Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Feketelaszlo

    senior tag

    válasz Khelben #3 üzenetére

    És csak VGA kell a játékhoz? Nem, ott van még a CPU, monitor, táp (rendszer teljes hatásfoka!) - ha csak ezekkel mind megspórolunk egyenként 25 W-ot, az már 270 HUF/hó. Az első évben ~3000 forint - aztán ugye évenként drágul az áram ~3-5%-al. Ha 5-6 évig használunk egy konfigot, 15-20.000 forint lazán megspórolható, ez azért már jelentős összeg - ha a felhasználói élmény nem megy a takarékoskodás rovására. Persze ez a számítás elég becsapós, hiszen a kissebb terhelési szinteken ritkán adódnak ilyen különbségek, idle alatt meg gyakorlatilag semmi diffi nincs, de erős közelítésnek megteszi ez is.

  • Feketelaszlo

    senior tag

    válasz Khelben #22 üzenetére

    Ilyen alapon bármilyen IT termék, ami nagyobb teljesítményű egy abakusznál valójában csak feleslegesen generált keresletet szül. De:
    Egyrészt én még nem láttam sehol, hogy ezeket a kártyákat energiatakarékosként hirdették volna (nem azért zöld, mert környezetbarát, hanem mert NVidia :)) ), ellenben vitathatatlanul energiahatékonyak a versenytársakkal szemben (pl. energiahatékony a Bugatti Veyron is, de ettől még nem lesz energiatakarékos).
    Nagy valószínűséggel nem azok fognak ilyenre váltani, akik eddig 5W-os integrált kártyát használtak, mert más igényeket elégít ki (az árkülönbségről nem is beszélve). Valóban olcsóbb egy APU-t vagy alaplapi VGA-t üzemeltetni, de megette a fene, ha nem tudja azt a számítási teljesítményt hozni, amire a usernek szüksége van. Szóval értem mire gondolsz, csak ezeket a kártyákat nem feltétlen HTPC-kbe és irodai gépekbe szánják, hanem kifejezetten média és játékos alkalmazásokra.

Új hozzászólás Aktív témák