Hirdetés

2019. augusztus 20., kedd

(#1) rudi

rudi
(nagyúr)

Egy kis adalék: hazai nagykerben már feltűntek érkezőben az S300-ak.

Előző generációs i3-2365M, 4 GB RAM, 24 GB SSD, 500 GB HDD, 1366x768 pixeles fényes kijelző, 3 USB (kettő 3.0-s), 4 cellás akku, Win 7, 2 év gari nagyjából 185 000 forint. I5-3317U-val és Full HD kijelzővel (sajna ez is fényes) kb. 220 000 forint. Egy-egy húszassal lejjebb már egészen érdekesek lennének.

[ Szerkesztve ]

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#2) BoC1ka válasza rudi (#1) üzenetére

BoC1ka
(senior tag)

hogy lett az 500 dolcsiból, cirka 115 ezerből 185? még akkor se ha 115x1.27x1.04 = 151 ezer forint. az 500 dolláron meg már van haszon gondolom...35 ezer forint a haszon viszonteladónak? na menjek ám...

YNWA

(#3) foxtrott

foxtrott
(csendes tag)

bár nem ide tartozik de nem mára volt ígérve egy ph-tv?

Minden ember tud repülni, csak ki kell zárni a zuhanástól való félelmet.

(#4) rudi válasza BoC1ka (#2) üzenetére

rudi
(nagyúr)

Ilyen nagy cuccoknál a szállítás meg ellátási lánc miatt 500 dolcsi = 500 euro, ehhez jön még a 27%-os támogatás az államnak, és máris helyben vagyunk.

(#5) rudi válasza foxtrott (#3) üzenetére

rudi
(nagyúr)

De, csak kicsit kiszúrtam Phekével, mert a keddre tervezett Fujitsu SH552-n nem volt oprendszer, szóval akkor dobta be a csütörtökre tervezett S5-öt, mára meg minden bizonnyal nem tudott érdekeset szerezni, mert a Fujitsut hazahoztam akkumérni és egyebek.

(#6) foxtrott

foxtrott
(csendes tag)

ezer köszönet az infóért mert kb 5 percenként frissítettem az oldalt hátha van fejlemény :D

Minden ember tud repülni, csak ki kell zárni a zuhanástól való félelmet.

(#7) BoC1ka válasza rudi (#4) üzenetére

BoC1ka
(senior tag)

úgy már rendben. egyszerűbb rendelni neten amcsiból. vám ezekre ugy sincs..áfa meg vagy megúszod vagy nem:) de ha nem akkor is jobban járunk...gari meg worldwide.

YNWA

(#8) Khelben válasza BoC1ka (#7) üzenetére

Khelben
(Ármester)

Miért is nincs rá vám?

--- Szakmai kérdéseket a fórumban tegyél fel, ne privátban, köszönöm ---

(#9) milangfx válasza Khelben (#8) üzenetére

milangfx
(őstag)

Ez engem is érdekelne. Valószínűleg nem küldik ajándékként, ráadásul mivel ott nettóban van minden, mert államonként változik az adó, így "taxes, etc. not paid" felirattal jön, szóval a vám és állambácsi támogatása garantált. :W Én is számolgattam ilyenekkel, de egyszerűbb itthon beszerezni, kivéve, ha nem kapható az adott termék.
A trinity-s verzió pedig bejövős, de az i3-HD4000 kombó se lenne rossz, ha vám, válságadó nélkül be lehetne szerezni.

[ Szerkesztve ]

(#10) BoC1ka válasza Khelben (#8) üzenetére

BoC1ka
(senior tag)

legutóbb mikor kérdeztem számítógépekre/alkatrészeire/tabletekre nem volt :/ :F

YNWA

(#11) Rolly válasza BoC1ka (#10) üzenetére

Rolly
(addikt)

én is úgy tudom, hogy vám nincs, de szállítási költség + áfa van és akkor már az 500 dodo + szállítás (50-100 dodo) + ÁFA és már nem is éri meg onnan venni ... (magyar lokalizáció hiánya... eladáskor el is bukod a különbözetet ...)

