Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Crytek

    veterán

    válasz Klikodesh #60 üzenetére

    Sok idő kell hozzá igaz de abban van a jövő!

    Next PC Upgrade: 2022

  • Abu85

    HÁZIGAZDA

    válasz Klikodesh #85 üzenetére

    Az integráció nem igazán jó nekik, mert ezt is igen komoly áron tudják skálázni. A GT3-as IGP 1,2 milliárd tranzisztorból áll, és csak az eDRAM mellett gyorsabb, mint az AMD 600 millió tranzisztort használó előző generációs IGP-je. Tehát eDRAM nélkül konkrétan lassabb. Erről írtam, hogy ezt a mostani architektúrát még nem lehet úgy skálázni, mint a konkurens megoldásokat. Gyakorlatilag 600 millió tranzisztor csak arra megy el, hogy minden elemével megduplázzák a shader+render blokkot. Ennél a Kepler és a GCN, de még a VLIW4 is nagyságrendekkel rugalmasabban skálázódik, mert a blokkok nincsenek egymáshoz kötve. A következő lépcsőben valószínű az a logikus lépés, hogy találjanak egy jobb utat a skálázásra, és úgy duplázzák meg a teljesítményt, hogy közben a tranzisztorszámot nem növelik egyáltalán. Ez nehéz ügy, de meg kell csinálnia az Intelnek, mert egy nagyobb generációváltással később már egy milliárd tranzisztort is el lehet egy logikátlanul épített architektúra skálázásával pazarolni.
    Csak, hogy miért lényeges ez az tranyószám. Az AMD ugyanennyi tranzisztorból HD7750-nel megegyező IGP-t épít. És az NV is képes lehet jóval nagyobb teljesítményre a megadott keretből. Ha az Intel nem csinál másik architektúrát, akkor nagyjából két és félszer több tranzisztorból álló IGP-vel tudják a konkurens IGP-k teljesítményét hozni. Tehát az integráció az Intelnek addig nem kedvez, amíg nem skálázódik jól az architektúrájuk.

    [ Szerkesztve ]

    Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

  • atti_2010

    nagyúr

    válasz Klikodesh #148 üzenetére

    Amit ezzel a processzorral elert az intel, hogy egy idore a legyorsabb igpt es a leggyorsabb mobilprocesszort kinalja egy termekben, valami amit az amd nem tud nyujtani, es a gcn 2 vel sem fog tudni nyujtani.

    Ez hatalmas hülyeség hiszen fogalmad nincs milyen lesz a Kaveri.

    1.Asrock FM2A88X+ Killer,A10-5800K,Kingston 2x4Gb 2400Mhz,Int X25-V SSD,SF Pro S.F.-450P14XE. 2.MSI-A75A-G55,A8-3870, Kingston 2x2GB2000, MSI R9-270, Zen 400.

  • FireKeeper

    nagyúr

    válasz Klikodesh #148 üzenetére

    lehet én értelmeztem félre a táblázatokat, de ez még a közelében sincs a "leggyorsabb IGP" címének. és ez még mindig csak a trinity-vel van összehasonlítva, nem a richland-el, és főleg nem a kaveri-vel...

    steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 V || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

  • Apollo_21

    addikt

    válasz Klikodesh #148 üzenetére

    Te nézted h mit nyújt az intel igp az amdvel szemben a tesztbe? ja? bese éri..olvasd el mégegyszer sztem nincs azonos tudása az intel igpnek...

    Asus ROG STRIX /ROG-Join the republic/

  • Zeratul

    addikt

    válasz Klikodesh #148 üzenetére

    Klikodesh: Miért is nem fogja a GCN2 utolérni? Ja már utolérte alá PS4, XBOX 720.

  • Zeratul

    addikt

    válasz Klikodesh #167 üzenetére

    Intelé kint van? Mutattak egy gépet oszt annyi és valószínüleg annyiban is marad nem lesz belőlle tömegtermék,-mert nincs értelme-, míg két konzol az lesz, a PS4 proci meg alapalpra forraszva ugyanúgy megvásárolható lesz, sőt Kaveri is lesz GDR5el alaplapra forrasztva azután igen csak kapaszkodhat az intel.

  • atti_2010

    nagyúr

    válasz Klikodesh #184 üzenetére

    Mekkora is a két cég egymáshoz viszonyítva, 3 milliárd az xbox még 3 a PS4 és ennek egyéb hozadéka is lesz, de mindegy mert nincs részvényem egyiknél sem viszont mint játékos nekem elég sokat fog hozni ez a dolog mint hardveres és szoftveres szinten.

