Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Essentials

    aktív tag

    Az Apple és a Xiaomi "pàrharca?" Ezen felnevettem. 👻
    Valaki elhiszi, úgy gondolja, hogy az Apple a Xiaomival versenyez a piacon a leszállított darabszámban? Totál másban jó mindkét gyártó, és más az üzletpolitika is. A Xiaomi a brandépítés szándêkával android gyártóhoz híven büszkén lobogtatja, kit és mikor előzött meg darabszám eladásban, miközben az Apple nevető harmadikként az okostelefonos piac profitját hatalicskázza évek óta.

    Ezek a vállalatok nem jótékonysági intêzmények, hanem azért vannak a piacon, hogy pénzt termeljenek. Mo' money, mo' power!

    Persze lehet ezt a vásárlók előtt másként tálalni, de amikor a Counterpoint legújabb gyűjtése is arról szól, hogy a legutóbb lezárt negyedévben az Apple a teljes okostelefonos piaci netto profit 75%-át hazavitte, a "maradék" 25%-ot pedig csúnyán fogalmazva ott hagyta az eladási darabszámokkal brillírozó Samsungnak, Xiaominak, Huawei-nek, Google-nek, Sony-nak, OnePlus-nak etc, az összes többi piacon lévő szereplővel együtt, akik szintén kanalaztak volna a mézecsuporból, akkor nyugodtan kijelenthető hogy az Apple teljes pályás letámadásban van a konkurenciával szemben, újra. Az Apple okostelefonos piaci pénzügyi sikeréből igazából a Samsung örömködhet még, mert ha jól megy az iPhone, és a drágább modellek fele tolódik a termékmix, akkor széppen megszedik magukat ők is az alkatrész eladàsokból, amikből a kijelzőmodult, mint a legdrágább komponenst ők szállítják javarészt az iPhone-okba.

    Ezek a darabszámok kicsit hamiskás képet festenek, az Apple piaci konkurensei valószínűleg sokkal többre értékelnék ha végre fogàst találnának a cêgen, és elhappolhatnának előlük értelmezhető mennyiségű prémium telefont vásárlót. A 75% viszont arról árulkodik hogy az iPhone 14. évében ez még mindig nem érkezett el. A Xiaomi meg nem is állhatna ettől távolabb.

    https://www.counterpointresearch.com/global-handset-market-operating-profit-q2-2021/

    [ Szerkesztve ]

  • Essentials

    aktív tag

    válasz Somatom #15 üzenetére

    Bizony benéztél valamit, ugyanis a Samsung Galaxy S21 Ultra 5G 128GB-os alap verziója 480 ezer Ft-on indult hivatalos csatornán, most 383e Ft-ba kerül a SES-nél. ( Hivatalos viszonteladó, és Samsung bemutatóterem ) A Samsung nem fogja a készülékei árat, ami annyit jelent hogy a saját ciklusukban még a hivatalos csatornákon is tízezreket ledobnak, mire mwgjelenik a folytatás.

    Ennek ellenére az Apple iPhone 13 Pro Max 128GB 460 ezer Ft-on nyitott hivatalos csatornán, ( tehát 20K-val olcsóbban mint a Samsung ), az Apple a termékciklus végéig fogni fogja az árát, tehát pld a SES-hez hasonló iStyle-nál ugyanennyibe fog kerülni jövő szeptemberig.

    Az hogy a szürkeimportos kiskereskedők miklnt lövik be a telefonárakat, hogy játszanak a magyar adókkal, vagy hogy kerülik meg őket, egy teljesen más asztal. Aki tőlük vásárol, az nem csak rizikót vállal a telefon esetleges szervízelésével kapcsolatban, hanem elbukja az itthoni összesen 3 éves garanciát ( 1 gyártói + 1 EU + 1 magyar ), mivel az csak a hivatalos viszonteladói csatornákra érvényes.

    Ezek mellett nem szabad elfeledkezni róla h az Apple világgaranciás cucc, a Samu szigorúan régiónkénti, az alma a meghibásodások legnagyobb részében kompletten cserél egy karcmentes refurbished készülékre, míg a Samsung megjavítja az alkatrészt benne, és visszakapod a telt.

    Így már érthető az összehasonlítás?

  • Essentials

    aktív tag

    válasz pusszycat #18 üzenetére

    Ezen az alapon semmi sem indokolta az előző, az az előtti, és az azt megelőző modellszériát sem. Ezt leszámítva nem tökmindegy hogy mi a neve, hogy hívják? Se rosszabb, se jobb nem lesz tőle a rajta tapasztalt experience-ed. Nem értem azokat, akik folyamatosan kikérik maguknak hogy az Apple miért nem androidos gyárró, miért nem ugyanaz a víziójuk egy telefonról mimt droid oldalon, miért nem andeoidot futtat, stb.

    Hát nincs elég választék a piacon, hogy mindenki megtalálja a számításait? :) Olyat vesz az ember ami a leginkább bejön neki, ez számomra pofonegyszerű. Azért számonkérni minden évben az almáékat, meg várni a következő évi készüléket hogy na majd az olyan lesz, és úgy fog kinézni mimt egy androidos mobil, a legnagyobb badarság. Az Apple ilyen, és ilyen volt 10 éve, meg ilyen lesz. Ők ha dizájnt váltanak 1-1 termékkategóriában, azt évekig megtartják, és csak apró csiszolásokat végeznek a modellfrissítéseken, míg érkezik a következő redesign. Ezt vagy meglátja, és elfogadja az ember, értékeli úgy h akkor nem vesz tőlük inkább semmit ha nem tetszik, minden évben beconul értetlenkedni a komment szekciókba. Az utóbbi olyan zombisan butus felfogás szerintem azok számára, akik évek/évtizedek óta követik a tech-et. :R

  • Essentials

    aktív tag

    válasz Somatom #22 üzenetére

    Miért lenne rossz a tulajdonosoknak a magasabb ár? Elárulok egy neked talán még ismeretlen dolgot, ami nem szép dolog, de virágkorát éli. A világ sok pontján, így Magyaroszágon is külön üzletág épült a seftelők körében az Apple szervíz kijátszására, ami annyit jelent, hogy a vásárlók bizonyos hibákat bemondva kicseréltetik az Apple-lel a készüléküket eladás előtt, és kapnak helyette egy fóliás karcmentes refurbished darabot. Sajnos azoknál a szervízeknél hallottam beépített emberekről is, akik kapcsolatban állnak olyan személyekkel, akik abból élnek hogy Apple készülékeket cseréltetnek garanciaidőn belül újakra. És hogy magánszemélyként, saját maguknak miért csinálják ezt a tulajok? Hát mert win win szituáció nekik. Egyrészt hamarabb eladja, és magasabb áron érintetlen telefonként a használt zsebkarcos mobilja helyett, másrészt mivel az Apple fogja az árat, a mindenkori használpiaci ára pedig a hivatalos árából van általában kalkulálva, így egy még magasabb összegre pályázhat használtan.

    Tehát itt 2 faktor is közrejátszik, egyik a fóliás refuebishedre kicserélt használt készülék, a másik pedig a fogottabb új árból kiszámolt használt ár. Ahogy írtam, a februárban 480e Ft-ért Samsung bemutatóteremben árult modell ugyanott most 100K-val olcsóbb, pedig még vége sincs a ciklusának. Te melyik hivatalos viszonteladónál nézted amúgy?

    Ha trükközni akar az illető, és kihozná a maximumot a használtpiacon a telefonjából, a Samsung nem fogja neki bemondott hibákra kicserélni, ők valódi meghibásodás esetén egyébként is alkatrészt cserélnek, nem komplett telefont.

    Az iPhone világgaranciával rendelkezik, ami azt jelenti, hogy ha itthon megveszed a Telenornál a készüléket, de mondjuk a németeknél dolgozol és meghibásodik, akkor ott pld az Apple Store-ba vagy hivatalos szervízbe betérve a számla felmutatásával garanciában fogják ügyintézni. A Samsungnál ilyen opció nincs a régiós leosztás miatt, sőt, ha árukeresős esetleges szürkeimportot vesz meg az ember ami esetlegesen nem magyar piacra szánt modell, vissza is utasíthatják a szervízt. Erre gondoltam, nem arra hogy különböző frekvenciákon kerülnek forgalmazásra a készülékek a világ egyes pontjain, az nyilván úgy van. Egyébként az amerikai iPhone ugyanúgy használható itthon is természetesen, és szerintem a Sami is.

    [ Szerkesztve ]

  • Essentials

    aktív tag

    válasz pusszycat #23 üzenetére

    A probléma, amiről te beszélsz szerintem egy saját magad által generált dolog. Te mást vársz el egy mobiltól, aki pedig 3-4 év után megveszi ugyanazon sorozat aktuális darabját, azt azért fogja tenni mert ő meg olyan dolgokat vár el tőle, amit az iPhone tud nyújtani neki. Totál igényekről azól az egész szerintem
    .
    A konkurens gyártók iPhone ársávban árult termékei flextelefonok, amik azon elképzelés mentén készülnek hogy a specifikációs listát olvasva már elolvadj a látottaktól, az Apple víziója a jó telefonról pedig szöges ellentettje ennek.

    Android vonalon a Xiaomi beletesz gyorstöltést ami Ultra fancy, csak éppen órákkal előbb lemerül a Mi 11 Ultra a gyakorlari összehasonlító tesztek szerint, mint egy 13 Pro Max azonos felhasználás mellett, a reklámozott hatalmas akkumulátora ellenére ( 4356mAh vs 5000 mAh )

    Vagy pld külön hirdetésben dicsekednek azzal a Xiaominál hogy olyan grafén alapú hűtési rendszert rittyentettek a telefonba, amilyen még nem látott a világ, közben a gyakorlatban a Xiaomi Mi11 Ultra most is a legmelegedősebb csúcsmobil intenzív használat alatt.

    A Samsung beletesz 12GB RAM flexspec-et a készülékbe, közben azon erőlködnek legújabban hogy a ROM-ból átcsoportosítanak +4GB-ot, hogy az S21 Ultra 16GB-ból gazdálkodhasson, mert az mennyire menő már. Eközben a robotkaros teszt szerint a 6GB-os iPhone 13 Pro több app-ot tartott bent mint a 12GB-os, tehát dupla akkora kapacítással rendelkező Galaxy S21 U, és +25% dzsúz maradt az iPhone aksiban, mikor a Sami már lemerült.

    De hasonló a helyzet kamera fronton a megapixel vonalon is, és kijelző felbontás, ppi terén. Az Apple nemrég kapta meg a legjobb mobilkijelzőnek járó díjat ( a Samsung gyártja ), pedig kisebb felbontásra képes panelről beszélünk, kevesebb ppi-vel mint a Samsung saját csúcsgépeiben, mégis jobb lett az Applenél az általuk kalibrálttal a végeredmény. Pedig az átlag ember azt mondja az iPhone kijelzőjére, hogy fakók a színei, egy pulzáló( defaultan túlszaturált ) Samsung, OnePlus után

    Érted, mire gondolok? Ha Fancy, leírva szemkápráztató fícsöröket akar az ember oldalra hajtogatott futurisztikus, lüktető kijelzőkkel, akkor androidos csúcstelefonért kell kicsengetnie a fél millát. Ha pedig más value-k fontosak neki, ( support, saját rendszerek, saját appok, értéktartás, integráltság, gari stb ) és nem az a vásárlása nulladik szempontja hogy miért van Face ID sziget, vagy miért nincs benne kínai gyorstöltés, akkor az iPhone lehet a befutó. Szerinted "ugyanolyanként" is. :R

    [ Szerkesztve ]

  • Essentials

    aktív tag

    válasz pusszycat #27 üzenetére

    Ezzel egyet tudok érteni, az iPhone 4-es sorozatot idéző acél kerete, és 100%-ban a telefontestbe simuló kijelzője nálam pld világbajnok. A droidos oldalon ( főleg a kínaiak körében ) látható ki tud nagyobbat kerekíteni a kijelzőn a hátlap irányába vonal viszont borzasztóan kiábrándító. Örülök neki, hogy az Apple és a Sony külön utakon jár dizájn terén. Mindkettő bejövős nekem! :P

  • Essentials

    aktív tag

    válasz Somatom #29 üzenetére

    Ugyanaz, mintha először összeszerelt telefon lenne, olyan alkatrészekből van összepakolva, amik makulátlanok. Ha úgy tetszik, újra össze van legózva a telefon a gyárban, ami tartalmazhat már szétszedett darabok alkatrészeit. Ugyanúgy fólia van rajta, vásárlóként nem talász rajta semmi különbözőséget.

    Ez úgy működik hogy minden országban vannak az Apple-nek hivtalos szervízpartnerei, ha nem Apple Store-ba adod le akik felveszik a munkalapot, és az Apple rutinjai szerint bevizsgálják. Ebbe a eurinba olyan lehetőségek is beletartoznak, amit ha te beratsz velük hibaként szervíz lapra, és XYZ idő belül nem jön elő náluk a probléma, akkor a te elmondásodra kell hagyatkozniuk, és jóváhagyni. Meg vannak azok a kulcs dolgok, amikkel ilyen módon cserélhető egy egyébként makulátlan működésű készülék is. Üzletileg biztosan nem éri meg az Apple-nek, de mivel évek óta csinálják, és gondolok a a készülékcserékből szétszedett telefonok makulátlan alkatrészei is automatikusan visszaforognak a rendszerbe és újra telefon válik belőlük, így gondolom nem akkora bukta.