(#12) BoC1ka

BoC1ka
(senior tag)

Én ezt az áfa dolgot nem értem...nem vagyok kereskedő hogy kelljen fizetnem vagy mialőcs rendelek valamit Ebayen mittom akármit nekem áfát kell fizetnem? pl vettem akksit arra kell fizetnem áfát? hol? kinek? mikor? mikor kifizetem paypallon keresztül? eddig sosem fizettem áfát se kínából pl 25 ezres csomagért sem sem amcsiból...

YNWA

(#13) Rolly válasza BoC1ka (#12) üzenetére

Rolly
(addikt)

akkor szerencséd volt ... kisebb csomagokkal nem foglalkoznak de pl ha a csomagot ups hozza akkor csak akkor veheted át a csomagot, ha áfát + vámot kifizeted a kiszállítás előtt nekik (utalva vagy a futárnak kpben)

(#14) Khelben válasza BoC1ka (#12) üzenetére

Khelben
(Ármester)

5 évig még megkereshetnek és igazolnod kell az eredeti iratokkal, hogy kifizetted az áfát. Ha nem, akkor kifizettetik veled utólag.

(#15) inferno88 válasza Khelben (#14) üzenetére

inferno88
(senior tag)

Szamomra azert furcsa,hogy afat kene fizetni,mert azt mindig az eladon hajtjak be.Akkor miert rajtam keresik?

Semper fi!

(#16) Gusztáv válasza inferno88 (#15) üzenetére

Gusztáv
(addikt)

A boltba is te fizeted az áfát, mivel azt mindig a vevő fizeti. De ha akarod, tudok mutatni vámhivataltól határozatot, hogy kell ÁFA-t fizetni :DD . Viszont a vámtól el szoktak tekinteni, ha magánszemély egy darabot rendel.

[ Szerkesztve ]

Laci

(#17) kromatika

kromatika
(veterán)

jó kis lapos.tetszik.

(#18) Rolly válasza inferno88 (#15) üzenetére

Rolly
(addikt)

talán azért kell neked fizetni, mert ha nem kéne akkor mindenki külföldről rendelne ... :)

(#19) Polemius válasza rudi (#4) üzenetére

Polemius
(aktív tag)

"Ilyen nagy cuccoknál a szállítás meg ellátási lánc miatt 500 dolcsi = 500 euro"
Azért ne essünk túlzásba. Ha egyedileg rendelsz ekkora méretű, tömegű dolgot, azt 50$ körüli szállítási költséggel elhozzák, becsomagolva, csomagkövetéssel, mindennel. Nyilván nagyobb mennyiségben alacsonyabb ennél az egy darabra eső költség.

Szóval ha 50$ a szállítási költség, akkor:
550$ + 27% áfa =
698,5$
Azaz kb. 157 000 Ft.
Ennyi a költséged egyénileg szerzed be magadnak!

Vám számítógépre nincs, ráadásul ez eleve kisker ár, vagyis az importőr ennél olcsóbban kapja.

más írta:
"ezt az áfa dolgot nem értem...nem vagyok kereskedő hogy kelljen fizetnem"
Épp azért fizettetik meg (bizonyos összeg felett, ha nincs szerencséd). Az áfát alapvetően a lánc végén álló vevő (végfelhasználó, ha úgy tetszik) fizeti. A többiek gyakorlatilag meghitelezik az államnak (aztán mikor továbbadták, visszaigénylik). Forgalmi adó. Azért ez a neve.

[ Szerkesztve ]

(#20) Ultrabukta válasza Polemius (#19) üzenetére

Ultrabukta
(csendes tag)

Azt honnan tudják, hogy mi van a csomagomban? Pl. rendelek egy laptopot és azt írják a dobozra, hogy kötött pulóver vagy akármi.

(#21) Atom_Anti

Atom_Anti
(senior tag)

Néhány helyen azt olvasni hogy nem A8-4500M lesz benne, hanem egy új 17W-s APU; A8-4555M. Remélem az előbbi igaz, mert különben ugrik a bővitési opció...

