Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • PetX
    aktív tag

    Most ettől a kalóz Windows-os témától eltekintve...

    Ha teszem azt valaki frissíti a legális Win7-ét 10-re. Erről lesz valami "papírja"? Vagy valami licensz kulcs? Vagy bármi? Értsétek: letelik az az ominózus 1 év, rá pár hónapra bekap valami fincsi vírust ami jól hazavágja a Win-t. Oké, reinstall... De mivel, miről? Nyilván a visszatelepített Win7-re már nem fogja tudni ráhúzni a 10-et, mert már nem él az akció.... (Vissza a kalóz Win-re: ott is ezt látom aggályosnak. Tehát még ha időlegesen legalizálhatja a kalóz Win7-et-8-at az ember, ha más nem, egy újratelepítésnél borul a dolog.)

    Most az ilyen Ghost, meg társait hagyjuk.

    Ja még valami: előbb vagy utóbb úgyis gépet (alaplapot) cserél az ember, akkor meg megint az újratelepítésnél járunk...

    Erre szerintem gőzerővel készülnek. Nem tartom kizártnak, hogy az MS accountodhoz lesz hozzárendelve az upgrade utáni új kulcs és mivel a Win10 legálisan és illegálisan is telepíthető/frissíthető így egyszerűbb nekik szerveren vagy filemegosztókon letölthetővé tenni az image-t. Szerintem ez a legkézenfekvőbb.

  • copass
    veterán

    Átlagfelhasználónak jó lesz az édesanyám? Netbanki belépési kódok több számlához, hitelkártya adatok, a vállalkozásának pénzügyi és IP cuccai, a teljesen privát családi adatokról (fotók, orvosi leletek, szerződések) pedig akkor nem is beszélek.
    Igen elképzelem hogy a hacker 60millónál is több felhasználót számon tart.... Hogyan is csinálja?
    Ha a pénzügyi dolgokat nézem ahhoz több kulcsos titkosításra van szükség és a banknak kell biztosítania a biztonságot nem a nagyidnak akinek fingja sincs az egészről. OTP-nél még SMS-t is kapsz egy kóddal ha beakarsz lépni ahol egy időzár fogad és minden tranzakciót egy SMS-ben kapott kóddal lehet nyugtázni!
    A vállalkozók az megint más tészta ott a törvény meg követeli a jogtiszta rendszer használatát nincs kiskapu!
    A privát családi adatok hoz ma már hackernek is felesleges lenni minden ilyen kérdésedre ott a facebook ad neked válasz ami nem ingyenes mert az adataiddal fizetsz a tagságért! Amugy meg ki a fenét érdekel hogy Kati néni lefotózza magát az unokáival az orvosi leletekkel se érnek semmit max ha nem valami fanatikus orvos töri fel Kati néni gépét aki azért is segítene de Kati néni nem hagyja magát... mert elege van az orvosokból ;]
    A szerződéseket nem árt olyan helyen tárolni amit úgy hívnak pendrive ezzel a megoldással 2 legyet üthetünk egy csapásra az első és legfontosabb a mobilitás a másik hogy biztonságos mert csak a cél személy férhet hozzá ha tudja hova rakta/rejtette azt.

    Huh, igazad van, ezekkel tényleg semmit sem lehet kezdeni... Tudom hogy igazam van!

    Találkoztam olyan telepítő cd-vel is ami magát aktiválja telepítés után az emberkének semmi dolga az aktiválással nem kell szarakodni,

    Na most ez lehet új infó lesz, de elárulom neked, hogy az eredeti, jogtiszta vindóz is automatikusan és magától aktiválja magát...Nem igen én úgy tudom hogy aktiválni kell egy oem kulccsal amit az ms-től kapunk a Win mellé! :((( Vagy az interneten lehet aktiválni online! Ha te láttál már offline aktiválodó Win7-est akkor az bizony hekkelt vagy Dobozos vagy esetleg rlőre megvásárolt OEM kulcsos windows volt amit ha jól emléxem akkor WinXP és 2003 után vissza is vont az MS a vissza élések miatt.

    "A privát családi adatok hoz ma már hackernek is felesleges lenni minden ilyen kérdésedre ott a facebook ad neked válasz ami nem ingyenes mert az adataiddal fizetsz a tagságért"
    ezt hogy raktad össze? butság.
    "A szerződéseket nem árt olyan helyen tárolni amit úgy hívnak pendrive ezzel a megoldással 2 legyet üthetünk egy csapásra az első és legfontosabb a mobilitás a másik hogy biztonságos mert csak a cél személy férhet hozzá ha tudja hova rakta/rejtette azt."
    aki pendrive-on tárol fontos adatokat, az simán hülye.

  • vzozo
    senior tag

    Átlagfelhasználónak jó lesz az édesanyám? Netbanki belépési kódok több számlához, hitelkártya adatok, a vállalkozásának pénzügyi és IP cuccai, a teljesen privát családi adatokról (fotók, orvosi leletek, szerződések) pedig akkor nem is beszélek.
    Igen elképzelem hogy a hacker 60millónál is több felhasználót számon tart.... Hogyan is csinálja?
    Ha a pénzügyi dolgokat nézem ahhoz több kulcsos titkosításra van szükség és a banknak kell biztosítania a biztonságot nem a nagyidnak akinek fingja sincs az egészről. OTP-nél még SMS-t is kapsz egy kóddal ha beakarsz lépni ahol egy időzár fogad és minden tranzakciót egy SMS-ben kapott kóddal lehet nyugtázni!
    A vállalkozók az megint más tészta ott a törvény meg követeli a jogtiszta rendszer használatát nincs kiskapu!
    A privát családi adatok hoz ma már hackernek is felesleges lenni minden ilyen kérdésedre ott a facebook ad neked válasz ami nem ingyenes mert az adataiddal fizetsz a tagságért! Amugy meg ki a fenét érdekel hogy Kati néni lefotózza magát az unokáival az orvosi leletekkel se érnek semmit max ha nem valami fanatikus orvos töri fel Kati néni gépét aki azért is segítene de Kati néni nem hagyja magát... mert elege van az orvosokból ;]
    A szerződéseket nem árt olyan helyen tárolni amit úgy hívnak pendrive ezzel a megoldással 2 legyet üthetünk egy csapásra az első és legfontosabb a mobilitás a másik hogy biztonságos mert csak a cél személy férhet hozzá ha tudja hova rakta/rejtette azt.

    Huh, igazad van, ezekkel tényleg semmit sem lehet kezdeni... Tudom hogy igazam van!

    Találkoztam olyan telepítő cd-vel is ami magát aktiválja telepítés után az emberkének semmi dolga az aktiválással nem kell szarakodni,

    Na most ez lehet új infó lesz, de elárulom neked, hogy az eredeti, jogtiszta vindóz is automatikusan és magától aktiválja magát...Nem igen én úgy tudom hogy aktiválni kell egy oem kulccsal amit az ms-től kapunk a Win mellé! :((( Vagy az interneten lehet aktiválni online! Ha te láttál már offline aktiválodó Win7-est akkor az bizony hekkelt vagy Dobozos vagy esetleg rlőre megvásárolt OEM kulcsos windows volt amit ha jól emléxem akkor WinXP és 2003 után vissza is vont az MS a vissza élések miatt.

    A privát adatokkal-információkkal kapcsolatos fejtegetésedre csak annyit reagálnék, hogy látod, bizony ez történik, ha a butaság a szorgalommal párosul. Szerintem ne erőltesd, mert csak magadat járatod le.

    Az aktiválással kapcsolatban szintén butaság, amit fejtegetsz, néhány gondolat:

    1. Online kapcsolattal automatikus az aktiválás, amennyiben a telepítéskor megadtad a termékkulcsot. Miért is ne adnád meg? Időd van rá, az OS doboza pedig ott van a kezed ügyében a sorozatszámmal. Online-nak lenni 2015-ben, főleg otthoni júzernek, hát maradjunk annyiban, hogy ez alap.:)

    2. Offline aktiválás win 2003 óta biztosan létezik, számos Server 2003-at aktiváltam már be így.

    3. Előtelepített / Enterprise verziók megintcsak maguktól aktiválódnak.

    Továbbra is tartom az állításomat, hogy igazából előre megfontolt, tudatos elkerülő műveletekre van szükség ahhoz, hogy valaki megakadályozza az aktiválását. Arról nem is beszélve, hogy 1. az aktiválás semmilyen negatív hatással nem jár 2. a nem aktiválás már annál több kellemetlenséggel.

  • azopi74
    addikt

    Ha nem érted az a te bajod olvasd el többször hátha az segít ;] ha nem sajnállak.

    Mi van akkor, ha nem sajnálsz? Mi segít, mit akarsz? Ha nem értem, akkor kiért? Próbálj meg már ungarische sprache, te rendszergazdák gyöngyszeme! :) Vagy ma már nem is alapkövetelmény rendszergazdáknál az írás/olvasás képességének elsajátítása anyanyelven?

  • KIRA\/NOVA
    aktív tag

    Ha te láttál már offline aktiválodó Win7-est akkor az bizony hekkelt vagy Dobozos vagy esetleg rlőre megvásárolt OEM kulcsos windows volt amit ha jól emléxem akkor WinXP és 2003 után vissza is vont az MS a vissza élések miatt. Magyarán nincs ilyen amiről te beszélsz! Túl komplikálom a dolgokat. :D

  • KIRA\/NOVA
    aktív tag

    (#309) Jim Tonic

    elérhetőek az MSDN hash-ek, mivel ezzel kvázi a kalózkodást segíti elő az MS.
    WAT?

    Jó-jó, megértem, hogy ehhez már az 1+1=2-nél kicsit bonyolultabb gondolkodás szükséges, ezért levezetem.

    Alapból adott, hogy warezban elérhető x termék y iso-ja. Csakhogy a letöltőnek fogalma sincs róla, hogy ez az iso mennyire valódi, esetleg a kedves megosztó milyen extrákkal release-elte a cuccot. Tehát már maga a bizonytalanság léte egy elrettentő erő egyesek számára, és inkább nem kockáztatnak.

    Erre jön a gyártó, és hirdeti, hogy melyek az eredeti lemezképek (hash-ei). Innentől kezdve nincs kockázat a letöltőknél, szabad a warez-vásár. Kezded kapisgálni, hogy miért írtam, amit írtam?

    Persze még ezt is tovább lehet gondolni, mondván az MS inkább publikálja a hash-eket, mintsem a sötétben hagyással még jobban növelje a fertőzött telepítők miatti botnet-tagok számát. Lehet, nem tudom. Eddig abban a tudatban álltam ehhez hozzá, hogy csak az előfizetők férnek hozzá a hash-ekhez (is), hiába ütitek páran ezt a döglött lovat, beláttam, hogy hiányosak voltak az ismereteim, ennyi, kész.

    (#310) Lauda
    Csak arra voltam kivancsi, hogy ezt a sok veszelyt magadtol krealod-e a torrentes cuccok moge, vagy tapasztalatbol, de ezek szerint elobbi.

    Miféle előbbi? Azért vannak biztonsági szakemberek és szervezetek, hogy az ilyen veszélyeket elemezzék és jelentsék. Ilyen veszélyek vannak. Nem fogok guglizni helyetted.

    Lószart sem kell ennem, anélkül is tudom, hogy rossz.

    (#318) KIRA\/NOVA
    a h4ck3rek az adataidra pályáznak főleg nem mert mit is kezdhetnének egy átlag felhasználó adataival?
    Átlagfelhasználónak jó lesz az édesanyám? Netbanki belépési kódok több számlához, hitelkártya adatok, a vállalkozásának pénzügyi és IP cuccai, a teljesen privát családi adatokról (fotók, orvosi leletek, szerződések) pedig akkor nem is beszélek.

    Huh, igazad van, ezekkel tényleg semmit sem lehet kezdeni...

    találkoztam olyan telepítő cd-vel is ami magát aktiválja telepítés után az emberkének semmi dolga az aktiválással nem kell szarakodni,

    Na most ez lehet új infó lesz, de elárulom neked, hogy az eredeti, jogtiszta vindóz is automatikusan és magától aktiválja magát...

    Átlagfelhasználónak jó lesz az édesanyám? Netbanki belépési kódok több számlához, hitelkártya adatok, a vállalkozásának pénzügyi és IP cuccai, a teljesen privát családi adatokról (fotók, orvosi leletek, szerződések) pedig akkor nem is beszélek.
    Igen elképzelem hogy a hacker 60millónál is több felhasználót számon tart.... Hogyan is csinálja?
    Ha a pénzügyi dolgokat nézem ahhoz több kulcsos titkosításra van szükség és a banknak kell biztosítania a biztonságot nem a nagyidnak akinek fingja sincs az egészről. OTP-nél még SMS-t is kapsz egy kóddal ha beakarsz lépni ahol egy időzár fogad és minden tranzakciót egy SMS-ben kapott kóddal lehet nyugtázni!
    A vállalkozók az megint más tészta ott a törvény meg követeli a jogtiszta rendszer használatát nincs kiskapu!
    A privát családi adatok hoz ma már hackernek is felesleges lenni minden ilyen kérdésedre ott a facebook ad neked válasz ami nem ingyenes mert az adataiddal fizetsz a tagságért! Amugy meg ki a fenét érdekel hogy Kati néni lefotózza magát az unokáival az orvosi leletekkel se érnek semmit max ha nem valami fanatikus orvos töri fel Kati néni gépét aki azért is segítene de Kati néni nem hagyja magát... mert elege van az orvosokból ;]
    A szerződéseket nem árt olyan helyen tárolni amit úgy hívnak pendrive ezzel a megoldással 2 legyet üthetünk egy csapásra az első és legfontosabb a mobilitás a másik hogy biztonságos mert csak a cél személy férhet hozzá ha tudja hova rakta/rejtette azt.

    Huh, igazad van, ezekkel tényleg semmit sem lehet kezdeni... Tudom hogy igazam van!

    Találkoztam olyan telepítő cd-vel is ami magát aktiválja telepítés után az emberkének semmi dolga az aktiválással nem kell szarakodni,

    Na most ez lehet új infó lesz, de elárulom neked, hogy az eredeti, jogtiszta vindóz is automatikusan és magától aktiválja magát...Nem igen én úgy tudom hogy aktiválni kell egy oem kulccsal amit az ms-től kapunk a Win mellé! :((( Vagy az interneten lehet aktiválni online! Ha te láttál már offline aktiválodó Win7-est akkor az bizony hekkelt vagy Dobozos vagy esetleg rlőre megvásárolt OEM kulcsos windows volt amit ha jól emléxem akkor WinXP és 2003 után vissza is vont az MS a vissza élések miatt.

  • KIRA\/NOVA
    aktív tag

    az aktiválás jó sok idő tényleg...viszont cserébe amiért kiszedik neked ezt a legálisból, kapsz egy pár meglepit. aztán megy a csodálkozás hogy de xar ez az új win!:D

    "olyan embereknek is segítenek ezzel akik nem tehetik meg maguknak hogy modern gépet vásároljanak anyagi helyzetük miatt még szoftvert is vegyenek"
    ezt azért te se gondolod komolyan...aki tört progit használt azt is megdádázzák. elég csúnyán.

    Valahogy nem kaptam még meglepit lehet hogy nálatok van valami baj vagy nem ismer(sz) olyan embert aki valaki a szakmában. :P

  • KIRA\/NOVA
    aktív tag

    "mert vanak olyan felhasználók aki Win98-on XP-n nőttek fel azoknak a linux kinai. :((("

    ???

    Ezt nem nagyon értem.

    Mondjuk a mondataidat amúgy is elég nagy kihívás értelmezni ;] Ha nem megy magyarul (mert nem az az anyanyelved), írhatod angolul is, hamarabb megértjük. :)

    Ha nem érted az a te bajod olvasd el többször hátha az segít ;] ha nem sajnállak.

  • KIRA\/NOVA
    aktív tag

    Szerk: mivel rendszergazda is vagyok a felhasználok táborában sok illegális és legális wint láttam már, elmondhatom hogy a valódi Windows nem tükrözi a valódi előnyt! mint azt az MS állítja.
    Esélyes vagy az év hozzászólására. Hol vagy rendszergazda, ahol ilyen csodák vannak? :D

    Magán személyeknél. De nem muszáj elhinni meg van az az isten adta lehetősége mindenkinek hogy azt hisz amit akar az meg nem az én bajom....

  • worxland
    addikt

    Te most tényleg azt akarod nekem elmagyarázni, hogy mire jó a hash és hogyan kell ellenőrizni? Vagy minek linkelgetsz? Kisöreg, már akkor erről írtam szakdolgozatot, amikor még a csattogós lepkét tologattad.

    #334

    Az ISO leszedhető az MS oldaláról. Ez eddig is így volt.

    Olyan marha régóta nem, talán win7 timeframe óta? Előtte csak az eval ISO-k voltak letölthetőek, és most sem érhető el tetszőleges termék tetszőleges ISO-ja. Azért, mert a win8-at letölheted egy microsoft.com domainű oldalról, az azért túl sokat nem változtat a többi párszáz ISO elérhetőségén. De tudod mit? Igazad van. Örüjjé'.

    Ennek így nem sok értelme van, kiszállok.

    "Kisöreg, már akkor erről írtam szakdolgozatot, amikor még a csattogós lepkét tologattad." - ez érvnek azért annyira nem volt erős. Többre-jobbra nem futotta?

  • Lauda
    titán

    semmilyen tapasztalatod nincs problemas torrentes dolgokkal, szoval ugy nez ki ezt is csak a fantaziad szulte. ;)

    Jah, nyilván a fantáziám: Pirated Windows 7 leads to malware, botnet Ez egyébként az első találat volt, most már te is igazán megismerkedhetnél az internetes keresőmotorokkal...

    Az pedig kimondottan qrvára nem tetszik, hogy mazsolázgatod a szavaimat, és kiragadod őket a kontextusból.

    Ugyanis az "új információ volt" az erre vonatkozott, nem pedig arra, hogy ne tudnám mi az a hash: "az MSDN weboldalán pedig meg tudod nézni őket regisztráció nélkül is." Én megtisztellek azzal, hogy nem nézlek hülyének, pedig ugye rezeg a léc - elvárnám tőled is.

    Ez eredeti msdn visszaellenorzott hash-el?

    Nem magyarazom. Nem vontam ki semmit a kontextusbol. Te voltal informacio hianyban es ez a hiany potolva lett. De nem ertem minek szenvedsz meg mindig ezen, olvasgasd vegig a vesszofutasod es elemezd.

  • vzozo
    senior tag

    Biztos regen volt mar es felejtettel, vagy az a szakdolgozat sem sikerult tul jol. Probaltam a lenyeget osszeszedni, a kiemelt reszeket irtad te:

    Pontosan. Nem a mokoltat kell letölteni. Ennyi.

    Honnan is tudjuk, hogy mi a mókolt és a nem mókolt? Mert mellé írja a kedves warez huszár, hogy "eredeti msdn", és akkor azt el is kell már hinni?

    Mert mellette van a hash...

    Amit mióta is publikál az MSDN? Hogyan ellenőrzöd?

    Mondjuk egy kis google kereséssel simán meg lehet találni.
    Pl egy a találatok közül:

    Aha, tehát egy random 3rd party fórumba egy noname emberke beírt pár számot.

    MSDN-en van hash. Szerinted mi hogyan ellenorizzuk a csillio softwaret amit betarolunk belso installhoz?

    A hash-t tudod ellenőrizni direkt az erre a célre készített programokkal, az MSDN weboldalán pedig meg tudod nézni őket regisztráció nélkül is.

    Ez viszont új infó volt, köszönöm, tényleg. :R Hát így már más a leányzó fekvése.

    Ezutan meg folytattad, sot arra is valaszt kaptunk, hogy semmilyen tapasztalatod nincs problemas torrentes dolgokkal, szoval ugy nez ki ezt is csak a fantaziad szulte. ;)

    semmilyen tapasztalatod nincs problemas torrentes dolgokkal, szoval ugy nez ki ezt is csak a fantaziad szulte. ;)

    Jah, nyilván a fantáziám: Pirated Windows 7 leads to malware, botnet Ez egyébként az első találat volt, most már te is igazán megismerkedhetnél az internetes keresőmotorokkal...

    Az pedig kimondottan qrvára nem tetszik, hogy mazsolázgatod a szavaimat, és kiragadod őket a kontextusból.

    Ugyanis az "új információ volt" az erre vonatkozott, nem pedig arra, hogy ne tudnám mi az a hash: "az MSDN weboldalán pedig meg tudod nézni őket regisztráció nélkül is." Én megtisztellek azzal, hogy nem nézlek hülyének, pedig ugye rezeg a léc - elvárnám tőled is.

