Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • r3v0Lut10n

    senior tag

    válasz bcbeci #8934 üzenetére

    ez mellément nem ? :) amúgy white balance auto-n fos, manuálisan kell belőni normális képekhez. de sose lesz dslr gép :D

    be quiet! Silent Base 801 - Asus X570-Plus TUF Gaming - AMD Ryzen 5 5600X - be quiet! Dark Rock 4 Pro - Corsair LPX Vengeance 4x8 Gb 3200 CL16 RAM - PowerColor Hellhound 7900XT - Sabrent Rocket 1TB NvME - 2x 6TB Storage

  • sippet

    senior tag

    válasz bcbeci #8934 üzenetére

    a fakó képminőségről korábban volt már szó. nézd meg a lencsevédő műanyagot a hátlapon, hogy nincs-e rajta összefüggő karc vagy kopásréteg, ez ugyanis többekkel - pl. velem is - megesett, és beletelt egy kis időbe, mire rájöttünk, hogy ez az oka a szar képminőségnek. ennek orvoslására van három megoldás:
    1. veszel egy új hátlapot, ami baromság
    2. valamilyen polírpasztával, amit direkt karcolt műanyag felületek kezelésére van kitalálva, átdörgölöd a lencsevédő felületét, és voilá. de ez is baromság, mert
    3. polírpaszta helyett tökéletesen megfelel a célnak egy bármilyen (na jó, a nagy szemcséskkel operálók kizárva), akármelyik háztartsában megtalálható fogkrém, az ugyanis pont ugyanazt tudja, mint a profi cuccok. én, meg más kolléga is itt a fórumon így oldottuk meg a dolgot, és bármilyen meglepő, de működik.

    a galaxynak egyébként objektíven hozzáállva két előnye van a desire-höz képest:
    1. a képernyőn való tapintást érzékelő driver egy sokkal fejlettebb verzió, mint ami a desire-ben van, így nem csak dual touch, hanem valódi multitouch is lehetséges rajta.
    2. a grafikus gyorsítója is egy sokkal fejlettebb változat, tehát a játékok és egyéb, 3d-s látványintenzív alkalmazások szebben futnak rajta.

    további, esetleges előnye, hogy 4 colos a kijelzője, ami nagyobb, mint a desire-é, ez azonban már nem biztos, hogy mindenkinél előnyt jelent.

    hátránya viszont van dögivel:
    - hiába a fejlettebb grafikai képesség, ha az animációk ennek ellenére az összes teszt szerint rendszeresen akadnak, sokszor érezhető belassulás. vagyis a samsung szarul optimalizált. hiába veri le minden benchmarkban a desire-t a készülék, ha a mindennapi használata mégsem olyan zökkenőmentes.
    - a touchwiz fasorban sincs ergonómiában, használhatóságban és semmilyen tekintetben sem a sense ui-hoz képest.
    - néhány navigációs billentyű, valamint a trackball teljes hiánya.
    - tömény szappantató-műanyag fíling.
    - vaku nuku.

    összességében szerintem ha valaki nagyon a multimédiára és játékra akarja kihegyezni a használatot, akkor, de csak akkor talán jobb választás a samsung, bár a vaku hiánya ez esetben talán még fájóbb. minden más esetben egyértemű, hogy a desire a megfelelőbb opció.

  • Dinamiq

    tag

    válasz bcbeci #8934 üzenetére

    A videóval kapcsolatban azért nincs minden vesztve. A polírozást én is megerősítem (fogkrémmel). Működik. Nem csak élesebbek, de teltebb színű képeket fogsz kapni.

    A másik dolog, hogy ha 800x480-as felbontásba tolod, akkor egész jó minőségű videó készül. Nem remeg és nem akadozik a kép. Ha már rootolva van a telefon, akkor ezzel a rommal próbáld ki: AuraxTSense

    Mindezek mellett van olyan rom, ami 720p mellett 30fps-t tud (ezt nem próbáltam, csak pár napja láttam). Csak nézz körül az xda-n.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák