Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Stauffenberg

    nagyúr

    válasz hcl #43 üzenetére

    Vagy a cégednek ahol dolgozol, jobb esetben, de nem is ez volt a lényeg. Tényleg nem értem mi szükség van ilyen felesleges körökre.

    1.) Egy ilyen cikkben felesleges erőltetni a vájnozott fotosopot, aki ilyenek vásárol (khm..) annak nem alternatíva a Linux. Főleg úgy, hogy le is vagyon írva: A CS3, egy elavult, régi verzió az utolsó ami még aránylag fájdalommentesen megy.

    2.) Minden rendszert használjunk arra amire való. A Linuxnak is van bőven erénye és érdeme más területeken. Aki nem tud elszabadulni a Windows ökoszisztémától, az csináljon dualboot rendszert és ha olyan szoftverre van szüksége az adott munkához, akkor bootoljon be abba. Nem Wine meg VirtualBox kell ide.

    [ Szerkesztve ]

  • imibogyo

    veterán

    válasz hcl #43 üzenetére

    és floatr:

    Miből gondoljátok, hogy mindenki azért használ linuxot, mert csóró? Ez olyan általánosítás, hogy az hihetetlen. Nem felvágásból de eddig is telt sok mindenre, ettől még szimpatikus a Linux rengeteg megoldása, és úgy általában a szellemisége is. Ez miért függne feltétlenül össze?

    Itt egy rövid lista ami mindig megfogalmazódik bennem az ilyen és ehhez hasonló versus (nem feltétlenül "linux vs. win") cikkek és a hozzájuk tartozó topikok kapcsán. Ez nem azoknak szól akiknek válaszoltam, hanem úgy általában:
    - Miért kell ez a negatív hozzáállás mindig a fórumon?
    - Miért kellenek a burkolt, alattomos beszólások?
    - Miért nem lehet elfogadni, hogy valakinek ez, vagy az bejön?
    - Miért kell olyan fórumokba járni, ami nagyon negatív érzéseket vált ki egyesekből?
    - Miért van ezeknek az embereknek mégis komment kényszere?
    - Normális ellenérvek és ellenvélemények kellenek (mint például Stauffenberg-é ami alá van támasztva, hogy neki miért nem jó például a linux és nem hit-ből írta azt amit).
    - De ha ez nem megy és valaki mégis kommentel, akkor legalább értelmesen, higgadtan ész érvekkel alátámasztva fogalmazza meg a mondandóját ne csak fröcsögjön.
    - Nem az ellenérvekkel van a baj, hanem a fanboy-sággal. És ez általában mind a két oldalra egyaránt igaz, bármilyen témáról is van szó.
    - Ha már ennyire nem megy az ésszerű kereteken belüli pártatlan kommentelés, akkor egyszerűen tovább kell menni mondjuk annyival, hogy "Na, még egy hülye linuxos (bármi más behelyettesíthető ide) cikk, vagy topik" és egyszerűen nem kell megnyitni. Ezzel el lehetne kerülni a folyamatos egymás hülyének nézését a fórumon és a sokszor már sértegetésig elmenő hitvitákat.
    - Senki nem kötelez senkit sem arra, hogy használjon valamit, ahogy senki nem kötelez senkit sem arra, hogy foglalkozzon egy témával. Ha valakit idegesít, hogy mások elégedettek valamivel, gondolnak valamit valamiről és tudja, hogy ő nem lesz képes higgadtan kommentelni, akkor nem kell törődni az ilyen témájú anyagokkal és annyi. Mindenkinek jobb lenne.... Persze tudom, hogy bilibe ér a kezem. ;)

    Szerk.: (#52) hcl
    Ok így már tiszta sor. Valamiért nekem nem ez a mondandó jött le az előző hsz.-edből. :R

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák