Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • cinemazealot

    addikt

    válasz hege8888 #12 üzenetére

    és (#11) lev258: én sem vagyok fanatikus rajongó, de szeret(t)em a SW-t, főleg a klasszikus trilógiát. A Rogue One tetszett, bár a vége -- annak ellenére, mennyire jól próbál illeszkedni a IV. részhez -- kicsit ellentmondásos. A VII. részben nagyon bizakodtam, de miután megnéztem, lelkes, de inkább tanácstalan voltam a folytatással kapcsolatban. A VIII. résszel viszont minden reményem elszállt, az egyszerűen kivágta nálam a biztosítékot. :(

    A Solo filmet még nem láttam, moziban nem is fogom megnézni (ahogy semmilyen további SW-t), de a könyvek nekem is felkeltették az érdeklődésemet.

    "Mondjuk azt sosem értem, hogy ha vannak könyvek, akkor mért nem azokat veszik a forgatókönyvek alapjául."

    Nekem valahogy az az érzésem, mint ha a Disney-nek az volna a stratégiája, hogy amit a Lucasfilm eddig kiadott (kizárólag filmet), ahhoz igyekeznek hűek maradni, de bármi, ami nem házon belül készült (pl. könyv, képregény, játék stb.) vagy ami ezekre építve spekulál (pl. rajongói fórumok), azt könyörtelenül lesöprik az asztalról, hogy "Csak azért sem! Mi most valami egészen kiszámíthatatlan újat hozunk létre, kizárólag üzleti érdekeket tartva szem előtt, és minden ami eddig volt, annak vége egyszer s mindenkorra." Számomra ez nagyon szomorú, de őket is meg lehet érteni: annak a 4 mrd dolcsinak vissza kell jönnie valahogy. :(

    Valahol azt olvastam, hogy John Williams is úgy döntött, a IX. rész után nem ír több zenét a SW-hoz. Lehet, hogy ő is úgy érzi, hogy ez a Disney-féle irány nem az az irány, amibe ő annak idején beleadott apait-anyait?

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák