Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • KissP11

    csendes tag

    Ha esetleg nem rabolom az időtöket vele, akkor jöjjön egy beszámoló egy mini felhasználótól.

    Sosem volt almás termékem, az asszony viszont megrögzött iphoneos, mióta van iphone, azóta csak az van neki, kétévente cseréli, minden második generációra. Én Droid vonalon mozogtam, két éve épp egy Huawei P20-ra cseréltem a Honorom.

    Aztán tavasszal nagyon jó áron tudtam venni egy Ipad-et, és megtetszett a rendszer. Hogy hogynem a P20 megadta magát (november 5.-én, úgy, hogy október 18-án járt le a garanciája). Szóval elkapott az ideg és új telefon után néztem, gondoltam ha lúd, legyen kövér, legyen a 12, de a tesztet (ittenit) olvasva nekem elég a sima, nem kell a pro, az a kamera nekem nem fontos.
    Aztán már majdnem rendeltem, amikor megakadt a szemem a minin. Akkor még csak előrendelhető volt, de láttam a méretet, tesztet viszont nemigen találtam sehol még (angol oldalakon is csak elvétve). Legyen. Csütörtökön előrendeltem, kedden reggel a kezemben volt.

    Tudni kell, hogy férfi létemre női kezem van, mind tenyérméretben (mind csuklóvastagságban). A P20 nagyon nehezen volt használható egy kézzel, de valahogy általában megoldottam. A 12 mini viszont simul, tökéletes a mérete, egyszerűen nem tudok belekötni. Feketét vettem - az volt egyedül rendelhető akkor és az is tetszett leginkább -, és egy nap alatt belaktam.
    Akkor még annyira nem volt hírértéke az akku "gyengeségének", szóval simán használni kezdtem, úgy, hogy nem voltam tudatában annak, hogy ebben milyen kicsi akksi van.

    Az igazsághoz hozzátartozik, hogy én alapvetően egy átlagos felhasználónak tartom magam. Nem tartok 3 órás videókonferenciát telefonról és munkaidőben összesen talán 1 órát nyomkodom, ebédidővel együtt maximum kettőt. Viber, Facebook, híroldalak, 9gag (azaz videó - gif - képek), youtube, Spotify, írok egy-két emailt, fotózok amikor kell. Általában ezen a vonalon mozgok, reggeltől estig 3-4-5 óra használattal. Az elmúlt kb 2 hétben is ilyen napjaim voltak, és előtte is az esetek 95%-ban így használtam a P20-at is.

    Szerintem az emberek nagy része hasonlóképp használja a telefonját. Az egészségesnél mindenképpen többet nyomkodom, ám azért nincs hozzánőve a kezemhez. Navinak eddig nem használtam, nem kellett még, a P20-at nagyon sokszor bevetettem így (Waze), ám amikor a telefon naviként funkcionál, akkor első dolgom, hogy az autóban töltőbe dugom. A P20-at is bedugtam mindig, ezt is be fogom. Nem tudom másnak mit tud az autós töltő (rádióról nálam), a P20-nál ha 87%-os akksival rádugtam és mentem 2 órát navival, akkor amikor lehúztam a végén a töltőről, akkor szinte mindig csont ugyanannyin állt. Azaz nem merül, nem tölt, hanem épp szinten tartja.

    Ilyen használat mellett a 12 mini nálam olyan 30-45%-on van este amikor rádugom töltőre. Ez pár százalékkal gyengébb, mint a P20 esetében volt, ám még egyszer sem jártam merülés közelben, intenzívebb napokon sem. Ergo az eddigi tapasztalataim alapján 1 napot nagyobb - átlagos - terhelés mellett is simán elmegy, még akkor is ha hosszabb a nap, viszont 2 napot nagyon spórolósan (se) bírna ki. De szerintem 10 éve minden este töltöm a telefonom, így számomra ez se nem újdonság, se nem lényeges. Nem azért, mert Iphone, ha Xiaomi lenne, akkor is ezt mondanám nyilván.

    Ami sokkal érdekesebb, az az, hogy mennyire kézbesimul az egész telefon. Nem csak a mérete miatt, hanem maga az iOS. Hazudnék ha azt mondanám, hogy az első napokban nem kerestem kimondottan a hibákat és a kényelmetlenségeket, csak azért, hogy asszonynak odabökjek, hogy mi ez a hülye megoldás, bezzeg az androidnál. De egyszerűen nincs ilyen, legalábbis mint átlagfelhasználó minden logikusabb, kellemesebb élmény. Apróságokba nem megyek bele, azt a teszt is jól megtette már, remek a kamera, a kijelző, és így tovább.

    Évizedes megrögzött droidosként (Blade-del kezdtem, aztán Defy.... szép idők) azt mondom, hogy soha többé... Mármint nem azt mondom, hogy soha többé droid... azt mondom, hogy soha többé nem iOS. És iszonyatosan remélem hogy a mini tarolni fog és lesz 13-14 mini is, hogy majd két-három év múlva legyen mire cserélnem megint.

Új hozzászólás Aktív témák