    [ Szerkesztve ]

    1.Asrock FM2A88X+ Killer,A10-5800K,Kingston 2x4Gb 2400Mhz,Int X25-V SSD,SF Pro S.F.-450P14XE. 2.MSI-A75A-G55,A8-3870, Kingston 2x2GB2000, MSI R9-270, Zen 400.

  • hito

    nagyúr

    válasz Klikodesh #186 üzenetére

    És akkor az átlag, elérhető árban lévő mobilprocikkal szerelt gépekben lévő új IGP kb. mennyivel lesz erősebb, mint a HD 4000? :)

    Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

  • Zeratul

    addikt

    válasz Klikodesh #184 üzenetére

    Nehéz felfogni hogy a Iris 5200 pro fehér holló ritkasággal fog notiba kerülni? A többi meg kalap szamócát ér.

  • Atom_Anti

    senior tag

    válasz Klikodesh #186 üzenetére

    Csak 468 dollárba kerül a GT3e és a 650M szintjét súrolgatja. A sima GT3 ak ennél is olcsóbbak lesznek, azokat várom a 640M szintjére.

  • Apollo_21

    addikt

    válasz Klikodesh #186 üzenetére

    Tökjóvagy meg igazad van meg amit akarsz:D
    CSak mivel a teszbe a 4600as igp "létezik" vagy kézzel fogható vagy mondjuk ahogy akarjuk..semmiféle képp nemér fel a másik gyártóévall..én erre reagáltam mivel ez a teszt a topicnak a témája..nem az h majd ha kijön 1 iris pro az mit fog tudni..az még "csak" egy táblázat...szerintem..ennyi erővel kimondom h a leújabb radeon legyőzte a titant ..ja lehet..csak még kise jött...ennyit az én olvassam újráról...szerettem volna a témánál maradni..és most jelen igp neméri a másikat utol...My bad...

    Asus ROG STRIX /ROG-Join the republic/

  • Klikodesh

    senior tag

    válasz Klikodesh #41 üzenetére

    Mivel erre nem adnak valaszt ezert itt jegyzem meg.

    Az x264 r2200 csak avx2-t tamogato processzor felismeressel rendelkezik, azaz nem tamogat AVX2-es utasitasokat, mind a tobb mint 50 avx2-es patch azutan kerult az x264be hogy az r2200-as verzio megjelent.

    "Ezzel szemben az AVX, AVX2 és FMA3 utasításkészleteket alkalmazó x264 12%-os pluszt produkált a 4770K-val"

    Ha tenyleg r2200-at hasznalt a teszthez akkor a fenti allitas nem igaz, es az eredmeny is arra utal, hogy avx2-es utasitaskeszletet nem hasznalo x264-el teszteltek. :B

    [ Szerkesztve ]

    CPUs are not a "war", you are not a solider. And there certainly won't be any battles fought on these forums.

  • Neovenator

    senior tag

    válasz Klikodesh #236 üzenetére

    Én kifejezetten nem hinném, hogy akár a részvényesek, akár az amerikai versenyhivatal, akár az intel vezetősége tapsikolna örömében, ha ez bekövetkezne, szerintem kissé könnyelműen látod a dolgot. Amúgy természetesen a Zarabok kisegítenék még jópárszor az AMD-t, ha padlót fogna, de nem a végtelenségig...és pláne nem úgy, hogy semmiféle kis-középtávú kilátás nincs a stabilizációra, kell egy minimális mozgástér a konkurenciának, azért ez nem egy játszótér. Illetve az, nagyon gazdag, nagyra nőtt kisfiúk játszótere, de azért nem teljesen. :)
    A mobil trend meg csak egy trend...remélhetőleg öt éven belül kifúj, ilyenek a trendek. Ne a pillanatnyi helyzetből indulj ki.
    A piaci lefedésben egyetértek.

    "The problem of leadership is inevitably: Who will play God?"

