közben ne csússzon szét a Rec709 képmód, dacára annak, hogy még gyakorlatilag mindenki azt használja). majd láttam az olcsóbb FullHD LCD-iket is az újakból, és már nem annyira meglepően azokon is rosszabb a színkezelés, mint néhány éve volt az LG LCD-ken. Mármint az LG sohasem járt élen ebben, de szerintem látványos a visszafelé fejlődés. Nem drasztikus, még nézhető, élvezhető a kép, de fura, és szerintem indokolatlan, mert ha valamit már öt éve is meg tudtak csinálni középkategóriás készüléken is, ma már a belépőn is alaptudásnak kéne lennie. Talán ugyan onnan ered a probléma, hogy legalább egy olyan "képjavító" funkció is van a menükben, ami egyértelműen dolgozik tovább "OFF" állásba kapcsolva is + szerintem van ilyesmikből olyan is, amit "nem látunk" (nincs neki se marketingneve, se kapcsolója a menüben, csak teszi a dolgát, ami nem feltétlenül jó dolog).

    [ Szerkesztve ]

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

Új hozzászólás Aktív témák