Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • sb

    veterán

    válasz Pingüino #16 üzenetére

    Óriási tévedés ebből kiindulni.
    BP-n - részben gondolom a "szolgáltatói felosztás" miatt is - sok helyen nem ilyen rózsás a helyzet. Sőt, sok helyen kifejezetten siralmas.
    Lassan 15 éve XIV. kerületben lakom de több, legalábbb 5-6 helyen, a kerület több részében is. Végig problémás volt a netelérés, ma is. Pedig ha nem is városközpont, egyáltalán nem peremkerület.

    A teljesség igénye nélkül:
    1. Most is csak UPC van a házban, az utca másik oldala Digi gigabittel de ide nem ér el évek óta. T-Home hol kilistázza a házat valami 10-50mbit elérhető csomaggal hol azt írja, hogy nincs. (A UPC 300-500mbit, 8e havonta akciósan. Szüleimnél ugyanez 5e egy kis faluban. :D)
    2. Fel nem hívtam őket, ezt az előző helyen tettem meg, kb. 6 éve. 120-as UPC mellett mondtam, hogy váltanék ha van jó ajánlatuk. Azt mondták IPTV mellett 20mbitet tudnak adni és ennyi.
    3. De anno (talán 15 éve?) is emlékszem, hogy a lakótelepről Telekom szerelővel(!) beszéltem, mert a központban nem tudták megmondani mikor lesz ADSL így pár telefon után kapcsoltak valami hálózatépítő vezetőt a terepről aki elmondta épp hol ásnak és mikor lesz egyáltalán bármilyen net. :D (Falun akkor is ADSL volt a szülőknél.)

    De menet közben más bp-i környéken is elég sűrűn belefutottam új társasházaknál abba, hogy X-Y noname szolgáltató pár évre egyedül szolgáltatott a házban. Volt mondjuk jóféle mikros net.

  • sb

    veterán

    válasz arty #22 üzenetére

    Ezt soha nem értettem. Rég van NAS-om, sok adat, mentés is... és főleg ha a teljes hdd-t át kell másolni pl. újra költözésnél akkor megőszül az ember még 150-200MB/s mellett is, NAS-on belül, nem gigabitre korlátozva, de ezen felül egyszerűen nincs olyan felhasználás amire kéne a nagyobb sávszélesség. Minden más - főleg tartalomfogyasztás - elketyeg egy de akár még két nagyságrenddel kisebbel is.

    Amire meg kritikus sávszélességgel de még inkább késleltetéssel szükség van annak meg szerintem a gépen belül van a helye. Hogy két végletet mondjak, se egy Firefox profilt nem tennék ki NAS-ra - annak semmi értelme - se egy több GB-os build file-jait amit meg mondjuk mindenképpen gyorsabban dolgozol fel ha gépen belül van. Az inkább legyen ott és ne menjen át még 3 féle protokollon és késleltetésen. De ugyanez lenne ha videót vágok több 100GB méretben. Egyiket még nem érdemes kirakni a másikat már nem.
    Szvsz persze...

    Ettől függetlenül ha lenne elérhető - gyk. alaplapra integrált, kb 0 felárú 2.5-5gbit - de főleg hozzá valami kommersz elérhető valami, switch/router akkor persze én is cserélnék. "Ingyen" arra a pár extrém esetre is nagyon jó lenne ami évente egyszer van. De ennyiért biztos nem kezdenék rá pénzt és főleg időt (bármit: 10g-hez pl. kábelezést) áldozni.

  • sb

    veterán

    válasz dkess #41 üzenetére

    A netes példa azért épp visszafelé sántít és ezért hoztam az én példámat.
    Vagyis:
    1. XY beír a fórumba, hogy gigabites digi-je van, ezé' mindenhol Magyarországon f*sza a net....
    2. Vs én beírom, hogy:
    - egy kerületen belül ugyan,
    - de 5-6 régióban - nagyon máshol helyileg
    - időben is baromi nagy intervallumot lefedve, nem abból kiindulva, hogy "mostmivan"
    ( - és azzal kiegészítve, hogy igen: tudom, hogy máshol más helyzet is lehet, akár 2 utcával arrébb is)

    ...talán ez utóbbi egy kicsit szofisztikáltabb kiindulópont arra vonatkozóan ha messzemenő következtetéseket akarunk levonni.
    A tényegben egyetértünk: általánosan nehéz kijelenteni, hogy nagyon jó vagy nagyon szar a helyzet itthon. De talán érdemesebb a másik irányból megközelíteni és nagyobb mintákból kiindulni mind abból, hogy mostmivan a József utca 67/b-ben.
    Vagy ti úgy gondoljátok, hogy tényleg, ha itt 10+ éves mintát véve, kerületi szintet nézve is vannak erős "lyukak" akkor vidéken minden oké?

    A másikban is egyetértünk a konklúzióban: én is azt írtam, hogy használnám, ha 1USD-be kerülne. Meg 10-ért is 2.5-öt használnék otthon is, akkor is ha egy évben egyszer tudom kihasználni.
    Többet viszont nem ér - nekem - de megkockáztatom, hogy általánosan se. Itt pedig átértünk a következő kérdésre, hogy általánosan meg lehet-e mondani, hogy valamire szükség van-e vagy nincs. Most merészet mondok: szerintem meg lehet, de ezt majd a köv. hsz-ben fejtem ki. :)

Új hozzászólás Aktív témák