Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • vzozo

    senior tag

    válasz Cifu #16 üzenetére

    Most lehet én vagyok tudtalan, de az Office 2016-hoz való minimum Win10 igény

    Azt csak az újságíró kérdezte, nem az MS-es válasz része volt. Az MS-es választ pl. itt találod meg: System requirements for Office

    Operating system

    Windows 10, Windows 8.1, Windows 8, Windows 7 Service Pack 1, Windows 10 Server, Windows Server 2012 R2, Windows Server 2012, or Windows Server 2008 R2

    For the best experience, use the latest version of any operating system.

    pont azért ragaszkodom a 2013-hoz, mert nem mászkál (túl sokat) a neten. Ha jól értelmezem, itt kvázi asztali 365-öst kapunk, állandóan szinkronizált OneDrive-al (kell a fenének) és hasonló haszontalan dolgokkal.

    Hát nekem a 2013-as Office appok között is folyton megjelent a Onedrive mappám. Kissé "win10 adatgyűjtés" deja vu érzésem van - pont olyan dolgot kell felhozni a 2016 "ellen", ami már a korábbi verziókban is benne volt? :U

    Elhiszem, hogy valakinek emiatt fog tetszeni az új office, de számomra csak egyetlen indok szól mellette

    Vannak új fícsörei, el kell olvasni a konkrét adatlapot, termékinfót.

    Az otthoni júzer ígyis-úgyis "ingyen" megkapja, hiszen az O365 előfizetés részeként jogosult rá. Enterprise-ban felteszem ugyanez a helyzet, szerződéstől függően mindig minden verzióra jogosultak a vásárlók. Szóval a kérdés inkább az: ha már jár, akkor miért is ne használnám?

  • vzozo

    senior tag

    válasz Cifu #19 üzenetére

    tippelek: az "ingyenes" oktatási csomag része)

    Hát annál azért jóval öregebb vagyok... :DDD

    Viszont az Office 2013 áráért 3-4 évre megvan az Office365 előfizetés, mindig aktuális verzióval, extra cloud tárhellyel, skype percekkel, illetve a családi verzióban 5 gépes licensszel (oké, az utóbbinak az ára mondjuk 2.5 év után kerül pariba a dobozos verzióval).

  • vzozo

    senior tag

    válasz gabor7th #22 üzenetére

    Te direkt vadászol minden fórumra, ahol akár csak érintőlegesen is szóba kerül a cloud, hogy aztán reklámozhasd a szakmailag khm. eléggé megalapozatlan blogodat?

  • vzozo

    senior tag

    válasz gabor7th #24 üzenetére

    Tényekre? Amikor szerinted GHz-ekben kell mérni a processzorok fejlődését? Vagy hogy szerinted az MS direkt kicseszésből változtatja a UI-t, miközben tudomást sem veszel róla, hogy kb. havonta érkeznek olyan Android frissítések, ami után az idősebb családtagok sikítófrásszal menekülnek ki a világból, bár a szerinted folyamatosan változó UI-ú vindózt mégis képesek használni?

    Hadd ne kelljen már szétszednem az összes írásodat, a fenti csak egy szösszenet egy random bejegyzésed pár átfutott mondata alapján.

    Ezzel az erővel írd ki, hogy "kurva microsoft", úgy is tudjuk, hogy arra megy ki a játék, hogy őket csesztesd. De legalább megspórolnál egy csomó billentyűleütést.

  • vzozo

    senior tag

    válasz ITcr0wd #32 üzenetére

    Én azért valahol viccesnek (szánalmasnak) találom, hogy ilyen pártízezer forintos tételeken megy a szenvedés, miközben bármilyen professzionális kép- videó vagy zeneeditáló alkalmazás, műszaki tervező program legalább egy nagyságrenddel drágább, mint pl. az Office. De meg lehet nézni, hogy mennyibe kerül pl. egy Photoshop, vagy mennyivel jobb azt is előfizetéses modellben használni (és akkor mindig a legfrissebb verzióval dolgozni, lásd O365).

    Ha felnőtt emberek vagytok, akkor ne sírjatok már, hogy mindig a legújabb verzió kell. Ez kissé óvodás szint.

    Az algoritmus egyszerű.

    Megnézed, hogy milyen új fícsörökkel rendelkezik a 2016. Megnézed, hogy ezek közül neked mikre van szükséged. Ezek után mérlegeled, hogy megéri-e az újabb pénzügyi kiadást. Ha nem, akkor tovább használod az MSO 2007-2010-2013 / openoffice, akármilyen verziót.

    Senki sem tart senkinek a fejéhez fegyvert, hogy frissítsen. Ennyike.

Új hozzászólás Aktív témák