Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • waterman_

    aktív tag

    válasz varga911 #36 üzenetére

    az még hagyján hogy kb 6 miliméter átmérőjűek a csonkok, de szerintem azok a csövek heatpipe-ok és csak a középső darabot hűti víz. 10milis rézcsőből másfél óra alatt jobb hatásfokút hajtogatok. ha már vizezik az alaplapot akkor miért nem lehetne megcsinálni, hogy lenn bemegy a víz, végigmegy minden hűtendő dolgon, aztán procimagasságban meg egy kivezető csonk és ennyi. nem kell rá csilivili plexitetős átlátszós blokk meg hattyúszárny formájú lamella. az az egész vízhűtő ebben a fomájában egy vicc.

    ..egy sikátorba talátak rám, egy régi frigóba próbátam viszatérni a főd légkörébe..

  • waterman_

    aktív tag

    válasz szab.tam #53 üzenetére

    ha az embereknek 3 törpetujától zöldövezeti érzésük lesz, akkor már igen nagy a gond. én kisvárosban nőttem fel, a görényeket hajkurászta a kutyánk a nádas mellett, a macskánk szorgalmasan a küszöbre rakta a patkányfejeket. akkora udvarunk volt, amit ma campingnek neveznek itt-ott. így aztán én már veszprémben szédülök a sok betontól, még úgy is hogy fél hektár erdő van az ablak előtt. azt hiszem azért választják az emberek a 3 törpetujás lakást, mert ha azok kibírják, akkor lehet élhető a lakás. ha nem ruccannék néha haza én meghülyülnék ezen a 39 négyzetméteren.

    #54:a marketingről pedig annyit, hogy valóban rosszul vagyok tőle. minden gyártó jön az őrületesen energiatakarékos fejlesztéseivel, csak éppen lehet akkor lenne értelme ezeknek, ha a körítés is ezt a szemléletet képviseli. ha valódi vízhűtést raknának össze akkor talán fele ennyi rézből is kijönne, vagy ha ugyanennyi anyag lenne benne, akkor többszöröse lenne a hatásfoka. de elkanyarodva a vízhűtéstől. múltkor vettem egy vezeték nélküli egeret. nagybetűkkel rá volt írva, hogy környezetbarát, öko-friendly, hosszú ideig bírja az elem, 4 energiafogyasztási szint, ez kell a bolygónak, nagyon jó. és ehhez kellett egy cipősdoboz alapterületű doboz, a felében nem volt semmi (garancia jegy, kisméretű cd, és egylapos üzembehelyezési útmutató kb 5*20*15 centis üres térfogat) a másik felében (ugyanakkora mint a másik) pedig egy hatalmas fröccsöntött búra alatt ott figyelt az egér. tényleg környezetbarát. arról nem is beszélve, hogy a 39 négyzetméteren nem csak egy ilyen dobozt kell tároljon az ember, ha netán még félév múlva is számítana egy termék garanciájára. hihetetlen, hogy mennyi szemetet termelünk, csak hogy eladjanak valamit. azt az egeret bele lehetett volna rakni, pontosan fele akkora dobozba, még akkor is lötyögött volna. rakhattak volna alá cellulózból tartódarabot, vághattak volna egy két bélyegnyi kis ablakot a dobozra és ugyanilyen jól nézett volna ki akkor is. és akkor még akár ki is lehetett volna bontani és nem csak otthon próbálhattam volna ki, hogy jó-e egyáltalán.

    ..egy sikátorba talátak rám, egy régi frigóba próbátam viszatérni a főd légkörébe..

Új hozzászólás Aktív témák