Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • P.H.

    senior tag

    válasz VaniliásRönk #29 üzenetére

    Tisztán "hozzáadott értékben" már most is sok ARM-re alapozó gyártó erős, csak egyelőre nincs mihez hozzáadni :) Addig biztosan, amíg az 64 bites ARMv8 nem lesz tömegtermék. Rudi is (reálisan) 5 év távlatról beszél, ez pedig rettenetesen nagy idő (kb. 5 éve futottak ki a pl. P4-ek és jutottunk el a Core2-től az Ivy-ig).
    Azt is érdemes szem előtt tartani, hogy nagyjából 2 éve már nincs olyan x86-fejlesztés, ami ne x64-re alapozna, pl. az összes GPU-integrációs megoldás 64 bitre épít (HSA is például) vagy gondoljunk a nagyjából évente duplázódó általános /gép memóriakapacitásra.

    Az Atom kinyírása nem az Intel döntése: (mint brand sem ér már most sokat, de) házon belül annyira lebutítani egy Haswell/Broadwell-t, ahogy egy mai Pentiumot vagy Celeron-t szoktak, óhatatlanul egy Atom-szintet eredményez. Így arra kíváncsi leszek, hogy az "kigyúrt OoO Atom" miben fog különbözni egy nagyon alacsony órajelű Haswell-től (pl. házon belül továbbra is fenntartani egy L3-kényszerű design/termékvonal mellett egy L3-menteset eléggé luxus ilyen időtávon - az Atom 4 éve nem változott -).

    [ Szerkesztve ]

    Arguing on the Internet is like running in the Special Olympics. Even if you win, you are still ... ˙˙˙ Real Eyes Realize Real Lies ˙˙˙

  • rudi

    nagyúr

    válasz VaniliásRönk #29 üzenetére

    Szerintem az Atomot valószínűbb, hogy átnyomják mobiltelefon processzorrá. Mert bolond lenne az Intel, ha abból a bizniszből kimaradna, ott biztosan több pénz van, mint a konzumer számítástechnikában, sőt, lassan a vállalatit is bele lehet venni, mert ahogy néztem a hartdvergyártóknak az a terve, hogy beviszik a tableteket a vállalati szférába. A Samsung egy baromi jó példa, mert már most ki tudnak állítani a belépő okostelefontól a vékony notebookig az utolsó csavarig saját termékeket és az ARM architektúra erősödésével ez fölfelé terjedhet. (kíváncsi vagyok, meddig kell majd várni az első teljesen Samsung szerverre...)

    Resistance Is Futile. You will be assimilated!

Új hozzászólás Aktív témák