(#22) Khelben válasza Ultrabukta (#20) üzenetére

Khelben
(Ármester)

1., a feladó ráírja, mert nem akar bajba kerülni. 2., kibonthatják.

(#23) Ultrabukta válasza Khelben (#22) üzenetére

Ultrabukta
(csendes tag)

De rá lehet írni kamu feladási címet vagy akár 1/3-adát a valós értékének.

(#24) sing1ep1ayer válasza Ultrabukta (#23) üzenetére

sing1ep1ayer
(őstag)

Persze, de ezt sem a Lenovo, sem egy magára valamit is adó forgamazó nem fogja megcsinálni neked. Ha van kint haver (aki megveszi és tovább postázza), az megteheti, de akkor meg azzal faraghatsz rá, ha a csomag megsérül, mert úgy instant buktál 100 rongyot.

(#25) madgie válasza Ultrabukta (#23) üzenetére

madgie
(titán)

Akkor szépen behívnak (nekem mondjuk 50+ km) és egy félnapos várakozás, aktatologatás után azt kívánod, bárcsak itthon vetted volna meg.

(#26) Ultrabukta válasza sing1ep1ayer (#24) üzenetére

Ultrabukta
(csendes tag)

Biztosítást biztos ott is lehet a futárcégnél kötni rá. Pl.: 50ezret ér a gép, de én szeretném 200ezerre biztosítani, mert számomra eszmei értéke van.

(#27) Khelben válasza Ultrabukta (#26) üzenetére

Khelben
(Ármester)

A vámosok meg hülyék és még sosem hallottak erről a fajta csalásról, igaz? :)

(#28) Ultrabukta válasza Khelben (#27) üzenetére

Ultrabukta
(csendes tag)

De, hogy bizonyítják be? Haver veszi a gépet, átcsomagolja valami kenyérpirítós dobozba és már egyből használt és a felét sem éri az eredeti értékének. Szerintem magánszemélyeknél simán működik.

(#29) madgie válasza Ultrabukta (#28) üzenetére

madgie
(titán)

Kibonthatják, aztán meglátják, mi van benne, szépen ott virít az adatbázisban, kábé mennyit ér...

Hidd el, nem most jöttek le a falvédőről, az ilyen esetekből majdnem mindig te jössz ki rosszul. Egyszerűbb, ha valamelyik "hazahozató" céggel intézed a dolgot, nekem is úgy jött most le amcsiből egy fényképező: időt és pénzt is spóroltam így (de nem fognak ők sem kenyérpirítósnak csomagolni semmit.

(#30) Gusztáv válasza Ultrabukta (#28) üzenetére

Gusztáv
(addikt)

Feltételezem ugyanaz van mint a használt autónál, van egy adatbázis amiben típus szerint benne van az értéke, és magasról tesznek rá hogy szerinted te mennyiért vetted. Én vettem már tabletet Kínából, amit DHL vámoltatott. A kicsi kínaiak ráírták az ár kb 1/5-ét a hivatalos DHL-es nyilatkozatra, de a vámhatóság rutinból ignorálja ezt és átutalási megbízást kérnek, ami ugye a valós érték szokott lenni. Annyi esélyed van, hogy ha légipostával jön a cucc, akkor átcsúszik a vámon. De egy notebookot nem nagyon küldenek így.

Laci

(#31) Ultrabukta válasza Gusztáv (#30) üzenetére

Ultrabukta
(csendes tag)

És ha például magánszemély (vagy annak álcázott cég) adja fel? Honnan tudják, hogy én vásároltam és nem csak a saját tulajdonom küldik a rokonaim utánam?

(#32) Szabesz válasza Ultrabukta (#28) üzenetére

Szabesz
(őstag)

Ha nem mutatod be nekik az utalásról/vásárlásról az igazolást, akkor felbecsültetik, aminek az árát is te fizeted.
Persze ha a kinti haver előtte jól leápolja, belekarcol párat, akkor talán elhiszik, hogy használt.

