Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Stauffenberg

    nagyúr

    Linuxon futtatni az Adobe CS (vagy CC) szoftvereit felér egy ön-tökönrúgással. El kell fogadni, hogy amíg az Adobe cseszik kiadni natív Linux verziót, addig ez nem az a világ amibe beleillik egy Photoshop. Kár is erőltetni. Akinek elegendő amit a GIMP és társai tudnak, az legyen boldog vele, de komoly grafikai, filmvágási, fotós, nyomdai, DTP munkára inkább Windows/OSX.

  • Stauffenberg

    nagyúr

    válasz hcl #43 üzenetére

    Vagy a cégednek ahol dolgozol, jobb esetben, de nem is ez volt a lényeg. Tényleg nem értem mi szükség van ilyen felesleges körökre.

    1.) Egy ilyen cikkben felesleges erőltetni a vájnozott fotosopot, aki ilyenek vásárol (khm..) annak nem alternatíva a Linux. Főleg úgy, hogy le is vagyon írva: A CS3, egy elavult, régi verzió az utolsó ami még aránylag fájdalommentesen megy.

    2.) Minden rendszert használjunk arra amire való. A Linuxnak is van bőven erénye és érdeme más területeken. Aki nem tud elszabadulni a Windows ökoszisztémától, az csináljon dualboot rendszert és ha olyan szoftverre van szüksége az adott munkához, akkor bootoljon be abba. Nem Wine meg VirtualBox kell ide.

    [ Szerkesztve ]

  • Stauffenberg

    nagyúr

    válasz Jim Tonic #110 üzenetére

    Szerintem ennél azért jobb az arány, mert nagyon sok Windows a géphez csomagolt/előtelepített OEM kiadás. De tény, hogy otthonra elég kevesen vásárolják meg, viszont a Microsoft bőven behozza ezt az enterprise/business/education eladásokban, köszönhetően annak, hogy elég erőszakosan nyomul nagyon sok országban (köztük itthon is) és már az informatika oktatás felvásárlásával elkezdődik a Microsoft-emlőkhöz szoktatás, amitől később otthon és a munkahelyen is nehéz elszakadni.

    Nem is ismerek olyat, aki általános- vagy középiskolai informatika oktatás során bármikor is tanult volna az említés szintjénél mélyebben bármilyen mások operációs rendszerről, annak struktúrájáról és gyakorlati használatáról. Az irodai szoftverekről nem is beszélve... Open/Libre Office... az meg mi a tök?

    "engem a jól kereső kollégáim is ki szoktak oktatni, hogy hülye vagyok, ha valamilyen programért fizetek"

    Sajnos ez egy nagyon jellemző mentalitás. Megvallom, amíg otthon éltem szülőkkel és tőlük volt a zsebpénzem, addig én sem költöttem szoftverekre. Amióta meg tisztes munkám van, azóta semmit nem warezoltam. Win7 is akciós áron került hozzám pár ezerért, utána meg Win8 upgrade járt ajándékba SSD-hez. Steam-en vásárolom a videojátékaimat amikor akciósak (ha van ami tetszik megy a wishlist-re és jelez mikor 50 vagy 75% akcióban van, általában erre nem kell sokat várni, csak pár hónapot). Az ismerőseim engem is sűrűn lehülyéznek, hogy képes vagyok egy AAA+ videojátékért 5-10 eurót kiadni, miközben ingyen is beszerezhetők... És olyanok is, akik hozzám hasonlóan fotósok, videósok, grafikusok, tehát szellemi termékek létrehozásából élnek. Őket ne lopja meg senki, de ha mozifilm, videojáték, zene kerül szóba, akkor szívbaj nélkül lopnak a saját kollégáiktól.

