Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Huma

    addikt

    válasz lapa #31 üzenetére

    "az élet kémiai reakciók sorozata, egy program ami magától lefut"

    Na de miért fut le? Mi indítja el?

    (#33) Mister_X:
    Sajnos az emberiség bűnei oly nagyok, hogy nem volt más választása Istennek. Előhúzta az aduászt. ;]

    (#39) fezlergabor:
    Az ősrobbanáson is lehet agyalni, de két teljesen különböző dolog.

    (#41) Dany007:
    Mármint magasröptű vagy "magasröptű"? :)

    "Kicsit olyan mintha a korabbi vitas ugyet szeretned feledtetni, nem tudom."
    Miért? Volt vitás ügyem? :Y

    "D1Rect szokott ilyet csinalni regen bar o mas indittatasbol es kicsit mas stilusban."
    Erről bővebben? Érdekelnek a pletykák. :)

    Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

  • Huma

    addikt

    válasz lapa #43 üzenetére

    Ezzel nem magyaráztad meg az élet keletkezését. A molekulákról már volt szó. Azokat meg lehet magyarázni a kémiával és a fizikával.

    Ez a mindenből vas lesz dolog nekem homályos. Miért lesz mindenből vas? A vízből pl hogy lesz vas?

    (#44) Crystalheart:
    Te hogyan írnád le (neveznéd el) a jelenséget? Öngyilkos hajlamú növényekről pl ritkán hallani. :D

    [ Szerkesztve ]

    Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

  • Huma

    addikt

    válasz lapa #51 üzenetére

    Nem tudom mire vélni ezt a kioktatást. Képzeld tisztában vagyok az élet biológiai alapjaival. Elég sokat tanultam róla anno az egyetemen is.
    Viszont mindannak amit írsz semmi köze sincs az élet keletkezéséhez és értelméhez. Csak a nyilvánvalót írtad le amit kb mindenki tud aki nem bukott meg középsuliban bioszból.

    Azt tudom, hogy a fiatal univerzumban nem létezett vas és később jött csak létre az idősebb csillagok pusztulásával. De kb ennyi amit a témáról tudok.

    "ugyanez van az élettel molekuláris szinten. az oxigénmolekula nem dönt, hogy összeköltözzön a szénatommal. a szabály miatt kénytelen. ezek alapján működik az élet is."

    Két külön dolog. Az egyik megmagyarázható puszta fizikával és kémiával, a másik pedig nem.

    (#52) Crystalheart:
    "Egy növény nyilvánvalóan nem gondolkodik el rajta, mi logikus és mi nem. És egyáltalán nem küzd semmiért. Csak nő, fejlődik, ahogy a genetikai kódja előírja.”

    De a kérdés az, hogy ezt miért teszi? Miért írja elő a genetikai kódja?

    (#53) Viszlát:
    Nem vagyok vallásos, ezért kerülöm az ilyen könyveket.

    (#54) fordfairlane:
    "Az oka szerintem ugyanaz a rendszerszervező viselkedés, ami érvényes az anyag kisebb építőkockáinál is, amikről írtam."

    Nem hinném, hogy csak ennyi lenne az egész. Szerintem semmi törvényszerű nincs abban, hogy különféle élőlények jöjjenek létre és küzdjenek a túlélésért.

    (#55) PazsitZ:
    Még nem láttam. Nem is hallottam róla.

    Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

  • Huma

    addikt

    válasz lapa #67 üzenetére

    Szóval szerinted véletlenül létrejött egy olyan egysejtű ami különösebb ok nélkül szaporodni kezdett. Majd ahogy telt az idő gondolt egyet és mutálódott, hogy hatékonyabban tudjon szaporodni. De mivel a sok mutálódott egysejtű egymás vetélytársai lettek ezért különféle, újabb mutációkkal próbáltak előnyre szert tenni.

    Nekem ez nem tűnik valószínű magyarázatnak.

    Tegyük fel, hogy véletlenül összeáll magától egy olyan "molekulacsomag" ami elkezdi lemásolni önmagát. De utána miért kezd el mutálódni? Miért törekszik a túlélésre mindenáron?

    Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

  • albert8

    addikt

    válasz lapa #72 üzenetére

    A lényeg a szabály, de ki/mi irta a szabályokat? :))

    [ Szerkesztve ]

    Flickr----https://www.flickr.com/photos/113522384@N02/? -----------------------------------Krumplistészta----https://krumplisteszta.wordpress.com/

Új hozzászólás Aktív témák