Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Chaser

    titán

    válasz 8th #30 üzenetére

    Ez nálam úgy működik, ha valakinek nem tetszenek a feltételek lehet másnál vásárolni. A webshopban csak utalás volt, meg tudta oldani mindenki:) Akinek nincs egy ismerőse aki tud utalni még mindig befizethet kp-t adott bankban ingyen.
    UV hátránya: drágább. Másik hátránya, ha a vevő "elfelejti" átvenni, nemhogy a pk díj bukott, de a csomag kering 1-2 hétig és másnak sem lehet eladni.
    Egyik sem biztosságosabb mint a másik. Ha uv-sen a csomagban megbeszélt helyett kismacskát küldök mi lesz? Semmi, csak fizetés után lehet csomagot bontani. Akár uv-vel akár előreutalással át tudnék verni bárkit, akár "legálisan" is, max polgári perre vihetné amit úgyis bukna:)
    Egy dolog számít itt a referencia, más nem. Néha én is uv-zek, de csak olyannak akiről tudom, hogy át is fogja venni amit kért. Leinformálhatatlan vevőnek nem.
    "Ha mégsem veszi át akkor beszopom a postaköltséget."Nem vagyok b_zi hogy besz_pjam" :D

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    válasz Viszlát #32 üzenetére

    De érdekes hogy nekem 10 éve tudnak előreutalni...és még senki nem halt bele:) Referencia számít, semmi más. Az a legjobb védelem. Nem akarok tippeket adni, uv-vel hogy lehet nagyon csúnyán átb@szni a másikat akár több száz k-s tételnél is teljesen legálisan. De át lehet.

    szerk: volt egy srác nagyon ragaszkodott az uv-hez, valami 5k értékű motyónál..csak miattam regelt be ide..küldd el a pk-t, csomag megy uv-sen..elküldte a 2,5k-t az 5k értékű csomagért ami mehetett volna 1k-ért :)) azóta is aki annyira ragaszkodik uv-hez és valamennyire leinformálható de mégsem 100% a pk-t kérem előre és csak úgy mehet uv

    [ Szerkesztve ]

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    válasz Viszlát #34 üzenetére

    Amikor x m hufomat elloptak mondhatni nehez idoszakom volt:d akkor kaptam az uj rendszerben egxszer 5 helyett 4 pontot mert kestem 1 napot a postaval:) elegge tevuton jarsz, csak a referencia szamit. Csak hogy egyesek szeme kicsit felnyiljon...adott 100k-s vga amit halottan megvesz valaki 30-ert felrakja 80ert. Megveszed uvsen...jelzed nem mukodik, o meg jelzi csinaltal vele valamit. Vihetsz tanukat, o is visz. Mehetsz polgari perre evekig amit a vegen elbuksz. Ez csak egy a legalis atveresbol. Utalasnal annyi riziko lehet kozben meghal a delikvens, es necces visszaszerezni a zsetont:d persze leinformalhato embernel, leinformalhatatlannak nem utalunk elore es nem uvzunk. Ha nem megy szemelyesen reszemrol hagyom az egeszet.

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    válasz VIPowER #39 üzenetére

    Volt ilyen régen. Amennyiben neked több referenciád van mint nekem semmi akadálya. Másik esetben fordítva :P Megint más kérdés, hogy jó ideje már nem kérek értékelést, az új rendszerben annyi pöcsölés van még mindig nem ér annyit. De ott a régi, az újban is van azért, meg van egy lokál topik ahol nyugodtan utánam lehet kérdezni. És akkor még nem mondtam a vakerás privát fiókot ahol 300 + van - nélkül.

    8th Én se, ez csak a privát megunt rész. Cégesnél aki bizonytalankodott ott az adószám, vagy bármelyik ügyfélnél lekérdezhet, amit ugyan nem adok ki, de van országos szintű partner akinek talán már csak ér valamit a szava. Nem kell ezt túlbonyolítani:)

    Viszlát A nem ismerjük egymás szöveget az "újoncok" szokták mondani. Mért kellene ismernünk egymást?:) Le lehet informálni, akinek nem elég az értékelés benéz a kméti topikba, vagy akár TP topikba, tán csak nem fizettem le 30-40 embert:D Mindig ezt mondtam ha valaki a nem ismerjük történettel jött, 95%-ban fel is fogták hogy teljesen igazam van.

    szerk: Olyan szinten nem látod át sajnos, mint aki ma regisztrált. Cégesként én is előreutalok és nem pár k értékben...és itt is utalok előre, annak aki leinformálható.Lehet valaki talpig korrekt, ha nincs referencia hozzá. Cégesként volt is már gubanc, pl amikor teljes rendelést összekevertek. Nekem az áfát már állambácsi nem fizeti vissza, a rengeteg többlettel se tudok mit kezdeni. De meg tudtuk oldani az emberkével, anélkül hogy "ismernénk" egymást. Privátként meg annyit tudok mondani, akár uv akár előreutalás, ha olyasmiről van szó ami esztétikailag nem biztos megfelelő a vevőnek, felajánlom hogy visszaküldheti. De akár azért is mert "nem tetszik". Sok mindent nem lehet úgy fényképezni, sokszor időm sincs rá. Ehhez se kell ismerni, csak utánam kell kérdezni.

