Hirdetés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • hallador

    addikt

    válasz enricotoxic #136 üzenetére

    Azért nem egy 10 db-os mintából kellene kiindulni. Szerintem ha nagyon megnézzük lesz ilyen Mac-ből, meg bármelyik bármilyen drága gépből is. Ezt érzed, hogy nem annyira mérvadó amit leírtál.

    Igen vannak hibák, de mondjuk nálunk ahol most 450 HP van, és ebből kb 4 év alatt 20 dobta fel a talpát, amiből kb 6 - 8 user crash volt. Ez alapján nem kellene kijelenteni dolgokat.

    Ha ezt én írnám 450 gépnél akkor az már lehetne egy minta de 10 gépnél. Azért gondolj bele ebbe.

    Már rég nem űzöm a számháborút, már nem hat meg, hogy egy notiban Core™ i7-4960X proci van. Azok a menedzserek akik megkapják ezeket a gépeket, 2-10% CPU terhelésen használják a gépeiket, szóval értelmetlen. Adminok nem kapnak HP ZBook-ot. Nekem nem attól lesz jó egy gép, hogy hány petaflops a számítási teljesítménye. Legyen hordozható (és ne cipelhető), nagyon megbízható, bírja sokáig az akku és napi 8-10 órás használat mellet bírjon ki 4 évet (3-4 év cégnél + 3 év privát). Mérnököknek, kreatívoknak kell az erőmű, office, net, ssh, ts, youtube-hoz nem kell.

    Igen ha visszaolvasol ezt írtam én is hogy aki MacBook Pro kategóriás gépet akar az nem nagyon fog tudni mit kezdeni egy Mobile Workstationnal, ja ha lehet ezt annak magyarázd el aki felvetette ezt, mert jó hogy nekem elmagyarázod, csak nem én nem értem. (Remélem érted a problémám)

    Ebben nem értünk együtt, ez úgy hangzik mintha ilyen gépeket csak nagy háttérzajú üzemekben használnának.

    Alapvetően nem prioritás a hang egy Mobile Workstationnél, sokad rendű dolog.

    A minőség nem szubjektív csak a design (hw vagy sw). Az ár nem minden esetben jelenti azt, hogy minőséget veszel.

    Igen ezt próbáltam én is elmagyarázni, lásd MacBook Pro retina, hiába a jó minőség ha tükör a felület.

    (#137) buvartacsko

    Az ám ha 10 gépeből indulsz ki. Ja hogy te még nem láttál együtt 4 - 500 gépes mintát, na ez 1000 méterről látszik.
    3 Macből nem indulnék ki..

    [ Szerkesztve ]

    The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

Új hozzászólás Aktív témák