Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • AxBattler

    félisten

    válasz vicze #14 üzenetére

    Oké, a felhasználók 1%-ának valóban jobb döntés a Huawei.

    "Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

  • sb

    veterán

    válasz vicze #14 üzenetére

    "Nincsen az egész piacon másik 3:2-es monitor"

    A 3:2-es arány egzotikumnak számít.
    Előnye is van papíron, hiszen a felület marha nagy a(z átló)mérethez képest.

    Innen nézve, mivel nincs mivel versenyeznie, érthető az ár.
    De azért ez mégiscsak egy kijelző ami más, nem ilyen arányú kijelzőkkel azért összevethető.

    Innen nézve viszont ez magasságra egy "kommersz" 32"-ossal egyezik. Szélességre a 32-es nagyobb, de kis túlzással, "ha nem tetszik nem nézek oda" elven lefedi a 3:2 arányt is.
    Ezen felül pedig kicsit nagyobb a ppi, 140 vs 160.

    Gyakorlatilag ezt, minimálisan nagyobb ppi és, ha nincs szükség rá akkor némi oldalméret-spórolás amit meg kell fizetni ha egyéb feature-ökben hasonló monitort talál is az ember.
    Ebből nyilván utóbbi is kérdéses, mivel a plusz felület általában hasznos, 10-ből 9-szer akkor is, ha elrontja a valami miatt musthave 3:2 arányt.

    Amikor először megláttam és is lelkes voltam az arány miatt de később a prózai okok meggyőztek, hogy speciális arány igénye nélkül gyakorlatilag ennek nem sok előnye lehet.
    A talp egyfelől praktikus a sok feature-rel de az állíthatóság ott is elég nagy negatívum.

    Általánosítani is lehet a fenti méret-arány problémát. Talán érdekes lehet ez is mert nálam pl. megfordult a saját preferenciám is eszerint. Anno hasonló arányt kerestem mindig, 5:4, 3:2 de még a 16:10 is praktikusabbnak tűnt a felület és arány miatt. A "csíkmonitorokat" ki nem állhattam. Aztán ahogy nőttek a monitorok, nálam 32"-nál eljött a fordulópont.
    Felületből minél több jobb. Viszont függőlegesen egyszerűen elfogyott a hely ha még - nekem - ergonómikus megoldást szeretnék. Így most pont ez a magasság van belőve ami még nálam extra kényelmetlenség nélkül használható. Innen már csak vízszintes méretnövelés felé mennék. 16:9. Esetleg dupla monitor vagy még elnyújtottabb arányok.
    Ha extra felület igény van akkor szerintem megoldható ezekre is a megfelelő setup.
    (Nálam mondjuk ott indul, hogy a taskbar évek óta a jobb oldalon van. Ha még mindig rossz az arány akkor a toolbarok is munkában pl. Vagy akár egy böngésző tab felület.)

    szerk: Kis méretben viszont marad a felület preferencia miatt a kevésbé elnyújtott arány.
    14"-os notiban pl. 16:10-est kerestem, ott aranyat ér az is 16:9 helyett szvsz. A Huawei-nek pedig vannak 3:2-es gépei amiknél igazán ütős ez a képarány.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák