Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Padree.c2

    tag

    Sziasztok,

    Lehet egyedi a problémám, vagy nem jöttem rá a titok nyitjára, de nálam azt produkálja a P10, hogy némely widgetet nem frissít, nem aktív, vagy nem követi le a változásokat csak pl. telefon újraindítás, vagy widget letörlése, újra kitétele (és beállítása).
    A két legzavaróbb az a Business Calendar és a Wunderlist, amit előző telefonomon mindenféle gond nélkül használtam (Lg G4). A widgetek automatikusan frissítettek, egyiknél a napi naptáreseményeket, másiknál az aktuális teendőket mutatta, mellette lévő négyzetet kipipálva eltűnt (bekerült az elvégzett feladatokba).
    Ez úgy, hogy beépült a mindennapjaimba, nagyon tud hiányozni.
    Másik, hogy a gyári időjárás előrejelző alkalmazásnál ugyan be lehet állítani, hogy óránként frissítse magát, mégsem frissül.
    Az időjárásra rákattintva sokszor délután is azt látom, hogy a reggeli manuális frissítés óta nem frissített.
    Ezt azért vettem külön, mert manuálisan legalább lehet frissíteni.
    Meg ezért pl. külön nem fizettem, mint a Business Calendarért.
    A telefon VTR-L29-es dualsimes 1 simmel és 1 SD-vel használva, 8.0.0 android és emuival.
    Adathasználat korlátozás elméletileg nincs korlátozva semminek.

    Kérlek világosítsatok fel, hol lehet a hiba, illetve ha szükséges infó, akkor szívesen megírom még.

    Köszi előre is.

    Pp. ♠

  • Padree.c2

    tag

    válasz wdx #8468 üzenetére

    Köszönöm szépen. Meg is csináltam gyorsan, és újraindítás után jónak tűnik, wunderlist frissül, új esemény megjelenik a naptárban. Ha a lejárt esemény nem ragad bent, akkor már csak az időjárásos widgettel kell valamit kezdenem, vagy lecserélnem. (:
    Lehet, hogy annál is működik ez a trükk?

    Pp. ♠

  • Padree.c2

    tag

    válasz <Adamsky> #8481 üzenetére

    Sajnos hamar örültem. A wunderlistnél nem frissül az új felvitt esemény. Lehet, hogy az elején működik, aztán idővel újra nem. Próbálkozom, és ha van megoldásom, jelzem, hogy segítsek a sorstársakon.

    Pp. ♠

  • Padree.c2

    tag

    válasz Padree.c2 #8485 üzenetére

    Másik app widgetje is csak rövid ideig bírta.
    Szóval a fent feltett kérdésre továbbra is várom az ötleteket, hátha.

    Pp. ♠

  • Padree.c2

    tag

    válasz <Adamsky> #8492 üzenetére

    BC 2.16.1-es verziót használom, a 4*1-es widgettel. és ez ment az elején, aztán fél óra múlva már nem frissült. Ma is bent van egy tegnap lejárt esemény.
    Wunderlistből 3.4.8 build #1160-at használom, 4*2 widgettel. Szintén egy idő után váltott frissíthetetlenné, ezért gondoltam, hogy a beállításaim között lehet valahol a probléma.
    A gyári időjárás alkalmazás sem frissül, a többi kb statikus. A BlueMail van még fent, annak az ikonja az olvasatlan levelek számát mutatja kb. 1-2 perces késlekedéssel a frissítésben, ha más platformon nézem meg a levelet.
    Amúgy nekiállhatok tesztelni a többi widgetet, de ha nekem ez az optimális, nem fog vigasztalni, hogy a
    másik működik. :)
    A gyártónak, fejlesztőnek mindenesetre jelzem a problémát.

    Pp. ♠

  • Padree.c2

    tag

    Sziasztok!
    A gyári fülhallgató valami miatt nekem nagyon idegen, a fülemben se nagyon akar megmaradni. Mindenesetre nem erőltetném a használatát. (Ha kell valakinek szívesen oda is adom. - 3*3 sec fülben töltött idő, gyári állapot.)
    Van sok egyéb másik fülhallgatóm - headset-em előző telefonok tartozékai (LG G2 és G4-hez adott Beats-ek, és azonos kiosztású "agybadugósak", Sony és 1-2 Moxpad). Ezekkel a hangátvitel tökéletesen megoldott mindkét irányban, tehát a füles és a mikrofon része is megfelelően működik. Viszont a távirányító gombokra egyáltalán nem reagál a telefon.
    Van olyan beállítás a telefonon belül, ahol ezt nekem külön aktiválnom kell? Hívás felvétele - megszakítása, zenelejátszó app irányítása, fotózásnál távkioldóként történő használata volt nálam jellemző, így nagyon hiányzik.
    Vagy le kell cserélnem a palettámat másik kiosztású headsetre? Ez esetben mire kell figyelnem, hogy működjön a dolog?
    Köszi előre is.

