Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Abu85

    HÁZIGAZDA

    válasz Jack@l #9 üzenetére

    Össze, csak nem érted meg, hogy min lehet javítani, és min nem. Az beviteli késleltetés mindig jelen lesz, még az output késleltetés is. Ennek minimalizálása folyamatos cél. Az OLED-et ezért említettem meg, mert az egy reális alternatíva a kijelzőre vonatkozóan.
    Amin sokat lehet reszelni az az API és az OS. Például a mai grafikus API-kban minden memóriamásolás implicit, vagyis nincs kontrollod felette. Ha ezt megváltoztatják, akkor rögtön nagyságrendi gyorsulást lehet elérni ugyanazzal a grafikával, vagyis csökkenni fog a számításhoz szükséges idő.
    De ha úgy gondolod, hogy ez nem realitás, akkor most szólj a Crytek, Unity és Crystal Dynamics triónak, mert ők most építik be a Mantle-t. Nyilván ezeknél a cégeknél sokkal nagyobb szaktudással rendelkezel, így jól esne nekik a figyelmeztetésed.

    Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

  • Novai

    tag

    válasz Jack@l #9 üzenetére

    felejtsd el ezt az fps mániádat, ezernyi helyen van gagyiság, amit ha majd jobbá csinálnak akkor egy ugyanolyan pécé sok területen erősebb lesz 10-20-30-50%-60%-al is akár

  • dezz

    nagyúr

    válasz Jack@l #9 üzenetére

    "100fps-nél 1 kép kirajzolása 10 ms,
    az input 2ms, ez manapság egy egérnél/gyroscopnál röhögve kissebb, a kijelző késleltetése még 10(nagyon megengedő voltam).
    Ha jól számolok, ez 22."

    Valamit kihagysz a számításból... Az az "1 kép kirajzolása 10 ms" az nem úgy megy, hogy 5ms-et dolgozik a CPU, aztán átadja a stafétabotot a GPU-nak (ami addig malmozott) és az elvégzi a maga részét a másik 5ms alatt. Nem. A CPU is és a GPU is folyamatosan dolgozik, párhuzamosan! Így mindkettő 10-10 ms-ig dolgozik 1-1 képkocka rá eső műveletein...

    Az sem kizárt, hogy a CPU is és a GPU is több lépcsőben hajtja végre a dolgokat. Pl. game engine part A számolja az 1. magon az x. képkocka A műveletét, közben game engine part B számolja a 2. magon az x-1. képkocka B műveletét, közben a D3D előkészíti az x-2. képkocka adatait a 3. magon a GPU manufacturer driver számára, közben a GPU manufacturer driver molyol valamit az x-3. képkocka adatain, mielőtt küldené a GPU-nak, közben a GPU az SP-i egy részén az x-4. képkocka vertex shadereit futtatja, közben az SP-i másik részén az x-5. képkocka pixelshadereit futtatja a B frame-bufferben, közben az x-6. képkockát nyomatja kifelé a monitorra az A frame-bufferből. (Ez is egy futószalag.) 70 ms átfutási idő...

    Jó, ez talán kissé extrém példa volt, mindenesetre egy mai játékgrafika kissé összetettebb, mint 3 poligont kirajzoltatni.

    És egyébként számoljunk 16ms frame-idővel, mert a VR-nél nem nyerő a tearing és ezek a kis megjelenítők általában 60 Hz-esek.

    (#53) Glomgold: Hasonló élményt éltem át '90 körül a Commodore Virtuality(?) VR gépével. Az is 3D-s volt, színes, head-trackinges. Persze a felbontás kisebb volt, a grafika meg olyan "tronos". De a virtuális világban való jelenlétet már úgy is lehetett érezni. Amikor előadtam másoknak, csak a vállukat vonogatták meg hümmögtek, nem nagyon tudták elképzelni. De aki próbálta (ezt vagy másikat a néhány hasonlóból), arra igencsak nagy hatással volt. Nem beszélve arról, hogy ekkoriban virágzott a cyberpunk kultúra, ilyentájt született a Neuromancer, stb., központjukban a virtuális világgal. Bár az akkor még elképzelhetetlen volt, hogy valakinek otthon legyen egy ilyen rendszere (a Commodore féle masina pl. valami 50000 dollár volt, nyilván nem ért annyit, de meg kellett fizetni a "varázslatot"). De sokan álmodoztak róla, hogy majd egyszer megfizethetővé és általánossá válik a dolog. Nos, röpke ~25 évbe telt...

    Bár én úgy gondolom, és már akkor úgy gondoltam, hogy megvannak a veszélyei is. Sokkal életszerűbb és rabulejtőbb, mint a monitor előtti játék. Sőt, azt lehet mondani, hogy "ez egy új világ, amit fel kell fedezni, be kell népesíteni", stb. Ezt nehezebb lesz elválasztani a "valódi" valóságtól. Szóval, csak óvatosan...

    [ Szerkesztve ]

  • pakriksz

    őstag

    válasz Jack@l #9 üzenetére

    A késleltetés nem egyenlő a GTG-vel, egy nagyobb monitor/tv input lagja 9-100 ms között van. 40 alatt már elég jónak számít.[link]

    Troll (nemhivatalos definíció): az akinek véleménye nem tetszik nekünk/nem értünk vele egyet. (10-ből 9 fanboy ezt ajánlja) || Fanboy 8 in 1 (Intel, AMD, Nvidia, konzol, PC,+minden politikai oldal) hiszen "ahol nem mi vagyunk, ott az ellenség"

Új hozzászólás Aktív témák