Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • SirRasor

    őstag

    válasz Cyborg #1428 üzenetére

    Ne belekötésnek vedd, tényleg érdekelt: tehát akkor a pontosság miatt érdemes használni.
    Pont futás közben gondolkoztam azon, hogy honnan szedték az átlag lépéshosszamat, de igazából nagyon egyszerű: magasság és sok ember adata: biztos átlagoltak, úgyhogy nem hiszem, hogy olyan nagyon nagy eltérés lenne: korreláció van magasság és lépéshossz között: a kis pontatlanságot meg a nagy begyűjtött adattal tudják konszolidálni.

    Na ez csak onnan jutott eszembe, hogy amikor túrtam a teszteket az okos karkötőkről, belefutottam pár olyanba, hogy van benne GPS, de nagyon lassan talál műholdat és még úgy is pontatlan és akkor gondoltam ki, hogy talán nem is olyan nagy baj, ha ezekben az olcsókban nincs.

    [ Szerkesztve ]

    Make Love not war!

  • PociAti

    senior tag

    válasz Cyborg #1428 üzenetére

    Na és? Mi van akkor, ha GPS hiányában abszolút értékben véve nem pontos a megtett táv? Egy margitszigeti kör 5,35 km, ha a HB4 mást mutat, attól még teljesítette az illető a távot.
    És amúgy sem a táv pontos meghatározása a lényeg. Ha az lenne, akkor km számláló kereket tolna maga előtt és óvatos tempóban haladna.
    Edzésnél a megtett táv gyakran sokadlagos információ, a HB4 által nyújtott érték bőven elégséges. Főleg Cyborg által mutatott változó intenzitású sprinteknél. Adott pulzustartományban végzett tevékenység időtartama fontosabb, mint annak hossza.

    Lehet azon vitatkozni, hogy mennyire érné meg beállíthatóvá tenni / bonyolítani tenni a lépéshossz beállítását. Ami totyorgáskor, sétáláskor, kocogáskor és futáskor is eltérő. Illetve minden más tevékenységet, mint pl. kaszálást vagy tehén fejést is lépésben próbál kifejezni.

Új hozzászólás Aktív témák