  • Lauda
    titán

    Te most tényleg azt akarod nekem elmagyarázni, hogy mire jó a hash és hogyan kell ellenőrizni? Vagy minek linkelgetsz? Kisöreg, már akkor erről írtam szakdolgozatot, amikor még a csattogós lepkét tologattad.

    #334

    Az ISO leszedhető az MS oldaláról. Ez eddig is így volt.

    Olyan marha régóta nem, talán win7 timeframe óta? Előtte csak az eval ISO-k voltak letölthetőek, és most sem érhető el tetszőleges termék tetszőleges ISO-ja. Azért, mert a win8-at letölheted egy microsoft.com domainű oldalról, az azért túl sokat nem változtat a többi párszáz ISO elérhetőségén. De tudod mit? Igazad van. Örüjjé'.

    Ennek így nem sok értelme van, kiszállok.

    Biztos regen volt mar es felejtettel, vagy az a szakdolgozat sem sikerult tul jol. Probaltam a lenyeget osszeszedni, a kiemelt reszeket irtad te:

    Pontosan. Nem a mokoltat kell letölteni. Ennyi.

    Honnan is tudjuk, hogy mi a mókolt és a nem mókolt? Mert mellé írja a kedves warez huszár, hogy "eredeti msdn", és akkor azt el is kell már hinni?

    Mert mellette van a hash...

    Amit mióta is publikál az MSDN? Hogyan ellenőrzöd?

    Mondjuk egy kis google kereséssel simán meg lehet találni.
    Pl egy a találatok közül:

    Aha, tehát egy random 3rd party fórumba egy noname emberke beírt pár számot.

    MSDN-en van hash. Szerinted mi hogyan ellenorizzuk a csillio softwaret amit betarolunk belso installhoz?

    A hash-t tudod ellenőrizni direkt az erre a célre készített programokkal, az MSDN weboldalán pedig meg tudod nézni őket regisztráció nélkül is.

    Ez viszont új infó volt, köszönöm, tényleg. :R Hát így már más a leányzó fekvése.

    Ezutan meg folytattad, sot arra is valaszt kaptunk, hogy semmilyen tapasztalatod nincs problemas torrentes dolgokkal, szoval ugy nez ki ezt is csak a fantaziad szulte. ;)

  • vzozo
    senior tag

    Le tudja ellenorizni, erre akkor is szukseg van/lehet, ha msdn-rol tolti le valaki: [link] [link]

    Hogy ezt ki mire hasznalhatja/hasznalja fel, az mar az o felelossege. Eddig azt vitattad, honnan tudjuk, hogy valoban erintetlen msdn-e. Majd mikor tudattak veled, hogy igenis le lehet ellenorizni, visszakanyarodtunk oda, hogy a microsoft vegulis a kalozkodast segiti ezzel. Hogy a torrentes cucokkal gond van?, meg mindig nem tudjuk miert lenne, hisz lathatjuk, hogy visszaellenorizheto.

    Szerintem mar magad sem tudod mit akarsz ebbol kihozni, mert mindenhol ellentmondasokba futsz.

    Te most tényleg azt akarod nekem elmagyarázni, hogy mire jó a hash és hogyan kell ellenőrizni? Vagy minek linkelgetsz? Kisöreg, már akkor erről írtam szakdolgozatot, amikor még a csattogós lepkét tologattad.

    #334

    Az ISO leszedhető az MS oldaláról. Ez eddig is így volt.

    Olyan marha régóta nem, talán win7 timeframe óta? Előtte csak az eval ISO-k voltak letölthetőek, és most sem érhető el tetszőleges termék tetszőleges ISO-ja. Azért, mert a win8-at letölheted egy microsoft.com domainű oldalról, az azért túl sokat nem változtat a többi párszáz ISO elérhetőségén. De tudod mit? Igazad van. Örüjjé'.

    Ennek így nem sok értelme van, kiszállok.

  • Jim Tonic
    nagyúr

    (#328) Jim Tonic

    Jó-jó, megértem, hogy ehhez már az 1+1=2-nél kicsit bonyolultabb gondolkodás szükséges, ezért levezetem. Öööö, megtisztelsz.
    Kezded kapisgálni, hogy miért írtam, amit írtam? Nem. A hash adatellenőrzésre való, pont ezzel szokás ellenőrizni, hogy egy fájl eredeti állapotban van-e, esetleg módosították vagy sérült. Te kapisgálod ezt? :)

    Whoa, és akkor csak eljutottunk oda, hogy a kedves kalózka le tudja ellenőrizni, hogy a gyártó által kiadott vagy hackerek által mókolt ISO-t töltött-e le... Ergo kap egy pozitív megerősítést a kalózkodás mellett, kockázat nélkül használhatja a warezolt szoftvert.

    Kezd fárasztó lenni, hogy trivialitásokat kell magyaráznom...

    Az ISO leszedhető az MS oldaláról. Ez eddig is így volt. Ezek szerint az MS is erősíti a kalózkodást... Nem, a célja, hogy ne legyen még nagyobb botnet, mint ami most van. A torrenttel leszedett ISO pont olyan, mint amit az MS-től szedsz le, egy oprendszer, amihez kell kulcs és aktiválás. Ezen a hash nem változtat. A kalózkodást az aktivátorok segítik, nem az MS a hash kiadásával.

    Kezd fárasztó lenni, hogy trivialitásokat kell magyaráznom... Itt egyetlen fárasztó dolog van, Te. :)

  • Lauda
    titán

    (#328) Jim Tonic

    Jó-jó, megértem, hogy ehhez már az 1+1=2-nél kicsit bonyolultabb gondolkodás szükséges, ezért levezetem. Öööö, megtisztelsz.
    Kezded kapisgálni, hogy miért írtam, amit írtam? Nem. A hash adatellenőrzésre való, pont ezzel szokás ellenőrizni, hogy egy fájl eredeti állapotban van-e, esetleg módosították vagy sérült. Te kapisgálod ezt? :)

    Whoa, és akkor csak eljutottunk oda, hogy a kedves kalózka le tudja ellenőrizni, hogy a gyártó által kiadott vagy hackerek által mókolt ISO-t töltött-e le... Ergo kap egy pozitív megerősítést a kalózkodás mellett, kockázat nélkül használhatja a warezolt szoftvert.

    Kezd fárasztó lenni, hogy trivialitásokat kell magyaráznom...

    Le tudja ellenorizni, erre akkor is szukseg van/lehet, ha msdn-rol tolti le valaki: [link] [link]

    Hogy ezt ki mire hasznalhatja/hasznalja fel, az mar az o felelossege. Eddig azt vitattad, honnan tudjuk, hogy valoban erintetlen msdn-e. Majd mikor tudattak veled, hogy igenis le lehet ellenorizni, visszakanyarodtunk oda, hogy a microsoft vegulis a kalozkodast segiti ezzel. Hogy a torrentes cucokkal gond van?, meg mindig nem tudjuk miert lenne, hisz lathatjuk, hogy visszaellenorizheto.

    Szerintem mar magad sem tudod mit akarsz ebbol kihozni, mert mindenhol ellentmondasokba futsz.

  • vzozo
    senior tag

    Jó-jó, megértem, hogy ehhez már az 1+1=2-nél kicsit bonyolultabb gondolkodás szükséges, ezért levezetem. Öööö, megtisztelsz.
    Kezded kapisgálni, hogy miért írtam, amit írtam? Nem. A hash adatellenőrzésre való, pont ezzel szokás ellenőrizni, hogy egy fájl eredeti állapotban van-e, esetleg módosították vagy sérült. Te kapisgálod ezt? :)

    (#328) Jim Tonic

    Jó-jó, megértem, hogy ehhez már az 1+1=2-nél kicsit bonyolultabb gondolkodás szükséges, ezért levezetem. Öööö, megtisztelsz.
    Kezded kapisgálni, hogy miért írtam, amit írtam? Nem. A hash adatellenőrzésre való, pont ezzel szokás ellenőrizni, hogy egy fájl eredeti állapotban van-e, esetleg módosították vagy sérült. Te kapisgálod ezt? :)

    Whoa, és akkor csak eljutottunk oda, hogy a kedves kalózka le tudja ellenőrizni, hogy a gyártó által kiadott vagy hackerek által mókolt ISO-t töltött-e le... Ergo kap egy pozitív megerősítést a kalózkodás mellett, kockázat nélkül használhatja a warezolt szoftvert.

    Kezd fárasztó lenni, hogy trivialitásokat kell magyaráznom...

  • Dilikutya
    félisten

    Na most ez lehet új infó lesz, de elárulom neked, hogy az eredeti, jogtiszta vindóz is automatikusan és magától aktiválja magát...

    Miután megadtad neki az eredeti, jogtiszta kódot...

    Így van. A másik fajta aktiválás, amiről szó van, az meg a trükkös, amikor a telepítés után egyből egy "aktivált" rendszer fogad, aminek netre sem kellett mennie ehhez. Ezt eredetivel elég nehéz megoldani, ha mindenki ugyanazt a telepítő csomagot kapja, márpedig nem lesz annyiféle telepítő DVD meg image fájl, ahány kulcsot eladnak, csak azért, hogy a kedves usernek ne kelljen 20 karaktert begépelnie. Marha nagy kellemetlenség. Miután talál netet telepítés után, az aktiválás a háttérben szépen lezajlik, észre sem veszed.

  • copass
    veterán

    Na most ez lehet új infó lesz, de elárulom neked, hogy az eredeti, jogtiszta vindóz is automatikusan és magától aktiválja magát...

    Miután megadtad neki az eredeti, jogtiszta kódot...

    ..ami akkor lehet a tiéd ha fizetsz érte!:D

  • zseko
    veterán

    (#309) Jim Tonic

    elérhetőek az MSDN hash-ek, mivel ezzel kvázi a kalózkodást segíti elő az MS.
    WAT?

    Jó-jó, megértem, hogy ehhez már az 1+1=2-nél kicsit bonyolultabb gondolkodás szükséges, ezért levezetem.

    Alapból adott, hogy warezban elérhető x termék y iso-ja. Csakhogy a letöltőnek fogalma sincs róla, hogy ez az iso mennyire valódi, esetleg a kedves megosztó milyen extrákkal release-elte a cuccot. Tehát már maga a bizonytalanság léte egy elrettentő erő egyesek számára, és inkább nem kockáztatnak.

    Erre jön a gyártó, és hirdeti, hogy melyek az eredeti lemezképek (hash-ei). Innentől kezdve nincs kockázat a letöltőknél, szabad a warez-vásár. Kezded kapisgálni, hogy miért írtam, amit írtam?

    Persze még ezt is tovább lehet gondolni, mondván az MS inkább publikálja a hash-eket, mintsem a sötétben hagyással még jobban növelje a fertőzött telepítők miatti botnet-tagok számát. Lehet, nem tudom. Eddig abban a tudatban álltam ehhez hozzá, hogy csak az előfizetők férnek hozzá a hash-ekhez (is), hiába ütitek páran ezt a döglött lovat, beláttam, hogy hiányosak voltak az ismereteim, ennyi, kész.

    (#310) Lauda
    Csak arra voltam kivancsi, hogy ezt a sok veszelyt magadtol krealod-e a torrentes cuccok moge, vagy tapasztalatbol, de ezek szerint elobbi.

    Miféle előbbi? Azért vannak biztonsági szakemberek és szervezetek, hogy az ilyen veszélyeket elemezzék és jelentsék. Ilyen veszélyek vannak. Nem fogok guglizni helyetted.

    Lószart sem kell ennem, anélkül is tudom, hogy rossz.

    (#318) KIRA\/NOVA
    a h4ck3rek az adataidra pályáznak főleg nem mert mit is kezdhetnének egy átlag felhasználó adataival?
    Átlagfelhasználónak jó lesz az édesanyám? Netbanki belépési kódok több számlához, hitelkártya adatok, a vállalkozásának pénzügyi és IP cuccai, a teljesen privát családi adatokról (fotók, orvosi leletek, szerződések) pedig akkor nem is beszélek.

    Huh, igazad van, ezekkel tényleg semmit sem lehet kezdeni...

    találkoztam olyan telepítő cd-vel is ami magát aktiválja telepítés után az emberkének semmi dolga az aktiválással nem kell szarakodni,

    Na most ez lehet új infó lesz, de elárulom neked, hogy az eredeti, jogtiszta vindóz is automatikusan és magától aktiválja magát...

    Na most ez lehet új infó lesz, de elárulom neked, hogy az eredeti, jogtiszta vindóz is automatikusan és magától aktiválja magát...

    Miután megadtad neki az eredeti, jogtiszta kódot...

  • Jim Tonic
    nagyúr

    (#309) Jim Tonic

    elérhetőek az MSDN hash-ek, mivel ezzel kvázi a kalózkodást segíti elő az MS.
    WAT?

    Jó-jó, megértem, hogy ehhez már az 1+1=2-nél kicsit bonyolultabb gondolkodás szükséges, ezért levezetem.

    Alapból adott, hogy warezban elérhető x termék y iso-ja. Csakhogy a letöltőnek fogalma sincs róla, hogy ez az iso mennyire valódi, esetleg a kedves megosztó milyen extrákkal release-elte a cuccot. Tehát már maga a bizonytalanság léte egy elrettentő erő egyesek számára, és inkább nem kockáztatnak.

    Erre jön a gyártó, és hirdeti, hogy melyek az eredeti lemezképek (hash-ei). Innentől kezdve nincs kockázat a letöltőknél, szabad a warez-vásár. Kezded kapisgálni, hogy miért írtam, amit írtam?

    Persze még ezt is tovább lehet gondolni, mondván az MS inkább publikálja a hash-eket, mintsem a sötétben hagyással még jobban növelje a fertőzött telepítők miatti botnet-tagok számát. Lehet, nem tudom. Eddig abban a tudatban álltam ehhez hozzá, hogy csak az előfizetők férnek hozzá a hash-ekhez (is), hiába ütitek páran ezt a döglött lovat, beláttam, hogy hiányosak voltak az ismereteim, ennyi, kész.

    (#310) Lauda
    Csak arra voltam kivancsi, hogy ezt a sok veszelyt magadtol krealod-e a torrentes cuccok moge, vagy tapasztalatbol, de ezek szerint elobbi.

    Miféle előbbi? Azért vannak biztonsági szakemberek és szervezetek, hogy az ilyen veszélyeket elemezzék és jelentsék. Ilyen veszélyek vannak. Nem fogok guglizni helyetted.

    Lószart sem kell ennem, anélkül is tudom, hogy rossz.

    (#318) KIRA\/NOVA
    a h4ck3rek az adataidra pályáznak főleg nem mert mit is kezdhetnének egy átlag felhasználó adataival?
    Átlagfelhasználónak jó lesz az édesanyám? Netbanki belépési kódok több számlához, hitelkártya adatok, a vállalkozásának pénzügyi és IP cuccai, a teljesen privát családi adatokról (fotók, orvosi leletek, szerződések) pedig akkor nem is beszélek.

    Huh, igazad van, ezekkel tényleg semmit sem lehet kezdeni...

    találkoztam olyan telepítő cd-vel is ami magát aktiválja telepítés után az emberkének semmi dolga az aktiválással nem kell szarakodni,

    Na most ez lehet új infó lesz, de elárulom neked, hogy az eredeti, jogtiszta vindóz is automatikusan és magától aktiválja magát...

    Jó-jó, megértem, hogy ehhez már az 1+1=2-nél kicsit bonyolultabb gondolkodás szükséges, ezért levezetem. Öööö, megtisztelsz.
    Kezded kapisgálni, hogy miért írtam, amit írtam? Nem. A hash adatellenőrzésre való, pont ezzel szokás ellenőrizni, hogy egy fájl eredeti állapotban van-e, esetleg módosították vagy sérült. Te kapisgálod ezt? :)

  • Lauda
    titán

    (#309) Jim Tonic

    elérhetőek az MSDN hash-ek, mivel ezzel kvázi a kalózkodást segíti elő az MS.
    WAT?

    Jó-jó, megértem, hogy ehhez már az 1+1=2-nél kicsit bonyolultabb gondolkodás szükséges, ezért levezetem.

    Alapból adott, hogy warezban elérhető x termék y iso-ja. Csakhogy a letöltőnek fogalma sincs róla, hogy ez az iso mennyire valódi, esetleg a kedves megosztó milyen extrákkal release-elte a cuccot. Tehát már maga a bizonytalanság léte egy elrettentő erő egyesek számára, és inkább nem kockáztatnak.

    Erre jön a gyártó, és hirdeti, hogy melyek az eredeti lemezképek (hash-ei). Innentől kezdve nincs kockázat a letöltőknél, szabad a warez-vásár. Kezded kapisgálni, hogy miért írtam, amit írtam?

    Persze még ezt is tovább lehet gondolni, mondván az MS inkább publikálja a hash-eket, mintsem a sötétben hagyással még jobban növelje a fertőzött telepítők miatti botnet-tagok számát. Lehet, nem tudom. Eddig abban a tudatban álltam ehhez hozzá, hogy csak az előfizetők férnek hozzá a hash-ekhez (is), hiába ütitek páran ezt a döglött lovat, beláttam, hogy hiányosak voltak az ismereteim, ennyi, kész.

    (#310) Lauda
    Csak arra voltam kivancsi, hogy ezt a sok veszelyt magadtol krealod-e a torrentes cuccok moge, vagy tapasztalatbol, de ezek szerint elobbi.

    Miféle előbbi? Azért vannak biztonsági szakemberek és szervezetek, hogy az ilyen veszélyeket elemezzék és jelentsék. Ilyen veszélyek vannak. Nem fogok guglizni helyetted.

    Lószart sem kell ennem, anélkül is tudom, hogy rossz.

    (#318) KIRA\/NOVA
    a h4ck3rek az adataidra pályáznak főleg nem mert mit is kezdhetnének egy átlag felhasználó adataival?
    Átlagfelhasználónak jó lesz az édesanyám? Netbanki belépési kódok több számlához, hitelkártya adatok, a vállalkozásának pénzügyi és IP cuccai, a teljesen privát családi adatokról (fotók, orvosi leletek, szerződések) pedig akkor nem is beszélek.

    Huh, igazad van, ezekkel tényleg semmit sem lehet kezdeni...

    találkoztam olyan telepítő cd-vel is ami magát aktiválja telepítés után az emberkének semmi dolga az aktiválással nem kell szarakodni,

    Na most ez lehet új infó lesz, de elárulom neked, hogy az eredeti, jogtiszta vindóz is automatikusan és magától aktiválja magát...

    :U

    vannak segito szolgalatok, akikkel van esely sikerrel leszokni a kemeny drogokrol ;] :D

  • schawo
    titán

    (#309) Jim Tonic

    elérhetőek az MSDN hash-ek, mivel ezzel kvázi a kalózkodást segíti elő az MS.
    WAT?

    Jó-jó, megértem, hogy ehhez már az 1+1=2-nél kicsit bonyolultabb gondolkodás szükséges, ezért levezetem.

    Alapból adott, hogy warezban elérhető x termék y iso-ja. Csakhogy a letöltőnek fogalma sincs róla, hogy ez az iso mennyire valódi, esetleg a kedves megosztó milyen extrákkal release-elte a cuccot. Tehát már maga a bizonytalanság léte egy elrettentő erő egyesek számára, és inkább nem kockáztatnak.

    Erre jön a gyártó, és hirdeti, hogy melyek az eredeti lemezképek (hash-ei). Innentől kezdve nincs kockázat a letöltőknél, szabad a warez-vásár. Kezded kapisgálni, hogy miért írtam, amit írtam?

    Persze még ezt is tovább lehet gondolni, mondván az MS inkább publikálja a hash-eket, mintsem a sötétben hagyással még jobban növelje a fertőzött telepítők miatti botnet-tagok számát. Lehet, nem tudom. Eddig abban a tudatban álltam ehhez hozzá, hogy csak az előfizetők férnek hozzá a hash-ekhez (is), hiába ütitek páran ezt a döglött lovat, beláttam, hogy hiányosak voltak az ismereteim, ennyi, kész.

    (#310) Lauda
    Csak arra voltam kivancsi, hogy ezt a sok veszelyt magadtol krealod-e a torrentes cuccok moge, vagy tapasztalatbol, de ezek szerint elobbi.

    Miféle előbbi? Azért vannak biztonsági szakemberek és szervezetek, hogy az ilyen veszélyeket elemezzék és jelentsék. Ilyen veszélyek vannak. Nem fogok guglizni helyetted.

    Lószart sem kell ennem, anélkül is tudom, hogy rossz.

