Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Huma

    addikt

    válasz wednesday #4 üzenetére

    Nem biztos, hogy azokra a konfliktusokra szükség lenne a fejlődéshez. Az ember elméletileg már 1000 évvel korábban is eljuthatott volna a mi technológiai színvonalra. Valószínűleg pont az általad említett konfliktusok nem tették ezt lehetővé. De ezt nem egyszerű meghatározni. Lehet hogy neked van igazad, lehet hogy nekem.

    Ez csak kis törzsközösségekben működhet, ahol nincs magántulajdon és még ott se biztos.
    Ez max a mostani emberi viselkedésformánál igaz. A háború nem létszükséglet és élelmiszert termel annyi az emberiség, hogy az egész világnak jusson belőle. Csak el kellene juttatni oda.

    Na akkor itt jön az egyik probléma. Ezek szerint az emberek(mint tömeg) nem tudják a "saját" érdekeiket felmérni, TEHÁT vezetni kell őket a "helyes" úton. Na de ki fogja vezetni őket?
    Ez nagyon jó meglátás és remek kérdés. Erre csak azt tudom mondani, hogy kéne egy olyan központi irányítás amit az egész világ elfogad. Ez az irányítás mondjuk egy szuperintelligens mesterséges intelligencia lenne ami erkölcsileg és morálisan a lehető legjobb döntéseket hozná. Ez gondolom pár éven belül meg is fog valósulni... :D

    Amúgy amíg az emberiség gondolkodásmódja radikálisan meg nem változik addig nem fog változni semmi. És ha többezer év alatt nem változott semmit akkor nem hiszem, hogy most fogja elkezdeni.

    Államformának amúgy a királyságot tartom a legjobbnak. De ehhez az kell, hogy a király erős akaratú legyen, jószándékú, intelligens és a lehető legjobbat akarja a népének.
    Ellenkező esetben viszont katasztrófa a királyság.

    A demokráciának egy előnyét látom csak. Mentes a szélsőségektől. Nincs olyan hogy egy őrült király kerül hatalomra és lemészárolja a fél országot. Ellenben sosem lehet olyan jó mint mikor egy jó király kerül a trónra.

    Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

Új hozzászólás Aktív témák