(#33) Mercutio_ válasza Khelben (#8) üzenetére

Mercutio_
(nagyúr)

Informatikai eszközökre általában 0% a VÁM (legalább is tavaly még annyi volt, lehet azóta változott a jogszabály) ÁFa viszont van és azt a szállítási díjjal terhelt összegre számolják

Eladó/Cserélhető: https://tinyurl.com/y7ts88wr Streacom ST-F7C alapú mITX PC, BASS-hangsúlyos fejhallgató, FD Node 202 ITX ház, Kolink 350W SFX táp, elegáns japán Orient Chronograph karóra, Panasonic 20/1.7 II, M.Zuiko 30/3.5 macro m4/3 obik

(#34) rudi válasza Polemius (#19) üzenetére

rudi
(nagyúr)

Azt szokják elfelejtteni a hozzád hasonlóan számolók, hogy a hivatalos úton itthon megvásárolt gépbe kénytelenek beleépíteni a hazai támogatórendszer (képviselet, szerviz, miegymás) árát, ezért szoktak dollár=euro árból kiindulni a legtöbben.

(#35) Khelben válasza rudi (#34) üzenetére

Khelben
(Ármester)

És ezért nem szokott érvényes lenni a külföldön vett cuccra a garancia nálunk (nem tudom, lenovonál konkrétan hogy van).

[ Szerkesztve ]

(#36) gcsaba70

gcsaba70
(csendes tag)

Én csak azt nem értem, hogy akkor most a Trinitys a király? Merthogy az lett a legdrágább. Pont abban bíztam, hogy a Corei3 nagyobb teljesítményű alternatívája lesz erre berakják High End-nek? Így nem lesz egy tömegtermék...

(#37) rudi válasza gcsaba70 (#36) üzenetére

rudi
(nagyúr)

Alapvetően azért nem lesz tömegtermék, mert kevéssé ismertsége miatt nem lehet eladni. És ezt nehezíti még az a tény, hogy elég konkrét hazai raktárkészletek maradtak előző generációs AMD és Intel modellekből is. Szóval, ha jön a közponi ajánlat, hogy lehetne rendelni Trinity-t, meg Ivy Bridge i3-at, akkor visszapattan a kérés, hogy köszi, de még bőven van mit eladnunk. Ne lehetne tenni low-endre is, de épp ott túlzott a készlet. Majd most back to schoolra megveszik őket, és akkor karácsonyra lehet reménykedni jóárasított Trinity-ben, meg Ivy i3-ban.

(#38) Dan86 válasza rudi (#37) üzenetére

Dan86
(csendes tag)

Sziasztok!

Tudtok valakit ajánlani, vagy valamilyen fórumot linkelni, ami nem halt el, és notebook tuninggal, optimalizációval foglalkozik?
Az a helyzet, hogy hozzájutottam egy közepes képességű noteszhez, konkrétan EHHEZ, és kicsit javítani szeretnék a teljesítményén. BIOS zárt, RAM+SSD később jön, így maradnak a szoftveres megoldások. Noteszem ezelőtt nem volt, így eléggé új nekem ez a terület.

Válaszokat, javaslatokat előre is köszönöm!

Üdv!

" Dan86 felhasználónak 36 pozitív és 0 negativ értékelése van a régi értékelési rendszer alapján fórumon! "

(#39) BoC1ka

BoC1ka
(senior tag)

De a lenovo esetében a gari worldwide tehát azzal nem lenne gond...még akkor is jobban megéri ha kiutalzol megveszed és hazahozod aztán áfa sincs sem vám...gondolok itt ausztria, szlovakia

YNWA

(#40) madgie válasza BoC1ka (#39) üzenetére

madgie
(titán)

És a magyar billentyűzet? Használni is kényelmetlenebb, ha nem az van, eladáskor meg szintén kevesebbet ér a cucc.

(#41) BoC1ka válasza madgie (#40) üzenetére

BoC1ka
(senior tag)

a magyar billentyűzet egyénfüggő...nekem nem jelent semmilyen előnyt sem hátrányt..:) max ami hátrányt jelenthet a töltőnek a kábele nem jó nálunk ha amcsiból olaszból angliából meg kitudja honnan rendeled.