    (#318) KIRA\/NOVA
    a h4ck3rek az adataidra pályáznak főleg nem mert mit is kezdhetnének egy átlag felhasználó adataival?
    Átlagfelhasználónak jó lesz az édesanyám? Netbanki belépési kódok több számlához, hitelkártya adatok, a vállalkozásának pénzügyi és IP cuccai, a teljesen privát családi adatokról (fotók, orvosi leletek, szerződések) pedig akkor nem is beszélek.

    Huh, igazad van, ezekkel tényleg semmit sem lehet kezdeni...

    találkoztam olyan telepítő cd-vel is ami magát aktiválja telepítés után az emberkének semmi dolga az aktiválással nem kell szarakodni,

    Na most ez lehet új infó lesz, de elárulom neked, hogy az eredeti, jogtiszta vindóz is automatikusan és magától aktiválja magát...

    :U

  • vzozo
    senior tag

    elérhetőek az MSDN hash-ek, mivel ezzel kvázi a kalózkodást segíti elő az MS. WAT?

    (#309) Jim Tonic

    elérhetőek az MSDN hash-ek, mivel ezzel kvázi a kalózkodást segíti elő az MS.
    WAT?

    Jó-jó, megértem, hogy ehhez már az 1+1=2-nél kicsit bonyolultabb gondolkodás szükséges, ezért levezetem.

    Alapból adott, hogy warezban elérhető x termék y iso-ja. Csakhogy a letöltőnek fogalma sincs róla, hogy ez az iso mennyire valódi, esetleg a kedves megosztó milyen extrákkal release-elte a cuccot. Tehát már maga a bizonytalanság léte egy elrettentő erő egyesek számára, és inkább nem kockáztatnak.

    Erre jön a gyártó, és hirdeti, hogy melyek az eredeti lemezképek (hash-ei). Innentől kezdve nincs kockázat a letöltőknél, szabad a warez-vásár. Kezded kapisgálni, hogy miért írtam, amit írtam?

    Persze még ezt is tovább lehet gondolni, mondván az MS inkább publikálja a hash-eket, mintsem a sötétben hagyással még jobban növelje a fertőzött telepítők miatti botnet-tagok számát. Lehet, nem tudom. Eddig abban a tudatban álltam ehhez hozzá, hogy csak az előfizetők férnek hozzá a hash-ekhez (is), hiába ütitek páran ezt a döglött lovat, beláttam, hogy hiányosak voltak az ismereteim, ennyi, kész.

    (#310) Lauda
    Csak arra voltam kivancsi, hogy ezt a sok veszelyt magadtol krealod-e a torrentes cuccok moge, vagy tapasztalatbol, de ezek szerint elobbi.

    Miféle előbbi? Azért vannak biztonsági szakemberek és szervezetek, hogy az ilyen veszélyeket elemezzék és jelentsék. Ilyen veszélyek vannak. Nem fogok guglizni helyetted.

    Lószart sem kell ennem, anélkül is tudom, hogy rossz.

    (#318) KIRA\/NOVA
    a h4ck3rek az adataidra pályáznak főleg nem mert mit is kezdhetnének egy átlag felhasználó adataival?
    Átlagfelhasználónak jó lesz az édesanyám? Netbanki belépési kódok több számlához, hitelkártya adatok, a vállalkozásának pénzügyi és IP cuccai, a teljesen privát családi adatokról (fotók, orvosi leletek, szerződések) pedig akkor nem is beszélek.

    Huh, igazad van, ezekkel tényleg semmit sem lehet kezdeni...

    találkoztam olyan telepítő cd-vel is ami magát aktiválja telepítés után az emberkének semmi dolga az aktiválással nem kell szarakodni,

    Na most ez lehet új infó lesz, de elárulom neked, hogy az eredeti, jogtiszta vindóz is automatikusan és magától aktiválja magát...

  • Jim Tonic
    nagyúr

    Azért mert van illegális windows nem feltételezi azt hogy a h4ck3rek az adataidra pályáznak főleg nem mert mit is kezdhetnének egy átlag felhasználó adataival? Apropó nem minden hacker gonosz! Sőt alapjaiban véve számukra ez csak szórakozás ;] és ezzel rámutatnak a rendszer gyengeségeire és segíthetnek a fejlesztésekben is. :C
    Továbbá olyan embereknek is segítenek ezzel akik nem tehetik meg maguknak hogy modern gépet vásároljanak anyagi helyzetük miatt még szoftvert is vegyenek és nem minden esetbe jó kompromisszum a linux mert vanak olyan felhasználók aki Win98-on XP-n nőttek fel azoknak a linux kinai. :(((

    Szerk: mivel rendszergazda is vagyok a felhasználok táborában sok illegális és legális wint láttam már, elmondhatom hogy a valódi Windows nem tükrözi a valódi előnyt! mint azt az MS állítja. Ja és vannak olyan frissítések is amik nem mindig előnyös letölteni mert csinál olyanokat a beállításokban amitől néha a hajam tépem.

    Szerk: mivel rendszergazda is vagyok a felhasználok táborában sok illegális és legális wint láttam már, elmondhatom hogy a valódi Windows nem tükrözi a valódi előnyt! mint azt az MS állítja.
    Esélyes vagy az év hozzászólására. Hol vagy rendszergazda, ahol ilyen csodák vannak? :D

  • azopi74
    addikt

    Azért mert van illegális windows nem feltételezi azt hogy a h4ck3rek az adataidra pályáznak főleg nem mert mit is kezdhetnének egy átlag felhasználó adataival? Apropó nem minden hacker gonosz! Sőt alapjaiban véve számukra ez csak szórakozás ;] és ezzel rámutatnak a rendszer gyengeségeire és segíthetnek a fejlesztésekben is. :C
    Továbbá olyan embereknek is segítenek ezzel akik nem tehetik meg maguknak hogy modern gépet vásároljanak anyagi helyzetük miatt még szoftvert is vegyenek és nem minden esetbe jó kompromisszum a linux mert vanak olyan felhasználók aki Win98-on XP-n nőttek fel azoknak a linux kinai. :(((

    Szerk: mivel rendszergazda is vagyok a felhasználok táborában sok illegális és legális wint láttam már, elmondhatom hogy a valódi Windows nem tükrözi a valódi előnyt! mint azt az MS állítja. Ja és vannak olyan frissítések is amik nem mindig előnyös letölteni mert csinál olyanokat a beállításokban amitől néha a hajam tépem.

    "mert vanak olyan felhasználók aki Win98-on XP-n nőttek fel azoknak a linux kinai. :((("

    ???

    Ezt nem nagyon értem.

    Mondjuk a mondataidat amúgy is elég nagy kihívás értelmezni ;] Ha nem megy magyarul (mert nem az az anyanyelved), írhatod angolul is, hamarabb megértjük. :)

  • copass
    veterán

    Igen a többség az aki nem jó indulatból az aki, ezért nem árt az óvatosság de találkoztam olyan telepítő cd-vel is ami magát aktiválja telepítés után az emberkének semmi dolga az aktiválással nem kell szarakodni, időt spórol meg ezt a kis funkció az MS is bevezethetné a fejlesztésbe ;] Win10do-ws :C

    az aktiválás jó sok idő tényleg...viszont cserébe amiért kiszedik neked ezt a legálisból, kapsz egy pár meglepit. aztán megy a csodálkozás hogy de xar ez az új win!:D

    "olyan embereknek is segítenek ezzel akik nem tehetik meg maguknak hogy modern gépet vásároljanak anyagi helyzetük miatt még szoftvert is vegyenek"
    ezt azért te se gondolod komolyan...aki tört progit használt azt is megdádázzák. elég csúnyán.

  • KIRA\/NOVA
    aktív tag

    Mért adná ki Win7-re, mikor annak egyrészt január végét ért az alap támogatási ciklusa? Másrészt evidens, h vannak olyan fejlesztések, amik csak az új rendszerben lesznak benne, ezekkel (is) akarják eladni.
    De azért a hackerek munkásságát se itt kéne dicsérni, meg amúgy se puszta felebaráti szeretetből teszi a többsége. :D

    Igen a többség az aki nem jó indulatból az aki, ezért nem árt az óvatosság de találkoztam olyan telepítő cd-vel is ami magát aktiválja telepítés után az emberkének semmi dolga az aktiválással nem kell szarakodni, időt spórol meg ezt a kis funkció az MS is bevezethetné a fejlesztésbe ;] Win10do-ws :C

  • Penge_4
    veterán

    Nadella a jó öreg Jeff Raikes nyomdokain halad. :C

    Ezzel viszont nagy mértékben szabotálja, hogy bekövetkezzen a Linux éve. :(((

  • King Unique
    titán

    Ha már ebben gondolkodik az MS mért nem dobja csak ki a DX12-őt Win7-re? Nem hinném hogy nagy biznisz lenne abban hogy lehet illegális wint frissíteni max csak akkor ha korlátozott idejű a felhasználás én max egy évre gondoltam és utána fizetned kéne érte. (Win7 alatt régen volt egy ablak ami folyton feljött azzal a szöveggel hogy ön szoftver hamisítás áldozata lett.) Persze ki lehetett ezt szedni de már win8-megjelenésóta nem találkoztam vele. Ja amúgy sincs Win-telom nem is tervezem hogy lesz így nekem és a hozzám hasonló emberkéknek felesleges a win10-re váltás. Persze valahol logikus az MS lépése mert így nem kell win7-8-8.1-re frissítéseket írni nyugottan koncentrálhatnak egy op-rendszerre ami könnyíti a munkájukat.

    Mért adná ki Win7-re, mikor annak egyrészt január végét ért az alap támogatási ciklusa? Másrészt evidens, h vannak olyan fejlesztések, amik csak az új rendszerben lesznak benne, ezekkel (is) akarják eladni.
    De azért a hackerek munkásságát se itt kéne dicsérni, meg amúgy se puszta felebaráti szeretetből teszi a többsége. :D

  • KIRA\/NOVA
    aktív tag

    Azért mert van illegális windows nem feltételezi azt hogy a h4ck3rek az adataidra pályáznak főleg nem mert mit is kezdhetnének egy átlag felhasználó adataival? Apropó nem minden hacker gonosz! Sőt alapjaiban véve számukra ez csak szórakozás ;] és ezzel rámutatnak a rendszer gyengeségeire és segíthetnek a fejlesztésekben is. :C
    Továbbá olyan embereknek is segítenek ezzel akik nem tehetik meg maguknak hogy modern gépet vásároljanak anyagi helyzetük miatt még szoftvert is vegyenek és nem minden esetbe jó kompromisszum a linux mert vanak olyan felhasználók aki Win98-on XP-n nőttek fel azoknak a linux kinai. :(((

    Szerk: mivel rendszergazda is vagyok a felhasználok táborában sok illegális és legális wint láttam már, elmondhatom hogy a valódi Windows nem tükrözi a valódi előnyt! mint azt az MS állítja. Ja és vannak olyan frissítések is amik nem mindig előnyös letölteni mert csinál olyanokat a beállításokban amitől néha a hajam tépem.

  • KIRA\/NOVA
    aktív tag

    Ha már ebben gondolkodik az MS mért nem dobja csak ki a DX12-őt Win7-re? Nem hinném hogy nagy biznisz lenne abban hogy lehet illegális wint frissíteni max csak akkor ha korlátozott idejű a felhasználás én max egy évre gondoltam és utána fizetned kéne érte. (Win7 alatt régen volt egy ablak ami folyton feljött azzal a szöveggel hogy ön szoftver hamisítás áldozata lett.) Persze ki lehetett ezt szedni de már win8-megjelenésóta nem találkoztam vele. Ja amúgy sincs Win-telom nem is tervezem hogy lesz így nekem és a hozzám hasonló emberkéknek felesleges a win10-re váltás. Persze valahol logikus az MS lépése mert így nem kell win7-8-8.1-re frissítéseket írni nyugottan koncentrálhatnak egy op-rendszerre ami könnyíti a munkájukat.

  • worxland
    addikt

    1) az ISO fájlok leszedhetőek a Microsoft oldaláról (ezt nem tudtad)

    Jah, ahhoz képest, hogy nem tudtam, még kaptam is az oltást, amiért ezt ajánlottam (konkrétan az eval verziók letöltését). Ha az MSDN-re célzol: említettem, hogy van előfizetésem. Tehát ezzel luftot rúgtál.

    2) a checksum-juk ellenőrizhető bárki számára (ezt nem tudtad)

    Valóban nem tudtam, fel sem merült bennem, hogy publikusan előfizetés nélkül elérhetőek az MSDN hash-ek, mivel ezzel kvázi a kalózkodást segíti elő az MS. Nem logikus. Ha így nézzük, akkor igazad van.

    3) aki, ne adj isten máshonnan szerzi be a fájlt az is ellenőrizheti: a fájlnevet, a fájlméretet (bájtra pontosan) és az SHA1/MD5 értékét - ha ez mind stimmel és a leszedett anyag rendesen telepíthető, akkor az NSA-n kívül nem találsz mást, aki ezt elő tudja állítani, ergo az ISO valódi (bár ez a lépés az 1) miatt most már okafogyott) - ezt rosszul tudtad

    4) Win 7, 8 és 8.1-hez is van olyan aktivátor, ami minden vírus- és féregkergető ellenőrzésen átment és átmegy hónapok/évek óta úgy, hogy nincs veszélyre utaló jel és a folyamatos tűzfal-ellenőrzés se mutat szokatlan, ismeretlen forgalmat. Mindehhez persze odafigyelésre és óvatos hozzáállásra van szükség - ezt is rosszul tudtad

    Olyanokat adsz a számba, amiket sohasem állítottam, ez most kapufa...

    ha magadba szállnál és a magas lóról lenéző kioktatás helyett átmennél kicsit read-only üzemmódba.

    Mondod ezt az aláírásoddal, LOL... :C

    #303

    Ismersz olyan embert, akinek az msdn torrentes windowstol lett baja? Vagy a torrentes erintetlen office-tol?

    Próbáltam megerőltetni magamat, agyaltam rajta, de hirtelen nem jut eszembe olyan ismerősöm, akinél kalóz vindóz vagy office futna. Pedig nem kevés emberről van szó.

    Szóval nem, nem ismerek ilyen embert. Csak tedd hozzá, hogy kalózkodósat sem, szóval én rossz mintavétel vagyok most a számodra.

    "3) aki, ne adj isten máshonnan szerzi be a fájlt az is ellenőrizheti: a fájlnevet, a fájlméretet (bájtra pontosan) és az SHA1/MD5 értékét - ha ez mind stimmel és a leszedett anyag rendesen telepíthető, akkor az NSA-n kívül nem találsz mást, aki ezt elő tudja állítani, ergo az ISO valódi (bár ez a lépés az 1) miatt most már okafogyott) - ezt rosszul tudtad

    4) Win 7, 8 és 8.1-hez is van olyan aktivátor, ami minden vírus- és féregkergető ellenőrzésen átment és átmegy hónapok/évek óta úgy, hogy nincs veszélyre utaló jel és a folyamatos tűzfal-ellenőrzés se mutat szokatlan, ismeretlen forgalmat. Mindehhez persze odafigyelésre és óvatos hozzáállásra van szükség - ezt is rosszul tudtad

    Olyanokat adsz a számba, amiket sohasem állítottam, ez most kapufa..."

    A #252-ben ezt írtad: "Honnan is tudjuk, hogy mi a mókolt és a nem mókolt? Mert mellé írja a kedves warez huszár, hogy "eredeti msdn", és akkor azt el is kell már hinni?" - erre volt válasz a két mondat. Nem kell hinni a warez-huszárnak, hanem le lehet és le is kell ellenőrizni.

  • worxland
    addikt

    1) az ISO fájlok leszedhetőek a Microsoft oldaláról (ezt nem tudtad)

    Jah, ahhoz képest, hogy nem tudtam, még kaptam is az oltást, amiért ezt ajánlottam (konkrétan az eval verziók letöltését). Ha az MSDN-re célzol: említettem, hogy van előfizetésem. Tehát ezzel luftot rúgtál.

    2) a checksum-juk ellenőrizhető bárki számára (ezt nem tudtad)

    Valóban nem tudtam, fel sem merült bennem, hogy publikusan előfizetés nélkül elérhetőek az MSDN hash-ek, mivel ezzel kvázi a kalózkodást segíti elő az MS. Nem logikus. Ha így nézzük, akkor igazad van.

    3) aki, ne adj isten máshonnan szerzi be a fájlt az is ellenőrizheti: a fájlnevet, a fájlméretet (bájtra pontosan) és az SHA1/MD5 értékét - ha ez mind stimmel és a leszedett anyag rendesen telepíthető, akkor az NSA-n kívül nem találsz mást, aki ezt elő tudja állítani, ergo az ISO valódi (bár ez a lépés az 1) miatt most már okafogyott) - ezt rosszul tudtad

    4) Win 7, 8 és 8.1-hez is van olyan aktivátor, ami minden vírus- és féregkergető ellenőrzésen átment és átmegy hónapok/évek óta úgy, hogy nincs veszélyre utaló jel és a folyamatos tűzfal-ellenőrzés se mutat szokatlan, ismeretlen forgalmat. Mindehhez persze odafigyelésre és óvatos hozzáállásra van szükség - ezt is rosszul tudtad

    Olyanokat adsz a számba, amiket sohasem állítottam, ez most kapufa...

    ha magadba szállnál és a magas lóról lenéző kioktatás helyett átmennél kicsit read-only üzemmódba.

    Mondod ezt az aláírásoddal, LOL... :C

    #303

    Ismersz olyan embert, akinek az msdn torrentes windowstol lett baja? Vagy a torrentes erintetlen office-tol?

    Próbáltam megerőltetni magamat, agyaltam rajta, de hirtelen nem jut eszembe olyan ismerősöm, akinél kalóz vindóz vagy office futna. Pedig nem kevés emberről van szó.

    Szóval nem, nem ismerek ilyen embert. Csak tedd hozzá, hogy kalózkodósat sem, szóval én rossz mintavétel vagyok most a számodra.

    "1) az ISO fájlok leszedhetőek a Microsoft oldaláról (ezt nem tudtad)

    Jah, ahhoz képest, hogy nem tudtam, még kaptam is az oltást, amiért ezt ajánlottam (konkrétan az eval verziók letöltését). Ha az MSDN-re célzol: említettem, hogy van előfizetésem. Tehát ezzel luftot rúgtál."

    Nem evaluation, nem MSDN. Bárki mezei ember leszedheti az ISO-kat. #256-ban be is linkeltem, csak még arra is lusta voltál, hogy megnézd. [link] Hol is az a luft?

    Aláíráshoz: láttad a Star Trek: Next Generationt? Ismered Q-t? Hallottál öniróniáról?

  • Jim Tonic
    nagyúr

    1) az ISO fájlok leszedhetőek a Microsoft oldaláról (ezt nem tudtad)

    Jah, ahhoz képest, hogy nem tudtam, még kaptam is az oltást, amiért ezt ajánlottam (konkrétan az eval verziók letöltését). Ha az MSDN-re célzol: említettem, hogy van előfizetésem. Tehát ezzel luftot rúgtál.

    2) a checksum-juk ellenőrizhető bárki számára (ezt nem tudtad)

    Valóban nem tudtam, fel sem merült bennem, hogy publikusan előfizetés nélkül elérhetőek az MSDN hash-ek, mivel ezzel kvázi a kalózkodást segíti elő az MS. Nem logikus. Ha így nézzük, akkor igazad van.

    3) aki, ne adj isten máshonnan szerzi be a fájlt az is ellenőrizheti: a fájlnevet, a fájlméretet (bájtra pontosan) és az SHA1/MD5 értékét - ha ez mind stimmel és a leszedett anyag rendesen telepíthető, akkor az NSA-n kívül nem találsz mást, aki ezt elő tudja állítani, ergo az ISO valódi (bár ez a lépés az 1) miatt most már okafogyott) - ezt rosszul tudtad

    4) Win 7, 8 és 8.1-hez is van olyan aktivátor, ami minden vírus- és féregkergető ellenőrzésen átment és átmegy hónapok/évek óta úgy, hogy nincs veszélyre utaló jel és a folyamatos tűzfal-ellenőrzés se mutat szokatlan, ismeretlen forgalmat. Mindehhez persze odafigyelésre és óvatos hozzáállásra van szükség - ezt is rosszul tudtad

    Olyanokat adsz a számba, amiket sohasem állítottam, ez most kapufa...

    ha magadba szállnál és a magas lóról lenéző kioktatás helyett átmennél kicsit read-only üzemmódba.

