Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Ixion77

    őstag

    Nem vártam tovább a Media Markt onlinera, ma délelőtt elmentem a Huawei Experience Store-ba, és megvettem személyesen. Első tapasztalatok:

    Kijelző
    Fontos tudni, hogy én felbontásmániás vagyok, a monitorom is 4K-s, és fontosnak is tartom hogy olyan legyen. A P30 kijelzője ugyanakkor még számomra is tökéletesen éles, a vékony vonalak is tökéletesek. A betűk szintén, az aprók is. Szerintem túl van a szemem felbontóképességén, ergo teljesen felesleges ennél nagyobb felbontás. Kizártnak találom, hogy az én szememmel különbséget tudnék tenni e között és egy ennél is nagyobb felbontású közt. Műszaki szemmel meg még előnyös is, hogy FHD tartalmak lejátszása skálázás nélkül történik.
    Az ívelésnél látok van némi színtorzulás. Csillogó zöldes-kékes, hasonló mint a hátlap színe. Meg sötétebb is. Ez az első íves telefonom, lehet hogy mind ilyen. Jobb lenne ha nem lenne.

    Szín
    Lehet hogy barbis, buzis, meg mittudomén milyen jelzők voltak már rá, de nekem bejön ez a világoskék. Hosszan gondolkodtam hogy ez legyen vagy a fekete, de végül én bevállaltam mert nekem tetszik. Elég öreg vagyok hozzá hogy mások véleménye ne érdekeljen. Színátmenetes fehér talán még jobban tetszene, de olyan nincs.
    A fekete amúgy iszonyatosan gyűjti az ujjlenyomatokat, és látszik is. Képtelenség úgy szabad kézzel megfogni hogy ne legyen feltűnősen ujjlenyomatos.

    Ujjlenyomat olvasó
    Számomra tökéletes. Elfogadhatóan gyors, és 90+ százalékban felold. Ami kicsit zavar, hogy a Huawei azt ajánlotta egy hint-ben, hogy ha biztonságosat akarok, inkább használjak PIN kódot vagy erős jelszót. Ezt nem tartom jó jelnek. Az ujjlenyomatolvasás lényege számomra épp az hogy biztonságosabb és kényelmesebb bármi másnál.

    Bloatware
    Azért van néhány. Ami különösen zavar, hogy sokszor nem tudni, hogy épp a Huawei vagy a Google megoldása van előttem. Pl. cloud backup képernyő: nincs kiírva hogy most melyikre is backupolna. Én alapból kerülnék mindent, ami Huawei-függő, mert egyáltalán nem biztos hogy a következő telefon is tőlük lesz. De a leírtak miatt koránt sem egyszerű, hogy mikor kell "elfogadom"-ot nyomni, és mikor "Nem kérem"-et.

    Töltés
    A 40W-os töltést kerülném, mivel erős a gyanúm hogy az akku élettartamára finoman szólva sincs jó hatással. Pozitív viszont hogy QC töltőről 1950mA-val tölt, tehát így van lassú töltésre (USB), gyors töltésre (QC) és iszonyat gyors töltésre (gyári) egyaránt lehetőség, kinek-kinek kedve szerint.

    Jack
    Illetve a hiánya. Hátszóval. Izé... Nyilvános fórum, úgyhogy nem írok csúnyákat. Külön vehetek 3500-ért átalakítót... Nem szép, Huawei, nem szép....

    Allways-on
    Szerencsére az AOD tartalom egészen lassan mászkál fel-s alá a képernyőn, méghozzá jó nagy terjedelemben. Nem látszik a mozgás (vagy még nem vettem észre), de idővel azért feltűnő hogy jóval odébb került mint volt. Alapban az óra, dátum és töltöttség (százalékban is) kerül kijelzésre.

    Update
    Az első órában jelezte hogy van, letöltődött, felkerült, minden ok.

    EMUI
    Egyelőre nem lopta be a szívembe magát: nem találok meg szinte semmit. Gyakorlottabbak please segítsenek hol van:
    1, Az Android 9 dark mode-ra váltás
    2, A hisearch nevű rettenet kikapcsolása
    3, A notification bar gesture-rel történő lehúzása
    4, A jelszavak megadásakor a leütött billentyű kijelzésének letiltása
    5, Képernyő kikapcsolása gesture-rel (jellemzően duplakatt a főképernyőn)
    6, Ikoncsomagok telepítése (az eredeti iszonyatos designkáosz)
    7, Huaweis programok eltüntetése (Huawei browser? Settings ikon?! Mi a fenének?)
    8, Óra widget színének átállítása (fekete háttéren nem igazán nyerő a fekete betű....
    9, Eltünteti a szolgáltató nevét a felső sorból (felesleges és sok helyet foglal)
    10, Eltüntetni az akku ikont (a százalék elég)
    11, Mi az a cipő ikon mellette egy számmal a lock screen val alsó sarkában?

    GPS
    Gyors, stabil, minden oké.

    Kamera
    Wow... Hűba... Mármint... Aztaq...
    Durva, hogy hová fejlődött a mobilos fotózás.
    És vééégre nincs az LG/Samsung által alkalmazott szoftveres túlélesítésből adódó halo artifact! Köszönöm, Huawei. Üzenet a Samsungnak: 5 éve tart vissza a készülékeitek megvásárlásától az a gusztustalan parasztvakító túlélesítés...

    Ha van kérdés írjatok! Még egy-két órát elszórakozok a telefonnal aztán megyek a dolgomra.

    [ Szerkesztve ]

    "Seems like humanity needs war and famine to correct itself."

Új hozzászólás Aktív témák