    A másik fele pedig az, hogy a telefonnal te nem csak hardvert fizeted ki, hanem a gyártó szoftvereit, szoftveres és hardveres gondozását, a garanciát is. Ez si hele van kalkulálva az iPhone árába. Més gyártók meg másként számolnak. Nyilván egy Samsungnál, Xiaominál a szoftveres mérnöki gárda is sokkal kurtább büdzséből tud gazdálkodni, mivel nem a semmiből rántottak elő operációs rendszereket, és App áruház gondozást, saját szolgáltatást sem kell ilyen mélységben üzemeltetni. Érdekes lenne látni egyszer, hogy mely gyártónak milyen költségei vannak 1-1 készülékben az előállítási költségem túl is, és ezek milyen arányban vannak egymással a vételárban. Nyilván egy ilyen kimutatás üzleti titok, és soha mem fog napfényre kerülni.

  • Essentials

    aktív tag

    válasz Juhaszatti #28 üzenetére

    Tavaly a Note-nál pld már nem így volt! Az S20 még megkapta, a Note viszont már nem!

    Ez igazából azért volt szerintem releváns adat, mert megmutatja hogy egy jó kijelző nem attól kaphatja meg ezt a díjat mert QHD, ( amin ha jól emlékszem nem is múködik a 120Hz ), vagy mert 500ppi feletti. Ezek olyan flex spec adatok, amiket fentebb soroltam. Van egy réteg, akik foghatóak vele.

  • Essentials

    aktív tag

    válasz Schuler888 #36 üzenetére

    Akkor kicsit kijebb megyek, hogy értelmezni tudd a világgarancia fogalmát. Ha az USA-ban beviszed a francia készülékedet az Apple Store-ba foglalkoznak veled, ha ugyanezt megteszed a Samsungnál, megcsinálják saját költségre. A Samunak RÉGIÓHOZ KÖTÖTTEK a garanciális feltételei. Ennek utána is járhatsz, ha nem vagy vele tisztában ahelyett hogy személyeskedéssel startolsz. :)

  • Essentials

    aktív tag

    válasz doooo #40 üzenetére

    Érdemes megnézned a memória menedzsment teszteket a neten, és láthatod hogy a fele akkor tárhellyel jobban bánik az iPhone. A Phonebuffnál is nyert multitaskingban, de itt van pld ez a Samsung fan srác összehasonlítása:

    https://youtu.be/QaI3tGLStVQ

    A 120Hz-es működést induláskor még valóban rengeteg külsős app nem támogatta, azóta viszont bővül a paletta, az meg nem igaz hogy nincsenek még 120Hz-es játékok iPhone-ra, merg az is folyamatosan bővül. Szóval értem hogy nagyon meg szeretnéd mondani, de azért érdemes utánanézni, mielőtt valótlanságot állítasz! :)

    Egyébként azt gondolod hogy bármelyik akkumulátor tesztben a Samsung készüléke a nagyságrenddel nagyobb aksival azért produkált órákkal kevesebb kijelzőidőt, mert ott több app futott 120Hz-en? Ezt gondolom te sem hiszed el. Ezek vegyes használatú tesztek, és a pörgetett szoftverek jórésze alapból nem 120Hz-es egyiken sem.

  • Essentials

    aktív tag

    válasz doooo #41 üzenetére

    Igen, erre rosszul emlékeztem ezek szerint! A Note 20 Ultra is megkapta. Azonban írom újra, itt nem az volt a lényege a dolognak hogy megkapta-e, vagy sem, hanem az hogy egy soecifikávoókban gyengébbnek tűnő kijelző minden évben elviszi ezt a címet, és 12 kategóriában állít rekordot.

    Ezt a flextelefont vásárlók kontextusában emeltem ki, hogy ebben is a nagy számok törvénye érvényesül vásárlásnál, hány és hány Samsung elkötelezett köpködött itt is, amikor korlátozták az S sorozat egyes modelljein a felbontást. Emlékszem azokra az időkre is, amikor a processzormagok mellett a ppi érték is egy selling point volt ezeknek a flex fícsörökre vágyó embereknek. Papíron remekül mutatnak, a való élet pedig sokszor más eredményt ad. Ezt írtam le fentebb is flextelefon vs iPhone viszonyításában. Akik ezekben a fícsörökben látják kiteljesedni a jó telefont, azok sosem fogják megérteni az iPhone létjogosultságát. :) Ahogy pussycat sem érti.

  • Essentials

    aktív tag

    válasz Somatom #43 üzenetére

    Nem! Évek óta tart :D Most annyi történt, hogy egy közös barátunk belépett a képbe aki S10+-ról váltott X🅂-es iPhone-ra, és 2 mondatban lerendezte a dolgot.

  • Essentials

    aktív tag

    válasz Schuler888 #37 üzenetére

    A Samsungnál az alap/gyári beállítás, amivel a telefon érkezik a dobozból is élénk, és túlszaturáltnak tűnik színekben egy OLED iPhone-hoz képest.

  • Essentials

    aktív tag

    válasz Schuler888 #54 üzenetére

    Szóval akkor tisztábn vagy vele, mi is az a világgari, és érzed te is a különbséget a Samsung régiós garanciája, és ez között.

    És gondolom azzal is risztában vagy, hogy amikor azt írom hogy a Samsung javarészt javítja az eszközt meghibásodás esetén, az Apple pedig az előforduló hibák esetek többségében kompletten cseréli egy fóliás patika modellre, az is fesi a valóságot.

    Az hogy te miként teszed tönkre direkt az OLED kijelzőt, totál más asztal, én a gyártók hozzáállásáról írtam a granciális témában a világgaranciát, és azt a hálózatot is, ami itthon folyamatosan új iPad-ekre, iPhone-okra cseréli az eladásra szánt készülékeket.

  • Essentials

    aktív tag

    válasz doooo #50 üzenetére

    "De mi az, hogy "is"? Nem is, hanem az az egy konkrét beállítás ilyen (és ezt a Samsung sem rejti véka alá, erről mindenki tudja, hogy élénkebb a valóságnál, ez a lényege, mert az emberek többségének jobb ránézni, főleg ha csak a tudatalattija gondol ilyesmire, és egyébként tojik a beállításokra)."

    Pontosan erről beszélek, hogy az alap beállítás egy túlszaturált szín, mert erre van igény! Már bocs, de te forogsz itt mint az üres taxi ezen, senki sem írta hogy nincsenek választható kalibrációk. A az én említésembe visszaemeljük ezt a dolgot, a kontextusom lényege nem az volt hogy állítható-e az alapértelmezettről kijelző vagy sem, hanem z
    az, hogy flextelefon fícsörhöz méltó kalibráció az alapértelmezett, mert ez kell azoknak az embereknek, akik h csúcsktegóriáa mobilt vesznek, mégsem az iPhone-hoz nyúlnak. Ezekért mennek oda! A pocsék RAM management miatt a 12GB RAM leírva tök szuper, ahogy a Xiaomi forradalmi hátési rendszere, és a %-okban versenyeztetett előlapi arány, a kocsonyás 8K videó, és a többi szemkápráztató dolog, amitől az erre fogékonyak elolvadnak. :R

  • Essentials

    aktív tag

    válasz doooo #52 üzenetére

    "Nem követem napi szinten a listát. Márpedig egy hete még nagyon nem volt ilyesmi elérhető játékokban. GSMArena, és egyéb portálok i13 tesztjeiben folyamatosan kihangsúlyozták ezt."

    Nem baj ha nem követed, de ha hozzászólaz, akkor előtte utána te is, hogy ne csúsztatást írj! Reddit-en például vagy a kedvenc helyeiden, legyen az bármi.
    "Mivel Androidon a legtöbb dolog már rég támogatja a 120Hz-et, ez még mindig nem arányos dolog. Részedről meg tiszta feltételezés, hogy mi-mit támogat, pláne ha 24 óránként változik az Apple listája ilyen téren, azaz minden teszt, ami nem valós idejű, valószínűleg nem mutatja a valóságot. "

    Az Apple App Store-ba ezer éve vannak 120Hz-es alkalmazások az iPad miatt, ami 2017 óta használja ezt a képfrissítést, tehát nem olyan nagy volumenű dolog ez, az Apple oldalán gyorsabban mozognak a fejlesztők mint a Google-nél a 6000 féle telefon, és tablet típusra, elég csak a notch implementálására gondolni, ami azon platformon hónapok alatt le lett zarva az önmagár komolyan vevő fejlesztők körében. Az hogy androidon a "legtöbb dolog támogatja", tiszta feltételezés részedről szintén. Persze pár hónp után is érdemes lesz összehasonlítani, de a robotkaros tesztben márt 2,5 óra előnyt aligha fogja visszafordítani.