    Mondod ezt az aláírásoddal, LOL... :C

    #303

    Ismersz olyan embert, akinek az msdn torrentes windowstol lett baja? Vagy a torrentes erintetlen office-tol?

    Próbáltam megerőltetni magamat, agyaltam rajta, de hirtelen nem jut eszembe olyan ismerősöm, akinél kalóz vindóz vagy office futna. Pedig nem kevés emberről van szó.

    Szóval nem, nem ismerek ilyen embert. Csak tedd hozzá, hogy kalózkodósat sem, szóval én rossz mintavétel vagyok most a számodra.

    Kicsit túlbonyolítod szerintem ezt a torrent dolgot. Most pont Windows alól írok, mert a céges notin az van, de én speciell pont az openszósz híve vagyok, és pont azt vallom, hogy ha nincs pénze rá, akkor Linux. Ezzel együtt nem gondolom, hogy a torrent valós veszély lenne. A legtöbben alighanem zárt oldalakról szerzik be, ott meg általában rengeteg a diák (azt nem tudom, manapság mennyire védekeznek a kollégiumok ez ellen), éppen ezért hamar felkerülhetnek az eredeti ISO-k. Másrészt a torrenteknek tulajdonosaik is vannak, az oldalaknak meg gazdáik. Valószínűleg elég jó szűrés működik.

    Hosszú távon egyébként nem maradhat úgy sem fizetős a Windows, elmosódik a gépek közti határ. Ha nem lesz otthonra ingyen a windows, akkor nem lesz otthon windows. Ezt az új vezetés már szerintem belátta, kész felüdülés Ballmer után. Valószínűleg átállnak az otthoni felhasználóknál a google modelljére, az üzleti felhasználóknál pedig az Office365-höz hasonlót tudok elképzelni.

  • Lauda
    titán

    Na, nagyarc mindjárt jól kioszt ezért.

    Egyébként tök jó, ahogy a
    "(Frissítve!) Ingyen lesz a Windows 10 a kalózverziókra is" és a
    "(Frissítve!) Windows 10: nincs ingyen ebéd!" topik előzgeti egymást a listán. :))

    Most hogy mondod, tenyleg mokas ez a ket topik itt. :))

  • fordfairlane
    veterán

    Csak arra voltam kivancsi, hogy ezt a sok veszelyt magadtol krealod-e a torrentes cuccok moge, vagy tapasztalatbol, de ezek szerint elobbi. ;)

    Na, nagyarc mindjárt jól kioszt ezért.

    Egyébként tök jó, ahogy a
    "(Frissítve!) Ingyen lesz a Windows 10 a kalózverziókra is" és a
    "(Frissítve!) Windows 10: nincs ingyen ebéd!" topik előzgeti egymást a listán. :))

  • Lauda
    titán

    1) az ISO fájlok leszedhetőek a Microsoft oldaláról (ezt nem tudtad)

    Jah, ahhoz képest, hogy nem tudtam, még kaptam is az oltást, amiért ezt ajánlottam (konkrétan az eval verziók letöltését). Ha az MSDN-re célzol: említettem, hogy van előfizetésem. Tehát ezzel luftot rúgtál.

    2) a checksum-juk ellenőrizhető bárki számára (ezt nem tudtad)

    Valóban nem tudtam, fel sem merült bennem, hogy publikusan előfizetés nélkül elérhetőek az MSDN hash-ek, mivel ezzel kvázi a kalózkodást segíti elő az MS. Nem logikus. Ha így nézzük, akkor igazad van.

    3) aki, ne adj isten máshonnan szerzi be a fájlt az is ellenőrizheti: a fájlnevet, a fájlméretet (bájtra pontosan) és az SHA1/MD5 értékét - ha ez mind stimmel és a leszedett anyag rendesen telepíthető, akkor az NSA-n kívül nem találsz mást, aki ezt elő tudja állítani, ergo az ISO valódi (bár ez a lépés az 1) miatt most már okafogyott) - ezt rosszul tudtad

    4) Win 7, 8 és 8.1-hez is van olyan aktivátor, ami minden vírus- és féregkergető ellenőrzésen átment és átmegy hónapok/évek óta úgy, hogy nincs veszélyre utaló jel és a folyamatos tűzfal-ellenőrzés se mutat szokatlan, ismeretlen forgalmat. Mindehhez persze odafigyelésre és óvatos hozzáállásra van szükség - ezt is rosszul tudtad

    Olyanokat adsz a számba, amiket sohasem állítottam, ez most kapufa...

    ha magadba szállnál és a magas lóról lenéző kioktatás helyett átmennél kicsit read-only üzemmódba.

    Mondod ezt az aláírásoddal, LOL... :C

    #303

    Ismersz olyan embert, akinek az msdn torrentes windowstol lett baja? Vagy a torrentes erintetlen office-tol?

    Próbáltam megerőltetni magamat, agyaltam rajta, de hirtelen nem jut eszembe olyan ismerősöm, akinél kalóz vindóz vagy office futna. Pedig nem kevés emberről van szó.

    Szóval nem, nem ismerek ilyen embert. Csak tedd hozzá, hogy kalózkodósat sem, szóval én rossz mintavétel vagyok most a számodra.

    Csak arra voltam kivancsi, hogy ezt a sok veszelyt magadtol krealod-e a torrentes cuccok moge, vagy tapasztalatbol, de ezek szerint elobbi. ;)

  • Jim Tonic
    nagyúr

    1) az ISO fájlok leszedhetőek a Microsoft oldaláról (ezt nem tudtad)

    Jah, ahhoz képest, hogy nem tudtam, még kaptam is az oltást, amiért ezt ajánlottam (konkrétan az eval verziók letöltését). Ha az MSDN-re célzol: említettem, hogy van előfizetésem. Tehát ezzel luftot rúgtál.

    2) a checksum-juk ellenőrizhető bárki számára (ezt nem tudtad)

    Valóban nem tudtam, fel sem merült bennem, hogy publikusan előfizetés nélkül elérhetőek az MSDN hash-ek, mivel ezzel kvázi a kalózkodást segíti elő az MS. Nem logikus. Ha így nézzük, akkor igazad van.

    3) aki, ne adj isten máshonnan szerzi be a fájlt az is ellenőrizheti: a fájlnevet, a fájlméretet (bájtra pontosan) és az SHA1/MD5 értékét - ha ez mind stimmel és a leszedett anyag rendesen telepíthető, akkor az NSA-n kívül nem találsz mást, aki ezt elő tudja állítani, ergo az ISO valódi (bár ez a lépés az 1) miatt most már okafogyott) - ezt rosszul tudtad

    4) Win 7, 8 és 8.1-hez is van olyan aktivátor, ami minden vírus- és féregkergető ellenőrzésen átment és átmegy hónapok/évek óta úgy, hogy nincs veszélyre utaló jel és a folyamatos tűzfal-ellenőrzés se mutat szokatlan, ismeretlen forgalmat. Mindehhez persze odafigyelésre és óvatos hozzáállásra van szükség - ezt is rosszul tudtad

    Olyanokat adsz a számba, amiket sohasem állítottam, ez most kapufa...

    ha magadba szállnál és a magas lóról lenéző kioktatás helyett átmennél kicsit read-only üzemmódba.

    Mondod ezt az aláírásoddal, LOL... :C

    #303

    Ismersz olyan embert, akinek az msdn torrentes windowstol lett baja? Vagy a torrentes erintetlen office-tol?

    Próbáltam megerőltetni magamat, agyaltam rajta, de hirtelen nem jut eszembe olyan ismerősöm, akinél kalóz vindóz vagy office futna. Pedig nem kevés emberről van szó.

    Szóval nem, nem ismerek ilyen embert. Csak tedd hozzá, hogy kalózkodósat sem, szóval én rossz mintavétel vagyok most a számodra.

    elérhetőek az MSDN hash-ek, mivel ezzel kvázi a kalózkodást segíti elő az MS. WAT?

  • torma1981
    veterán

    banki adat? ne legyél már nevetséges. ez nem a blikk!:D pont az ncore. vajon miért terjesztik a kamu meghívókat rá. na?

    :U :U :F :F

  • vzozo
    senior tag

    Qrva sokat írtál, nagyrészt értelmetlen zagyvaságot, ehhez képest a valóság az, hogy:
    1) az ISO fájlok leszedhetőek a Microsoft oldaláról (ezt nem tudtad)
    2) a checksum-juk ellenőrizhető bárki számára (ezt nem tudtad)
    3) aki, ne adj isten máshonnan szerzi be a fájlt az is ellenőrizheti: a fájlnevet, a fájlméretet (bájtra pontosan) és az SHA1/MD5 értékét - ha ez mind stimmel és a leszedett anyag rendesen telepíthető, akkor az NSA-n kívül nem találsz mást, aki ezt elő tudja állítani, ergo az ISO valódi (bár ez a lépés az 1) miatt most már okafogyott) - ezt rosszul tudtad
    4) Win 7, 8 és 8.1-hez is van olyan aktivátor, ami minden vírus- és féregkergető ellenőrzésen átment és átmegy hónapok/évek óta úgy, hogy nincs veszélyre utaló jel és a folyamatos tűzfal-ellenőrzés se mutat szokatlan, ismeretlen forgalmat. Mindehhez persze odafigyelésre és óvatos hozzáállásra van szükség - ezt is rosszul tudtad
    Jó lenne, ha magadba szállnál és a magas lóról lenéző kioktatás helyett átmennél kicsit read-only üzemmódba.

    1) az ISO fájlok leszedhetőek a Microsoft oldaláról (ezt nem tudtad)

    Jah, ahhoz képest, hogy nem tudtam, még kaptam is az oltást, amiért ezt ajánlottam (konkrétan az eval verziók letöltését). Ha az MSDN-re célzol: említettem, hogy van előfizetésem. Tehát ezzel luftot rúgtál.

    2) a checksum-juk ellenőrizhető bárki számára (ezt nem tudtad)

    Valóban nem tudtam, fel sem merült bennem, hogy publikusan előfizetés nélkül elérhetőek az MSDN hash-ek, mivel ezzel kvázi a kalózkodást segíti elő az MS. Nem logikus. Ha így nézzük, akkor igazad van.

    3) aki, ne adj isten máshonnan szerzi be a fájlt az is ellenőrizheti: a fájlnevet, a fájlméretet (bájtra pontosan) és az SHA1/MD5 értékét - ha ez mind stimmel és a leszedett anyag rendesen telepíthető, akkor az NSA-n kívül nem találsz mást, aki ezt elő tudja állítani, ergo az ISO valódi (bár ez a lépés az 1) miatt most már okafogyott) - ezt rosszul tudtad

    4) Win 7, 8 és 8.1-hez is van olyan aktivátor, ami minden vírus- és féregkergető ellenőrzésen átment és átmegy hónapok/évek óta úgy, hogy nincs veszélyre utaló jel és a folyamatos tűzfal-ellenőrzés se mutat szokatlan, ismeretlen forgalmat. Mindehhez persze odafigyelésre és óvatos hozzáállásra van szükség - ezt is rosszul tudtad

    Olyanokat adsz a számba, amiket sohasem állítottam, ez most kapufa...

    ha magadba szállnál és a magas lóról lenéző kioktatás helyett átmennél kicsit read-only üzemmódba.

    Mondod ezt az aláírásoddal, LOL... :C

    #303

    Ismersz olyan embert, akinek az msdn torrentes windowstol lett baja? Vagy a torrentes erintetlen office-tol?

    Próbáltam megerőltetni magamat, agyaltam rajta, de hirtelen nem jut eszembe olyan ismerősöm, akinél kalóz vindóz vagy office futna. Pedig nem kevés emberről van szó.

    Szóval nem, nem ismerek ilyen embert. Csak tedd hozzá, hogy kalózkodósat sem, szóval én rossz mintavétel vagyok most a számodra.

  • copass
    veterán

    Az akkor ne csodálkozzon ha szar lesz tőle a gépe.

    (#299) copass
    Na persze. Tuti az van. Azért nem kell üldözési mániának lenni. :D Ami az Ncoren,Bithumenen fent van az mind manipulált mi? Volt Windosom onnan és egyikkel sem volt semmi baj. Nem lopták el a banki adataimat stb.

    banki adat? ne legyél már nevetséges. ez nem a blikk!:D pont az ncore. vajon miért terjesztik a kamu meghívókat rá. na?

  • worxland
    addikt

    Érdekes eddig egyetlen egy Windows - nál nem volt tömeges adathalászat se komolyabb hekkelés.

    Jah, szóval az a pár tíz-százmillió vírusos gép meg botnet-tag akkor ezek szerint nem is vindózos? Hát akkor min futnak ezek a csodakártevők? A mikró vagy a hűtőgép oprendszerén?

    Én csak olyat töltök le amit sokat szednek és elolvasom a hozzászólásokat.

    Ami garancia... Mire is?

    Mesélj még ilyen szépeket! :C

    Qrva sokat írtál, nagyrészt értelmetlen zagyvaságot, ehhez képest a valóság az, hogy:
    1) az ISO fájlok leszedhetőek a Microsoft oldaláról (ezt nem tudtad)
    2) a checksum-juk ellenőrizhető bárki számára (ezt nem tudtad)
    3) aki, ne adj isten máshonnan szerzi be a fájlt az is ellenőrizheti: a fájlnevet, a fájlméretet (bájtra pontosan) és az SHA1/MD5 értékét - ha ez mind stimmel és a leszedett anyag rendesen telepíthető, akkor az NSA-n kívül nem találsz mást, aki ezt elő tudja állítani, ergo az ISO valódi (bár ez a lépés az 1) miatt most már okafogyott) - ezt rosszul tudtad
    4) Win 7, 8 és 8.1-hez is van olyan aktivátor, ami minden vírus- és féregkergető ellenőrzésen átment és átmegy hónapok/évek óta úgy, hogy nincs veszélyre utaló jel és a folyamatos tűzfal-ellenőrzés se mutat szokatlan, ismeretlen forgalmat. Mindehhez persze odafigyelésre és óvatos hozzáállásra van szükség - ezt is rosszul tudtad
    Jó lenne, ha magadba szállnál és a magas lóról lenéző kioktatás helyett átmennél kicsit read-only üzemmódba.

  • netpeti98
    addikt

    Az akkor ne csodálkozzon ha szar lesz tőle a gépe.

    (#299) copass
    Na persze. Tuti az van. Azért nem kell üldözési mániának lenni. :D Ami az Ncoren,Bithumenen fent van az mind manipulált mi? Volt Windosom onnan és egyikkel sem volt semmi baj. Nem lopták el a banki adataimat stb.

    Az aktívatoroknak és egyéb warez eszközöknek nincs kiadva a forráskódja, tehát senki sem fogja megmondani, hogy miket csinálhat még a háttérben. Attól, hogy a torrent oldal felhasználói semmit nem vesznek érszre, még simán lehet benne valami. Főleg, hogy a legtöbb vírusirtó alapból riaszt az ilyen cuccokra.

  • Lauda
    titán

    Ez a "több szem többet lát" érv már az open source szoftvereknél sem vált be, hackerek és biztonsági szakemberek sorra találják az évtizedes (!) bugokat kritikus komponensekben továbbra is...

    Várakozás, torrentezés, fórumozás, olvasgatás: talán a másik hasonló témában írtam: ha kell valami, megkeresem a gyártót, kattintok kettőt és ki van fizetve, le van töltve, tudom használni a garantáltan működőképes és meglepiktől mentes szoftvert...

    Ismersz olyan embert, akinek az msdn torrentes windowstol lett baja? Vagy a torrentes erintetlen office-tol? Mert en nem, de meg csak nem is olvastam ilyet. Hogy ki mit ganyol ossze az aktivatorokkal, az masik kerdes, azzal ki lehet fingatni egy eredeti szoftvert is.

  • schawo
    titán

    iso-ban azért érdekes lenne egy előre telepített keylogger. ha a júzer meg minden xar feltelepít az az ő baja.
    de egy hivatalos iso-ban nincs tyemmitye!:D warezolt akármilyen edisönbe meg simán!:D

    Ki mondta, hogy csak a Windows telepítővel lehet keyloggert beszívni?

  • vzozo
    senior tag

    Te a hozzászólásokból nem tudsz semmit sem netán leszűrni? Mi ebben a hihetetlen? Nagyobb torrent oldalakon több ezer hozzászólás is lehet egy kapósabb torrentnél. Ott biztos van egypár aki ért a dolgokhoz. Netán nagy külföldi oldalakon kipróbált, meg felet szoftver szerintem elég jó garancia,hogy nem szar vírusos,hekkelt szart szedjél le. A nagyobb oldalak elég hamar kiszűrik a szart. Nem kapkodni kell kell várni amíg egy rendes jó változat felkerül é azt letölteni.

    Ez a "több szem többet lát" érv már az open source szoftvereknél sem vált be, hackerek és biztonsági szakemberek sorra találják az évtizedes (!) bugokat kritikus komponensekben továbbra is...

    Várakozás, torrentezés, fórumozás, olvasgatás: talán a másik hasonló témában írtam: ha kell valami, megkeresem a gyártót, kattintok kettőt és ki van fizetve, le van töltve, tudom használni a garantáltan működőképes és meglepiktől mentes szoftvert...

  • torma1981
    veterán

    Van, akinek minden 0day kell. :)

    Az akkor ne csodálkozzon ha szar lesz tőle a gépe.

    (#299) copass
    Na persze. Tuti az van. Azért nem kell üldözési mániának lenni. :D Ami az Ncoren,Bithumenen fent van az mind manipulált mi? Volt Windosom onnan és egyikkel sem volt semmi baj. Nem lopták el a banki adataimat stb.

  • copass
    veterán

    Te a hozzászólásokból nem tudsz semmit sem netán leszűrni? Mi ebben a hihetetlen? Nagyobb torrent oldalakon több ezer hozzászólás is lehet egy kapósabb torrentnél. Ott biztos van egypár aki ért a dolgokhoz. Netán nagy külföldi oldalakon kipróbált, meg felet szoftver szerintem elég jó garancia,hogy nem szar vírusos,hekkelt szart szedjél le. A nagyobb oldalak elég hamar kiszűrik a szart. Nem kapkodni kell kell várni amíg egy rendes jó változat felkerül é azt letölteni.

    honnan tudod hogy a hozzászólások nem manipuláltak? sehonnan. szépen felpörgetik hogy szedjék és elterjesztik hogy jó. közben meg televan mumussal!:D

  • Dilikutya
    félisten

    Te a hozzászólásokból nem tudsz semmit sem netán leszűrni? Mi ebben a hihetetlen? Nagyobb torrent oldalakon több ezer hozzászólás is lehet egy kapósabb torrentnél. Ott biztos van egypár aki ért a dolgokhoz. Netán nagy külföldi oldalakon kipróbált, meg felet szoftver szerintem elég jó garancia,hogy nem szar vírusos,hekkelt szart szedjél le. A nagyobb oldalak elég hamar kiszűrik a szart. Nem kapkodni kell kell várni amíg egy rendes jó változat felkerül é azt letölteni.

    Van, akinek minden 0day kell. :)

  • copass
    veterán

    Miért is? A user ellen nem véd semmi.

    iso-ban azért érdekes lenne egy előre telepített keylogger. ha a júzer meg minden xar feltelepít az az ő baja.
    de egy hivatalos iso-ban nincs tyemmitye!:D warezolt akármilyen edisönbe meg simán!:D

  • torma1981
    veterán

    Érdekes eddig egyetlen egy Windows - nál nem volt tömeges adathalászat se komolyabb hekkelés.

    Jah, szóval az a pár tíz-százmillió vírusos gép meg botnet-tag akkor ezek szerint nem is vindózos? Hát akkor min futnak ezek a csodakártevők? A mikró vagy a hűtőgép oprendszerén?

    Én csak olyat töltök le amit sokat szednek és elolvasom a hozzászólásokat.

    Ami garancia... Mire is?

    Mesélj még ilyen szépeket! :C

    Te a hozzászólásokból nem tudsz semmit sem netán leszűrni? Mi ebben a hihetetlen? Nagyobb torrent oldalakon több ezer hozzászólás is lehet egy kapósabb torrentnél. Ott biztos van egypár aki ért a dolgokhoz. Netán nagy külföldi oldalakon kipróbált, meg felet szoftver szerintem elég jó garancia,hogy nem szar vírusos,hekkelt szart szedjél le. A nagyobb oldalak elég hamar kiszűrik a szart. Nem kapkodni kell kell várni amíg egy rendes jó változat felkerül é azt letölteni.

