Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • hombre[EU]

    veterán

    válasz Vesa #38 üzenetére

    Ha olyan "amatōrōk",mint az NTT Data,Tencent vagy Google "bevállalták" (és szinte biztosan lépnek a Rome-ra) az elsō generációs Epycet, akkor megnyugodhatsz. :) Van support, nem kockázatos

    [ Szerkesztve ]

    Life, Uh, Finds A Way

  • Abu85

    HÁZIGAZDA

    válasz Vesa #38 üzenetére

    Eleve nem gyárt annyi szerverprocesszort az AMD, amennyit az Intel. Nem is erre lő a vállalat, hanem idén a 10%-ra. Ez valószínűleg meglesz, hiszen annyival gyorsabb, hogy ennyit tudjanak növekedni, illetve Krzanich alapvetően jól lőtte be, hogy 20% alatt kell majd tartaniuk az AMD-t hosszabb távon, mert annyit elég könnyen tudnak majd hozni. Nyilván Krzanich látta az útiterveit az Intelnek. Hiába jön az Ice Lake, ha ellene az AMD-nek ott lesz a Milan. Az AMD célja valószínűleg a 30% lehet, amíg az Intel nem hozza a 7 nm-t, mert addig gyakorlatilag szabad prédák, annyira elcsúsztak. Aztán a többi attól függ, hogy a 7 nm hogyan sikerül az Intelnek. Ezt már egyik cég se tudja igazán belőni. Valószínűleg az Intelnél a Krzanich-féle terv él, hogy a 7 nm-ig 20% alatt tartsák az AMD-t, ami nehezen, de kivitelezhetőnek tűnik.

    (#51) lenox: Ők csinálnak ebből 1P vs 2P versenyt, mert így kolosszálisnak látszik az EPYC előnye. Ez nem újdonság az AMD-nél. Szinte mindig az a téma, hogy a piac egy részének nem kellene 2P, csak 1P-ben nincs meg az a kellő mennyiségű csatoló, amire szükségük van, de ugyanakkor ha meglenne, akkor inkább választanák az olcsóbb fenntarthatóságot. Ebben nyilván van valami, de a marketing is a része.

    Amit megengedett a forrás, hogy elmondjak, hogy minimum 50%-kal gyorsabb. Ennél többel is, de mivel nincsenek még általános dokumentumok a gyártók felé, így az összes adat megosztásával könnyen beazonosítható, hogy melyiket ki mérte. A teljesítmény- és fogyasztáselőny világos. Két node előnye van az AMD-nek az Intelhez képest, meg eleve úgy számolt a cég, hogy 2019-ben már az Ice Lake lesz a Rome ellen küldve, de azt az Intel elcsúsztatta 2021-re. Pedig izgi lett volna, ha az eredeti tervekkel történik a verseny. :)

    (#58) Oliverda: Mi értelme egy szervergyártónak a mérés meghamisítása?

    [ Szerkesztve ]

    Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

  • #25068288

    törölt tag

    válasz Vesa #88 üzenetére

    Azzal, hogy kiforgatod, amit írtam, meg nem akarod megérteni, csak magad nevetteted ki és engem igazolsz.
    Buta ventilátor vagy, semmi más.

    "..A vallásos hitet pedig hagyjuk meg a templomok falai között ha kérhetem!.."

    Te csak ne kérj tőlem semmit, mert semmi közünk egymáshoz, másfelől, a beteges hit is rád inkább.
    Egyébként tőlem aztán remeghetsz, kiborulhatsz, vergődhetsz az idegtől, nem tud érdekelni.
    Ha egyszer nincs igazad, akkor nincs és kész! ;)


    [ Szerkesztve ]

  • tomcat78

    őstag

    válasz Vesa #117 üzenetére

    Már a téma elején felvetődött bennem a kérdés,hogy egy adott brand piaci részesedése tényleg minősíti egy bizonyos termék teljesítményét? Mert,ha jól olvasom egy bizonyos prociról van szó,nem egy komplett cégről. Ennek fényében viszont az intel fanok mosakodásának tűnik kicsit, mikor ilyen idióta érveléssel próbálnak minősíteni....Nem kell feltétlen magadra venned-nálad szúrt szemet a grafikon-, de a cikk nem piaci elemzés szerintem. Mondjuk ugyan ez igaz a kollégára is, aki ide teljesen nem való grafikonokkal dobállózik... A másik oldal mellett kardoskodva.
    Így erősen hitvita szaga van a kommentek javarészének...

    "Adjatok hatalmat, hogy elvehessem tőletek. Rakjátok a fegyvert a szátokba, aztán lőjetek!" Tkyd...

  • #25068288

    törölt tag

    válasz Vesa #117 üzenetére

    Mondom, ne akard kiforgatni a szavam.
    Én azt írtam és a többiek is, hogy akárhogy is állt a dolog az intel javára, az eladások jócskán nőttek, minden téren, szerver téren IS, annyira jócskán, hogy maga az intel is be van tojcizva már rég!

    Arról én nem tehetek, hogy te meg a másik setét haverod csubi, nem fogjátok ezt fel és mindenféle blamával toljátok a hülyeséget, a mantrát, kampányoltok az intelecskétek mellett, mintha ezért fizetnének titeket.
    -persze nem így van, nem kaptok ezért semmit, az ilyen ingyenes hülyéken, még maga az intel is jót nevet! :K

Új hozzászólás Aktív témák