Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Osynho

    addikt

    válasz #72445440 #540 üzenetére

    Ezt azért tegyük tisztába. Ezek megítélése nem szerintem kérdése, hanem tények. A P40 és P40 Pro ugyanazt a Sony IMX700 CMOS szenzort használja a fő kamerában, 1/1.28-inch méretben és 1.22 μm pixelmérettel. A "pixel binning" technológia segítségével kisebb felbontás használata mellett több pixelt használ a képalkotáskor, aminek sok előnye van. Emiatt tünteik fel az általad linkelt oldalon a 2.44µm pixelméretet (ami ugye a P40-nél szerepel, tehát eszernt a P40-esnek jobb az érzékelője, mint a Pro-nak). 4x4 elrendezésben 4.48μm méretet kapunk, de az alap szenzor ugyan az a két telefonnál. Mint ahogy a képeket feldolgozó hardver és szoftver is. Természetesen az optikai képstabilizálás is ugyanúgy megvan a ksiebb modellnél. A Pro-hoz képest gyengébb többi kamera nyilvánvaló, a 8 megapixeles tele kamerában is van OIS és 3x-os optikai zoom is a Pro 5x-ösével szemben.

    Szövegek szkenneléséhez pedig nincs szükséges brutál kamerára, valószínűleg normál fényviszonyok között fotózza az amúgy is kontrasztos szöveget. Nem gondolom, hogy ha az S8+-szal megoldotta, akkor a P40-nek gondoz okozna.

    Sokszor érzem, hogy a P40-et, mint valami csúnyán butított, túlárazott telefonnak kezelnék. 300e Ft környékén valóban drága volt, de most a felébe kerül! Szerintem egy nagyon jó kompromisszum a Pro-hoz képest.

    -a vezeték nélküli töltés nem érdekel, ahogy a még gyorsabb töltés sem (18W-al töltöttem a mostani 4000mah akksis telefonomat, ez megfelelt, a P40 ennél gyorsabban tölt, de egy napot ki fog bírni, szóal majdnem mindegy is.)
    - a fő kamera ugyan az, mont a Pro-ban, az esetek 90%-ában ezt fogom használni
    - nem teljes az IP védettség, enélkül is megleszek
    - nem kerekített a kijelző, ami nálam előny, mert jobb a fogása simának és kevésbé sérülékeny, kapok rá fóliát (hiába látványos és lehet, hogy hasznos is valakinek a hajlított él)
    - a 90hz valóban látszik a kiejlzőnél, próbáltam a 2 telefont egymás mellett, de enélkül is tudok élni
    - és számomra a lényeg: a kompakt méret! Bár még mindig nagynak tartom, de a nekem elsődleges szempont, hogy ne legyen tégla méretű, mivel egész nap futkosok, zsebre vágom, előveszem, telefonálok, egy kézzel használom. Egyszerűen nem szeretnék nagyobb telefont használni. Mindebből az következik, hogy számomra nincs alternatívája jelenleg a P40-nek, még a GMS hiányával együtt sem.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák