Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • nagymolnar

    tag

    válasz kiskeni #216 üzenetére

    Teljes mértékben igazad van, de... Mindig van de, hiszen aki vissza akar élni az vissza is fog, kihangosított hívás felveszi diktafon funkcióval vagy diktafonnal.... Eleve vesz egy telefont emui9-el és bekapcsolja az automatikus rögzítést. A gond, hogy nekem a napi munkámat nehezíti meg, ahogy változik az élet, úgy vagyunk ebbe a mókuskerékbe belekergetve és mi önként tesszük bele a fejünket.
    Emlékszem 20-25 éve elmehettem 1-2 hét szabira, senki nem hívott és nem kellett emailokat sem nézni napi szinten. Ha visszajöttem szabiról, várt 3 post-it az asztalon abból 2 dolog már megoldódott.... Azután jött a mail és a mobilkorszak térhódítása. Mindenki elvárja, hogy on-line legyél a nap 24 órájában, felhívnak ledarálnak adatokat (munka) majd mindenki csinálja a dolgát. Na nekem pont erre kell, hogy visszahalgassam mennyi anyagra/munkára adjak ajánlatot. És erre napközben kevés az esélyem, erre vannak az éjszakák... Ugye milyen vicces a modern rabszolgaság és akár így visszakapcsolva az adatvédelem.
    Belegondoltál abba, hogy adatvédelem ide vagy oda, ha okos tévéd van akkor tuti, hogy van benne mikrofon(pl. LG magic remote) és amikor mozgatod folyamatosan megy a mikrofon és rögzít, amit eladnak 3. félnek. A facebook a googli is hasonlóan használja a PC-det és az okostelefonodat, erre sok példa volt már a személyre szabott reklámok esetében.
    Nekik lehet, mert leraktak egy GDPR-t, amit egyébként ott .... meg ahol akarnak, ha 3 forint hasznuk lesz belőle. Szóval mindenkinek lehet, csak nekem nem akié a telefon, aki beszélek rajta és aki dolgozna vele... Nekem csak ez a gondom.

    Miért nem csinálnak egy programot (hiszen lehet) ami jelzi a hívó/hívott félnek, hogy rögzíted a hívást. pl. a viber is jelzi, ha privát módban próbálsz képernyőképet csinálni, amit nem is hagy. De a próbálkozást jelzi a másik félnek.
    Ez alapján mindenki el tudja dönteni, hogy hozzájárul, vagy leteszi. Ezt nem lehetne másolni, továbbküldeni és mondjuk 24 óra múlva törlődik.
    Apropó, akkor tiltsuk le a képernyőkép készítést is, hiszen az SMS/és minden írott kommunikáció is adatkezelési problémákat vet fel. Na ez már polemizáció...

Új hozzászólás Aktív témák