  • rt06
    veterán

    mert általában sem lehetetlen előállítani két különböző fájlt, aminek a hash-je egyezik, de ha direkt rossz szándékú vagy és van párszázezer gépből botneted akár hash törésre is, akkor meg különösen nem nagy cucc.

    marmint ket azonos meretu, azonos hash-u (raadasul mondjuk ket kulon algoritmussal, mert egyre tobb helyen latok sha es valami egyeb hash-t, vagy tobbfele sha hash-t) es azonosan viselkedo file-t?
    mert edeskeves, ha a filemeret es a hash egyezik, ha az iso nem mount-olhato fel, a tomoritett allomany nem bonthato ki, az exe nem indithato

  • Gdi
    senior tag

    mert általában sem lehetetlen előállítani két különböző fájlt, aminek a hash-je egyezik, de ha direkt rossz szándékú vagy és van párszázezer gépből botneted akár hash törésre is, akkor meg különösen nem nagy cucc.

    Lehetséges, de ez már paranoid :D
    Ellenőrizd a fájllistát, és egyesével a hasheket is. WIM tartalmát is. Meg az ágy alatt a szörnyeket :)

    Mivel SHA1 és MD5 elég különbözően számolódik, a kettőt egyszerre halmozottan nehezebb.
    (bár most nem tudom, hogy MSDNen megadják-e mindkettőt)

  • fordfairlane
    veterán

    mert általában sem lehetetlen előállítani két különböző fájlt, aminek a hash-je egyezik, de ha direkt rossz szándékú vagy és van párszázezer gépből botneted akár hash törésre is, akkor meg különösen nem nagy cucc.

    Ha ennyire nem nagy cucc, akkor talán állíts elő egy hamis lemezképet, aminek egyezik a SHA-1 kódja a hivatalos lemezképekével.

  • copass
    veterán

    A legális windowsok garmadáján is ott pislognak a keyloggerek, botok, ad appok.

    mondjuk ezt nehezen hiszem el...

  • bambano
    titán

    mert általában sem lehetetlen előállítani két különböző fájlt, aminek a hash-je egyezik, de ha direkt rossz szándékú vagy és van párszázezer gépből botneted akár hash törésre is, akkor meg különösen nem nagy cucc.

  • rt06
    veterán

    "Régebben hivatalos win 7 iso-k hashjeit összehasonlítottam az ilyen módon talált hash-ekkel, stimmeltek.": mit jelent az, hogy két fájl hash-je egyezik, különös tekintettel a feltételezett rossz szándékra? semmit.

    miert is?

  • bambano
    titán

    Régebben hivatalos win 7 iso-k hashjeit összehasonlítottam az ilyen módon talált hash-ekkel, stimmeltek.
    Az internet korában nagyon hamar kiderülne ha kamu lenne.

    (#269) Snoop-y:

    na ez meg a másik, msdnről ki szoktak kerülni a publikus netre ezek a hashek elég hamar, mindenki innen veszi át.

    "Régebben hivatalos win 7 iso-k hashjeit összehasonlítottam az ilyen módon talált hash-ekkel, stimmeltek.": mit jelent az, hogy két fájl hash-je egyezik, különös tekintettel a feltételezett rossz szándékra? semmit.

  • Dilikutya
    félisten

    Érdekes eddig egyetlen egy Windows - nál nem volt tömeges adathalászat se komolyabb hekkelés.

    Jah, szóval az a pár tíz-százmillió vírusos gép meg botnet-tag akkor ezek szerint nem is vindózos? Hát akkor min futnak ezek a csodakártevők? A mikró vagy a hűtőgép oprendszerén?

    Én csak olyat töltök le amit sokat szednek és elolvasom a hozzászólásokat.

    Ami garancia... Mire is?

    Mesélj még ilyen szépeket! :C

    Azoknál nem a telepítőben volt a kártevő. Nagyobb torrenteken régóta szinte csak MSDN iso-k vannak, ami meg nem az, arról is hamar kiderül, ha férges, és törlik. Cirill betűs torrenteken persze bármi előfordulhat, és rendszerint elő is fordul. :)
    Az XP idején a hamis kódokkal Corporate Edition-t lehetett telepíteni, amit nem kell aktiválni, A Vista/7 pedig bootloaderrel megy, azt utólag kell feltenni úgy is.

  • schawo
    titán

    Nem is az enkóros MSDN iso a gond, hanem az aktivátor, amit a fórumban linkelnek hozzá, vagy te vadászod le valahonnan. Meg én még ott tartok Windows 8-nál, hogy távol-keleti KMS szerver van hozzá, amit bármikor lelőhetnek, és kereshetsz másikat, vagy másik aktiválási megoldást. Nem is "aktiváltam" soha egyetlen tört Windows 8-at sem, ha valakinek pl. gépet telepítek, el is mondom, hogy nem teszem fel, mert felelősséget nem vállalok érte, hogy meddig működik, aztán pár havonta meg neki se jó, ha újra kell telepíteni. Ha nagyon Windows 8-at akar, akkor vegyen egyet, ha nem akar érte 40 ezret fizetni, 11-ért is megkapja, ha van a közelben diák, és az Professional ráadásul, na nem mintha otthonra nem lenne bőven elég az alap, viszonylag kevesen akarják otthon tartományba léptetni. Maszek laptopot meg ne vigyünk a céges hálóra.

    A legális windowsok garmadáján is ott pislognak a keyloggerek, botok, ad appok.

  • Lauda
    titán

    Nem is az enkóros MSDN iso a gond, hanem az aktivátor, amit a fórumban linkelnek hozzá, vagy te vadászod le valahonnan. Meg én még ott tartok Windows 8-nál, hogy távol-keleti KMS szerver van hozzá, amit bármikor lelőhetnek, és kereshetsz másikat, vagy másik aktiválási megoldást. Nem is "aktiváltam" soha egyetlen tört Windows 8-at sem, ha valakinek pl. gépet telepítek, el is mondom, hogy nem teszem fel, mert felelősséget nem vállalok érte, hogy meddig működik, aztán pár havonta meg neki se jó, ha újra kell telepíteni. Ha nagyon Windows 8-at akar, akkor vegyen egyet, ha nem akar érte 40 ezret fizetni, 11-ért is megkapja, ha van a közelben diák, és az Professional ráadásul, na nem mintha otthonra nem lenne bőven elég az alap, viszonylag kevesen akarják otthon tartományba léptetni. Maszek laptopot meg ne vigyünk a céges hálóra.

    Az aktivator teljesen mas teszta, szandekosan nem is hoztam elo. Az mindenkinek a maga felelossege, hogy hasznalja-e vagy sem es onnantol mar illegalis az egesz. En csak onmagaban a torrentre feltoltott msdn winekrol beszeltem, amiket aktivalhatsz sajat kulccsal es teljesen legalis rendszered van. ;) En a notimmal vagyok igy. Eredeti win7-el vettem, akkor elo volt telepitve, de lemez nincs, csak kulcs. Ha majd ujra kell telepiteni, leszippantok egyet torrentrol a kulcsommal beaktivalom es kesz is vagyok. ;)

  • Dilikutya
    félisten

    Komolyan ez a cirkusz a windowsokkal, soha nem volt gond a torrentes msdn-el. Ellenben egy csomo program telepit fel mindenfele adware-t meg figyeloket meg kezdolapokat, reklamokat es persze valami szoveg oda van biggyesztve, hogy ez meg ez telepul, de az ember nem szamit ra es csak nyomja tovabb. Legutobb a coretemp szivatott fel napig, mert feltelpitett egy kartevot es csak a rendszervisszaallitas tudta eltuntetni. Persze lehet mondani, hogy az ember miert nem figyel, de a szerzodesen is ott van minden, csak kisbetuvel elrejtve. :W

    Nem is az enkóros MSDN iso a gond, hanem az aktivátor, amit a fórumban linkelnek hozzá, vagy te vadászod le valahonnan. Meg én még ott tartok Windows 8-nál, hogy távol-keleti KMS szerver van hozzá, amit bármikor lelőhetnek, és kereshetsz másikat, vagy másik aktiválási megoldást. Nem is "aktiváltam" soha egyetlen tört Windows 8-at sem, ha valakinek pl. gépet telepítek, el is mondom, hogy nem teszem fel, mert felelősséget nem vállalok érte, hogy meddig működik, aztán pár havonta meg neki se jó, ha újra kell telepíteni. Ha nagyon Windows 8-at akar, akkor vegyen egyet, ha nem akar érte 40 ezret fizetni, 11-ért is megkapja, ha van a közelben diák, és az Professional ráadásul, na nem mintha otthonra nem lenne bőven elég az alap, viszonylag kevesen akarják otthon tartományba léptetni. Maszek laptopot meg ne vigyünk a céges hálóra.

  • vzozo
    senior tag

    Ebnyi erővel ne töltsünk le semmit a netről mert ki tudja miben mi van. Érdekes eddig egyetlen egy Windows - nál nem volt tömeges adathalászat se komolyabb hekkelés.

    Érdekes eddig egyetlen egy Windows - nál nem volt tömeges adathalászat se komolyabb hekkelés.

    Jah, szóval az a pár tíz-százmillió vírusos gép meg botnet-tag akkor ezek szerint nem is vindózos? Hát akkor min futnak ezek a csodakártevők? A mikró vagy a hűtőgép oprendszerén?

    Én csak olyat töltök le amit sokat szednek és elolvasom a hozzászólásokat.

    Ami garancia... Mire is?

    Mesélj még ilyen szépeket! :C

  • rt06
    veterán

    Héló, én ezzel tisztában vagyok, van MSDN előfizetésem.

    Na akkor vegyük át újra:

    - Ne tölts torrentről, mert nem tudhatod, hogy eredeti-e
    - De ott van mellette a hash
    - A hash, ami honnan származik?
    - A warez jóska azt mondja, hogy az MSDN-ről másolta a hash-t is
    - Aha, oké, de honnan tudod, hogy tényleg?
    - Mert ott van az MSDN-en, most néztem meg
    - De ha egyszer látod az MSDN-en, akkor van hozzáférésed, ergo le tudod tölteni az eredetit, miért lenne szükséged a torrentesre?

    Csak én gondolom azt, hogy itt a saját farkába harapott a kígyó? :))

    Szerk: typo

    mert mikor legutobb neztem, az msdn-es letoltokliens egy halom fos volt

  • sztanozs
    veterán

    Ebnyi erővel ne töltsünk le semmit a netről mert ki tudja miben mi van. Érdekes eddig egyetlen egy Windows - nál nem volt tömeges adathalászat se komolyabb hekkelés.

    Azért a "semmit" és a "windows 7 loader" letöltése között óriási a különbség.

  • torma1981
    veterán

    Komolyan ez a cirkusz a windowsokkal, soha nem volt gond a torrentes msdn-el. Ellenben egy csomo program telepit fel mindenfele adware-t meg figyeloket meg kezdolapokat, reklamokat es persze valami szoveg oda van biggyesztve, hogy ez meg ez telepul, de az ember nem szamit ra es csak nyomja tovabb. Legutobb a coretemp szivatott fel napig, mert feltelpitett egy kartevot es csak a rendszervisszaallitas tudta eltuntetni. Persze lehet mondani, hogy az ember miert nem figyel, de a szerzodesen is ott van minden, csak kisbetuvel elrejtve. :W

    Így van. Itt volt a utorrent ügy. Simán telepített bányász progit. Pedig az legális. Ennyit ezekről a sok szarokról. Én nem telepítek semmi szart még is néha felkerül valamu szar a gépre.

    (#279) netpeti98
    Én csak olyat töltök le amit sokat szednek és elolvasom a hozzászólásokat.

  • netpeti98
    addikt

    Ebnyi erővel ne töltsünk le semmit a netről mert ki tudja miben mi van. Érdekes eddig egyetlen egy Windows - nál nem volt tömeges adathalászat se komolyabb hekkelés.

    Volt már példa rá, hogy csomagoltak pár apróságot az ISO fájlokba.

    De ha valaki csak azért szed le MSDN ISO-t torrentről mert nincs telepítője, de van hivatalos kulcsa és megbizonyosodik az érintetlenségről az nem valószínű hogy bajba kerül.

  • Lauda
    titán

    Ebnyi erővel ne töltsünk le semmit a netről mert ki tudja miben mi van. Érdekes eddig egyetlen egy Windows - nál nem volt tömeges adathalászat se komolyabb hekkelés.

    Komolyan ez a cirkusz a windowsokkal, soha nem volt gond a torrentes msdn-el. Ellenben egy csomo program telepit fel mindenfele adware-t meg figyeloket meg kezdolapokat, reklamokat es persze valami szoveg oda van biggyesztve, hogy ez meg ez telepul, de az ember nem szamit ra es csak nyomja tovabb. Legutobb a coretemp szivatott fel napig, mert feltelpitett egy kartevot es csak a rendszervisszaallitas tudta eltuntetni. Persze lehet mondani, hogy az ember miert nem figyel, de a szerzodesen is ott van minden, csak kisbetuvel elrejtve. :W

  • torma1981
    veterán

    Szvsz bőven elég ha csak egyet nyit...

    Ebnyi erővel ne töltsünk le semmit a netről mert ki tudja miben mi van. Érdekes eddig egyetlen egy Windows - nál nem volt tömeges adathalászat se komolyabb hekkelés.

  • sztanozs
    veterán

    Plusz ha megis vigyazol aztan az xy activatorral jol beaktivalod az eredeti msdn -rol toltott cuccot akkor csak imatkozhatsz hogy az ne nyisson 28 millio backdoort a gepeden...

    Szvsz bőven elég ha csak egyet nyit...

  • Snoop-y
    veterán

    MSDNen a hash-t látod előfizu nélkül is, sima ms accounttal bejelentkezve. (letölteni még nem tudod, meg nincs hozzá kulcs)
    Összehasonlításhoz meg csinálsz egyet a saját fájlról.

    MD5/SHA1-et úgy hamisítani, hogy méretre is stimmeljen, és tartalma működjön is, elég nehéz.

    Innen még 2 lehetőség van:
    -MSDN előfizetéss ide vagy oda, de nem tudsz kivonatolót számoltatni/készíteni valami alkalmazással... akkor megérdemled.
    -Csórikámat annyira érdekli a dolog, hogy ő inkább az optimizált-tuningolt-integrált Supreme Black Gamer OMFG-tuned Hiper-Ultimate verziót választja.

    Plusz ha megis vigyazol aztan az xy activatorral jol beaktivalod az eredeti msdn -rol toltott cuccot akkor csak imatkozhatsz hogy az ne nyisson 28 millio backdoort a gepeden...

  • Gdi
    senior tag

    Héló, én ezzel tisztában vagyok, van MSDN előfizetésem.

    Na akkor vegyük át újra:

    - Ne tölts torrentről, mert nem tudhatod, hogy eredeti-e
    - De ott van mellette a hash
    - A hash, ami honnan származik?
    - A warez jóska azt mondja, hogy az MSDN-ről másolta a hash-t is
    - Aha, oké, de honnan tudod, hogy tényleg?
    - Mert ott van az MSDN-en, most néztem meg
    - De ha egyszer látod az MSDN-en, akkor van hozzáférésed, ergo le tudod tölteni az eredetit, miért lenne szükséged a torrentesre?

    Csak én gondolom azt, hogy itt a saját farkába harapott a kígyó? :))

    Szerk: typo

    MSDNen a hash-t látod előfizu nélkül is, sima ms accounttal bejelentkezve. (letölteni még nem tudod, meg nincs hozzá kulcs)
    Összehasonlításhoz meg csinálsz egyet a saját fájlról.

    MD5/SHA1-et úgy hamisítani, hogy méretre is stimmeljen, és tartalma működjön is, elég nehéz.

    Innen még 2 lehetőség van:
    -MSDN előfizetéss ide vagy oda, de nem tudsz kivonatolót számoltatni/készíteni valami alkalmazással... akkor megérdemled.
    -Csórikámat annyira érdekli a dolog, hogy ő inkább az optimizált-tuningolt-integrált Supreme Black Gamer OMFG-tuned Hiper-Ultimate verziót választja.

  • vzozo
    senior tag

    A hash-t tudod ellenőrizni direkt az erre a célre készített programokkal, az MSDN weboldalán pedig meg tudod nézni őket regisztráció nélkül is.
    Mondjuk ha valaki warezol akkor sokat nem ér a eredeti ISO-val, az okosítók úgyis belepiszkálnak a rendszerbe.

    Szerencsére az MS mára már biztosít hivatalos forrást az ISO-k letöltéséhez az eredeti licencel rendelkezők számára. :)

    A hash-t tudod ellenőrizni direkt az erre a célre készített programokkal

    Nem mondod? :Y Tényleg az jött le a hozzászólásaimból, hogy gondom lenne egy hash ellenőrzésével? :U

    az MSDN weboldalán pedig meg tudod nézni őket regisztráció nélkül is.

    Ez viszont új infó volt, köszönöm, tényleg. :R Hát így már más a leányzó fekvése.

  • Snoop-y
    veterán

    Héló, én ezzel tisztában vagyok, van MSDN előfizetésem.

    Na akkor vegyük át újra:

    - Ne tölts torrentről, mert nem tudhatod, hogy eredeti-e
    - De ott van mellette a hash
    - A hash, ami honnan származik?
    - A warez jóska azt mondja, hogy az MSDN-ről másolta a hash-t is
    - Aha, oké, de honnan tudod, hogy tényleg?
    - Mert ott van az MSDN-en, most néztem meg
    - De ha egyszer látod az MSDN-en, akkor van hozzáférésed, ergo le tudod tölteni az eredetit, miért lenne szükséged a torrentesre?

    Csak én gondolom azt, hogy itt a saját farkába harapott a kígyó? :))

    Szerk: typo

    En nem warezolok oprendszert mivel nekem van hivatalbol mindenem.
    Ettol fuggetlenul egy normalis torrent oldalon mellekelve van a hash screenshot MSDN-rol amit egyszer ketszer mar megneztem kivancsisagbol es tenyleg az volt. Marmint a hash az tenyleg MSDN-cucc volt.
    Rengetegen raknak fel hivatalos dolgokat.

    Amit persze ugyanugy cseszhetsz mert fogalmad sincs egy activator mit is csinal igazan a rendszereden...

  • netpeti98
    addikt

    Héló, én ezzel tisztában vagyok, van MSDN előfizetésem.

    Na akkor vegyük át újra:

    - Ne tölts torrentről, mert nem tudhatod, hogy eredeti-e
    - De ott van mellette a hash
    - A hash, ami honnan származik?
    - A warez jóska azt mondja, hogy az MSDN-ről másolta a hash-t is
    - Aha, oké, de honnan tudod, hogy tényleg?
    - Mert ott van az MSDN-en, most néztem meg
    - De ha egyszer látod az MSDN-en, akkor van hozzáférésed, ergo le tudod tölteni az eredetit, miért lenne szükséged a torrentesre?

    Csak én gondolom azt, hogy itt a saját farkába harapott a kígyó? :))

    Szerk: typo

    A hash-t tudod ellenőrizni direkt az erre a célre készített programokkal, az MSDN weboldalán pedig meg tudod nézni őket regisztráció nélkül is.
    Mondjuk ha valaki warezol akkor sokat nem ér a eredeti ISO-val, az okosítók úgyis belepiszkálnak a rendszerbe.

    Szerencsére az MS mára már biztosít hivatalos forrást az ISO-k letöltéséhez az eredeti licencel rendelkezők számára. :)

  • vzozo
    senior tag

    MSDN-en van hash. Szerinted mi hogyan ellenorizzuk a csillio softwaret amit betarolunk belso installhoz?

    Verifying the integrity of completed downloads

    After your download has completed, you can compare your download copy to the original to verify that the download was successful. For this purpose, the SHA-1 hash value is provided for each download available on Subscriber Downloads. To view the SHA-1 hash value, click “Details” in the download’s listing on Subscriber Downloads.

    Héló, én ezzel tisztában vagyok, van MSDN előfizetésem.

    Na akkor vegyük át újra:

    - Ne tölts torrentről, mert nem tudhatod, hogy eredeti-e
    - De ott van mellette a hash
    - A hash, ami honnan származik?
    - A warez jóska azt mondja, hogy az MSDN-ről másolta a hash-t is
    - Aha, oké, de honnan tudod, hogy tényleg?
    - Mert ott van az MSDN-en, most néztem meg
    - De ha egyszer látod az MSDN-en, akkor van hozzáférésed, ergo le tudod tölteni az eredetit, miért lenne szükséged a torrentesre?

    Csak én gondolom azt, hogy itt a saját farkába harapott a kígyó? :))

    Szerk: typo

  • Snoop-y
    veterán

    Az előbb még a torrentboltos verziókról volt szó, amelyek bemondásra azonosak az msdn-esekkel. Nem értem, hogyan jön ide a linked.