  • Stauffenberg

    nagyúr

    válasz hcl #116 üzenetére

    Nehezen védhető. Ha ellopják az autódat, akkor az feljogosít arra, hogy a szomszédodét lopd el? Egyébként nem ez a fő vezérelv, hanem a "csepp a tengerben" gondolat. Amikor azt hiszi, hogy ő csak egy apró tényező, nem ettől megy majd tönkre a kiadó. Oké, tényleg nem tőle megy majd tönkre, de az igazi baj azzal van, hogy erre buzdítja a környezetét is, lehülyézi azt aki szoftvert, filmet, zenét vásárol és ezzel már nem csak egy pont, hanem egy láncreakció elindítója, mert majd a többiek is felveszik ezt a kényelmes mentalitást. Aztán még neked kellene hülyének és marhának érezned magad azért, mert tulajdonképpen semmi rosszat nem tettél, csak fizettél egy termékért a lenyúlás helyett.

  • Stauffenberg

    nagyúr

    válasz spammer #126 üzenetére

    Arról nem beszélve, hogy a Win7 óta már elég jól működik az, hogy a rendszer készenlétbe helyez folyamatokat, amik a RAM-ban is csücsülnek tettre készen, de amint kell a hely másnak, rögtön felszabadítja késlekedés nélkül. A régi laptopom amit apámnak adtam csak 1 GB RAM-al bír és tökéletesen fut rajta a Win7. Alapból 400 MB körüli területet emészt fel (még a 4 GB RAM-al rendelkező asztali gépemen meg kapásból 1.2 GB körül), de volt, hogy videót vágtam rajta és akkor már 700 MB-ig ment el csak a Sony Vegas és nem lassult még be.

    Linuxba még nem mentem bele ilyen mélységig, de az Android is hasonlóan működik. Jön az egységsugarú RAM fétises user, hogy a telefonon 1 GB RAM-ból kapásból 800 MB foglalt és baj van...

    De ha megkérdezed tőle, hogy lassú-e a rendszer vagy erőforrás igényes appot futtat, akkor annak marad-e elég RAM, akkor persze nemleges választ kapsz.

  • Stauffenberg

    nagyúr

    válasz KAMELOT #132 üzenetére

    Nekem is hasonlóak a felhasználási szokásaim, de még nem sűrűn sikerült kifutnom a 4 GB RAM-ból. Hogy csinálom? Varázslat? Pedig nálam is alap, hogy több tucat fül van nyitva a böngészőben (sokan betöltött Full HD flash videók), játékból nem lépek ki ha dolgozom vagy filmezek, PS CS6 + Lightroom fut párhuzamosan. Na jó, Witcher 2 + World of Tanks + Premiere Pro Full HD H.264 renderelés egyidejű futtatása közben egyszer sikerült megfektetnem, de azt hiszem ez már inkább user error, mint a rendszer hibája.

    Vagy csak a Windows van úgy kitalálva, hogy addig nyújtózik ameddig a takaró ér, de képes magát skálázni a feladathoz és az elérhető RAM-hoz. Nyilván van amikor tényleg kevés már 4 GB RAM, de ez a futtatott szoftvertől van, nem a rendszer zabálja meg... Mint írtam: Képes 1 GB RAM mellett is úgy futni, hogy magának csak pár száz MB-ot hasít ki.

  • Stauffenberg

    nagyúr

    válasz Penge_4 #145 üzenetére

    Magamra értettem a user errort, mert nem gondolom, hogy normális dolog egy renderelés mellett a háttérben két erőforrás igényes videojátékot egyidejűleg futtatni. Bár ki tudja, biztosan van akinél ez teljesen normális, mert neki aztán ne parancsoljanak holmi limitek... elvégre a használt autó piac is tele van elgyötört, széttaposott darabokkal.

  • Stauffenberg

    nagyúr

    válasz KAMELOT #155 üzenetére

    Én meg arra akartam rávilágítani, hogy felesleges a RAM-para. Én videojáték és munka (fotó feldolgozás, videó vágás) alatt sem tapasztaltam még lassulást ami arra ösztönözne, hogy tegyek bele még RAM-ot. Azzal nem vitatkozom, hogy sosem baj ha túl vagy biztosítva vele.

    Meg az egész abból indult ki, hogy "a Windows alapból megeszik 1 GB RAM-ot, jesszusúristen". Ami mint látjuk irreleváns. Ha beletolsz 16 GB RAM-ot, akkor még sokkal többet is lefoglal alapból, de 1 GB RAM mellett meg csak pár száz megabájtot.

Új hozzászólás Aktív témák