Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Dany007

    veterán

    Hát ha valami akkor ez a szegmens lehet az amit igazán le tudna váltani egy tablet.
    Netbook-ot ahogy a nevében is van nyilván netezni vesz az ember. Vagyis nem kell neki erőmű amit egy laptop adhat és nem kell neki olyan brutális teljesítmény sem.
    Mert netezni, esetleg office-t használni kell a gép, max képeket nézegetni. Filmet meg eddig se netbookon nézett az ember.

    Na ezekre meg tökéletesen elég egy tablet. Ami ráadásul kisebb, mobilabb és bizonyos példányok jobban is bírják akkuval mint egy netbook.

  • Dany007

    veterán

    válasz Tigerclaw #5 üzenetére

    Én már vagy ~ 3 éve vettem asszonynak egy HP mini netbookot ~ 80k-ért.
    Teljesen jó, használható, frankó.
    De többre ő se használta, mint amire egy tabletet lehetne. Netezés, képnézegetés, esetleg 1-2 excel tábla. Na jó néha 1-2 divx-es filmet is megnézett rajta + zenehallgatás.

    Ami meg a tabletet illeti, ott a WayteQ. Nem kell egyből iPad-re gondolni. :)
    Jó készülékeket gyárt - anyám kapott egy X-Tab 70-et apámtól karácsonyra - és megfelelő mértékben olcsón!
    Ott van pl a Wayteq xTab-100. 65 ezer forint. Wifi- bt- HDMi kimenet, 10 col 1024x768 felbontás. 4GB memória alapból - bővíthetőség, plusz egy alap kamera.
    Ez bőven elég arra, amire a többség egy netbook-ot használna. Szvsz.

    szerk.: ráadásul IPS kijelzős! Hoppá! :)

    [ Szerkesztve ]

  • Dany007

    veterán

    válasz Tigerclaw #14 üzenetére

    Jó, mondjuk én gyerek tanulásra nem gondoltam. Az még nálunk messze lesz. :)
    De ha már netbook vagy notebook, akkor inkább notebook. Még ha drágább is. Akkor már legyen teljesítmény.
    Sőt, mondok jobbat. Ha már tanulni kell a gyereknek otthon, akkor asztali PC. Az a legjobb ár/ teljesítményarányú. Amúgy se engedném el a gyereket iskolába egy laptoppal a táskájában. Igaz tablettel meg drága telefonnal se.

    Tehát ha otthoni környezetről van szó meg tanulásról, megszokott win-es környezetről akkor PC.

    Persze, lehet el lehet helyezni még valahol a netbookot is a piacon, de szerintem ez a tabletek miatt igencsak beszűkült kör lenne.

  • Dany007

    veterán

    válasz nobela #25 üzenetére

    Higgadj már le! Mi van te vagy a netbookok védőszentje? :D Nem kell ennyire komolyan venni a kérdést. Van akinek ez a véleménye másoknak meg amaz.

    Igazából én is sokáig tablet-ellenes voltam vagy mi a szösz :D De azt be kell látni, hogy az átlagemberek többsége lószarra se használja a gépet. Legyen az asztali PC, netbook, laptop, tablet... A 95% netezik! Azon belül is többnyire facebook. Meg képet nézeget, zenét hallgat, esetleg 1-2 filmet megnéz. És pont.
    Ezekre tényleg fölösleges a netbook is. Nyilván dolgozni senki nem akar egy tableten és könyvet se azon fogok írni. Akinek munkára kell számítógép az nyilván nem fog tabletet vásárolni. De minden másra - tartalomfogyasztásra - bőven jó a tablet is.
    Főleg most, hogy már 38 ezerért hozzádvágnak egy 7 colos 1Ghz-es androidos gépet.

  • Dany007

    veterán

    válasz djculture #32 üzenetére

    "Ja plusz háttértár nulla van benne, de azért drága mint a nyű."

    Na jó, de milyen háttértár? Nem lemezes HDD van bennük. Ezáltal kicsit gyorsabbak is.

    Másrészt mire kell háttértár? Mert 1-2 filmet megnézni meg párszáz fotónak, alkalmazásnak bőven elég az alap lehetőségek is. Ezek nem videózásra, grafikai munkára, vagy videóvágásra valók.
    De ha nagyon muszáj bagóért lehet kapni 8-16-32GB-os memóriakártyákat amivel együtt már bőven elég a tárhely. Anyám xTab-70-esében pl 4GB van alapból. Ami nem tűnik soknak, de 2-3 divx-es film meg fotók meg programok meg egy rakás e-book bőven elfér rajta.
    Persze vettem neki hozzá pluszban egy 2GB-os mSD-t.
    De nemsokkal többe került volna egy 32GB-os, és akkor már ott van 36GB tárhely. Mire nem elég ez egy ilyen eszközön?

    Nehogymár azt mondja valaki, hogy 12-16GB-os mkv filmeket akar tartani és nézni egy tableten? Nyilván nem.
    38 ezerért (most ennyi az x-Tab70) meg annyira nem drága.

Új hozzászólás Aktív témák

Hirdetés