    (#257) Snoop-y

    Amit mióta is publikál az MSDN? Hogyan ellenőrzöd?

    MSDN-en van hash. Szerinted mi hogyan ellenorizzuk a csillio softwaret amit betarolunk belso installhoz?

    Verifying the integrity of completed downloads

    After your download has completed, you can compare your download copy to the original to verify that the download was successful. For this purpose, the SHA-1 hash value is provided for each download available on Subscriber Downloads. To view the SHA-1 hash value, click “Details” in the download’s listing on Subscriber Downloads.

  • nubreed
    nagyúr

    Aha, tehát egy random 3rd party fórumba egy noname emberke beírt pár számot.

    Seems legit.

    Régebben hivatalos win 7 iso-k hashjeit összehasonlítottam az ilyen módon talált hash-ekkel, stimmeltek.
    Az internet korában nagyon hamar kiderülne ha kamu lenne.

    (#269) Snoop-y:

    na ez meg a másik, msdnről ki szoktak kerülni a publikus netre ezek a hashek elég hamar, mindenki innen veszi át.

  • vzozo
    senior tag

    Mondjuk egy kis google kereséssel simán meg lehet találni.

    Pl egy a találatok közül:
    [link]

    Aha, tehát egy random 3rd party fórumba egy noname emberke beírt pár számot.

    Seems legit.

  • King Unique
    titán

    Te a Windows 7 start menüjében keresgélve jutottál el az indítani kívánt programhoz? Én csak elkezdtem gépelni a keresőbe, 3-4 karakter után már lehetett is indítani a találatok közül. Tisztább, szárazabb, biztons... gyorsabb érzés!

    Maximálisan egyed tudok érteni, a 8-as kapcsán korábban és most leírtakkal. :K Eleve túl van lihegve ez az egész használhatatlan dolog, de azt már kér magyarázni a keménymagnak...
    Én mondjuk ritkábban szoktam keresőből indítani programokat, de most jobban megnézegetve, jó dolog. Persze inkább tálca, esetleg asztal, ahonnan kényelmesebb, de nekem leginkább kezdőképernyőről, mert az asztalt nem szeretem teleszemetelni. Előbbit meg nyugodtan lehet, kategorizálni, stb, v akár alkalmazások listájára lecserélni, ott is kategórizálni. Illetve Win billentyűvel váltani, indítani és baromi kénylemes és gyors dolog, mintsem Start menüben legózni...
    + a Start gomb menü is roppant hasznos, szerncsére Win10-ben is maghagyták egyelőre, reélem marad is.

    (#264) vicze1: amit én vázoltam, az se lassabb és ugyanolyan hatékony. De, ha vkinek annyira sír a szája, v korlátolt, akkor mi tartja vissza, h felrakjon egy free külső Start menüt 2 perc alatt?? Amik megjegyzem, tudásban, testreszabhatóságban lazán elverik a Win7 beépítettjét..
    .

  • vicze
    félisten

    Te a Windows 7 start menüjében keresgélve jutottál el az indítani kívánt programhoz? Én csak elkezdtem gépelni a keresőbe, 3-4 karakter után már lehetett is indítani a találatok közül. Tisztább, szárazabb, biztons... gyorsabb érzés!

    Ne kezdjük ezt könyörgök...
    Valóban váltogatni a bevitelt aztán sokkal tisztább szárazabb, pláne nem gyorsabb... Mire a billentyűzethez emeled a kezed addigra fut a program nálam. A gépelés azoknak van akik ráérnek és fogalmuk sincs mit csinálnak/keresnek, nekik tök jó, de általánosan egy powerusernek, akinek jól beállított és karbantartott gépe van, felesleges.

  • nubreed
    nagyúr

    Az előbb még a torrentboltos verziókról volt szó, amelyek bemondásra azonosak az msdn-esekkel. Nem értem, hogyan jön ide a linked.

    (#257) Snoop-y

    Amit mióta is publikál az MSDN? Hogyan ellenőrzöd?

    Mondjuk egy kis google kereséssel simán meg lehet találni.

    Pl egy a találatok közül:
    [link]

  • King Unique
    titán

    "Az ingyen dolgot, itteni "másik rendszer" troll híveitől kérdezd, ők pedzegetik mindig, h minek fizetni a winfosért, mikor ott a másik, ami tökéletes kiváltja ingyééér. :D "

    Nem bírom ki, megkérdezem: melyik másik rendszerre gondoltál - Linux vagy OS X? :DDD

    Szerinted? :D Az L betűsre, a X-esek általában elvannak a saját kis világukban.

  • Dilikutya
    félisten

    Ha gépelni akarok akkor nyitok egy parancssort, nekem az új felület egyértelműen visszalépés. Attól hogy lehet élni vele még nem fogom jobbnak ítélni.

    Te a Windows 7 start menüjében keresgélve jutottál el az indítani kívánt programhoz? Én csak elkezdtem gépelni a keresőbe, 3-4 karakter után már lehetett is indítani a találatok közül. Tisztább, szárazabb, biztons... gyorsabb érzés!

  • macman507
    aktív tag

    Tehát lesz hivatalos kalózverzió aka demó és lesz majd egy opció, hogy "itt veheted meg" :)
    Eddig ezt én így értelemezem. :))

  • SityiSXT
    őstag

    Igen részben, de én arra gondoltam, hogy áldásukat adják a warez--upgrade= teljesen szabályos, ok (netán jogtiszta is) dologra is, mert az gáz lett volna...

    (#235) -RARA-: így van, számból vetted ki a gondolatokat. :R
    Ha 5 ezer lenne a licensz, azt se venné meg a home tuja nagy átlag, inkább elszórná más hülyeségre...
    Az ingyen dolgot, itteni "másik rendszer" troll híveitől kérdezd, ők pedzegetik mindig, h minek fizetni a winfosért, mikor ott a másik, ami tökéletes kiváltja ingyééér. :D

    "Az ingyen dolgot, itteni "másik rendszer" troll híveitől kérdezd, ők pedzegetik mindig, h minek fizetni a winfosért, mikor ott a másik, ami tökéletes kiváltja ingyééér. :D "

    Nem bírom ki, megkérdezem: melyik másik rendszerre gondoltál - Linux vagy OS X? :DDD

  • vzozo
    senior tag

    Hát, ha az MS oldaláról töltöd le az ISO-t, az azért valószínűleg eredeti.
    [link]

    Az előbb még a torrentboltos verziókról volt szó, amelyek bemondásra azonosak az msdn-esekkel. Nem értem, hogyan jön ide a linked.

    (#257) Snoop-y

    Amit mióta is publikál az MSDN? Hogyan ellenőrzöd?

  • Snoop-y
    veterán

    Honnan is tudjuk, hogy mi a mókolt és a nem mókolt? Mert mellé írja a kedves warez huszár, hogy "eredeti msdn", és akkor azt el is kell már hinni?

    Mert mellette van a hash...

  • worxland
    addikt

    Honnan is tudjuk, hogy mi a mókolt és a nem mókolt? Mert mellé írja a kedves warez huszár, hogy "eredeti msdn", és akkor azt el is kell már hinni?

    Hát, ha az MS oldaláról töltöd le az ISO-t, az azért valószínűleg eredeti.
    [link]

  • Több telepített programnál is működik a keresés, nem kell csempézni, meg a start képernyőt böngészni. Abszolút jelentéktelen dolog. Ugyanúgy használom a 8.1-et, mint anno az XP-t vagy a 7-et, a régi start menüből is csak a beállításokig mentem el. A felületnek nincsenek hiányosságai. Windows 7-ről nincs is jelenleg sok értelme váltani, annyi újdonságot nem hozott. De új gépre, vagy jobb gépekre XP-t leváltani érdemes. Én váltottam a Win7-ről Win8-ra majd tisztán feltéve 8.1-re. Csempéről a próbálgatás időszakát leszámítva semmit sem indítottam még el.

    Ha gépelni akarok akkor nyitok egy parancssort, nekem az új felület egyértelműen visszalépés. Attól hogy lehet élni vele még nem fogom jobbnak ítélni.

  • Dilikutya
    félisten

    "Esetleg az asztalon nem szereplő programok keresésére..."

    Vannak akik kinőttek a "televágom az asztalt ikonokkal" korszakból...

    "Korlátoltság élből köpködni a Windows 8-at, nagyon jó stabil, gyors rendszer."

    Az én tapasztalatom az, hogy a 8/8.1 semmivel sem stabilabb a 7-nél, se nem látványosan gyorsabb, a bootidőt is csak úgy tudták lefaragni, hogy leállás helyett hibernálja magát a rendszer, ami miatt rendesen leállítani sem lehet, max. parancssorból. De nem erről volt szó, úgyhogy leszel szíves nem lehülyézni amiért nekem nem tetszik a GUI. Szerintem az ugyanis alapvető egy felhasználó szemszögéből, a hiányosságait a rendszer működésével elhessegetni a Linuxosokra jellemző terelés.

    "Én utálom, hogy a munkahelyi gépemen XP van."

    Az XP nyilván egy dinoszaurusz, ideje lenne kihalnia, de megint csak nem erről volt eddig szó. Legalábbis én nem hoztam fel az XP-t semmilyen módon.

    Több telepített programnál is működik a keresés, nem kell csempézni, meg a start képernyőt böngészni. Abszolút jelentéktelen dolog. Ugyanúgy használom a 8.1-et, mint anno az XP-t vagy a 7-et, a régi start menüből is csak a beállításokig mentem el. A felületnek nincsenek hiányosságai. Windows 7-ről nincs is jelenleg sok értelme váltani, annyi újdonságot nem hozott. De új gépre, vagy jobb gépekre XP-t leváltani érdemes. Én váltottam a Win7-ről Win8-ra majd tisztán feltéve 8.1-re. Csempéről a próbálgatás időszakát leszámítva semmit sem indítottam még el.

  • King Unique
    titán

    "Na, erről van szó, ezt pedzegettm én már tegnap is, h elég cinkes lenne, ha az MS egy ilyen húzáshoz a nevét adná..."

    Már a nevét adta. Vagy milyen húzásra gondolsz?

    Okosítóra meg szerintem nem lesz semmi szükség.

    Igen részben, de én arra gondoltam, hogy áldásukat adják a warez--upgrade= teljesen szabályos, ok (netán jogtiszta is) dologra is, mert az gáz lett volna...

    (#235) -RARA-: így van, számból vetted ki a gondolatokat. :R
    Ha 5 ezer lenne a licensz, azt se venné meg a home tuja nagy átlag, inkább elszórná más hülyeségre...
    Az ingyen dolgot, itteni "másik rendszer" troll híveitől kérdezd, ők pedzegetik mindig, h minek fizetni a winfosért, mikor ott a másik, ami tökéletes kiváltja ingyééér. :D

  • vzozo
    senior tag

    Pontosan. Nem a mokoltat kell letölteni. Ennyi.

    Honnan is tudjuk, hogy mi a mókolt és a nem mókolt? Mert mellé írja a kedves warez huszár, hogy "eredeti msdn", és akkor azt el is kell már hinni?

  • torma1981
    veterán

    Ami kokanyolt windows, ahhoz oda van irva. Amugy meg tele vannak a torrent oldalak erintetlen msdn verziokkal, amit ha nem kezdesz el aktivatorokkal bombazni, ugyan azt nyujtja, mint a bolti. Rosszul fogalmaztam. Legalabb annyira szeretetcsomag mentes, mint a bolti.

    nubreed nem jogositja fel. De nem is ez volt a lenyeg.

    Pontosan. Nem a mokoltat kell letölteni. Ennyi.

  • Lauda
    titán

    Igen csak azt is meg kéne értenie a szerencsétlennek, hogy a torrentelt vindóz, víruskereső nagy valószínűséggel tartalmaz egyéb "szeretetcsomagot" (=trójait, stb) amit azért az eredeti, legális forrásból származó nem. Ha valakinek nem ér meg a saját biztonsága 30000 Ft-ot mondjuk kb 5-6 évente, akkor az magára vessen.
    Meg azt is meg kéne érteni, hogy ezek a dolgok ugyanolyan kereskedelmi termékek mint mondjuk egy doboz cigi vagy egy kiló kenyér.

    Mondjuk abból a szempontból jobb a helyzet, hogy mostmár legális Windowssal együtt árult notit lehet kapni akár már 120e. környékén is. Azért sokan ilyet vesznek.

    (#250) Lauda:

    És ez feljogosít bárkit is arra, hogy torrentezze le magának akár a nem kókányolt vindózt?

    Ami kokanyolt windows, ahhoz oda van irva. Amugy meg tele vannak a torrent oldalak erintetlen msdn verziokkal, amit ha nem kezdesz el aktivatorokkal bombazni, ugyan azt nyujtja, mint a bolti. Rosszul fogalmaztam. Legalabb annyira szeretetcsomag mentes, mint a bolti.

    nubreed nem jogositja fel. De nem is ez volt a lenyeg.

  • nubreed
    nagyúr

    Alapvetően teljesen egyetértek, de a válasz teljesen triviális: torrenten nem lehet letölteni hardvert, cigit, táskát, iPhone-t, stb.

    Igen csak azt is meg kéne értenie a szerencsétlennek, hogy a torrentelt vindóz, víruskereső nagy valószínűséggel tartalmaz egyéb "szeretetcsomagot" (=trójait, stb) amit azért az eredeti, legális forrásból származó nem. Ha valakinek nem ér meg a saját biztonsága 30000 Ft-ot mondjuk kb 5-6 évente, akkor az magára vessen.
    Meg azt is meg kéne érteni, hogy ezek a dolgok ugyanolyan kereskedelmi termékek mint mondjuk egy doboz cigi vagy egy kiló kenyér.

    Mondjuk abból a szempontból jobb a helyzet, hogy mostmár legális Windowssal együtt árult notit lehet kapni akár már 120e. környékén is. Azért sokan ilyet vesznek.

    (#250) Lauda:

    És ez feljogosít bárkit is arra, hogy torrentezze le magának akár a nem kókányolt vindózt?

  • Persze tuti szét mokolják a torrentes verziót. Ezt honnan veszítek?
    Ha meg tört verziót használ valaki mennyi esélye hogy becsongetnek hozzá a rendőrök? Semennyi.

    Azért vannak köztük olyan releasek, amibe a készítő belerakott ilyen-olyan frissítéseket is. Ott ki tudja milyen "szeretetcsomagot" pakolt még be melléjük?

  • vzozo
    senior tag

    Persze tuti szét mokolják a torrentes verziót. Ezt honnan veszítek?
    Ha meg tört verziót használ valaki mennyi esélye hogy becsongetnek hozzá a rendőrök? Semennyi.

    Ha meg tört verziót használ valaki mennyi esélye hogy becsongetnek hozzá a rendőrök?

    Van, aki a rendőröktől fél.

    Mások pedig attól, hogy a tört verzióban keylogger, hátsóajtó, botnet kliens, etc. található. Nyilván "nagyon" megnyugtató tudat egy kompromittált oprendszeren banki és tőzsdei ügyeket intézni, orvosi leleteket, családi fotókat, videókat tárolni...

  • D.Va
    őstag

    A másik:
    Azt sem értem hogy miért lett elvárás egyáltalán hogy az oprendszer ingyen legyen. Ingyen a hülye sem dolgozik. Én is szeretem ha kifizetik a munkámat. Egy oprendszert meg nem 2 ember kalapál össze egy hétvége alatt... miért is kellene ingyen dolgozniuk? Nem védem őket mert nyilván jól keresnek, de azt nem várom el senkitől hogy ingyen dolgozzon...

  • Lauda
    titán

    Nem kevered esetleg a regisztrálást az aktiválással? Mert ha a jogtisztán megvett lemezről van feltelepítve a win akkor is ha nem aktiválja az 1 hónapon belül akkor ki fogja írni a ("jogtiszta") rendszer hogy "szoftverhamisítás áldozata lett."
    Sőt mostanában amiket telepítek (jogtiszta lemezről) csak 3 nap van a kulcs aktiválására, mert ha nem akkor fekete lesz a háttér és szintén kiírja hogy hamis a windows.

    Szóval aktiválni mindenképp kell a windowst eredeti kulccsal, csak regisztrálni nem muszály.

    Na ez egyre jobb lesz. ;]

  • torma1981
    veterán

    Persze tuti szét mokolják a torrentes verziót. Ezt honnan veszítek?
    Ha meg tört verziót használ valaki mennyi esélye hogy becsongetnek hozzá a rendőrök? Semennyi.

  • madrac
    senior tag

    Na ez pontosan így van, hatalmas +1.

    Órákig lehetne sorolni, hogy mire képesek az emberek irreálisan magas összegeket elszórni de a vindóz, meg úgy általában minden szoftver meg a zene az ingyen kell (nem képesek havi 1500-2000 Ft-ot kiadni egy 60millió számot tartalmazó adatbázisra, agyrém, de persze cigire, 500ezres LV táskára meg 250ezres iphonera van pénz...)

    Elég érdekes ismerőseitek vannak akkor, azt kell hogy mondjam... Kicsit sem demagóg ez az abszolút hiteltelen általánosítás...

  • Jim Tonic
    nagyúr

    Na ez pontosan így van, hatalmas +1.

    Órákig lehetne sorolni, hogy mire képesek az emberek irreálisan magas összegeket elszórni de a vindóz, meg úgy általában minden szoftver meg a zene az ingyen kell (nem képesek havi 1500-2000 Ft-ot kiadni egy 60millió számot tartalmazó adatbázisra, agyrém, de persze cigire, 500ezres LV táskára meg 250ezres iphonera van pénz...)

    Alapvetően teljesen egyetértek, de a válasz teljesen triviális: torrenten nem lehet letölteni hardvert, cigit, táskát, iPhone-t, stb.

  • D.Va
    őstag

    Egyébként én sem aktiváltam a Win7-esemet, amit vettem.

    Nem kevered esetleg a regisztrálást az aktiválással? Mert ha a jogtisztán megvett lemezről van feltelepítve a win akkor is ha nem aktiválja az 1 hónapon belül akkor ki fogja írni a ("jogtiszta") rendszer hogy "szoftverhamisítás áldozata lett."
    Sőt mostanában amiket telepítek (jogtiszta lemezről) csak 3 nap van a kulcs aktiválására, mert ha nem akkor fekete lesz a háttér és szintén kiírja hogy hamis a windows.

    Szóval aktiválni mindenképp kell a windowst eredeti kulccsal, csak regisztrálni nem muszály.

  • nubreed
    nagyúr

    Nem értem miért nem bír bárki kiadni 30 ezret egy olyan termékért amit évekig használ... ha 5 évig használ valaki egy oprendszert akkor kb 500 Ft-ra jön ki havonta... van aki 2x ennyit elfüstöl NAPONTA...
    Ez csak tipikus magyar (ill. kínai ;] ) hozzáállás hogy szoftverért minek fizetni...
    Még egy vírusirtó is többe kerül havonta...
    Bezzeg VGA-ra kiad bárki 20-40 ezret (vagy többet) pedig az nem húzza ki addig mint egy oprendszer...
    Egy 10 e Ft-os játék ára sokkal irreálisabb egy 30 ezres oprendszeréhez képest...

    Egy átlag irodai PC 60 + 30 -ból megvan (opeoffice-al), egy apple irodai gép ingyen oprendszerrel mennyiből jön ki? 300 ezer? Köszi az ingyen oprendszert ;]

    Na ez pontosan így van, hatalmas +1.

    Órákig lehetne sorolni, hogy mire képesek az emberek irreálisan magas összegeket elszórni de a vindóz, meg úgy általában minden szoftver meg a zene az ingyen kell (nem képesek havi 1500-2000 Ft-ot kiadni egy 60millió számot tartalmazó adatbázisra, agyrém, de persze cigire, 500ezres LV táskára meg 250ezres iphonera van pénz...)

  • schawo
    titán

    Ertem oke, szoval ha nem aktivalom soha, nem kovetek el szabalysertes, szerzodesszegest stb, ha a win legalisan jutott hozzam. Ez igy oke, koszonom! :R

    Viszont amire valaszoltam neked [link], meg mindig nem tiszta miert mondja, hogy nagyobb a kockazat a nem jogtiszta winnel, hiszen ha kapok egy eredeti dvd-t, amit hasznalok elvileg nem legalisan, ugyan ugy tudok frissiteni mint aki megvette es semmivel nem vallalok nagyobb kockazatot. Persze aki nem ert hozza ezeket lehet nem tudja es probaljak azt sulykolni az emberekbe, hogy ugy neki rosszabb lesz.

    bwooster na amit irtal is pont ugyan ez.