  • Abu85

    HÁZIGAZDA

    válasz Klikodesh #148 üzenetére

    Nem a jobb-rosszabb architektúráról van szó, hanem arról, hogy valami skálázható-e. Rengeteg cég tervez ma GPU-t. Nem csak az AMD, az NV vagy az Intel, hanem ott vannak a mobilban nyomuló vállalatok. Egy tucat cég legalább van. GPU-t összerakni nem nehéz. A működő GPU-t már kihívás, de ami igazán nehéz az a skálázódó GPU. Oka van annak, hogy ma csak az AMD és az NV tud 2-300 wattos tartományban skálázni. Ez az ok pedig a tervezés, azzal a 20 év tapasztalattal, ami mögöttük van. Ezt röviden nagyon nehéz elmagyarázni, de ha ránézel egy GCN és egy Kepler GPU-ra (lehetőség szerint valami nagyobb lapkára, mert azon jobban látszik), akkor szembeötlő, hogy mennyire sok blokkból állnak, de ami érdekes, hogy ezeket a blokkokat úgy tudják skálázni, hogy egymástól elkülönülnek és x-y blokk elhelyezésével a teljesítmény közel lineárisan nő a gyakorlatban ezzel megközelítve az elméletben várt értékeket. Az ultramobil részen tapasztalt cégek ettől nagyon messze vannak, bár az is igaz, hogy ők 2 watt alá is benéznek, viszont 20 watt fölé már nehezen mennek, jórészt nem is erőltetik ezt a szintet. Elméletben ezek az architektúrák is skálázhatók, csak nagyon romlik a hatásfokuk egy bizonyos szint után. Viszont, ha más fogyasztási tartományban is, de az ultramobil megoldások is igen szépen skálázódnak. Főleg az új architektúrák. Az Intel van ebből a szempontból a legjobban lemaradva a Gen6-7-7.5 generációval. Nekik minden extra feldolgozóblokkhoz (ami most két shader és egy render tömbből áll) új setup motort kell tervezni, amit a többi cég már nem tesz meg, mert beletervezték a rendszerekbe, hogy azok bizony skálázódni fognak. Egyszerűen raknak bele x-szer több setup részleget. A másik gondja az Intelnek, hogy a feldolgozóblokkot konkrétan le kell másolniuk, vagyis egy blokkhoz képest a két blokk, az kétszeres tranyószám, a három háromszoros, a négy négyszeres és így tovább. Tehát minél nagyobb teljesítményt kell építeni ezzel az architektúrával, annál nagyobb az elpazarolt tranzisztorok száma. Ez a probléma, és ez nem fenntartható. Ezért az integráció az Intelnek a legrosszabb.

    [ Szerkesztve ]

    Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

  • Abu85

    HÁZIGAZDA

    válasz Klikodesh #323 üzenetére

    Erre nem tudok reagálni, mert nem én teszteltem, Oli pedig majd csak Tajvanban lesz legközelebb gépközelben.

    (#327) fordfairlane: Már ebben a generációban kellett volna alternatíva. Amikor konkrétan a teljes felépítést kell megduplázni, az azt jelenti, hogy elérte az architektúra a határait. Nyilván nem csak nekem tűnik fel, hogy az 1,2 milliárd tranyóból nem tudják hozni az AMD előző generációs architektúrájának a teljesítményét, ami ráadásul fele annyi tranyóból áll. Az eDRAM az egyetlen dolog, ami előnybe rakja az Intelt (kivéve MSAA-val, mert az nagyon gyenge hatásfokkal működik még mindig, pedig csak a Z mintavételezőket kellene négyszerezni), anélkül nem elég jó a hardverkonfiguráció, szóval az IGP-t tervező csapat rendkívül vérszegény munkát végez. Ha ennek a teljesítményét a következő körben 50%-kal növelik, akkor az 1,8 milliárd tranzisztor, hozzávéve a setup motornál szükséges modernizálást gyakorlatilag 2 milliárd tranyót kell költeni az IGP-re. Csak összehasonlításképpen ennyi tranyóból építette az AMD a Bonaire-t (HD 7790), vagy az NV GF114-et (GTX 560 Ti) annó. A GT3 IGP+50%-ot mindkét cég kihozná 700-800 millió tranzisztorból. Minden esetben feltételezve az azonos memsávszélt az IGP-knek.
    Ami az érdekes, hogy mi lesz helyette. A Gen7.5 működik, de nem skálázható jól. A Larrabee jobban skálázható, viszont nem működik. A harmadik opció a ZiiLabs, amit éppen felvásárolt az Intel, de ezt meg nem grafikai számításokra tervezte a Creative. Nincs is az architektúrában textúrázó, hanem emulálja azt, sőt, mindent emulál.
    Feltételezve azt, hogy a Gen7.5-ön kívül nincs semmi az Intelnél az aktuális architektúrát kellene gatyába rázni. Én helyből kezdeném a shader tömbökkel. Az EU-kban a két 128 bites vektormotorból az egyiket el kell dobni. Felesleges az a 4+4 co-issue. Nem véletlen nem épít senki ilyen rendszert. A tömbökben 256 kB-os URB van. Elég 64 kB is. A programokat eleve 32 kB-os LDS-re optimalizálják, így nyolcszoros méretű tárat annyira értelmetlen fenntartani, a kétszeres még elmegy, annak még van értelme. Mivel kevesebb az ALU, így egy textúrázót el kellene dobni a tömbökből. A render blokkokból az L3-at ki kell vágni és egy LLC után helyezett közös tárra lenne szükség. Abból is elég 128 kB, így nem kellene minden render blokkal 256 kB-os büntit elviselni a tranyóhasználatnál. Ezek lennének az alapvető változások, amelyeket én logikusnak látnék. Rengeteg tárat ki lehetne dobálni a hardverből, és alapvetően a teljesítményt ez nem befolyásolná.