    Pp. ♠

  • Padree.c2

    tag

    válasz e72pali #9259 üzenetére

    Szia, én pont LG G4-ről váltottam hosszas fejtörés után P10-re. Nekem van pozitív és negatív tapasztalatom is. Leírom, hátha segít a döntésben.
    - Nekem negatívum az infra hiánya, amit tudtam ugyan, de mivel a másikon távirányítók kiváltására gyakran használtam (akár szórakozóhelyen a kellemetlenül hangos tartalom halkítására is) így meglepően sokszor hiányzik. Negatívum még a "furcsán működő" widgetek a telefonon, amik az LG-n tökéletesen működtek, P10-en viszont egyelőre nem sikerült frissülésre bírnom őket (Business Calendar és Wunderlist) vagyis újraindítás utáni fél órában tökéletes, utána nem frissül. Ez persze nem biztos, hogy a telefon hibája és reményeim szerint hamarosan meg is oldódik.
    Nekem negatívum, hogy az összes meglévő headsetet le kell cserélnem, mert nem ugyanazzal a kiosztással rendelkezik, mint az LG G4, így hívást felvenni/letenni nem tudok a meglévőkkel. Mivel elég sok helyen használom (kb 7 db) és a gyárit én képtelen vagyok a fülemben tudni pár másodpercnél tovább ez még egy külön befektetés, amivel érdemes számolni, ahogyan a töltőkábelek cseréjével is (nekem ez 8 db).
    - De hogy a másik oldal is képviseltesse magát: pozitívum a sebesség, nyilván pár generációval újabb telefon, a korának megfelelő tudással. Ha a G4 lassúnak tűnt már, akkor a P10-et álom lesz használni.
    Pozitívum a kamera és a hybrid zoom, ettől függetlenül meg kell ismerni az új rendszert és beállítani. Nem szabad megijedni attól, hogy automata módban alap beállításokkal nem csinál olyan képeket szerintem, mint a G4. Ami hiányzik néha az az automata HDR, de bekapcsolható, így csak megszokást igényel.
    Pozitívum a szuper töltés, ami tényleg nagyon gyors és hatékony. Emellett pozitív az akkukapacitás is. Feleségem új aksival használja az ex G4-esemet, de a napi rendszeres használat mellett egyszer muszáj rátöltenie, hogy nap végéig bírja. P10-nél ezzel nem lesz gond szerintem.
    Nekem tetszik az "oprendszer", bár ez szubjektív.
    Az ujjlenyomat olvasó és annak meglepő gyorsasága a napi használatban sok örömöt tud okozni és felszabadít időt, nálam legalábbis így tette. A gesztusvezérlés az ujjlenyomat olvasón csak hab a tortán. Jó, hogy az előlapon van, LG-ben is azt szerettem, hogy ha nem szeretném, akkor a képernyőn kívül mást nem is kell nyomkodnom ahhoz, hogy minden funkciót elérjek.
    Nekem nagy előny, hogy az eleje, hátulja is lapos, így asztalon is kényelmesen lehet használni, nem billeg.
    Biztosan van még, ami kimaradt, de szerintem a döntéshez kiegészítésként ennyi elegendő.

    Pp. ♠

  • Padree.c2

    tag

    válasz Zoz #9335 üzenetére

    Persze ez is egy jó megoldás, de én biztosabbnak éreztem, ha közvetlenül tudom csatlakoztatni. Autóban az 'L' alakú kábelvégre rátéve az átalakítót pont értelmét veszti az 'L' alak. :) Ezért volt csere. A többit elajándékoztam. Itt jegyzem meg, hogy a gyári headset felajánlásra senki nem jelentkezett, így még mindig vihető. :K

    Pp. ♠

Új hozzászólás Aktív témák