Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • sb

    veterán

    válasz arty #22 üzenetére

    Ezt soha nem értettem. Rég van NAS-om, sok adat, mentés is... és főleg ha a teljes hdd-t át kell másolni pl. újra költözésnél akkor megőszül az ember még 150-200MB/s mellett is, NAS-on belül, nem gigabitre korlátozva, de ezen felül egyszerűen nincs olyan felhasználás amire kéne a nagyobb sávszélesség. Minden más - főleg tartalomfogyasztás - elketyeg egy de akár még két nagyságrenddel kisebbel is.

    Amire meg kritikus sávszélességgel de még inkább késleltetéssel szükség van annak meg szerintem a gépen belül van a helye. Hogy két végletet mondjak, se egy Firefox profilt nem tennék ki NAS-ra - annak semmi értelme - se egy több GB-os build file-jait amit meg mondjuk mindenképpen gyorsabban dolgozol fel ha gépen belül van. Az inkább legyen ott és ne menjen át még 3 féle protokollon és késleltetésen. De ugyanez lenne ha videót vágok több 100GB méretben. Egyiket még nem érdemes kirakni a másikat már nem.
    Szvsz persze...

    Ettől függetlenül ha lenne elérhető - gyk. alaplapra integrált, kb 0 felárú 2.5-5gbit - de főleg hozzá valami kommersz elérhető valami, switch/router akkor persze én is cserélnék. "Ingyen" arra a pár extrém esetre is nagyon jó lenne ami évente egyszer van. De ennyiért biztos nem kezdenék rá pénzt és főleg időt (bármit: 10g-hez pl. kábelezést) áldozni.

Új hozzászólás Aktív témák