    Mert az ő feladata eladni a Windowst egy csomó embernek, beleértve az IQ100 alattiakat is. Mesélhetne órákat a jogosultsági feltételekről, de akkor nem jelenik meg a cikk az újságban. Sokkal egyszerűbb, ha azt mondja, azért vedd meg, mert akkor neked sokkal jobb lesz. Ez rövid, lényegre törő, kattintásbarát, újságbarát.

  • vzozo
    senior tag

    Ertem oke, szoval ha nem aktivalom soha, nem kovetek el szabalysertes, szerzodesszegest stb, ha a win legalisan jutott hozzam. Ez igy oke, koszonom! :R

    Viszont amire valaszoltam neked [link], meg mindig nem tiszta miert mondja, hogy nagyobb a kockazat a nem jogtiszta winnel, hiszen ha kapok egy eredeti dvd-t, amit hasznalok elvileg nem legalisan, ugyan ugy tudok frissiteni mint aki megvette es semmivel nem vallalok nagyobb kockazatot. Persze aki nem ert hozza ezeket lehet nem tudja es probaljak azt sulykolni az emberekbe, hogy ugy neki rosszabb lesz.

    bwooster na amit irtal is pont ugyan ez.

    hogy nagyobb a kockazat a nem jogtiszta winnel, hiszen ha kapok egy eredeti dvd-t, amit hasznalok elvileg nem legalisan, ugyan ugy tudok frissiteni mint aki megvette es semmivel nem vallalok nagyobb kockazatot.

    Az a baj, hogy még mindig nem érted mit jelentenek és mi a különbség az alábbi fogalmak között: eredeti szoftver, aktiválás, jogtisztaság.

  • fordfairlane
    veterán

    Szoval ha nem aktivalom mondjuk a 8.1-et soha, akkor az jogtiszta marad? Lehet rosszul tudom, azert kerdem. Nem az van, hogy egy ido utan aktivalni kell?

    copass en filmezek, kozben jatszom is, bar nem sokat manapsag, netezek stb a geppel es en nem vettem eszre, hogy gyorsabb lenne a 8.1, ezert maradtam a 7-nel. Meg elobbinel hiaba kapcsoltam ki a gyorsinditast, allandoan konszisztenciakat ellenorzott, utobbinak meg semmi baja. Azert is fogalmaztam ugy, hogy nalam nem hozott ujat, egy mas felhasznalasi korben, siman lehet jobb teljesitmenye, mint a sevennek.

    Egyébként én sem aktiváltam a Win7-esemet, amit vettem.

  • D.Va
    őstag

    Nem értem miért nem bír bárki kiadni 30 ezret egy olyan termékért amit évekig használ... ha 5 évig használ valaki egy oprendszert akkor kb 500 Ft-ra jön ki havonta... van aki 2x ennyit elfüstöl NAPONTA...
    Ez csak tipikus magyar (ill. kínai ;] ) hozzáállás hogy szoftverért minek fizetni...
    Még egy vírusirtó is többe kerül havonta...
    Bezzeg VGA-ra kiad bárki 20-40 ezret (vagy többet) pedig az nem húzza ki addig mint egy oprendszer...
    Egy 10 e Ft-os játék ára sokkal irreálisabb egy 30 ezres oprendszeréhez képest...

    Egy átlag irodai PC 60 + 30 -ból megvan (opeoffice-al), egy apple irodai gép ingyen oprendszerrel mennyiből jön ki? 300 ezer? Köszi az ingyen oprendszert ;]

  • mitol nem jogtiszta a win
    Attól, hogy megszerezted a használati jogosultságot. Megvásároltad, géppel együtt megvásároltad, vagy bármi egyéb okból kifolyólag jogosultságot szereztél (pl tanár vagy, hallgató vagy, stb, stb, stb). Rengeteg oka lehet, annak, hogy jogosult felhasználó vagy. De attól még nem leszel jogosult felhasználó, hogy van egy aktivált windowsod. Nem az a feltétel.

    Így van. A legkönnyebben az Enterprise-zal lehetne a legjobban szemléltetni. Van mondjuk egy 250 db-os VL licence-ed. Szépen sorban aktiválod az op. rendszereket. Majd amikor a 251.-et is aktiválod, mi történik? Semmi. Szépen átmegy az ellenőrzésen. De attól még az nem jogtiszta. Majd akkor lesz az, mikor a cég kifizeti az MS-nek többlet licenc felhasználást.

  • Lauda
    titán

    mitol nem jogtiszta a win
    Attól, hogy megszerezted a használati jogosultságot. Megvásároltad, géppel együtt megvásároltad, vagy bármi egyéb okból kifolyólag jogosultságot szereztél (pl tanár vagy, hallgató vagy, stb, stb, stb). Rengeteg oka lehet, annak, hogy jogosult felhasználó vagy. De attól még nem leszel jogosult felhasználó, hogy van egy aktivált windowsod. Nem az a feltétel.

    Ertem oke, szoval ha nem aktivalom soha, nem kovetek el szabalysertes, szerzodesszegest stb, ha a win legalisan jutott hozzam. Ez igy oke, koszonom! :R

    Viszont amire valaszoltam neked [link], meg mindig nem tiszta miert mondja, hogy nagyobb a kockazat a nem jogtiszta winnel, hiszen ha kapok egy eredeti dvd-t, amit hasznalok elvileg nem legalisan, ugyan ugy tudok frissiteni mint aki megvette es semmivel nem vallalok nagyobb kockazatot. Persze aki nem ert hozza ezeket lehet nem tudja es probaljak azt sulykolni az emberekbe, hogy ugy neki rosszabb lesz.

    bwooster na amit irtal is pont ugyan ez.

  • schawo
    titán

    Hat ez tobbfelekeppen is ertelmezheto szerintem. Az egyik amit irtal, a masik meg az, hogy a szoftver hasznalataval en elfogadom azt, hogy kotelezo 30 napon belul aktivalni. Ha ezt megsem teszem meg, akkor nem egeszen szabalyosan jartam el. :U

    Egyebkent nezhetjuk onnan is, hogy akkor mitol nem jogtiszta a win? Ha mar eredeti lemezrol/isobol telepitem, akkor barmit is is csinalok vagy nem csinalok (aktivalas stb) vele, az jogtiszta marad? Ami torrentrol van pl msdn erintetlen file, azt mar ha feltelepitem is kaloz? Mert ha azokat aktivalom ervenyes kulccsal, elfogadja a mikrofos. Szoval van itt kavarc.

    mitol nem jogtiszta a win
    Attól, hogy megszerezted a használati jogosultságot. Megvásároltad, géppel együtt megvásároltad, vagy bármi egyéb okból kifolyólag jogosultságot szereztél (pl tanár vagy, hallgató vagy, stb, stb, stb). Rengeteg oka lehet, annak, hogy jogosult felhasználó vagy. De attól még nem leszel jogosult felhasználó, hogy van egy aktivált windowsod. Nem az a feltétel.

  • schawo
    titán

    Hat ez tobbfelekeppen is ertelmezheto szerintem. Az egyik amit irtal, a masik meg az, hogy a szoftver hasznalataval en elfogadom azt, hogy kotelezo 30 napon belul aktivalni. Ha ezt megsem teszem meg, akkor nem egeszen szabalyosan jartam el. :U

    Egyebkent nezhetjuk onnan is, hogy akkor mitol nem jogtiszta a win? Ha mar eredeti lemezrol/isobol telepitem, akkor barmit is is csinalok vagy nem csinalok (aktivalas stb) vele, az jogtiszta marad? Ami torrentrol van pl msdn erintetlen file, azt mar ha feltelepitem is kaloz? Mert ha azokat aktivalom ervenyes kulccsal, elfogadja a mikrofos. Szoval van itt kavarc.

    Még egyszer olvasd el a második bekezdésemet is.

  • vzozo
    senior tag

    Bejelentett feature szoval semmi jovobe latas nincs benne...

    (#228) Snoop-y

    Az emberek 95%-a, de még az ide írogatók cirka 70-80%-a sincs tisztában alapfogalmakkal. Teljesen feleslegesnek véltem még jobban megbonyolítani a képletet, ráadásul jelenleg TBD kategóriába tartozó fejleményekkel.

    (#229) Lauda

    Az már agyturkászok feladata kideríteni, hogy miért nem akarsz aktiválni egy állításod szerint jogtiszta, kifizetett, megvásárolt rendszert - különösen annak fényében, hogy emlékeim szerint teljesen automatikus a dolog, tehát azért kell neked extra lépéseket tenned, hogy NE legyen aktiválva a rendszer. Én nem vagyok pszichomókus, inkább nem kezdek bele elemzésekbe ezzel a döntéseddel kapcsoladban.

    Abban biztos lehetsz, hogy az MS nem fog házhoz menni, nem fog felnégyelni, de még csak a kiskutyádat sem fogja lelőni, ha nem aktiválod. Egyedül magadat szivatod vele, ennyi a történet.

    Szoval van itt kavarc.

    Nincs. Lásd: #215

  • Lauda
    titán

    Még mindig, ez egy jogi kérdés. Nem azt írja, hogy ha nem aktiválod, akkor nem leszel jogosult felhasználó, hanem azt írja, hogy az ő szoftverjük úgy van megalkotva, hogy 30 napon belül elvárja az aktiválást. Ha ezt fejben tartva újra elolvasod, mi van odaírva, végre megérted a lényeget.

    És amúgy is az EULA csak az EU-s és magyarországi jogi környezetben működik. A Microsoft EULA egy csomó eleme már megbukott az EU bíróságon. Tök mindegy, hogy mi van az EULÁ-ban, ha az nem felel meg a jogi környezetnek, akkor az adott szakasz egyszerűen nem érvényes, mindegy mit ír bármilyen weboldal, szerződés, kutyafüle.

    (#228) Snoop-y
    A változás joga fenntartva. ;)

    Hat ez tobbfelekeppen is ertelmezheto szerintem. Az egyik amit irtal, a masik meg az, hogy a szoftver hasznalataval en elfogadom azt, hogy kotelezo 30 napon belul aktivalni. Ha ezt megsem teszem meg, akkor nem egeszen szabalyosan jartam el. :U

    Egyebkent nezhetjuk onnan is, hogy akkor mitol nem jogtiszta a win? Ha mar eredeti lemezrol/isobol telepitem, akkor barmit is is csinalok vagy nem csinalok (aktivalas stb) vele, az jogtiszta marad? Ami torrentrol van pl msdn erintetlen file, azt mar ha feltelepitem is kaloz? Mert ha azokat aktivalom ervenyes kulccsal, elfogadja a mikrofos. Szoval van itt kavarc.

  • Snoop-y
    veterán

    Mert mondjuk nem erdekel az egesz, tojok az aktivalasra. Akkor is jogtiszta marad vagy sem?

    Igen. Ha megszerezted a használati jogosultságot, akkor "jogtiszta". Amúgy ezt az ostoba jogtiszta szót a buta infósok találták ki, akik nem értik a jogot. Így egy szóban leírva még ők is úgy érezték, hogy értik, ezért ragadt bent ez a baromság a nyelvben.

    (#223) Snoop-y
    Ő most a jelen helyzetről beszélt. win10 a jövőben lesz. Nem hiszem, hogy látsz a jövőbe, hogy ezt biztosan állítsd. Hacsak nem tudsz valamit, mert te is a döntéshozók közé tartozol a microsoft igazgatótanácsában.

    Bejelentett feature szoval semmi jovobe latas nincs benne...

  • schawo
    titán

    Elvileg ha nem aktivalom, akkor nem jogtiszta egy ido utan.

    Komoly zavar van itt egyesek fejében.

    A Windows aktiválása: gyakori kérdések

    Kötelező az aktiválás?
    Igen. A telepítés után 30 napja van a Windows rendszer aktiválására. Ezt az interneten vagy telefonon keresztül végezheti el. A Windows aktiválását követően az összes Windows-szolgáltatás használható.

    [link]

    ????

    schawo ertem, koszi! Akkor itt komoly gondok vannak, mert latod az ms oldalan is azt irjak, hogy kotelezo aktivalni. :W

    Még mindig, ez egy jogi kérdés. Nem azt írja, hogy ha nem aktiválod, akkor nem leszel jogosult felhasználó, hanem azt írja, hogy az ő szoftverjük úgy van megalkotva, hogy 30 napon belül elvárja az aktiválást. Ha ezt fejben tartva újra elolvasod, mi van odaírva, végre megérted a lényeget.

    És amúgy is az EULA csak az EU-s és magyarországi jogi környezetben működik. A Microsoft EULA egy csomó eleme már megbukott az EU bíróságon. Tök mindegy, hogy mi van az EULÁ-ban, ha az nem felel meg a jogi környezetnek, akkor az adott szakasz egyszerűen nem érvényes, mindegy mit ír bármilyen weboldal, szerződés, kutyafüle.

    (#228) Snoop-y
    A változás joga fenntartva. ;)

  • vzozo
    senior tag

    Elvileg ha nem aktivalom, akkor nem jogtiszta egy ido utan.

    Komoly zavar van itt egyesek fejében.

    A Windows aktiválása: gyakori kérdések

    Kötelező az aktiválás?
    Igen. A telepítés után 30 napja van a Windows rendszer aktiválására. Ezt az interneten vagy telefonon keresztül végezheti el. A Windows aktiválását követően az összes Windows-szolgáltatás használható.

    [link]

    ????

    schawo ertem, koszi! Akkor itt komoly gondok vannak, mert latod az ms oldalan is azt irjak, hogy kotelezo aktivalni. :W

    Fentebb leírtam, hogy az én (!) értelmezésben mit jelent az aktiválás és a jogtisztaság. Ezek továbbra sem mondanak ellent a most linkelt idézettel.

    Pontosan egyébként mi is a célja annak, hogy apróságokon lovagolsz?

  • Lauda
    titán

    Elvileg ha nem aktivalom, akkor nem jogtiszta egy ido utan.

    Komoly zavar van itt egyesek fejében. Akkor nézzük részletesen:

    - Kalóz szoftver: nem a gyártótól származik, hanem pl. torrentről. Nem tudhatod, hogy mit mókoltak vele, mit integráltak bele.
    - Eredeti szoftver: a gyártótól származik (fizikai média vagy letöltött ISO)
    - Aktiválás: ez szimplán egy folyamat, enélkül is működik többé-kevésbé az oprendszer. Aktivált rendszert persze kisebb nyűg használni, és egyéb extra szolgáltatások, alkalmazások is elérhetőek az aktivált rendszer használója számára.
    - Termékkulcs: ez kell az aktiváláshoz, figyelem: mind a kalóz, mind az eredeti aktiválható (!) egy érvényes (!) termékkulccsal, amennyiben az a megfelelő editionhöz tartozik (tehát pl. home-ot nem fogsz tudni enterprise kulccsal aktiválni).
    - Törés: az aktiváló vagy egyéb folyamatokba való beavatkozás, megintcsak kétes a forrás, nem tudhatod, hogy milyen "ajándékot" kapsz vele.
    - Jogtisztaság: ez egy jogi (!) fogalom, semmi köze nincs sem a telepítőmédiához, sem a kulcshoz, sem az aktiválás meglétéhez.

    Elvileg ha nem aktivalom, akkor nem jogtiszta egy ido utan.

    Komoly zavar van itt egyesek fejében.

    A Windows aktiválása: gyakori kérdések

    Kötelező az aktiválás?
    Igen. A telepítés után 30 napja van a Windows rendszer aktiválására. Ezt az interneten vagy telefonon keresztül végezheti el. A Windows aktiválását követően az összes Windows-szolgáltatás használható.

    [link]

    ????

    schawo ertem, koszi! Akkor itt komoly gondok vannak, mert latod az ms oldalan is azt irjak, hogy kotelezo aktivalni. :W

  • schawo
    titán

    Ne kerdezz vissza, hanem a kerdesre valaszolj legyszi. :DDD :P Mert mondjuk nem erdekel az egesz, tojok az aktivalasra. Akkor is jogtiszta marad vagy sem?

    vzozo mar megint kerdez es nem valaszol. :D

    Mert mondjuk nem erdekel az egesz, tojok az aktivalasra. Akkor is jogtiszta marad vagy sem?

    Igen. Ha megszerezted a használati jogosultságot, akkor "jogtiszta". Amúgy ezt az ostoba jogtiszta szót a buta infósok találták ki, akik nem értik a jogot. Így egy szóban leírva még ők is úgy érezték, hogy értik, ezért ragadt bent ez a baromság a nyelvben.

    (#223) Snoop-y
    Ő most a jelen helyzetről beszélt. win10 a jövőben lesz. Nem hiszem, hogy látsz a jövőbe, hogy ezt biztosan állítsd. Hacsak nem tudsz valamit, mert te is a döntéshozók közé tartozol a microsoft igazgatótanácsában.

  • Snoop-y
    veterán

    Elvileg ha nem aktivalom, akkor nem jogtiszta egy ido utan.

    Komoly zavar van itt egyesek fejében. Akkor nézzük részletesen:

    - Kalóz szoftver: nem a gyártótól származik, hanem pl. torrentről. Nem tudhatod, hogy mit mókoltak vele, mit integráltak bele.
    - Eredeti szoftver: a gyártótól származik (fizikai média vagy letöltött ISO)
    - Aktiválás: ez szimplán egy folyamat, enélkül is működik többé-kevésbé az oprendszer. Aktivált rendszert persze kisebb nyűg használni, és egyéb extra szolgáltatások, alkalmazások is elérhetőek az aktivált rendszer használója számára.
    - Termékkulcs: ez kell az aktiváláshoz, figyelem: mind a kalóz, mind az eredeti aktiválható (!) egy érvényes (!) termékkulccsal, amennyiben az a megfelelő editionhöz tartozik (tehát pl. home-ot nem fogsz tudni enterprise kulccsal aktiválni).
    - Törés: az aktiváló vagy egyéb folyamatokba való beavatkozás, megintcsak kétes a forrás, nem tudhatod, hogy milyen "ajándékot" kapsz vele.
    - Jogtisztaság: ez egy jogi (!) fogalom, semmi köze nincs sem a telepítőmédiához, sem a kulcshoz, sem az aktiválás meglétéhez.

    "Termékkulcs: ez kell az aktiváláshoz, figyelem: mind a kalóz, mind az eredeti aktiválható (!) egy érvényes (!) termékkulccsal, amennyiben az a megfelelő editionhöz tartozik (tehát pl. home-ot nem fogsz tudni enterprise kulccsal aktiválni)"

    De fogsz tudni. Pont ez lesz az egyik alapkove a 10-nek, hogy nem kell kulon media hozza es az adott kulcshoz tartozo funkciokat aktivalja/letoltve elerhetove teszi a rendszeren.

  • vzozo
    senior tag

    Ne kerdezz vissza, hanem a kerdesre valaszolj legyszi. :DDD :P Mert mondjuk nem erdekel az egesz, tojok az aktivalasra. Akkor is jogtiszta marad vagy sem?

    vzozo mar megint kerdez es nem valaszol. :D

    Ha tojsz az aktiválásra, akkor miért érdekel a jogtisztaság mibenléte?

  • Lauda
    titán

    (#218) nubreed

    És a szériaszám kérdéssel mi van?

    Mi lenne? Majd lesz rá valami mondás, ha megjelenik a Win10.

    Jelenleg nincs ilyen termék a piacon. Jelenleg senki sem tud meglévő oprendszerről win10-re frissíteni. Akkor miért is olyan qrva sürgős és fontos minden részletet megtudni?

    Szerinted majd sötétben lesz hagyva másfél milliárd vindóz használó? Vagy esetleg az MS már tudja, hogy mi lesz, csak mivel egy egyelőre még ki sem adott OS-ről van szó, ezért nem traktálja felesleges infókkal az embereket?

    (#219) Lauda

    De miért ne aktiválnád? Ez nem tüdőszűrés, hogy minden egyes alkalommal kapod a sugárzást, és potenciálisan csökken az élettartamod.

    Ne kerdezz vissza, hanem a kerdesre valaszolj legyszi. :DDD :P Mert mondjuk nem erdekel az egesz, tojok az aktivalasra. Akkor is jogtiszta marad vagy sem?

    vzozo mar megint kerdez es nem valaszol. :D

  • vzozo
    senior tag

    És a szériaszám kérdéssel mi van?

    (#218) nubreed

    És a szériaszám kérdéssel mi van?

    Mi lenne? Majd lesz rá valami mondás, ha megjelenik a Win10.

    Jelenleg nincs ilyen termék a piacon. Jelenleg senki sem tud meglévő oprendszerről win10-re frissíteni. Akkor miért is olyan qrva sürgős és fontos minden részletet megtudni?