    [ Szerkesztve ]

    Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

  • Neovenator

    senior tag

    válasz Klikodesh #321 üzenetére

    Addig nem is fog eljárás indulni ellene, amíg a piaci verseny elméleti lehetősége megvan, mert többszereplős egy adott piac, így működik a rendszer. Abban a pillanatban azonban, hogy ez nem teljesül, a fogyasztók érdekei automatikusan sérülnek (így is, ezt tudjuk mindketten, de most nem is ez a kérdés) és megindulna az eljárás, ami (nagyon nagy valószínűséggel) az értékpapírok zuhanását vonná maga után, és ez az, amit a részvényesek a legkevésbé szeretnének látni, akár elméleti szinten is. Amíg nyugalom van, kiszámítható a növekedés, biztos a profit, addig mindenkinek jó. Felesleges kockázatot pedig senki sem szeret ekkora léptékekben vállalni (ezért mondtam, hogy bár nagyra nőtt, gazdag gyerekek játszótere a kapitalista gazdasági berendezkedés, de azért nem egy ésszerű határon túl), úgyhogy inkább megpróbálják megtartani a konkurenciát kényelmesen kezelhető távolságban, de nem letaposva abban, amiben jobbak, amiben meg nem (jelenleg épp az integrációs kényszer, amit a mobil trend (is) implikál), azt pedig megpróbálják felzárkóztatni addig a szintig, ahol ez a kényelmes előny ismét teljesülhet. Az, hogy mekkora lesz a piac, mire egy tíz éves huzavona után az Intelt darabolni kéne, teljesen mellékes (és nem is tudható, legalábbis nekünk, kicsiny niggereknek biztos nem), mert ez a végkifejlet senki számára nem lenne kedvező, így nem is fog bekövetkezni, mert bele se kezdenek egy ilyen játékba, csak épp nem azért nem, amiért te mondtad, hisz azok csak materiális részletkérdések, ésszerűen kezelhetőek, manipulálhatóak.
    A piaci korrekciókon lehet, hogy többet keresnének a részvényesek, mint így (azért így sincs okuk különösebben panaszra, sőt), de lehet, hogy nem, az Intel jelenlegi helyzetében pedig ezt megkockáztatni senki sem fogja. Nem minden befektető Don Quixote-i, vadkapitalista, fél-demagóg tőzsdecápa mentalitással gyarapítja a pénzét, cégek szétcincálásával. :)

    A trend én is tudom, mi felé mutat, kiválóan leírtad a működéseket, ám nem írtál semmit arról, ami meggyőzne, hogy nem fog ez is ugyanúgy kipukkanni, mint bármelyik másik előtte. A birkákat csak egy ideig lehet hülyíteni egyfajta céltalan falánkság-keltéssel, mert elunják és másikat akarnak. Senkinek sem hiányzik 8 magos mobil processzor egy olyan platformra, ami gyakorlatilag az időjárás és a celeb-hírek widget-eire használja az erőforrásai nagy részét, senkinek sem fog hiányozni a 40" tévék pixelsűrűségét megszégyenítő, ámde csak 4"-os kijelző (amin sokkal jobb filmet nézni, mint 40"-on, ugyebár... :) ), mert az ilyen céltalan technológiai hajsza önmagát semmisíti meg nagyon rövid időn belül, amikor is a költségek felülmúlják az adott termék hasznos reklámértékét.
    Próbáljunk meg előre gondolkodni pár évet, ahogy a mamutok is teszik. :)

    "The problem of leadership is inevitably: Who will play God?"

Új hozzászólás Aktív témák