YNWA

(#42) madgie válasza BoC1ka (#41) üzenetére

madgie
(titán)

Általában 110-240V a töltő, egy egyszerű dugvilla átalakító meg párszáz forint.
Viszont én megmakkannék nem magyar kiosztású billentyűzettel. Elég nekem telefonon meg tableten zsonglőrködni, fejből meg nem vágom, melyik speckó karakter hol van.

(#43) BoC1ka válasza madgie (#42) üzenetére

BoC1ka
(senior tag)

Tudom hogy elég egy átalakító, csak azzal nehezebb eladni a gépet mintsemhogy magyar v angol a bill:) nem nehéz megtanulni!

YNWA

(#44) madgie válasza BoC1ka (#43) üzenetére

madgie
(titán)

"Tudom hogy elég egy átalakító, csak azzal nehezebb eladni a gépet mintsemhogy magyar v angol a bill"

Öö, ezt valahogy kétlem. Mindegy.

(#45) M@trixfan

M@trixfan
(addikt)

Kár, hogy itthon az 500 dolláros ár nem realizálható, pedig milyen jó "self contained" HTPC lehetne. 200 000 környékén már nem akarnék APU-val szerelt gépet venni. Egyszerűen beüt az "inkáb rendes notebookot veszek" érzés, akkor is ha sokkal többet kell fizetni a notebookért.

twitter: MatrixfanLive

(#46) djvoyager válasza BoC1ka (#39) üzenetére

djvoyager
(tag)

A World Wide garanciával tessék csínján bánni, mert modellenként a világ bizonyos részeire van bejelentve, és nem az egész világra. Ergo tehát előfordul, hogy egy gép amerikában garanciális, de nálunk nem és vica versa. Tehát ez valójában korlátozott nemzetközi és nem korlátlan világgarancia.

Vám és áfa kapcsán: Amennyiben hivatalosan érkezik a termék Magyarországra, akkor vagy az eladó fizeti meg az áfát (tipikusan EU országoból érkező) vagy az importőr (ebben az esetben a vevő vagy megbízottja). A vámkezelést és áfafizetést vagy személyesen vagy a szállítmányozon keresztül (DHL, TNT, egyéb importőr) lehet. Vám jelenleg nem terheli a gépeket, de például akkumulátorokat, táskákat és egyebeket igen.
A csomagoláson hivatalosan feltüntetik, hogy mi van benne - kivéve ha ismerős küldi - de minden esetben kivehetik tételes vámvizsgálatra, ha a vámosoknak kétségük van.

Voyager -= We brake for nobody! =-

(#47) Mercutio_ válasza madgie (#42) üzenetére

Mercutio_
(nagyúr)

Német billzet nagyjából azonos a magyarral, mehet rá matrica "oszt jónapot" ;)

Eladó/Cserélhető: https://tinyurl.com/y7ts88wr Streacom ST-F7C alapú mITX PC, BASS-hangsúlyos fejhallgató, FD Node 202 ITX ház, Kolink 350W SFX táp, elegáns japán Orient Chronograph karóra, Panasonic 20/1.7 II, M.Zuiko 30/3.5 macro m4/3 obik

(#48) madgie válasza Mercutio_ (#47) üzenetére

madgie
(titán)

Nem matricáznék egy 150-200 ezres gépnél, ha van rá mód... főleg úgy, ha mondjuk csak 10%-ot spórolok a vám/áfa után (tudom, németek felől nincs, de pont az amcsi árakról volt szó). Pedig ismersz, a kütyüim nagy része nem itthoni vétel :)

(#49) Mercutio_ válasza madgie (#48) üzenetére

Mercutio_
(nagyúr)

Informatikai eszközökre amcsiból is 0% - volt még tavaly, idén nem tudom változott-e - a VÁM, ami inkább gond az a szállítási díj.

(#50) madgie válasza Mercutio_ (#49) üzenetére

madgie
(titán)

Nem a vám kerülne sokba, a szállítási díj plusz áfa a komolyabb összeg.

Copyright © 2000-2019 PROHARDVER Informatikai Kft.