Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • wdx

    őstag

    válasz e72pali #9259 üzenetére

    LG után kb minden jobb. Nem fikázom, mert sok jó dolgot pakol be a cuccaiba, de megbízhatatlan vagy lassú, vagy mindkettő. Huawei előnyei P9-től: megbízató, működik, gyors, stabil. Nyilván ha egy olyan alkalmazást telepítesz, ami az összes androidos telefont belassítja, és itt nem állítod be a telefont, csak használod, akkor itt ezt is. A többivel ellentétben nem kell naponta többször tölteni, működik, nem indul újra magától, stb... Ja és fontos dolog, lehet vele telefonálni! LG-nél nókolás után nem lehet, vagy elvétve. Viszont még fent áll itt az oreo frissítés óta, hogy besötétedik a kijelző túlmelegedés után. Ez nem hiba, de túlzott.

    [ Szerkesztve ]

    Az egy dolog, hogy minden tönkremegy, de miért pont most? :)

  • Viktork800

    csendes tag

    válasz e72pali #9261 üzenetére

    Hello. Én konkrétan g4-ről váltottam, illetve megvan még az is. A kamera a p10-nek egyértelműen jobb, a g4 hátsó gombjai viszont nagyon hiányoznak. Persze ebben meg ott az ujjlenyomat olvasó. Szokni kellett a kissebb kijelzőt, de üzemidőben sokkal jobb a p10. Plusz a hivatalos oreo frissítések. A g4 a maga idejében nagyon jó teló volt, de eljárt felette az idő, nem beszélve a bootloop problémáról. Úgyhogy szerintem jól választottál 😉

  • Padree.c2

    tag

    válasz e72pali #9259 üzenetére

    Szia, én pont LG G4-ről váltottam hosszas fejtörés után P10-re. Nekem van pozitív és negatív tapasztalatom is. Leírom, hátha segít a döntésben.
    - Nekem negatívum az infra hiánya, amit tudtam ugyan, de mivel a másikon távirányítók kiváltására gyakran használtam (akár szórakozóhelyen a kellemetlenül hangos tartalom halkítására is) így meglepően sokszor hiányzik. Negatívum még a "furcsán működő" widgetek a telefonon, amik az LG-n tökéletesen működtek, P10-en viszont egyelőre nem sikerült frissülésre bírnom őket (Business Calendar és Wunderlist) vagyis újraindítás utáni fél órában tökéletes, utána nem frissül. Ez persze nem biztos, hogy a telefon hibája és reményeim szerint hamarosan meg is oldódik.
    Nekem negatívum, hogy az összes meglévő headsetet le kell cserélnem, mert nem ugyanazzal a kiosztással rendelkezik, mint az LG G4, így hívást felvenni/letenni nem tudok a meglévőkkel. Mivel elég sok helyen használom (kb 7 db) és a gyárit én képtelen vagyok a fülemben tudni pár másodpercnél tovább ez még egy külön befektetés, amivel érdemes számolni, ahogyan a töltőkábelek cseréjével is (nekem ez 8 db).
    - De hogy a másik oldal is képviseltesse magát: pozitívum a sebesség, nyilván pár generációval újabb telefon, a korának megfelelő tudással. Ha a G4 lassúnak tűnt már, akkor a P10-et álom lesz használni.
    Pozitívum a kamera és a hybrid zoom, ettől függetlenül meg kell ismerni az új rendszert és beállítani. Nem szabad megijedni attól, hogy automata módban alap beállításokkal nem csinál olyan képeket szerintem, mint a G4. Ami hiányzik néha az az automata HDR, de bekapcsolható, így csak megszokást igényel.
    Pozitívum a szuper töltés, ami tényleg nagyon gyors és hatékony. Emellett pozitív az akkukapacitás is. Feleségem új aksival használja az ex G4-esemet, de a napi rendszeres használat mellett egyszer muszáj rátöltenie, hogy nap végéig bírja. P10-nél ezzel nem lesz gond szerintem.
    Nekem tetszik az "oprendszer", bár ez szubjektív.
    Az ujjlenyomat olvasó és annak meglepő gyorsasága a napi használatban sok örömöt tud okozni és felszabadít időt, nálam legalábbis így tette. A gesztusvezérlés az ujjlenyomat olvasón csak hab a tortán. Jó, hogy az előlapon van, LG-ben is azt szerettem, hogy ha nem szeretném, akkor a képernyőn kívül mást nem is kell nyomkodnom ahhoz, hogy minden funkciót elérjek.
    Nekem nagy előny, hogy az eleje, hátulja is lapos, így asztalon is kényelmesen lehet használni, nem billeg.
    Biztosan van még, ami kimaradt, de szerintem a döntéshez kiegészítésként ennyi elegendő.

    Pp. ♠

Új hozzászólás Aktív témák