    "A RAM, meg mAh számokon való csodálkozásod meg abszolút nem világos. Az iOS lényege, hogy teljesen másképp bánik mindkettővel. Amióta csak létezik. Szóval semmi értelme az összehasonlítósdinak ilyen téren, ahogy eddig sem volt."

    Tehát szerinted semmi értelme az összehasonlításnak, mert más rendszerek? Már bocs, de ez milyen buta kifogás? Szerinted a júzert érdekli hogy mi az oka annak, hogy valahol jobb teljesítményt kap ezekből? Gondolod hogy nem az experience érdekli, hanem a magyarázat hogy miért működik az egyik 6GB RAM-mal is jobban memória mendzsmentben, mint a másik dupla akkora hardveres supporttal? Én kétlem!

    Egyedül a végső üzemidő az, amit használhatóság miatt illik összehasonlítani, elvégre az minden embernél számít, mennyire bírja egy-egy mobil az általános használatot. És ebben valóban jobb valamennyivel az új Pro Max (amellett is, hogy Androidon perpillanat az S21U a legjobb ebben).

    Mármimt miben a legjobb az S21 Ultra? Üzemidőben? Készenléti időben? :) Szerinted ez a legjobb telefon android fronton ezekben?
    A magyar fórumokon, a csoportokban tele van írkálva a fal energiatakarékossági tippekkel az S21 sorozat használói között, egymásnak adnak tippeket hogy miként tudnak kipréselni több üzemidőt, vagy nagaobb készenléti időt a termékekből. Vannak olyan felsorolások, amik az embernek már mosolyra csalják a száját, többek között ilyen az amikor a fényerőt kiszedi automata szabályozásból, hogy ő majd állítgatja azoknak a viwzonyoknak megfelelően, ahol éppen tartózkodik. Aztán kikapcsolgatják az NFC, meg a Bluetooth-t, amit szintén nem értek, és még megannyi hasonló, hasznosabb tippet adva egymásnak. Nekem ezekből az akrivításokból nem az jön le, hogy elégedettek a felhasználók a kapotr kijelzőidővel. Az S21 Ultra a csúcsmobilok között egyébként valóban nem rossz üzemidőben, mielőtt azzal leszwk vásolva hogy most ezt írtam le. :)

  • Essentials

    aktív tag

    válasz doooo #51 üzenetére

    "A felbontást a 120Hz mellett korlátozták (akkor is bőven olyan mértékűre, ami egy iPhone-kedvelőnek már csúcskategória)"

    Erről írtam fentebb, egy "iPhone kedvelő", aki nem flextelefont akar, hanem a flex-spec-ek helyett más value-kat tart fontosnak, azt egyáltalán nem érdekli sem a QHD felbontás, sem a ppi száma. Másokat meg igen, mert ők "látják", az esetek többségében szerintem meg inkább csak elolvasták hogy ez mennyire high tech, ( amellett hogy 120Hz híján felesleges, és zabálja az aksit méginkább. )

    "Ja és a színkalibráció pontosságán kívül minden egyéb, amiben rekorder tud lenni, csak és kizárólag a Samsung érdeme, tehát kétlem, hogy annyira irigyek lennének bárkire is, amikor épp az aktuális iPhone is beáll az S vagy Note modell mellé a ranglistán."

    Ezzel abból a szempontból nem értek egyet, hogy egy gyártónak mégiscsak nagyobb érdem lenne, és nyilván üzletileg is sokkal nagyobb siker ha azokat a paneleket amiket több másik gyártóval egyetemben az Apple-nek leszállít, a saját csúcskategóriás modelljébe tehetné bele nagyobb számban, és abban adná el. Persze így is kifizetődő, hiszen a mobilos részleg pénzügyi bukfenceit felhúzza a félvezető gyártás, amiben folyamatosan brillírozik a Samsung. Viszont a legutolsó ilyen kimutatás szerint a prémiumpiaci jelenlétük komoly olvadásban van a $400-nál drágább kategóriától kezdve.
    Az iPhoneokba szállított OLED panelek minősége pedig nem csak a Samsung érdeme, mert amit pld az LG gyárt hozzájuk, ahhoz nem sok köze van a Samsungnak ugye... :)

Új hozzászólás Aktív témák