Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • GeoPhoto

    tag

    Csak az árat figyelembe véve az USA-ban voltak már igazi olvasók is kiárusítás alatt kb ilyen áron...

    Például a Pandigital Personal Ereader, ami Sipix kijelzős (gyengébb kontraszttal, mint a Kindle és társai, de szintén e-papír) az utolsó kiárusításon már csak 20 dollárba került, és nem csak 1-2 darab, hanem százszámra volt belőle. Ezt a készüléket számos néven árulják/ták még európában, némi supportot is lehetett találni hozzá. Én még akkor vettem egy ilyet egy barátomnak amikor 99 helyett 65 dollárért adták.

    Kifutó modellek lemennek szépen akár 40 dollárig is, hiszen ott már újat adnak 70-ért. Akinek meg 40 dollárt nem ér meg egy ilyen cucc, az szerintem soha életében nem fizetett még könyvért :) (költői túlzás, nem kell reagálni erre)

    Nagy áttörés már megvolt a fejlett országokban, nálunk meg csak akkor lesz, ha tényleg elérhetők majd a könyvek elektronikusan korrekt áron és normális boltokból, de erre még várni kell.

  • GeoPhoto

    tag

    Szerintem kár azon vitatkozni, hogy ki min és hogyan szeret olvasni, és hogy mennyire fog eltűnni az e-papír. Ha valakinek megér 2-3 év használatra 15-30e forintot, hogy sok könyv helyett 1 kicsi dedikált készüléke legyen az már nyert a dolgon.

    A hordozható zenelejátszós példa ott sántít, hogy valamennyi új eszköz lényegesen javított az elődjén: Kazetta: soros, nyúlik, energiaigényes - CD, random elérés, konstans minőség, nagy és még mindig energiaigényes - MP3 lejátszó, random, kicsi, energiatakarékos. A sornak itt vége is, az más kérdés, hogy ugyanilyen paraméterekkel rendelkező csak többet tudó eszközökbe integrálódott. Amúgy meg az iPod révén még mindig vesznek az emberek lejátszót, bár tény hogy kevesebbet.

    A könyvnél mi volt? Papír, olcsó (volt régen), hordozható, színes is lehet, jegyzetelhető egy szintig, nulla energiaigény, kivéve este a gyertyát :)
    Most ha ehhez vesszük a tablet vs e-reader vitát:
    Indulási költség mindenhol drága (relative),
    Tablet: hordozható, színes, jegyzetelhető, nagy energiaigény (max 10ó üzem)
    e-reader: hordozható, fekete-szürke :), jegyzetelhető, kis energiaigény (200+óra)
    A szemfárasztást most nem veszem bele, az tényleg lehet egyén függő.

    A saját példámból kiindulva kb. 8 éve kezdtem el elektronikusan olvasni, és ezeket használtam eddig, a kornak megfelelő elégedettségi szinttel (nem dicsekszem, csak beszámolók milyen fejlődés volt):
    Casio fekete-fehér PDA 320x240-es felbontás
    Ipaq, színes PDA, 320x240
    Asus PDA, 640x480, HP PDA szintén 640x480
    7 colos tablet, 800x480
    7 colos Nook tablet, 1024x600 IPS
    7 colos Sony e-reader, 1024x600 e-papír, touch screen
    6 colos Kobo Glo, 1024x754 e-papír, előtér világítás, touch screen

    Az utolsót kivéve mindegyiken jópár kötetet elolvastam, de nem szivesen mennék visszafelé a lépcsőn, kivéve a színes képregényeket, de arra még van tabletem. Ha a pénzt számoljuk majdnem mindet sikerült normális áron eladni, kivéve az Ipaq-ot, de az meg sokáig GPS is volt.

    Szerintem mivel az ebook olvasó általában sokkal könnyebb is mint egy tablet simán elférnek egymás mellett egy nyaraláson is, de embere válogatja.

    Peace!

Új hozzászólás Aktív témák