Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Crucio

    aktív tag

    válasz LSL1337 #25 üzenetére

    Igen, 603g helyett a 703 az már kéz leszakítós különbség :DDD szerintem simán belefér, egy kilóig úgysem érezni a tabletek súlyát. Ez olyan, mint amikor kikészültek az emberek, hogy a Lumia 920 nehezebb a konkurenciánál 40 grammal

  • madgie

    titán

    válasz LSL1337 #25 üzenetére

    "minden este felrakod toltore, 10 ora tablet nem eleg?"

    A munkahelyi iPad vagy háromszor volt töltőn szűk egy hónap alatt, minden nap, persze :)) Már ott tartunk megint, hogy a hardver izmozzon, de a készenlét sokadlagos... hát a túrót. Felőlem maradhatna a mostani iPhone 5/SGS 3/Nexus 4 méret, hardver, meg minden, ha csak az akkuban lépnének akkorát, hogy dupla üzemidőt bírjon. Többe nézném, mint egy "hatvannégymagos" exynos akármit. Tablet dettó, bár tudom, ezekhez gyártástechnológiai előrelépés kellene, így is a tabletek nagy részét az akku teszi ki.

  • erdoke

    titán

    válasz LSL1337 #25 üzenetére

    Nem hülyeség, ha elolvasod, amire válaszolsz, megkímélnéd magad attól, hogy össze-vissza beszélj.
    Hol írtam én, hogy melyik felbontás sok vagy kevés? Vagy hogy melyik súly túl sok?
    Kábelen használni egy mobil eszközt ultragáz, és előfordult párszor, amíg az iPad 3-at nyomkodtam. Amióta a 4-et, még soha, plusz a kényelem, hogy nem is kell rá gondolni, ha reggel leveszed a töltőről. Számomra ez komoly különbség. A 14-15 órát pedig vegyes felhasználással, szemnek kellemes fényerővel tudja, nem zenehallgatással... Az általad leírt, minimum közeli fényerejű videózással kb. 18-20 órát bírna, ami 2048x1536-os kijelzővel sokkal komolyabb különbség, mint aminek elsőre tűnik.
    A fényerő ugyanis drasztikusan befolyásolja egy tablet fogyasztását, ezért szokták korrekt tesztben egyformára belőni (200 nit). Persze ha egy korrekt vélemény megfogalmazása ekkora nehézségbe ütközik, egy teszt korrektségének megértése bizonyára még nagyobba...
    A másik komolyabb fogyasztó a SoC, és amit az A15-ről eddig tudni lehet, az a gyengébb energiahatékonyság az A9-hez képest. Ellenben az Apple A6(X) jelenleg talán a legjobb ezen a téren, picivel a Qualcomm megoldásai előtt.
    Súly:
    Ha normális felbontású kijelző lenne a tabletedben, illetve nem gagyi, ropogós műanyagból építették volna, bizony az is legalább 100 grammal nehezebb lenne. Ennyit tudott a technológia 2012-ben, nyilván fog majd változni, akár márciustól. ;)

    A legjobb aláírás a héten

Új hozzászólás Aktív témák