    Szerinted majd sötétben lesz hagyva másfél milliárd vindóz használó? Vagy esetleg az MS már tudja, hogy mi lesz, csak mivel egy egyelőre még ki sem adott OS-ről van szó, ezért nem traktálja felesleges infókkal az embereket?

    (#219) Lauda

    De miért ne aktiválnád? Ez nem tüdőszűrés, hogy minden egyes alkalommal kapod a sugárzást, és potenciálisan csökken az élettartamod.

  • Lauda
    titán

    Elvileg ha nem aktivalom, akkor nem jogtiszta egy ido utan.

    Komoly zavar van itt egyesek fejében. Akkor nézzük részletesen:

    - Kalóz szoftver: nem a gyártótól származik, hanem pl. torrentről. Nem tudhatod, hogy mit mókoltak vele, mit integráltak bele.
    - Eredeti szoftver: a gyártótól származik (fizikai média vagy letöltött ISO)
    - Aktiválás: ez szimplán egy folyamat, enélkül is működik többé-kevésbé az oprendszer. Aktivált rendszert persze kisebb nyűg használni, és egyéb extra szolgáltatások, alkalmazások is elérhetőek az aktivált rendszer használója számára.
    - Termékkulcs: ez kell az aktiváláshoz, figyelem: mind a kalóz, mind az eredeti aktiválható (!) egy érvényes (!) termékkulccsal, amennyiben az a megfelelő editionhöz tartozik (tehát pl. home-ot nem fogsz tudni enterprise kulccsal aktiválni).
    - Törés: az aktiváló vagy egyéb folyamatokba való beavatkozás, megintcsak kétes a forrás, nem tudhatod, hogy milyen "ajándékot" kapsz vele.
    - Jogtisztaság: ez egy jogi (!) fogalom, semmi köze nincs sem a telepítőmédiához, sem a kulcshoz, sem az aktiválás meglétéhez.

    Szoval ha nem aktivalom mondjuk a 8.1-et soha, akkor az jogtiszta marad? Lehet rosszul tudom, azert kerdem. Nem az van, hogy egy ido utan aktivalni kell?

    copass en filmezek, kozben jatszom is, bar nem sokat manapsag, netezek stb a geppel es en nem vettem eszre, hogy gyorsabb lenne a 8.1, ezert maradtam a 7-nel. Meg elobbinel hiaba kapcsoltam ki a gyorsinditast, allandoan konszisztenciakat ellenorzott, utobbinak meg semmi baja. Azert is fogalmaztam ugy, hogy nalam nem hozott ujat, egy mas felhasznalasi korben, siman lehet jobb teljesitmenye, mint a sevennek.

  • nubreed
    nagyúr

    Letölthetőek lesznek legálisan iso formátumban majd a windows 10 telepítő készletek is?

    Ez 10+ éve így van, letölthetőek a telepítőkészletek ISO-ban is. Illetve a tegnap este nyilvánosságra került MS preziben is szerepel, hogy a win10 telepítő is elérhető lesz ISO-ban az upgrade keretein belül.

    Szóval nyitott kapukat döngetsz. Sőt, olyannyira és olyan régóta nyitottak, hogy már a kapuk helye sincs meg.

    És a szériaszám kérdéssel mi van?

  • schawo
    titán

    Elvileg ha nem aktivalom, akkor nem jogtiszta egy ido utan.

    Komoly zavar van itt egyesek fejében. Akkor nézzük részletesen:

    - Kalóz szoftver: nem a gyártótól származik, hanem pl. torrentről. Nem tudhatod, hogy mit mókoltak vele, mit integráltak bele.
    - Eredeti szoftver: a gyártótól származik (fizikai média vagy letöltött ISO)
    - Aktiválás: ez szimplán egy folyamat, enélkül is működik többé-kevésbé az oprendszer. Aktivált rendszert persze kisebb nyűg használni, és egyéb extra szolgáltatások, alkalmazások is elérhetőek az aktivált rendszer használója számára.
    - Termékkulcs: ez kell az aktiváláshoz, figyelem: mind a kalóz, mind az eredeti aktiválható (!) egy érvényes (!) termékkulccsal, amennyiben az a megfelelő editionhöz tartozik (tehát pl. home-ot nem fogsz tudni enterprise kulccsal aktiválni).
    - Törés: az aktiváló vagy egyéb folyamatokba való beavatkozás, megintcsak kétes a forrás, nem tudhatod, hogy milyen "ajándékot" kapsz vele.
    - Jogtisztaság: ez egy jogi (!) fogalom, semmi köze nincs sem a telepítőmédiához, sem a kulcshoz, sem az aktiválás meglétéhez.

    Pont így. Végre valaki vette a fáradságot, és rend betette a fogalmakat, hátha páran végre megértik és átlátják.

    Nekem például aktiválatlan a jogtiszta Windows 8.1-em. De ettől még jogtiszta, mert megszereztem a használati jogosultságot.

  • copass
    veterán

    Ezert nem ertem, amit itt nyilatkozik a pali: [link]

    Iparági szakértők szerint, a kalóz szoftverek (így a nem jogtiszta Windows is) nagyobb kockázatnak vannak kitéve kártevőknek, csalásoknak (személyazonosság eltulajdonítása, bankkártya adatok eltulajdonítása stb.), személyes adatok publikálásának, illetve nagyobb eséllyel nyújtanak alacsonyabb teljesítmény vagy működnek hibásan.

    Tóth András Mihály

    Windows üzletágvezető

    Elvileg ha nem aktivalom, akkor nem jogtiszta egy ido utan. De ettol meg miert lenne nagyobb a kockazat, ha tudok frissiteni stb stb? :F

    copass azert irtam, hogy ha neked gyorsabb es stabilabb, az jo, en nem tapasztalom, amit irtal, viszont en mas celokra hasznalom a gepet, lehet ha terveznek meg meloznek rajta, en is mast tapasztalnek. :)

    Snoop-y kivancsi leszek, en kiprobalom majd az biztos.

    akkor meg xar a progi amit használsz!:D persze csak viccelek. vagy hardveres bibi kizárva?

  • vzozo
    senior tag

    Ezert nem ertem, amit itt nyilatkozik a pali: [link]

    Iparági szakértők szerint, a kalóz szoftverek (így a nem jogtiszta Windows is) nagyobb kockázatnak vannak kitéve kártevőknek, csalásoknak (személyazonosság eltulajdonítása, bankkártya adatok eltulajdonítása stb.), személyes adatok publikálásának, illetve nagyobb eséllyel nyújtanak alacsonyabb teljesítmény vagy működnek hibásan.

    Tóth András Mihály

    Windows üzletágvezető

    Elvileg ha nem aktivalom, akkor nem jogtiszta egy ido utan. De ettol meg miert lenne nagyobb a kockazat, ha tudok frissiteni stb stb? :F

    copass azert irtam, hogy ha neked gyorsabb es stabilabb, az jo, en nem tapasztalom, amit irtal, viszont en mas celokra hasznalom a gepet, lehet ha terveznek meg meloznek rajta, en is mast tapasztalnek. :)

    Snoop-y kivancsi leszek, en kiprobalom majd az biztos.

    Elvileg ha nem aktivalom, akkor nem jogtiszta egy ido utan.

    Komoly zavar van itt egyesek fejében. Akkor nézzük részletesen:

    - Kalóz szoftver: nem a gyártótól származik, hanem pl. torrentről. Nem tudhatod, hogy mit mókoltak vele, mit integráltak bele.
    - Eredeti szoftver: a gyártótól származik (fizikai média vagy letöltött ISO)
    - Aktiválás: ez szimplán egy folyamat, enélkül is működik többé-kevésbé az oprendszer. Aktivált rendszert persze kisebb nyűg használni, és egyéb extra szolgáltatások, alkalmazások is elérhetőek az aktivált rendszer használója számára.
    - Termékkulcs: ez kell az aktiváláshoz, figyelem: mind a kalóz, mind az eredeti aktiválható (!) egy érvényes (!) termékkulccsal, amennyiben az a megfelelő editionhöz tartozik (tehát pl. home-ot nem fogsz tudni enterprise kulccsal aktiválni).
    - Törés: az aktiváló vagy egyéb folyamatokba való beavatkozás, megintcsak kétes a forrás, nem tudhatod, hogy milyen "ajándékot" kapsz vele.
    - Jogtisztaság: ez egy jogi (!) fogalom, semmi köze nincs sem a telepítőmédiához, sem a kulcshoz, sem az aktiválás meglétéhez.

  • Lauda
    titán

    A Win8.1 most sem gördít akadályt az upgrade elé. Nem kell aktiválni, nem kell vele semmit sem csinálni. Kiírja a jobb alsó sarokba, hogy aktiváld, de ha nem teszed, akkor sem történik semmi. Működik a frissítés, a defender, minden.

    Ezert nem ertem, amit itt nyilatkozik a pali: [link]

    Iparági szakértők szerint, a kalóz szoftverek (így a nem jogtiszta Windows is) nagyobb kockázatnak vannak kitéve kártevőknek, csalásoknak (személyazonosság eltulajdonítása, bankkártya adatok eltulajdonítása stb.), személyes adatok publikálásának, illetve nagyobb eséllyel nyújtanak alacsonyabb teljesítmény vagy működnek hibásan.

    Tóth András Mihály

    Windows üzletágvezető

    Elvileg ha nem aktivalom, akkor nem jogtiszta egy ido utan. De ettol meg miert lenne nagyobb a kockazat, ha tudok frissiteni stb stb? :F

    copass azert irtam, hogy ha neked gyorsabb es stabilabb, az jo, en nem tapasztalom, amit irtal, viszont en mas celokra hasznalom a gepet, lehet ha terveznek meg meloznek rajta, en is mast tapasztalnek. :)

    Snoop-y kivancsi leszek, en kiprobalom majd az biztos.

  • madrac
    senior tag

    Én a legális ingyenes upgrade-re gondolok. Ez új dolog, hogy ingyenes lesz a főverzióváltás (egy évig, ha minden igaz), valóban új üzletpolitikai elem. A többi, beleértve a tegnapi bejelentést is inkább csak bullshitnek tűnik.

    A telepítés módjához ennek semmi köze.

    Ingyenes?! Ezzel nem adnak semmi pluszt, hisz a frissített windows se válik legálissá ezzel, és nyilván aktiválni se lehet. Ez semmi másról nem szól mint hogy az illegális windows-ok is nagyobb számban, gördülékenyebben térjenek át a 10-re, miután a 8-al eléggé befürödtek. Az emberek pedig joggal hirtelen úgy értelmezték a hírt elsőre, hogy kapnak egy legális windows 10-et upgrade formájában, ami mint kiderült nem igaz.

  • vzozo
    senior tag

    Snoop-y, copass:

    Tudom miről szól a topic, csak így akartam jelezni, hogy nem kéne ennyire szétoffolni szvsz.

    Ezekkel a frissítésekkel nekem mindig az volt a bajom, hogy ha egyszer újra kell telepíteni a gépet (ugyanazon hardveren egy image készítéssel mondjuk ez még megoldható), mondjuk azért mert új alaplapot veszel és nincs telepítő lemezed, kenheted a hajadra a frissítést a fizikai telepítő adathordoző hiányában.
    Vagy ezt hogy lehet áthidalni majd? Letölthetőek lesznek legálisan iso formátumban majd a windows 10 telepítő készletek is? De még ha így is lesz, egy esetleges újratelepítésnél szériaszámnak beírhatom azt, amit mondjuk az eredeti windows 7 -hez kaptam és amelyről adott esetben felfrissítettem Windows 10-re?
    Ezeken a licenszelési kérdésekben mindig váltiztat valamit az MS, minden új windows megjelenése előtt, ezekről a kérdésekről van már infó?

    Letölthetőek lesznek legálisan iso formátumban majd a windows 10 telepítő készletek is?

    Ez 10+ éve így van, letölthetőek a telepítőkészletek ISO-ban is. Illetve a tegnap este nyilvánosságra került MS preziben is szerepel, hogy a win10 telepítő is elérhető lesz ISO-ban az upgrade keretein belül.

    Szóval nyitott kapukat döngetsz. Sőt, olyannyira és olyan régóta nyitottak, hogy már a kapuk helye sincs meg.

  • Snoop-y
    veterán

    En egyiket sem tapasztalom, amit irtal, persze mas a felhasznalasi korunk, szoval lehet nalad gyorsabb es stabilabb. Magam reszerol ugy erzem, a microsoft a win7-el elerte azt a maximalis sebesseget es stabilitast, amit ma egy operacios rendszerbol ki lehet hozni szoftveres szinten. Ezert a 8.1-el se tudott mar mit kezdeni, csak beletett par csicsa funkciot, itt ott par dolgot atfaragott es a sebesseggel is ugy probal csalni, hogy nem friss inditasokat csinal a rendszer, hanem hibernalasbol kel fel, viszont friss inditasnal kb semmivel sem gyorsabb mint a 7. :)

    madrac Hat ez nem valami sok. :R :DDD

    10 -en valtozik majd az egesz koncepcio

    Lesz egy alap rendszered mondjuk egy home verzio.

    Ha vallalati kornyezetbe azt betolod csak a licencet kell cserelned es aktivak lesznek pl az enterprise funkciok ( az OS automatikusan letolti az uj modulokat ) es nem kell az egesz hobelevancot ujrarakni. ( ez hasznos ha szuz OS erkezik egy uj laptoppal persze ha mar hasznalta azt barki is en preferalom az ujrahuzast image-bol )

  • copass
    veterán

    En egyiket sem tapasztalom, amit irtal, persze mas a felhasznalasi korunk, szoval lehet nalad gyorsabb es stabilabb. Magam reszerol ugy erzem, a microsoft a win7-el elerte azt a maximalis sebesseget es stabilitast, amit ma egy operacios rendszerbol ki lehet hozni szoftveres szinten. Ezert a 8.1-el se tudott mar mit kezdeni, csak beletett par csicsa funkciot, itt ott par dolgot atfaragott es a sebesseggel is ugy probal csalni, hogy nem friss inditasokat csinal a rendszer, hanem hibernalasbol kel fel, viszont friss inditasnal kb semmivel sem gyorsabb mint a 7. :)

    madrac Hat ez nem valami sok. :R :DDD

    ugyanaz a vas és szaporább na!:D én folyamatosan hajtom archicad/artlantis,látványterv,stb. proci egekben, számol a háttérben, közben tervezek, netezek,stbstb. nem akad meg. jó mondjuk classic-shell-t felraktam. de mondjuk mindíg az első dolgom hogy feltolom teljesítményre ahol tudom!:D helló eon!:D
    w10-től én a progi fehérlistát várom,asszem lesz benne.

  • Secunda
    csendes tag

    Az új hírek megcáfolják ezt a legalizációs dolgot, de akkor az egész nem világos számomra . . . akkor az MS tulajdonképpen mit is jelentett be, és annak mi értelme volt? A warez winesek eddig is oda és annyiszor telepítették a warez wint, ahová és ahányszor akarták. Ha valaki abban élte ki a perverzitását, warez wint is frissíthetett warez winre, bár szvsz az esetek többségében a ritka újratelepítésnél inkább újrarakták és csókolom.

    Ezeket a warezolók eddig is gond nélkül megcsinálták, az MS eddig is tudatában volt ennek, de akkor lényegében mit jelentettek be?

    Szvsz itt az MS-től valaki valami olyat nyilatkozott, aminek az értelme nagyon nem az volt, aminek szánták, és erre ráugrott az IT szféra teljesen. Most pedig mosdathatnak, hogy ők nem is, nem úgy mondták. Legközelebb nem ártana világosan beszélni, mert ez a nagy dobbantásnak szánt valami ugyanazzal a lendülettel a fejükre is szakadt.

  • Lauda
    titán

    a win8 stabilabb és gyorsabb mint a win7. én dolgozom rajta vagy kábé 1 éve, napi 8-12-ben. nincs szenvedés, win7-el se volt bajom mondjuk.

    En egyiket sem tapasztalom, amit irtal, persze mas a felhasznalasi korunk, szoval lehet nalad gyorsabb es stabilabb. Magam reszerol ugy erzem, a microsoft a win7-el elerte azt a maximalis sebesseget es stabilitast, amit ma egy operacios rendszerbol ki lehet hozni szoftveres szinten. Ezert a 8.1-el se tudott mar mit kezdeni, csak beletett par csicsa funkciot, itt ott par dolgot atfaragott es a sebesseggel is ugy probal csalni, hogy nem friss inditasokat csinal a rendszer, hanem hibernalasbol kel fel, viszont friss inditasnal kb semmivel sem gyorsabb mint a 7. :)

    madrac Hat ez nem valami sok. :R :DDD

  • fordfairlane
    veterán

    Miért, a warezt eddig nem lehetett upgrade-elni? A legtöbben egyébként is tisztán telepítik. Nem értem mi ebben akkora hír.

    Én a legális ingyenes upgrade-re gondolok. Ez új dolog, hogy ingyenes lesz a főverzióváltás (egy évig, ha minden igaz), valóban új üzletpolitikai elem. A többi, beleértve a tegnapi bejelentést is inkább csak bullshitnek tűnik.

    A telepítés módjához ennek semmi köze.

  • rt06
    veterán

    elég szomorú, hogy még mindig ilyen marhaságokkal kötözködnek egyesek egy it portálon, mint ez: "Szerintem az ugyanis alapvető egy felhasználó szemszögéből, a hiányosságait a rendszer működésével elhessegetni a Linuxosokra jellemző terelés."

    oké, hogy én offtopic voltam, de nem keltettem flame wart. ezzel szemben az ilyen piszkálódásokból mindig anyázás lesz.

    nem fura, hogy neked mindig minden windoze-os temaban szembejon valaki?
    mert neha ugy tunik, mintha vadasz, te direkt szopni jarnal ide kimondottan ezert mennel be a windoze-os thread-ekbe

  • madrac
    senior tag

    Annyi pluszt adnak, hogy Win7-8-ről ingyenes lesz az upgrade. De ezt eddig is tudni lehetett.

    Miért, a warezt eddig nem lehetett upgrade-elni? A legtöbben egyébként is tisztán telepítik. Nem értem mi ebben akkora hír.

  • nubreed
    nagyúr

    Snoop-y, copass:

    Tudom miről szól a topic, csak így akartam jelezni, hogy nem kéne ennyire szétoffolni szvsz.

    Ezekkel a frissítésekkel nekem mindig az volt a bajom, hogy ha egyszer újra kell telepíteni a gépet (ugyanazon hardveren egy image készítéssel mondjuk ez még megoldható), mondjuk azért mert új alaplapot veszel és nincs telepítő lemezed, kenheted a hajadra a frissítést a fizikai telepítő adathordoző hiányában.
    Vagy ezt hogy lehet áthidalni majd? Letölthetőek lesznek legálisan iso formátumban majd a windows 10 telepítő készletek is? De még ha így is lesz, egy esetleges újratelepítésnél szériaszámnak beírhatom azt, amit mondjuk az eredeti windows 7 -hez kaptam és amelyről adott esetben felfrissítettem Windows 10-re?
    Ezeken a licenszelési kérdésekben mindig váltiztat valamit az MS, minden új windows megjelenése előtt, ezekről a kérdésekről van már infó?

  • fordfairlane
    veterán

    Úgy mint eddig is, az hogy legális lesz a windows a gépén, akinek meg nem volt, eztán se válik azzá. Ez csak egy MS marketing bullshit. Semmi pluszt nem adnak.

    Annyi pluszt adnak, hogy Win7-8-ről ingyenes lesz az upgrade. De ezt eddig is tudni lehetett.

  • madrac
    senior tag

    Egyebkent akkor milyen elonye lesz, ha valaki meg is veszi?

    Úgy mint eddig is, az hogy legális lesz a windows a gépén, akinek meg nem volt, eztán se válik azzá. Ez csak egy MS marketing bullshit. Semmi pluszt nem adnak.

  • bambano
    titán

    eleg szomoru, hogy mindossze e ket altertnativat tudod elkepzelni
    lehet index forumon lenne inkabb helyet, nem it portalon

    elég szomorú, hogy még mindig ilyen marhaságokkal kötözködnek egyesek egy it portálon, mint ez: "Szerintem az ugyanis alapvető egy felhasználó szemszögéből, a hiányosságait a rendszer működésével elhessegetni a Linuxosokra jellemző terelés."

    oké, hogy én offtopic voltam, de nem keltettem flame wart. ezzel szemben az ilyen piszkálódásokból mindig anyázás lesz.

Új hozzászólás Aktív témák