    [ Szerkesztve ]

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    válasz Viszlát #54 üzenetére

    Azt hiszem nem tudod értelmezni a referencia fogalmát. Nem az én bajom:) Tudod ez olyasmi, elromlik az autód de sajnos nem ismersz autószerelőt. Oda fogsz menni egy ismerősödhöz aki ajánl, mert már neki dolgozott és meg volt vele elégedve. Ha ne adja ég 10 másik ismerősöd is van és hasonló véleményen vannak keresgélsz tovább? Nem hinném. Ha megoszlanak a vélemények akkor meg nyilván. Hiába battyogsz oda az emberhez személyesen, attól még nem ismered. Max fizikailag láttad. De mondhatnék szobafestőt, burkolót, bármilyen szolgáltatást. Így is van rizikó, hogy nálad hibázni fog, de minimális...és nagy eséllyel rendezi a dolgot. A te elméleted szerint nagyon sok értelmetlen ember van...:)

    Ez nem egyoldalú, mondjuk tapasztalat és analitikus gondolkozás eredménye.
    Ezentúl pedig utánvét továbbra sem biztonságosabb semmivel még mindig. Ez a tipikus csalóka ábránd esete. Pedig csak nagyon kicsit kell gondolkozni hozzá. Legjobb megoldás persze mindig a személyes átvét, de
    sokszor nincs rá lehetőség.

    szerk: Utánvétnél bármilyen név/cím kombót meg lehet adni, nagyi, ükonoka vagy bármi...:) ha valaki csalni akar előre gondolkodik...utalásnál is ugyanúgy lenyomozható feljelentés után bárki és ugyanúgy megadhat más adatokat.

    Silent77 És az idő ami elég drága tud lenni.

    [ Szerkesztve ]

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    válasz Viszlát #72 üzenetére

    A referencia fogalmát próbáltam kicsit körülírni. Az, hogy most virtuális referenciát hallasz/látsz valakiről teljesen lényegtelen. De a festő pont jó példa, mert sokan előre kérik a pénzt, legalább egy részét. Ablakot csináltattam, 50%-ot bele kellett adni előre. Azért adtam bele mert volt a tagról referencia. Az hogy rólam 600 idegen mond véleményt, nem pedig 600 ismerősöd mit jelent? Azt, hogy még ismerősöd nem volt ügyfelem, semmi többet. Tudod kik a buták? Akik 0 referenciás karácsony környékén előbukkanó webshopoknak utalnak előre pénzeket, amikor azok normál bolti árhoz képest 60-70%-ért árulnak. Aztán jön a meglepi, de felelős már sehol nincs:) Én ha venni akarok egy terméket de itthon nem találok jó tesztet mindig a newegget nézem. Megfelelő számú értékelésnél 99%-ra lehet menni egy termékkel kapcsolatban. Telejsen ismeretlen emberek révén. Itt egy a lényeg, amit nem értesz meg. Nem az számít ki mit mond magáról vagy bármiről, mások mit mondanak róla. És ha az elegendő mennyiségű a rizikó konvergál a nullához. Teljesen mindegy ismerőseid mondták vagy sem...
    Ahogy Einstein mondta..két dolog végtelen...az emberi butaság és a világegyetem. Utóbbiban nem vagyok biztos.
    :)

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    válasz Viszlát #82 üzenetére

    Semmi akadálya, amennyiben több referenciád van mint nekem :R Ha nem, akkor viszont az én játékszabályaim érvényesek :P
    Referencia munkáról mint fogalomról hallottál?

    "mindig fizettem, annyira korrekt vagyok, hogy szinte mar hihetetlen. Elobb vagnam le az ujjam, minthogy atverjek barkit is, " Látod, nekem nem kell ilyet mondanom...mások elmondták helyettem :R Amit nyilván magamnak köszönhetek és nyilván nem csak én vagyok ilyen. És ez nem is rólam szól, hanem a butaságról már ne haragudj.

    szerk: tlac A hsz szám nem referencia, csupán hsz szám:) A regisztációs idő is csak egy dolog. Van aki 10 éve regisztrált és egy értékelése sincs mert mondjuk nem ad vesz semmit és nem törődik az értékelésekkel. Ettől független lehet becsületes meg lehet egy féreg is.

    [ Szerkesztve ]

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    válasz Viszlát #85 üzenetére

    Azt hiszem erős értelmezési problémáid vannak. Vevőként ha te azt mondod nekem, hogy küldjem előre xy dolgot mert neked több referenciád van semmi akadálya. Példa is volt már rá. Amennyiben nincs, akkor miről beszélünk? Sőt, zárójelben jegyzem meg, ez rám vonatkozik. Nem egyszer volt 100k értékű feletti történet, aminél kikötöttem az értéke miatt csak személyesen. Kvázi leb@sztak, ne vicceljek már, utánam olvastak. Utalják a pénzt. Micsoda szerencsétlen emberek vannak...:) Vagy ők csak tudják értelmezni a referenciát? Hm...ki tudja? További jó értetlenkedést.

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

Új hozzászólás Aktív témák