Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • ViZo72

    tag

    válasz jolti #16538 üzenetére

    Ultimate Shield Maximum Protection.

    Én vettem ilyet pár hónapja és vegyesek az érzéseim.
    A kijelzőre még nem raktam fel, mert azon még bírja a gyári fólia, de hátulra és körbe felraktam.
    Az előlapi és hátlapi fólia kivételével a többi sok kis darabból áll, ügyesnek, türelmesnek kell lenni, hogy szépen illeszkedjen minden kis darab.
    (Előtte érdemes alaposan megnézni, melyik hová való, de még azt is melyik végével merre álljon...)

    Felrakás után:
    - A telefon picit vastagabb/szélesebb/magasabb lesz, ez csak akkor gond ha valami nagyon passzentos tokot használsz.
    - Az oldalsó fóliával nekem talán kevésbé csúszós érzetű a telefon fogása, mint anélkül.
    - Amit viszont szokni kell: a telefonnak élei lesznek, mert a fólia szélei jól érezhetőek.
    A hátlapi fólia nem ér össze az oldalsó fóliával, így ott két él is van egyszerre, tehát érdesebb, furcsább fogású lesz a fóliázás után.
    - Ami nem tetszik és nálam most kezd előjönni kb. 3-4 hónap után: a koszolódás.
    Irodában dolgozom (nem koszos, poros helyen és nyilván tiszta kézzel), utcán zárt tokban hordom a telefont de persze vannak helyzetek amikor kaphat egy kis koszt akár a környezetből, akár piszkosabb kézről, pl. kültéri fotózás, ház körüli munkák közben, stb.
    Szóval a sok kis fóliának sok széle is van, itt pedig kezd összegyűlni a kosz, amitől csúnya lesz előbb utóbb. (Ezüst színű a telefonom, ezen meglátszik.)
    A kamera környéki fóliát már leszedtem, mert a 2 kis kör alakú kivágást nem tudtam tisztán tartani és nem akartam, hogy a képek emiatt rosszak legyenek.
    Most az ujjlenyomatolvasó kezd szürke körvonalat kapni, de a széleket védő fóliák is piszkolódnak.
    Ha elkezdem piszkálgatni, akkor meg felválik a széle és még csúnyább lesz.
    (Puha, nyúlós anyagnak tűnik a fólia, nem hiszem hogy le lehet szedni olyan szépen, hogy tisztogatás után vissza is lehessen tenni. Legalábbis a pici darabokat nem.)

    Szóval nálam az élettartam kimondottan a koszolódás miatt kb. 6 hónapra becsülhető, ha szépen fel tudod tenni és utána tisztán tudod tartani nyilván lehet több is...

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák